Treść opublikowana przez pila24
-
Prawa noga - dyskomfort.
Ja w a3 8l miałem fotele kubełkowe i również problem z prawą nogą,juz po około 2h jazdy bolało kolano a im dłużej jechałem tym bardziej. W a4 mam również fotele kubełkowe (speed) i nie odczuwam żadnych dolegliwość z prawą nogą. Może wpływ ma na to iż wyciągam w fotelu lekko oparcie na podudzia oraz mam podniesiony przód siedziska.
-
Program vag w telefonie
ELM 327,bardziej zabawka niż funkcjonalny sprzęt. Potrafi odczytywać różne parametry silnika,w tym dane z sond i inne dane dotyczące spalin.
-
FiS brak jezyka
- Lokalizacja przepustnicy
Będzie płyn wylatywał aż do poziomu tych wężyków. Więc lepiej przed operacją zlać całe chłodziwo- Problem ze skrzynia lub licznikiem
Na panelu klimatronika jeżeli masz możesz odczytać prędkość,jeżeli będzie na nim również prędkość będzie świrowała to sprawdź czujnik predkosci i jego przewód czy nie przetarty jest. Jeżeli na klimatroniku będzie pokazywało prawidłowo to licznik walnięty. Podłącz vaga tak poza tym.- RNS E bluetooth A2DP
Ja proponuję jak kolega w poście #15,jest tam +12v wzbudzające wzmacniacz. Nie ma wtedy obawy że taki bluetooth rozładuje nam aku.- audi 2,4 po wymianie dwumasy dalej auto drzy
Ostatni błąd to słaba wydolność kata na zimnym. Wymieniłeś dwumasę bez żadnej diagnozy dlaczego auto drży? Kasa w błoto poszła,pierw poprawna diagnoza a później wymiana uszkodzonego elementu a nie na odwrót. Pokaż korekty i ustawienie rozrządu.- S4 B6 - czasem nie odpala
To daj znać jak potestujesz- Przejście z symphony II na bns
A sorry tam gdzie podałem to 40zl a nie 50.- Przejście z symphony II na bns
http://kody-radio.pl tutaj możesz odblokować za 50zl.- Lokalizacja przepustnicy
Zrób odczyt z vaga czy nie ma błędów,odczytaj w blokach pomiarowych położenie przepustnicy przy wciskaniu gazu. Wygląda to jakby silniczek krokowy zawieszał się. Musisz ściągnąć rurę powietrza by się dostać do przepustnicy. Trzyma się na 4 śrubach i jest podłączona do układu wodnego. Im chudsze łapki tym lepiej by się tam dostać.- Przejściówka oryginalnego mikrofonu na jack
Ori mikrofon jest ze wzmacniaczem,czyli potrzebuje zasilania by działał. Sprawdź w instrukcji jaki ma być mikrofon odpowiedni do nowego radia,zapewne zwykły bez wzmacniacza.- Odbłyśniki bixenon a4 b6
Po regeneracji raczej i tak się nie będzie to miało do światła emitowanego przez projektor z b8 albo podobnej klasy. Ten bix z b6 to jeden z najgorszych projektorów jakie powstały. Porobiłem testy w zeszłym tygodniu,oto ile luxów dają lampy z odległości 5 metrów: Zwykły projektor halogenowy H7 - 80 luxów Bixenon B6 palnik d1s osram xenarc - 180 luxów Xenon zwykły B6 palnik d1s osram xenarc - 220 luxów Lampy i soczewki lekko zakurzone bez wypalonych odblysników,czyli warunki takie jak w codziennym użyciu, palnik już ma swoje najlepsze czasy za sobą ale światło nadal w barwie 4300k. A teraz sam projektor Hella 3 bez wkładania do lampy,palnik nowy bosma d4s 4300k,przetwornica d4s koito - 1400 luxów. Wnioski nasuwają się same co lepiej świeci- S4 B6 - czasem nie odpala
Na 99.9% czujnik położenia wału. Kup nowy ale taki jak był w oryginale,bodajże Boscha.- Problem z odpalaniem po jeździe na gazie
190k bez regeneracji i czyszczenia?szacun,u mnie najdłużej zavoli zeta N wytrzymał 100k, po tym dystansie w środku był tak zawalony na sprężynach ze nie generował prawie żadnego ciśnienia.- S4 B6 - czasem nie odpala
