Treść opublikowana przez mariusz36
-
Wakacje w Chorwacji
To tam byłem , tylko ja w apartamencie Vesna . Fajna okolica , dużo atrakcji dla dzieci . Fajny obiekt z basenami , będziesz zadowolony .
-
Wakacje w Chorwacji
Zaton koło Zadaru , czy Šibenika ? Koło Zadaru kiedyś byłem , teraz wybieram się do Vodice , też widzę że niedaleko jest miejscowość Zaton
-
Nietypowe ścięcie opon tylnich
Czemu ta tarcza na pierwszym zdjęciu taka uwalona jak by smarem ? Może właśnie w tej piaście się coś dzieje ( łożysko ) .
-
Hak holowniczy
Nie wiem czy się dobrze rozumiemy - kupiłeś hak z wiązką od gniazda haka i modułem . Teraz do tego modułu masz podłączyć ( a wcześnie zrobić taką instalacje jak wyżej w linku ) . Kupując np.taką wiązkę jak Ci podałem , zrobisz wszystko tak jak fabryka . Takie czasy ( fiat 126 , 125 , Polonez ) to dawno minęły . Trzeba to zrobić tak jak należy , a nie wpinać się do lamp bezpośrednio . Zerkałeś na ten link wyżej ? Tam idą przewody do bezpieczników do BCM . Podłączysz tak jak należy to nie będziesz miał problemu np. z czujnikami cofania bo auto będzie wiedziało że podłączyłeś przyczepę itp.
-
Hak holowniczy
Jeśli auto nie było / nie jest przystosowane do haka , to takiej wiązki nie masz i trzeba dorobić . Trzeba pociągnąć taką instalacje do przodu . Tam też idą przewody pod bezpieczniki . Tu na forum jeden z kolegów robi takie wiązki . Tu masz nawet link . allegro.pl ALLEGRO.PL
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Lampy w zderzaku z tyłu świecą - kierunki ?
-
Adapter Haka USA i wiązki elektrycznej Audi q5
Dokładnie tak , tylko ja szukałem i kupiłem z wiązką która idzie od haka do modułu . Te wiązki robi też kolega z forum . Tak , to ja może pomyliłem 6 z 7 , ale jak miałem wcześniej Touarega to też miałem wyjście na 7 i pamietam że tam musiałem coś z instalacją dorabiać , ale nie pamietam już jak to robiłem . W Q5 już nie kombinowałem , tylko tak jak Ci pisałem - kupiłem EU . Ogólnie nie lubię żadnych akcentów na aucie z USA .
-
Adapter Haka USA i wiązki elektrycznej Audi q5
Jeśli masz już na 13 pin to masz łatwiej . Najlepiej narazie kup sobie przejściówkę do instalacji z US na UE . Podłączysz przyczepkę i będziesz widział jak / czy wszystko działa . Jak wszystko będzie OK to wtedy możesz pomyśleć nad przerobieniem tego gniazda żeby nie trzeba było stosować tej przejściówki . Jeśli chodzi o tą kulę , to ta USA jest większa , można ją dać do przetoczenia . Jeśli jej nie masz to wtedy musisz kupić taki zamiennik UE. Z nimi jest jednak tak , że mają delikatny luz jak wsuniesz ( nie tylko moje odczucie ). Przy przyczepce tego nie odczujesz , ale jak byś założył bagażnik rowerowy to czuć ten luz . Ja osobiście po takich próbach kupiłem oryginalny , nowy za 1000 zł. do tego moduł za 600 zł. ( ten co jest nie ma tylko wejścia na przycisk opuszczania ) . To tyle , wszystko śmiga , a ten USA sprzedałem bez problemu .
-
Adapter Haka USA i wiązki elektrycznej Audi q5
Nawet nie myślałem że będziesz jeździł z dopięta kulą . Samo mocowanie okropnie wygląda wystając poza zderzak , ale jak Ci się podoba to OK . Hak oryginalny to moim zdaniem żaden wydatek - zaleta taka że go wcale nie widać . Jak dobrze kojarzę to tam masz gniazdo 6 pinowe a u nas raczej wszystko jest już na 13 . Jeśli mam rację to i tak będziesz musiał zakładać adapter . Opowiadając na ostatnie pytanie - tak .
-
Adapter Haka USA i wiązki elektrycznej Audi q5
Przerabiał i to nie raz . Wywalić cały ten USA i kupić oryginalny opuszczany . Jak sobie wyobrażasz jeździć w miarę nowym autem z wystającym takim drągiem . Poza tym ( o czym już wiesz ) tą kulę musisz zmienić , a te które sprzedają u nas jeszcze bardziej wystają . Kupić hak z wiązką do tego moduł żeby był opuszczany i będzie super .
-
B8 TrOOOOp
Jak najbardziej można wymienić te listwy i nie jest to skomplikowana operacja . jedyny problem to z ramką ostatnią w szybie tylnej . Nie wiem czy nie trzeba ją wycinać , ale napewno jest to do zrobienia .
-
B8 TrOOOOp
Tak , można kupić każdą naklejkę jaką masz na aucie i tylko OEM . Na każdej jest numer i ten numer masz podać w ASO . Na tej na klapce wlewu też jest .
