Treść opublikowana przez Przemek.1997
-
Gdzie znajduje się czujnik temperatury cieczy?
Cześć, czujnik jest na króćcu wychodzącym z głowicy, przeważnie koloru zielonego, ale te problemy z ogrzewaniem i wgl to raczej nie jego wina, po wymianie termostatu odpowietrzyłeś układ?
-
Światłowód el wire montaż kilka pytań
Witam, mam w planie założyć sobie światłowód przy dekorach w mojej audi, na wszystkich drzwiach i desce rozdzielczej. Chciałem się dowiedzieć jak to podłączyć skoro w zestawie jest tylko jedna przetwornica a w dodatku pisze tam że można go ciąć w dowolnym miejscu? Gdzie najlepiej się wpiąć z tą przetwornicą? Chciałbym żeby świeciły się po włączeniu postojówek czyli razem z innym podświetleniem. Jaka długość jest mi potrzebna? 5 metrów starczy na wszystko? tutaj link do takiego światłowodu https://allegro.pl/5m-swiatlowod-el-wire-tasma-ambient-pasek-jak-led-i7087362213.html Myślałem że po prostu wepnę się np w podświetlenie zapalniczki czy np klimatronika (wtedy dobrze było by schować tą przetwornicę) potnę na kawałki, wpakuję w drzwi i będzie świeciło? Pewnie nie więc proszę o jakieś porady
-
Co tak stuka w silniku na wolnych obrotach jak jest gorący. Proszę o pomoc w diagnozi
Dołączam się ?
-
Czy taka zmiana oleju nie zaszkodzi?
Witam, przyłącze się do tematu dlatego że i mnie czeka wymiana oleju a mam też dylemat. Zacznę od tego że auto mam od roku, po zakupie robiłem wymianę oleju na taki jak był czyli Motul 6100 Synergie+ 10W40. Do tego czasu zrobiłem te 10 tysięcy km i oprócz lejącej uszczelki pokrywy zaworów jest ok. Oleju nie wziął ani grama ( tzn tak, mechanikowi chyba wlało się odrobinę za dużo bo było ciut powyżej tego kratkowanego pola na bagnecie, w chwili obecnej jest wyrównane z górną linią tego pola więc myślę że tylko nadmiar spalił). Uszczelkę myślę wymieniać przy wymianie oleju ze względu na to że świece zaczynają pływać. Ale nurtuje mnie inna sprawa, mianowicie z autem otrzymałem wszystkie papiery, m.in. faktury z poszczególnych wizyt w serwisie, przeglądnąłem je i wynika że od 2005 roku (od tego roku mam te faktury) dwa razy był zalany mobilem 10W40 a potem już cały czas tym motulem. Auto z 2000 roku i dziwi mnie tak wczesne przejście na 10W40. Obecny przebieg to prawie 208 tysięcy. Wydaje się być autentyczny ponieważ patrząc na te faktury i w książkę serwisową by się to zgadzało. Dużo czytałem na temat tych olejów, płukanek itp i teraz już nie wiem sam co zrobić, miałem teraz robić płukankę i przejść na Motula 8100 X-Cess 5W40 ale nie wiem czy to dobre wyjście skoro powołując się na te papiery tak długo jeździ na 10W40... Dodam jeszcze że auto jest w tej chwili w samej benzynie (może w nie długim czasie założe lpg ale to jeszcze nic pewnego) a kolor oleju nie jest aż taki przerażający, można powiedzieć że już pod brązowy podchodzi. Liczę na jakieś porady w tej sprawie za które z góry dziękuję
-
Kontrolki
O ile się nie mylę to w jednym powinna być temperatura a w drugim były oznaczenia od skrzyni automatycznej jeśli samochód był w taką wyposażony
-
Jakie wartości powinien pokazywać sprawny przepływomierz a audi a4 b5 1,8
U mnie stary przepływomierz pokazywał na jałowym 3,6-4 g/s a max wartość tylko ok 60 g/s gdzie prawidłowa wartość to ok 100 g/s (liczone ze wzoru 0,8*moc silnika). Auto nie miało mocy, paliło jak smok i taka znacząca dziura w mocy była w zakresie 1,5-3k RPM, wtedy auto praktycznie stało bo tak to jakimś kozakiem nie było ale jakoś szło. Do tego jeszcze był błąd od przepływki 16486 bodajże. Po założeniu nowego, oryginalnego przepływomierza na jałowym mam ok 2,5 g/s do góra 3 g/s a maksymalna wartość jest w porządku.
-
Dziwny dźwięk z przodu silnika
Siemka, looknij tutaj, to jest mój temat, mam podobny problem, tam niżej wrzuciłem filmiki ukazujące ten terkot, zobacz i powiedz czy u Ciebie to samo czy coś innego, albo opisz co się dzieje dokładnie
-
Padnięta cewka wysokiego.
Z tego co pamiętam to w moim drugim aucie w domu, passacie b4 linka od gazu ma troszkę luzu
-
Padnięta cewka wysokiego.
Po wyjęciu przepustnicy za każdym razem powinno się ją zaadoptować, a tak po za sprawą, masz przepustnice na linke?