Kolego pawelosinski sprawdź czujnik położenia wału,on takie figle potrafi spłatać. I w dodatku nie zawsze pokaże błąd tego czujnika. Podczas jazdy silnik jest owiewany powietrzem i czujnik się chłodzi,a po krótkim postoju temperatura wzrasta w komorze silnika i uszkodzony czujnik położenia wału zmienia swoją rezystancje-wtedy pompa paliwa nie działa i nie ma iskry. Nie wiem jaką dokładnie ma mieć rezystancja tego czujnika w Twoim silniku,ale w moim poprzednim aucie po nagrzaniu się czujnik zmieniał rezystancje z 800 omów na ponad 1000 i juz nie odpalało auto dopóki nie ostygł,wtedy rezystancja spadała poniżej 1000 omów i juz odpalało auto. Brak jakichkolwiek błędów zapisanych,po prostu znalazłem ten trop i sprawdziłem miernikiem.- Lokalizacja przepustnicy
Za kolektorem ssącym (między nim a grodzią),dostęp nie jest dobry.- Przejście z symphony II na bns
Zagrają, trzeba będzie zmontować pin 15 z 16 w dużej kostce i pin linii K przepiąć- Po wymianie aku . nie dzuiała pilot
Jeszcze automatykę w szybach trzeba zakodować,jeszcze prościej niż kluczyki. Przy zamkniętych szybach(stacyjka włączona) pociągasz przełącznikiem sterowania szyb w kierunku domykania i trzymasz 2 sekundy,i tak dla każdej szyby.- Po wymianie aku . nie dzuiała pilot
Odpal auto,wciśnij na pilocie "zamknij" za chwile "otworz" i powinno już działać- Jaki akumulator pod instalację audio?
Alternator nawet 10A naładować może aku 95Ah,ale chodzi o czas w jakim by to miał uczynić i o dodatkowe obciążenie poza ładowaniem (czyli odbiorniki elektryczne auta). Twój da radę ładować taki aku i obsłużyć osprzęt auta,ale już ze wzmacniaczem może być problem. Poczytaj o roli kondensatora Link- Problem z odpalaniem po jeździe na gazie
Jest jeszcze opcja ze reduktor puszcza gaz do kolektora podciśnieniem,dlatego wymiana listwy nic nie dała.- Jaki akumulator pod instalację audio?
Akumulator dobiera się do możliwości alternatora kolego. Twój alternator nie ładuje odpowiednio tego akumulatora co masz,dlatego jak dasz zbyt pojemny to nie będzie odpowiednio doładowywany. Producent w zależności od wyspoazenia auta daje odpowiedni alternator i akumulator. Jeżeli Twój miał fabrycznie 44Ah tzn ze auto było tzw. golasem. Proponuje akumulator dobrej firmy około 60 Ah i do tego kondensator który będzie stanowił źródło energii dla wzmacniacza.- Opinie na temat silnika Audi A4 B6 2.4 V6
Ten silnik z b6 to ma tylko taką samą pojemność jak ten z c6 i nic poza tym. 2.4 bdv bo to taki jest w B6 jest modyfikacją silników v6 2.4 z końca lat 90 tych. Jest równie dobry jak jego poprzednicy i to ostatnia dobra prosta v-ka w audi. Co do napinaczy to większość posiadaczy tego silnika nawet o nich nie słyszała,bo to się nie sypie tak jak rozrząd w 2.4 bdw (czyli ten z c6). Dobry olej jest zawsze wskazany i do tego płukanka przed każdą wymianą. Masz obawy przed kupnem chyba najbardziej trwałego silnika w a4b6,widziałem już przebiegi po 600 tys km w tych silnikach,jak kupisz taki z przebiegiem 250 tys i ze znaną historia serwisowania to możesz być pewien ze przejedzie drugie tyle.- Przetwornice koito d4s
Dzięki wielkie za fotkę,czyli tak jak myślałem-trzeba ciąć na ostro i dosyć głęboko. Zamysł mam taki aby w razie padnięcia przetwornicy była możliwości odkrecenia dekla który będzie ją przykrywał. Wiadomo że koito to nie valeo ale nic nie jest niezawodne. - Lokalizacja przepustnicy