Treść opublikowana przez DarekS4
-
1,6 ADP PROBLEM SONDA
Zgadzam się z kolegą wyżej
-
[1.6 AHL] Strzela na gazie i przerywa.
Sprawdź czy sonda pracuje prawidłowe w OL i CL Dodatkowo pokaż logi statyczne dla: Korekt krótkoterminowych Przepływka i zapłon.
-
Pompa powietrza wtórnego. 1.8 T
Dzisiaj usuwamy to z A3 1,6. Jeżeli chcesz mogę Ci to sprzedać . Mam tez gdzieś ze 3 te pompy bo więcej z tym zawsze było problemu niż pożytku. Szczególnie w turbo.
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
Nie po takim chipie . Myślałem że seria. Kumpel miał ibize z ecu który szała. ale tam było 0-1 albo jedzie albo nie da się odpalić. Opisz moze dlaczego podejżewasz sterownik i jego uszkodzenie i na jakiej podstawie. Czy problem występuje od zawsze ?? Jeżeli nie idzie jak " strzała "to jak wtedy idzie ?? Możesz to podeprzeć logami ??
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
Możesz też wysłać ecu do nas mogę ci go wgrać na nowo jeżeli ma ci to pomóc.
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
APU jest to to samo co ANB więc ECU podjedzie teraz sprawdzałem. Wszystkie to 150. Podmień ster jezeli wiesz że jest uszkodzony. Chcesz zrobić konwersje na nowszą elektronike to szukaj typowo wiązki BEX AMB BFB. Tyle że to już B6 więc może być zmiana pinoutu już na grodzi. B5 nie miała nawet w AJL nowszego osprzętu.
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
Apu chyba też jest stara .. Zobacz na kostkę od cewki i odrazu będziesz wiedział. Mapa z jakiego sterownika z ANB ? Nie podejdzie bo 512Kb.
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
Cała wiązka do zmiany. Sonda też jest inna
-
Audi A4 B5 1.8t ANB Me7.5 jaki inny ECU 1024kb
każdy me 7,5 np AUQ / BEX / BAM itp itd czyli nowsze cewki itp itd.
-
Szarpanie w trakcie wypalania DPF
możesz skorzystać z informacji kolegi wyżej. Ja czujniki sprawdzam zawsze fizycznie w ręce + na stole ocyloskopem o ile wiesz jak ma wyglądać wykres.
-
Audi TT 1.8T Quattro 225KM ocena logów przed zakupem
nie jest to jakieś mega falowanie. Korekty krótkoterminowe są ok więc szczelność bym wykluczył ale wiadomo jak jest . Sprawdź do pewności szczelność.
-
[B6 AVF] Gaśnie przy zmianie biegu z 1 na 2 na wyższych przerywa przy zmianie
Wywalił coś na kompie?? Obstawiam usterkę elektryczną. Czy są różnice miedzy ciepłym a zimnym ?
-
Szarpanie w trakcie wypalania DPF
Będzie zawalony. Albo regeneracja na maszynie czyli płukanie albo wymiana.
-
Schemat elektryczny
odezwij się wieczorem. Popatrzę. Tel wysłałem na PW
-
Szarpanie w trakcie wypalania DPF
Co ile włącza się wypalanie ??
-
S4 B7 by M0zart
Super fura. Silnik pechowy ale dbaj i często diagnozuj żeby było git. Kolorek też za***isty chociaż widzę ze przygód masz sporo. Felga dla mnie robi rozpierdol !! Jeszcze z 400mm na przód i jakiś fajny 4pot na tył i będzie miazga
-
[B6 BEX] Pytanie o dwie rurki w silniku i problem z doładowaniem
Ale log miał być dynamiczny. Odma zawalona to fakt. Musi być cały układ odmy szczelny i drożny. Polecam sprawdzić połączenie gumowe na wyjściu z bloku lubi się rozpaść. To z korpusu filtra oleju.
-
Chiptuning skrzyni biegów Multitronic
To pół biedy. Nie mówię że była to zła robota ale ryzyko na popełnienie f*ck upu jest ogromne. Bo co innego jak tuner ma auto na hamowni i widzi na bieżąco co się dzieje a co innego jak bazuje na informacjach gościa którego nie widział na oczy ( nie mówię o twoim przypadku). Mówię tu o wielu przypadkach w wielu warsztatach. Ja nikomu nie ujmuje ale w swojej okolicy znam przypadki gdzie ludzie nie potrafią wykonać logów poprawnie a gdzie mowa o interpretacji ... Pliki wysyłane w świat i wielki tuner. Może i wsadzam kij w mrowisko ale mało kto przyzna Ci się ze wgrywa gotowce albo wysyła pliki i uwaga często dostaje i tak gotowca w zwrocie. To jest tak jak kupowanie silnika na szrocie. Niby masz ale nie wiesz co. Nie będę ciągnąć tego tematu bo nie ma sensu Ważne że masz ogarnięte git.
-
[B6 AWX] Ocena sytuacji - korekcje wtryskiwaczy
No to sprawdź w pierwszej kolejności uszczelnienie wtrysków + owalność gniazd. Chociaż w awx chyba nic nie powinno się już dziać. Paliwo ścieka ci przez noc na tłok i efekt jest taki ja piszesz. Jeżeli wyjmiesz wtrysk i uszczelnienia będą ładne nie ścięte lub spłaszczone ze starości to może się skończyć na regeneracji wtrysku. Mam na warsztacie BMW 120d z tym samym efektem i też leją wtryski.
-
[B6 AWX] Ocena sytuacji - korekcje wtryskiwaczy
ostatnio miałem podobny przypadek i na jednym z wtryskiwaczy były uszkodzone oringi które przepuszczały paliwo... czy auto lekko ci nie kopci po odpaleniu np po nocy ??
-
[B6 BEX] Pytanie o dwie rurki w silniku i problem z doładowaniem
dodatkowo polecam wykręcić czujnik cisnienie oleju i w jego miejsce wkręć manometr. Pomiar cisnienia od zimnego najlpiej po nocy do rozgrzania się. Wykluczysz w ten sposób obawy przed mechanicznym zużyciem silnika. dodatkowo jeżeli micha poszłaby by w dół musowo rewizja pompy oleju.
-
Logi 1.9 TDI AWX
auto wpada w tryb awaryjny ??
-
[B6 BEX] Pytanie o dwie rurki w silniku i problem z doładowaniem
Chyba sobie żartujesz. A jak silnik się rozgrzeje to wyjmujesz ten karton ?? Powielasz metodę dziadków? Napraw usterkę stary a nie rób krzywdy swojemu silnikowi ! Zasłanianie chłodnicy kartonem to pozbawianie skutecznego chłodzenia dla rozgrzanego silnika. Termostat jest taki sam jak w każdym 20VT. znajduje się na krućcu wychodzącym z bloku obok osprzętu. Logi bezużyteczne zrób dynamiczy 115 + 118 wdg mnie auto nie ma doładowania. Zaślepione rurki mają być szczelne i tyle. Nie są = spadek ciśnienia podczas przyspieszenia = brak mocy
-
Wymiana górnych wahaczy na tylnej osi.
no tak regulujesz dwie strony
-
Wymiana górnych wahaczy na tylnej osi.
Nie. Śrube mimośrodową wkładasz od strony kołyski .