Treść opublikowana przez jolley
-
Temat odnośnie kół do Audi A4 B7
Panowie, mam aktualnie na zimę 215/55/16 - zgodnie z tym co na słupku. Znalazłem w dobrej cenie 16 tki, prawdopodobnie z A6 C6 tyle, że w rozmiarze 225/55/16. Jeździ ktoś na takim rozmiarze w B7?
-
[B6] Wymiana amortyzatorów - 1BV Quattro Avant
Wydaje mi się, że mówisz o podkładce gumowej pod sprężynę. Poduszka jest u góry. A jak Panowie z tymi odbojami? Zostawić z 1bv (ori monroe) do nowych 1be sachs? Wymiary są te same?
-
Zawieszenie 1BA i Eibach Pro Kit -30mm
Panowie, wymieniłem zawieszenie 1BV na Pro kit + amorki 1be sachs + talerzyki z B5. Miałem nowe odboje, dobrane pod amorki, ale przy demontażu nie widziałem zużycia w starych i zamontowałem stare odboje. Powiedzcie, czy różnią się czymś ori odboje od sachsa? W zasadzie oba amorki są pod S-line, ale zastanawiam się czy dobrze zrobiłem Btw. Dla potomnych i lubiących się nie męczyć jazdą po mieście. Powyższy set siadł u mnie równo po 62.5 cm, wygląd super, z dystansami i na 18" wygląda mega, ale na tym koniec Trzeba uważać na każdym progu, niskim krawężniku, bo ocieramy spodem. Zupełnie nie wiem jak ludzie jeżdżą na zupełnej "glebie". Ogólnie względem BV, na nowych 1BE komfort się poprawił, ale nieznacznie. Reasumując biorę się dzisiaj za wyrzucenie talerzyków z przodu i wrzucenie podkładek na tylne sprężyny z zawieszenia 1BR. Mam nadzieję, że uzyskam przynajmniej po 1.5cm na oś. Będę wdzięczny za odpowiedź w sprawie odbojów, bo dzisiaj będę w stanie je podmienić
-
Po zmianie sprezyn z 1be na h&r tyl za nisko siedzia.Rozwiązanie!!!
@rodzyn889 odgrzeję kotleta. Jak zakończyła się sprawa u Ciebie z zawieszeniem? Co zmodyfikowałeś?
-
[B6] Wymiana amortyzatorów - 1BV Quattro Avant
Ostatnio wymieniałem u siebie amorki na Sachs 1be. Nie ruszałem poduszek amora. Wyglądały ok. Jedyne co zawaliłem, to w ferworze walki zostawiłem stare osłony i odboje. Ori są takie same czy mogą mieć inne wymiary?
-
Dobór amortyzatorów 1BV 1BE Quattro
Panowie, pozostanę w temacie amorków. Mam obecnie zawiechę 1BV i z przodu amorki o sile tłumienia 10M. Znalazłem ori w bdb stanie 1BE o sile 3M. Będzie to "jeździło"? Nie wiem jak się odnieść do tego.
-
Gwint AP vs Eibach Pro Kit
też chętnie się dowiem
-
springi Eibach + amortyzatory Koni STR.T
Panowie, amortzatorom Koni STR bliżej z siłą tłumienia do 1BE czy 1BV ? Podrzućcie zdjęcia na Pro Kicie z tymi amorkami, bo wiele zdjęć wygasło
- B7 Crew
-
zmiana zawieszenia z 1BV na 1BE lub bardziej komforowe A4 BEX S4 B6
@kkamil.sline odkopię temat. Jakie amorki kupiłeś, nowe czy używki pod swoją klasę wagową?
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Panie, co to za dokładka dokładki? Kiedyś widziałem ją na aucie z CH, szukałem i nie mogłem znaleźć
-
A4 B7 1.8T Q/ S4 look/249KM 365Nm/ Vfiz/ Gwint/ Recaro/ Kiera MF zB8 lift/ Hamulce 345/300
Wojtek, odkopię porządnie temat Powiedz co dokładnie musiałeś kupić (jakiś specjalny czujnik? ) i jak to montować, bo u mnie niestety palemka jakiś czas temu pojawiała się i znikała, aż teraz w ogóle nie che wrócić Będę wdzięczny za pomoc
- B7 Crew
- B7 Crew
-
HOLMATRO's 2.0T Stage3 [331HP/456Nm] by VAGTUNE#Pop&Bangs#S4 Look#Rotor 19x9et33#Vogtland#MILLTEK#DP 3/2,75”#v-Fiz#Hebel345-S4#HEL#Autotech#K04-0064#BOSE#Cupra#etc..
Holmatrowóz zostaje jednak w domu? ?
-
B7 Crew
Logika faktycznie tak podpowiada haha Szczerze, to nigdy nie zagłębiałem się w temat, stąd niewiedza ale terazto jestem w rozterce. Tak czy inaczej musiałem wybrać i wybór padł na 88%. Cieszę się że nie zdecydowałem się na "smołę". Dam znać jak moje lustra się mają ale nie wiem czy pogodzę się z ewentualną stratą bocznych fotochromów
-
B7 Crew
O fotochromie nie pomyślałem, że coś może zakłócić jego pracę, ale przecież czujnik zmierzchu jest na szybie czołowej. Czyli reguluje sobie również stopień zaciemnienia poprzez światło wpadające przez tylną szybę? Szczerze nawet tego nie rozkminiałem @Axel1 przednie boczne zostają ori
- B7 Crew
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Panowie, u mnie sprawa wygląda tak. Mam B7 Q z 1BV. Z przodu sprężyny z kolorem - zielony+biały co wskazuje na 7 klasę wagową. Tył to niebieski+3x zielony, czyli 13 kategoria, aczkolwiek wychodzi na to że tył to sprężyny z B6? Ogólnie zależy mi na obniżeniu przodu, tak o 3cm, więc ile klas wagowych zejść niżej, 2 ? (Talerzyk raczej tyle nie obniży więc wpadną nowe springi) Tył delikatnie w górę - ok 1-2cm, a że jedna sprężyna poszła na pierwszym zwoju to wymiana. W razie W podejdą z sedana w Q, czy tylko avant? Z góry dzięki ! ?
-
dokładka co sądzicie ?
@lukas800900 przymocowałeś ją na oryginalnej taśmie, czy może dołożyłeś wkręty? Ile się trzyma (i mam nadzieję nic nie odpada)?
-
Simply Clean Wagon 3.0 TDI V6 Quattro by FroS-t
Mówisz że nie taki zły ten rozrząd, jak go malują? Przerabiałeś temat? Btw. Powodzenia w sprzedaży i nie przejmuj się hejtami !
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew
- B7 Crew