Treść opublikowana przez Randor
-
[1.8T ANB] Vulkanschwarz Perleffect
Inny tzn większy? Przy mocach rzędu 230km 140mm wystarczy.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Bardzo ładnie:) Czym dokręcasz dolną śrubę od DP tą od strony turbo? Ledwo ją odkręciłem oczkową 17.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Tak myślałem. Dzięki.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Ogólnie stosuje się zakładkę na połowę szerokości bandaża ale tylko z powodu kosztów. Podobno im więcej tym lepiej. Co do opasek to powinny dać radę bez problemów. Przy dobrym założeniu bandaża da się dotknąć dp ręką po jego rozgrzaniu także nie wiem co miałoby stać się tym opaskom. Chyba wszystkie sklepy sprzedają w zestawach piaski skręcane i ball lock zamiennie.
-
[1.8T ANB] Vulkanschwarz Perleffect
Po ci Ci lewe nadkole z S4 przy fmic?
-
1.8t k03s 239 km!
I to jest w nich najlepsze;-)
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Może ten tańszy ma mniej wyżyłowane parametry i wolniej się starzeje. Do tego może mieć np niższy noack.
-
1.8t k03s 239 km!
Jak na te prędkości nawet spoko.
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Auto jeszcze nie jeździ. Dokucza mi brak czasu, a że mam drugie auto nie pali mi się. Chce zrobić wszystko na tip top. Czujnik temp zewnętrznej to mały problem. Da się go upchać nad ic. Gorzej z chłodnica płynu wspomagania. Niedługo wrzucę jakieś foty jak wygląda to pod maską. Czasu braknie ale przynajmniej owinąłem DP bandażem. Może super to nie wygląda ale jest zrobione chyba dość porządnie. Poszło całe 5m bandaża.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Bandaż maluje się lakierem po wypaleniu czy od razu po owinięciu?
-
[1.8T ANB] Vulkanschwarz Perleffect
W jakie moce celujesz?
-
Jaki olej do Audi A4 B6/B7 1.8T?
Sugerujesz, że mając 1.8t motor musi pobierać 0w40? Według mnie pobór może być identyczny jak na 5w40. Piszecie, że ten olej znacząco różni się od 5w40 ale wydaje mi się, że to nie tyczy się wszystkich oliw. Ostatnio sprawdzałem analizy Meguina 0w i 5w (to samo tyczy się Liqui Moly). To praktycznie ten sam olej. Nie wiem jak jest w przypadku shella. Nigdy nie interesowały mnie oleje tej firmy (nie twierdze, że są złe). Z reguły 0w40 są robione na lepszych bazach (bądź mają lepsze dodatki) niż 5w40
-
1.8t k03s 239 km!
Ile lpg spala Ci auto na tym programie?
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Działam dalej z montażem IC. Wstępnie siedzi na swoim miejscu. Robota przyjemna o ile ktoś ma trochę narzędzi i nie jest mocno nerwowy:) Zderzak też jest w trakcie przeróbki. Muszę jeszcze mocniej naciąć alu wzmocnienie i kilka plastików. Do ogarnięcia.
-
1.8t oil catch tank. Warto montować?
Witam. Jak w tytule. Warto bawić się w montaż zbiornika na resztki oleju z odmy czy olać temat? Montuje właśnie nowy fmic wraz z orurowaniem i pomyślałem, że to dobra okazja do montażu tego wynalazku aby utyrzmać wszystko w czystości. Z tego co wstępnie wyczytałem dobrze aby nie była to po prostu pusta puszka jak to zazwyczaj bywa tylko coś z przegrodami itp, dlatego wstępnie wybrałem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/oil-catch-tank-separator-odmy-4tronic-zloty-8065307999
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Pierwsze przymiarki fmic'a za mną. Zacząłem nawet docinać już zderzak ale deszcz mnie pogonił. Pogoda niestety mi ostatnio nie sprzyja i prace się przeciągają:/
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dam znać co z orurowaniem. Wstępnie pasuje jako tako. Na pewno sai musi wylecieć. Trzeba też wyciąć wspornik który trzyma ta cała dmuchawę od niego. Miały wpaść wtryski z BEX ale będą jednak z BAM żeby był jakiś zapas.
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Robiłeś logi przed awarią? Może miałeś spalanie stukowe albo coś z zapłonem? Może konwersja na cewki z tfsi nie była do końca udana i coś świrowało? Przydałoby się znaleźć przyczynę żeby nie było powtórki z rozrywki.
-
[B5 AJL] 1.8T Quattro Avant
Współczuję. No ale zrobisz kapitalkę i będziesz latał latami;-)
-
Regeneracja sterownika ABS
Ile wyniósł Cię sterownik?
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
Dzięki za wyjaśnienie. Te śruby naprawdę dokręca się zaledwie momentem 30NM? Szczerze mówiąc dociągnąłem je na oko ale dość mocno. O folii na TIP myślałem i chyba go okleję. Zwykła aluminiowa sprzedawana w rolkach zda egzamin? Bandaż na DP zamówiłem z linku poniżej (2x2mm, podobno lepszy niż 1x4mm). Do tego lakier termiczny bezbarwny: https://allegro.pl/oferta/bazaltowy-bandaz-termiczny-max-4mm-turbo-tasma-7578615591?snapshot=MjAxOS0wNS0xM1QwODoxNTozMy45OTJaO2J1eWVyOzdkNWJhZmExOTNkN2M0NDg4MWQ3ZTA1NzM4M2MwODExMjZiYWFjYmM3NmU3ZGU5OTBiMzQwNjRhMThmNDQxYjI%3D
-
ASN umarł
O ile zdecydujesz się na wymianę silnika to jeszcze w miarę ogarnięty zakład Ci to zrobi. Jeśli jednak będziesz chciał robić kapitalkę zrób dobre rozeznanie. Naprawdę mało osób w PL ogarnia dobrze te silniki.Wywalać kasę żeby po kilkudziesięciu tysiącach motor znowu padł to bezsensu.
-
1.8t k03s 239 km!
K03S jak u Ciebie, świeża sztuka po regeneracji. Wtryski z BEX mnie nie ograniczą?
-
A4 B5 1.8t Quattro by Randor
No tak właśnie myślałem o owinięciu DP bandażem. TIP też warto owinąć? Możesz wytłumaczyć mi czym różnią się śruby z aso? Na oko są identyczne z tymi zamiennikami. Te które mam wyciągają się czy coś? Specjalnie wybrałem te twardsze bodaj 10.9
-
1.8t k03s 239 km!
Gadałem z gościem który twierdzi, że miał na wtryskach z bex i K03S 230km bez zapętlania. Jak czytam o tych wszystkich hamowniach to wychodzi na to, że większość zawyża. Druga sprawa, że tuner tez może mieć wpływ na wynik. Często wychodzi na to, że realnie jest te 10km mniej niż na papierze. Czy warto ładować się we wtryski z volvo t5 tzn 0280155830? Cały czas mowa o ANB. W sumie to sorry bo to chyba mały off-topic.