-
Dławienie po gwałtownym dodaniu gazu 1.8 ADR 20V
Log dynamiczny na rozgrzanym motorze, z kanału gdzie masz wartości przepływomierza (2 albo 3 kanał). Co do nowego przepływomierza to zależy już od konktretnej sztuki. Jeden o danych numerach jest tańszy drugi droższy. Mój akurat do najtańszych nie należał. Musiałbyś się po prostu dowiedzieć.
-
Dławienie po gwałtownym dodaniu gazu 1.8 ADR 20V
Ja też kupiłem niby w 100% sprawny przepływomierz, nawet gościu gwarancje dał (i to mnie uratowało). Przepływka była padnięta już całkiem, auto przez ułamek sekundy pochodziło jak wcześniej a potem już tylko jeszcze gorzej... Dobrze że udało mi się go zwrócić to odzyskałem pieniądze. Wtedy też postanowiłem że dość zabawy, wyłożyłem kasę i kupiłem nówkę oryginał Boscha. Od tego czasu jak ręką odjął. Nawet pierwsze odpalenie całkiem inne. Ja bym jeszcze dobrze przepatrzył dolot bo skoro ,,sprawny" a pokazuje tak samo to może gdzieś dolot jest nieszczelny. Jak dolot okaże się szczelny to zrób logi i wrzuć tutaj to sprawdzimy sprawność tego przepływomierza.
-
Czujnik temperatury 1.8
Albo może coś z instalacją jest nie tak i czujniki padają? No bo z tego co pamiętam jak gadaliśmy to zmieniasz non stop więc dziwne trochę żeby żaden nie wytrzymał, no chyba że masz takiego pecha
-
[A4 B5] 1.8 ARG Gruszka cisnieniowa
1) Nie powiem Ci bo ja tego nie robiłem tylko mechanik, ale od sterowania klapek są chyba te 2 wężyki, mi powymieniał wszędzie tam gdzie już były podejrzane, wiem natomiast że z tyłu kolektora, na dole jest takie coś wciskane w kolektor i mówiono mi że i tam może być nieszczelność (u mnie akurat jest dobrze). 2) Tego Ci też nie powiem bo go nie sprawdzałem. Miałem taki zamiar w przypadku gdyby po naprawieniu gruszki dalej nie działała ale że działa to go nawet nie ruszałem. 3) Musiałbyś nagrać filmik jak to wygląda dlatego że u mnie też jak na jałowym i otwartej masce mu depne na gaz to słychać taki krótki syk, jakby coś zasysało, ale to normalne zjawisko ponoć, po za tym nic się nie dzieje więc jest git, miałem filmik jak u mnie to wygląda ale gdzieś mi się zapodział i już nie mam ?
-
Czujnik temperatury 1.8
Gdzieś od zimy, pamiętasz jak wtedy gadaliśmy? To wtedy Jak na razie nic się nie dzieje, odpukać
-
Czujnik temperatury 1.8
Ja mam zielony, 4 piny z Verneta, jak na razie cisza
-
Dolot
Nie wiem czy jak zrobisz wolną odmę to czy nie będzie przepływka szaleć, zobaczysz najwyżej
-
Czy ktoś zweryfikuje logi
Może też być przepływka, miałem ten sam błąd gdy był padnięty.
-
Pytanie co do przepływomierza
To samo Ci mówiłem kilka postów wyżej bo miałem to samo, ale najważniejsze że problem rozwiązany
-
Czy ktoś zweryfikuje logi
Mi od razu rzuciły się niskie wartości z przepływomierza, miałem podobnie ale i tak ciut większe pokazywał. Być może warto się mu przyjrzeć bo oba problemy mogą być z jego winy. U mnie jak już całkiem padł to nie utrzymał obrotów na jałowym a mocy to już szkoda wspominać... Dodatkowo popatrzyłbym do ładowania bo dość kiepskie.
-
Czy ktoś zweryfikuje logi
Ok, a jaki jest powód robienia tych logów? Coś się dzieje z autem?
-
Czy ktoś zweryfikuje logi
Log dynamiczny czy statyczny? Trochę małe wartości z przepływki i słabe ładowanie.
-
Spadają obroty na wolnym.
Co do gruszki to miałem to samo, urwane cięgno i walnięta membrana. Skoro jest to ma działać więc postanowiłem ją naprawić. Cięgno można zreanimować tylko trzeba trochę pokombinować (widziałem gdzieś na necie niektóre patenty, ja poszedłem w zwykły kawałek twardego drucika) a co do membrany to klejenie nie utrzyma (wiem bo próbowałem różnych sposobów). Jeśli jesteś zainteresowany membraną pisz pw.
-
1.8 ADR - falowanie obrotów na ciepłym silniku
Przepływomierz zamieniony na nowy czy na używkę?
-
Gaśnie na zimnym/szarpanie
Przepływomierz jest zaraz przy obudowie filtra powietrza, ba jest do niej przykręcony, a przy nim jest wtyczka. Odepnij ją na zgaszonym silniku i zobacz czy będzie jakaś różnica
-
problem z uruchomieniem na "zimnym silniku"
Podpinałeś kompa? Są jakieś błędy? Pasowało by sprawdzić ciśnienie na listwie, może przy pierwszym razie jest za małe, a potem już jest ok