Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pila24

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pila24

  1. Panewkę słychać z dołu silnika,dźwięk jest stłumiony bardziej a tutaj to bardziej z kolektora ssacego lub którejś z głowic słychac. Poza tym panewkę słychać przy niskim ciśnieniu oleju,dodajesz gazu-cisza,obroty schodzą i znów słychać.
  2. pila24 odpowiedział(a) na adasm112 temat w Audi A4 B6
    Odkręć lampę i zajrzj do środka jaki palnik tam siedzi... poza tym ocenisz od razu stan odbłysnika.
  3. Na podnośnik i ściągaczami,nie będzie wtedy problemu z odkreceniem zarośnietych śrub.
  4. W poprzednim audi tez reanimowałem mechanizm wycieraczek.... kilkukrotnie bo co kilka miesięcy wracałem do punktu wyjścia. W końcu kupiłem nowy mechanizm-zamiennik za jakieś 70 zł i problem został zakończony.
  5. Czujnik do wymiany,klime dobić do 500g czynnika. Nie zdziw się jak nowy czujnik nie będzie działał jak należy.
  6. W A3 8l parownik miałem zawalony,dosłownie zarośnięty syfem. Mimo wszystko nie śmierdziało przy używaniu klimy,jedynie lekko było czuć po wyłączeniu kompresora. W A4 mam parownik czysty jak z fabryki,a mimo wszystko śmierdzi jak klima jest w użyciu. Czary na kiju.
  7. pila24 odpowiedział(a) na patryk001d temat w Audi A4 B5
    W a3 8L ten błąd oznaczał brak czynnika lub niedobór,a nie awarie samego czujnika.
  8. Podłączyć się pod vaga i sprawdzić błędy klimy,na 99.9 % nowy czujnik ciśnienia fiksuje-jak chłodnica klimy nagrzeje się to sygnał z czujnika jest przekłamany,jak ostygnie (np. w czasie jazdy) to na chwile sygnał jest zrozumiały. Kupić czujnik ori w ASO.
  9. Herezje kolego piszesz,ciasno jest ale nie ma opcji by wyciągać silnik. Trochę gimnastyki jest,po demontazu osprzętu z góry silnika i osłon jest dostęp,aczkolwiek chude rączki wskazane. Poza tym BDV to najbardziej pancerna jednostka benzynowa w B6.
  10. Błędy z kosmosu,jak poprzednik napisał sprawdź ECU i wtyczkę od niego czy nie zgniła.
  11. Masę weź z jednolitego brązowego przewodu,plus jest w czarnym po przekreceniu stacyjki lub w czerwono-żółtym po odblokowaniu zamków.
  12. Widziałem oba na aliexpress,ktoś w komentarzach skarżył się na zakłócenia dźwięku ale miał wersje bez filtra. Na moim bluetooth dźwięk ok, są szumy ale słychać je tylko jak muzyka nie gra.
  13. Są 2 wersje tego modułu,jedna z filtrem przeciwzakłóceniowym i bez niego. Weź ten z filtrem bo inaczej będą spore szumy. Ja zrobiłem sobie wersje budżetowa za 20zł która ma mikrofon do rozmów i możliwość przełączania utworów w telefonie. Tak to wygląda
  14. U mnie w firmie sprzedajemy różne odkurzacze przemysłowe i chyba jeden z lepszych względem ceny to taki Kaltmann Ow30 poszukaj w necie może i trochę taniej znajdziesz.
  15. Jeżeli ma benzynie masz mniejsze drgania niż na lpg to któryś z wtryskiwaczy szwankuje.
  16. Czujnik temperatury silnika do sprawdzenia.
  17. Może i masz zapchane katy, mimo iż bdv to nie demon prędkości to jak dla mnie dynamika jest zadowalająca. Dynamiczne ruszenie z jedynki do 5000 obr następnie wrzucenie drugiego biegu z gazem do dechy=pisk opon i migająca kontrolka trakcji. Wcześniej jeździłem a3 1.8 125km i A4 zbiera się dużo lepiej i nie trzeba jej cisnąć jak A3.
  18. 1800kg z kierowcą? Mója A4B6 2.4 w dowodzie ma wpisaną masę własną 1570kg sądzę iż Twoja podobnie wiec dużo ważysz kolego U mnie dynamika jest ok,tylko ze ja mam skrzynie 6 biegową,na autobanie 350kg ładunku i 2 osoby w aucie 220km/h bez problemu osiągnęła. Szybciej juz było strach bo przy takim załadowaniu auto hamowało jak lokomotywa. Ustawienie rozrządu po niedawnej wymianie mam podobne -5° i -2°. Przed wymiana na oryginalnym rozrządzie było -2° i 0°.
  19. W/g instrukcji ross-techa prawidłowa wartość wskazań przepływki to moc silnika w KM×0,8 więc dla bdv to około 136g/s. Test wykonać przy pełnym obciążeniu silnika np. 2 bieg i gaz w podłogę do 6000 obr. , u mnie wyszło 141g/s.
  20. To nie teoria tylko sposób dawkowania paliwa na rozgrzewającym się silniku który nie do końca dobrze działa z lpg które ma różną kaloryczność gazu zależnie od temperatury. Problem może również pochodzić od brudnych wtryskiwaczy które to syf zakleja i przez chwilę mogą pracować z nierównym wydatkiem.
  21. Nie podpinałem się do staga 4 wiec nie wiem czy pokazuje ciśnienie przed przełączeniem, na moim starym zenicie pokazywało. Twój problem to zalewanie gazem przy przełączaniu na zimnym,zimny vag tak zwany. Jeżeli nie masz odpowiedniej opcji w sterowniku by włączyć obsługę tego problemu poszukaj jak rozwiązali ten problem na lpg forum,koszt rozwiązania tego problemu jest niski ale trzeba troszkę porezać z czujnikiem temp.
  22. pila24 odpowiedział(a) na dawowo temat w Audi A4 B5
    Ja bym proponował po zmatowaniu zamiast polerki polakierowanie lakierem odpornym na promienie UV i jeżeli po wyschnięciu pojawią się jakieś paprochy lub nacieki lakieru to delikatnie papierkiem wodnym 2000 i polerka na lustro. Bez lakierowania powłoka po zmatowaniu robi się żółta to ok 10 tys km. Przerabiałem to kilka razy,zabezpieczenie lakierem jest trwałe.
  23. Lpg w butli jest blokowany przez elektrozawór (który znajduję się w wielozaworze) gdy auto nie pracuje na lpg. Jeżeli tak duże ciśnienie pojawia się w momencie przełączenia na lpg (a nie przed nim) to świadczy o tym ze EZ w butli działa prawidłowo. Sprawdź ciśnienie na reduktorze przed przełączeniem na lpg gdy jest zimny i sprawdź jakie masz ciśnienie przy cut-off podczas jazdy na lpg.
  24. A ja mam pytanko skierowane do osób którzy mają sporą glebę na zawiasie,dziś ruszając z opuszczonymi szybami usłyszałem jakiś rezonans z pod podłogi auta-pomyślałem ze jakaś luźna blacha rezonuje na niskich obrotach,zaglądam pod auto a tam przy tylnym lewym kole linka ręcznego wcina się w osłonę za progiem. Zawieszenie tak zeszło nisko aż linka w dół ciągnie. Efekt na poniższym nagraniu Filmik tutaj U mnie jest zawias 1bv ale d*pa mocno siedzi dodatkowo obciąża ją butla z lpg,musze sprężyny wymienić na 4 klasy wagowe wyższe,i mam pytanie czy przy obniżonym zawiasie u innych problem z linką nie występuje jak u mnie?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.