Treść opublikowana przez pila24
-
(bbk) 4.2 stuki w silniku podobne do panewki
Panewkę słychać z dołu silnika,dźwięk jest stłumiony bardziej a tutaj to bardziej z kolektora ssacego lub którejś z głowic słychac. Poza tym panewkę słychać przy niskim ciśnieniu oleju,dodajesz gazu-cisza,obroty schodzą i znów słychać.
-
Xenon
Odkręć lampę i zajrzj do środka jaki palnik tam siedzi... poza tym ocenisz od razu stan odbłysnika.
-
Pęknięta sprężyna tył 1BE
Na podnośnik i ściągaczami,nie będzie wtedy problemu z odkreceniem zarośnietych śrub.
-
Naprawa zatartych wycieraczek
W poprzednim audi tez reanimowałem mechanizm wycieraczek.... kilkukrotnie bo co kilka miesięcy wracałem do punktu wyjścia. W końcu kupiłem nowy mechanizm-zamiennik za jakieś 70 zł i problem został zakończony.
-
Klimatyzacja w A4 B6 nie działa - czy to czujnik ciśnienia klimatyzacji?
Czujnik do wymiany,klime dobić do 500g czynnika. Nie zdziw się jak nowy czujnik nie będzie działał jak należy.
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
W A3 8l parownik miałem zawalony,dosłownie zarośnięty syfem. Mimo wszystko nie śmierdziało przy używaniu klimy,jedynie lekko było czuć po wyłączeniu kompresora. W A4 mam parownik czysty jak z fabryki,a mimo wszystko śmierdzi jak klima jest w użyciu. Czary na kiju.
-
Klimatyzacja
W a3 8L ten błąd oznaczał brak czynnika lub niedobór,a nie awarie samego czujnika.
-
3.0 V6 ASN - Proszę o analizę błędów silnika
Szukaj ECU na podmiankę
-
A4 b7 - świeci się ECON...
Podłączyć się pod vaga i sprawdzić błędy klimy,na 99.9 % nowy czujnik ciśnienia fiksuje-jak chłodnica klimy nagrzeje się to sygnał z czujnika jest przekłamany,jak ostygnie (np. w czasie jazdy) to na chwile sygnał jest zrozumiały. Kupić czujnik ori w ASO.
-
Opinie na temat silnika Audi A4 B6 2.4 V6
Herezje kolego piszesz,ciasno jest ale nie ma opcji by wyciągać silnik. Trochę gimnastyki jest,po demontazu osprzętu z góry silnika i osłon jest dostęp,aczkolwiek chude rączki wskazane. Poza tym BDV to najbardziej pancerna jednostka benzynowa w B6.
-
3.0 V6 ASN - Proszę o analizę błędów silnika
Błędy z kosmosu,jak poprzednik napisał sprawdź ECU i wtyczkę od niego czy nie zgniła.
-
Zasilanie videorejestratora z podświetlenia przycisków podsufitki
Masę weź z jednolitego brązowego przewodu,plus jest w czarnym po przekreceniu stacyjki lub w czerwono-żółtym po odblokowaniu zamków.
-
Muzyka przez AUX i moduł bluetooth
Widziałem oba na aliexpress,ktoś w komentarzach skarżył się na zakłócenia dźwięku ale miał wersje bez filtra. Na moim bluetooth dźwięk ok, są szumy ale słychać je tylko jak muzyka nie gra.
-
Muzyka przez AUX i moduł bluetooth
Są 2 wersje tego modułu,jedna z filtrem przeciwzakłóceniowym i bez niego. Weź ten z filtrem bo inaczej będą spore szumy. Ja zrobiłem sobie wersje budżetowa za 20zł która ma mikrofon do rozmów i możliwość przełączania utworów w telefonie. Tak to wygląda
-
Odkurzacz przemysłowy
U mnie w firmie sprzedajemy różne odkurzacze przemysłowe i chyba jeden z lepszych względem ceny to taki Kaltmann Ow30 poszukaj w necie może i trochę taniej znajdziesz.
-
[2.4 BDV] Drgania silnika / karoserii
Jeżeli ma benzynie masz mniejsze drgania niż na lpg to któryś z wtryskiwaczy szwankuje.
-
Odpalanie na zimnym
Czujnik temperatury silnika do sprawdzenia.
-
{BDV} Prawidłowe wskazania z przepływki, lambdy i rozrządu.