-
B9 Fellows
To raczej nie jest normalne . Nie wiem gdzie mieszkasz , ale powinieneś zmienić ten serwis . Przede wszystkim powinieneś skontaktować się z centralą Audi i wszystko im opisać . Dla jasności - ASO to nie jest salon / serwis które należą ( są własnością Audi ) . To są prywatne firmy które musiały i muszą spełniać wymogi danego koncernu aby dostać autoryzacje danej marki . Jak życie pokazuje taka autoryzacja nie jest na zawsze i często można przeczytać komunikaty że dane ASO nie jest już wspierane przez koncern . Pisz , dzwoń do centrali i nie odpuszczaj . A tak poza tym wymieniać olej w skrzyni biegów , robić grubsze naprawy w ASO - nooo trzeba być odważnym
-
B8 TrOOOOp
Zajrzyj sobie tu , mają różne adaptery do podpięcia kamerek - poczytaj może coś Ci spasuje . Akcesoria do kamer samochodowych w sklepie Wideorejestratory24.pl WWW.WIDEOREJESTRATORY24.PL Szeroki wybór akcesoriów dodatkowych do kamerek samochodowych w przystępnych cenach
-
Simply Clean A3 8V Limousine 2.0 TDI Moonson Grey by Frost
Zapytałem o listwy bo występują podświetlane , ale bardzo ciężko zdobyć ,, ja tylko raz miałem. Fajnie się tym lata , to fakt . Miałem i mam - potwierdzam , co prawda w benzynie , ale bardzo fajne auta . Z takich drobnych modów , to lusterko wewnętrzne proponuje zmienić na to bez ramek
-
Simply Clean A3 8V Limousine 2.0 TDI Moonson Grey by Frost
Gratulacje zakupu . A38V w sedanie fajne . Ambiente wewnątrz Masz te listwy na desce i w drzwiach oryginalnie podświetlane ?
-
Kodowania Audi A4 B9 8W 2016-2020
Nie wiem czy dobrze Cię rozumie , ale tu na forum znajdziesz opis jak to zrobić np. VCP . Dokładnie to kiedyś też wyjaśnił kolega Muskel1 . W A3 8V synowi zajęło to około 5 minut . Zobacz do działu Diagnostyka VAG Audi A4 b9 . Wiem że robią to też OBD eleven .
-
2.0tfsi Podpowie ktoś co ta za czujnik?
To chyba sterownik do otwierania bram Homelink
-
Jaki olej polecacie do Audi A4 B9 2.0 TFSI?
Książki serwisowej / instrukcji do swojego auta nie masz ? Tam jest napisane jaki olej ma być do Twojego auta - chodzi o normę . Jak otworzysz maskę powinna być naklejka fabryczna z normą oleju jaki ma być . Jesteś pewien że 5w40 ? Domyślam się że masz A4 B9 .
-
Akcja serwisowa na pojeździe z Kanady
Coś dziwne , robiłem niedawno drobiazg w ASO i gość mi mówi że mam akcję serwisową która była tylko w Stanach . Ustawił mi datę , wszystko zrobili oczywiście za darmo . Akcja fabryczna 42L5 K1,OZ,V3,XP,Z1,Z2,Z3,Z4 Akcja fabryczna 90S9 01,02
-
Doposażenie lane assist w Audi A4 B9
Dokładnie , ale tam są takie „zębatki " i jak bardzo byś uważał i obserwował ich ułożenie to i tak nie do złożenia potem . Znajomy elektronik , który na codzień doposaża auta powiedział mi - „ nie rozbieraj tego bo niema szans tego potem złożyć " wytłumaczył co i jak , ale ja - co się nie da ? . Po całym dniu kombinowania wieczorem poddałem się . Ostatecznie udało mi się kupić taką jak potrzebowałem .
-
Doposażenie lane assist w Audi A4 B9
Tu jest tylko jeden problem - żeby te piny dołożyć , albo jak się ma taki komplet to przełożyć , trzeba tą manetkę całą rozebrać i potem złożyć tak żeby wszystko działało . Żebyś wiedział o czym piszę musisz sam kupić takiego „ pająka " rozebrać i złożyć . Zapewniam - nie złożysz . Ja tak zrobiłem - temat podjąłem dlatego wiem .
-
VW Golf 7.5 2.0TDI 4Motion
Te piasty czyściłeś przed założeniem tarcz ? To ma się świecić jak ... no . Po zdjęciach widać że raczej nie .
-
B9 Fellows
Oj , pewnie wiele razy musiałeś tylko nigdy tego nie zrobiłeś . A przepisy wyraźnie mówią kiedy jeździmy na światłach mijania a nie kiedy nam system sam zmieni . Bardzo często gdy pada deszcz / śnieg czujnik nie zmieni sam świateł i w tedy trzeba myśleć . Tak samo w tunelach . Nie za każdym razem zmieni nam światła .
-
Q5 FY 2.0 TFSI 252HP
Tu akurat nie ma się czego bać , odpalili tylko żeby wszyscy widzieli że silnik pracuje , ale jeździć nim nie będą . Potem wszystko załatwiają wózkami , nawet w Niemczech czy Holandii . Jedynie Ty możesz odpalić żeby zjechać z lory