Może i masz zapchane katy, mimo iż bdv to nie demon prędkości to jak dla mnie dynamika jest zadowalająca. Dynamiczne ruszenie z jedynki do 5000 obr następnie wrzucenie drugiego biegu z gazem do dechy=pisk opon i migająca kontrolka trakcji. Wcześniej jeździłem a3 1.8 125km i A4 zbiera się dużo lepiej i nie trzeba jej cisnąć jak A3.
-
{BDV} Prawidłowe wskazania z przepływki, lambdy i rozrządu.
1800kg z kierowcą? Mója A4B6 2.4 w dowodzie ma wpisaną masę własną 1570kg sądzę iż Twoja podobnie wiec dużo ważysz kolego U mnie dynamika jest ok,tylko ze ja mam skrzynie 6 biegową,na autobanie 350kg ładunku i 2 osoby w aucie 220km/h bez problemu osiągnęła. Szybciej juz było strach bo przy takim załadowaniu auto hamowało jak lokomotywa. Ustawienie rozrządu po niedawnej wymianie mam podobne -5° i -2°. Przed wymiana na oryginalnym rozrządzie było -2° i 0°.
-
{BDV} Prawidłowe wskazania z przepływki, lambdy i rozrządu.
W/g instrukcji ross-techa prawidłowa wartość wskazań przepływki to moc silnika w KM×0,8 więc dla bdv to około 136g/s. Test wykonać przy pełnym obciążeniu silnika np. 2 bieg i gaz w podłogę do 6000 obr. , u mnie wyszło 141g/s.
-
Gaśnie przy przechodzeniu na LPG
To nie teoria tylko sposób dawkowania paliwa na rozgrzewającym się silniku który nie do końca dobrze działa z lpg które ma różną kaloryczność gazu zależnie od temperatury. Problem może również pochodzić od brudnych wtryskiwaczy które to syf zakleja i przez chwilę mogą pracować z nierównym wydatkiem.
-
Gaśnie przy przechodzeniu na LPG
Nie podpinałem się do staga 4 wiec nie wiem czy pokazuje ciśnienie przed przełączeniem, na moim starym zenicie pokazywało. Twój problem to zalewanie gazem przy przełączaniu na zimnym,zimny vag tak zwany. Jeżeli nie masz odpowiedniej opcji w sterowniku by włączyć obsługę tego problemu poszukaj jak rozwiązali ten problem na lpg forum,koszt rozwiązania tego problemu jest niski ale trzeba troszkę porezać z czujnikiem temp.
-
Chropowate klosze lamp
Ja bym proponował po zmatowaniu zamiast polerki polakierowanie lakierem odpornym na promienie UV i jeżeli po wyschnięciu pojawią się jakieś paprochy lub nacieki lakieru to delikatnie papierkiem wodnym 2000 i polerka na lustro. Bez lakierowania powłoka po zmatowaniu robi się żółta to ok 10 tys km. Przerabiałem to kilka razy,zabezpieczenie lakierem jest trwałe.
-
Gaśnie przy przechodzeniu na LPG
Lpg w butli jest blokowany przez elektrozawór (który znajduję się w wielozaworze) gdy auto nie pracuje na lpg. Jeżeli tak duże ciśnienie pojawia się w momencie przełączenia na lpg (a nie przed nim) to świadczy o tym ze EZ w butli działa prawidłowo. Sprawdź ciśnienie na reduktorze przed przełączeniem na lpg gdy jest zimny i sprawdź jakie masz ciśnienie przy cut-off podczas jazdy na lpg.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
A ja mam pytanko skierowane do osób którzy mają sporą glebę na zawiasie,dziś ruszając z opuszczonymi szybami usłyszałem jakiś rezonans z pod podłogi auta-pomyślałem ze jakaś luźna blacha rezonuje na niskich obrotach,zaglądam pod auto a tam przy tylnym lewym kole linka ręcznego wcina się w osłonę za progiem. Zawieszenie tak zeszło nisko aż linka w dół ciągnie. Efekt na poniższym nagraniu Filmik tutaj U mnie jest zawias 1bv ale d*pa mocno siedzi dodatkowo obciąża ją butla z lpg,musze sprężyny wymienić na 4 klasy wagowe wyższe,i mam pytanie czy przy obniżonym zawiasie u innych problem z linką nie występuje jak u mnie?