Treść opublikowana przez nadybek
-
Szarpanie podczas ruszania na zimnym silniku Audi A4 b6 1.9tdi
Często bywa, ze dwumasa szarpie na zimnym a po 20 km jest ok wiec objawy pasuja. Wibracje czuc bo mechanior wymienil poduszki na zamienniki. Jak masz jeszcze oryginalne to ich lepiej nie wyrzucaj...
-
Pompa vaccum 038 145 209A
209a->209e->209k->209h->209n Polecam nową firmy Borsehung. Każda regenerowana ma wymienione tylko uszczelnienie i naprawiony króciec podcisnienia a samo podcisnienie nadal słabe.
-
Przestawiony rozrząd
Wszystko zależy o ile ząbków przeskoczył. Tak czy siak tylko kontrola wzrokowa Ci coś powie. Ściągnąć pokrywy obejrzeć wszystko dokładnie. Jak wyglada ok to założyć nowy pasek i zmierzyć kompresję
-
[BPW] Bardzo mocna seria
Co do obrotow: Maksymalne obroty ogranicza limiter i torque limiter. W TL powyzej 4000obr dawka gwaltownie spada. Powoduje to ze auto dalej nie przyspiesza bo im wyzsze obroty tym mniejsza dawka i w pewnym momencie dawka jest tak mala ze silnik juz nie ma sily. Podniesienie tej dawki powoduje wzrost maksymalnych obrotow, a ze moc jest funkcja momentu obrotowego i predkosci obrotowej silnika to wzrasta moc maksymalna. Moment maksymalny pozostaje bez zmian bo wystepuje przy nizszych obrotach. Co do obrotow jalowego- nie powinno sie nic zmienic. Nie ma potrzeby zmiany obrotow. Co do wykresu: Wykres wyglada jakby tylko podniesli dawke w torque limiter. Dlatego nie poszlo wiecej bo mapa duration pozwala na wtrysniecie tylko 60mg paliwa (oryginalnie najwiecej jest wtryskiwane 56mg). Oprocz tego na wykresie widac ze jest jakis problem z doladowaniem. Zrob loga 008+011
-
[BPW] Bardzo mocna seria
Ivanek chodzi o czas. Robie kumplowi mape pod BLB. Wyszukanie map w winolsie, przekopiowanie do excela, interpolacja, ekstrapolacja, zgranie wszystkiego do kupy to jakies 15h zajmuje. Potem jeszcze logi i korekta dawki, doladowania i N75... A co do softa 160KM i 340Nm to nawet map nie rozszerzyli. Wystarczy podniesc dawke w wyzszych partiach obrotow/ podniesc troche obroty i mamy 160KM przy seryjnym momencie obrotowym...
-
[BPW] Bardzo mocna seria
Tjunerzy a nie potrafia sztangi turbo wydluzyc. Jak dokoksuja i n75 nie ma juz regulacji to nalezy wydluzyc sztange lub obrocic pierscien geometrii tak jak powinien być
-
Wysokie bipy na zregenerowanym pompowtriskiwaczu
No na papierze ok ale nie wiem skąd takie info, żeby wymienić pompę tandemową... Na 100% śruba dociskajaca PD odpowiednio wyregulowana? Cofnięta o 180stopni?
-
2.5 BDG / VP44
2500tysiaca to chyba bez sterownika. Sam sterownik to 1800zl, tloczek przestawiacza kąta wtrysku 400 +uszczelnienia i robocizna. Ja kilka lat temu tez dalem za "pelna" regeneracje pompy do AKE 2500tys. Po 2 latach okazalo sie ze bosch serwis w Gdyni skasowal mnie 2500 za tranzystor... Jak masz mozliwosc to tranzystor do wymiany. Jak sie nie spali po pierwszym katowaniu silnika to bedzie dzialac. Jak mi podrzucisz sam sterownik (Wroclaw) to Ci wymienie tranzystor za free
-
Wysokie bipy na zregenerowanym pompowtriskiwaczu
Jak wedruje z pd to problem z regeneracja. Albo za niskie cisnienie otwarcia albo lipnej jakosci/nieodpowiedni rozpylacz. Dostales papier z pomiaru po regeneracji? Jak tak to nie badz taki i pokaz na forum Reklamowac
-
Samochód nie odpala - pomocy
Mialem taki przypadek kiedys. Jak dobrze pamietam to spalony byl bezpiecznik w puszce sterownika silnika.
-
Dymi na niebiesko po rozgrzaniu. Prośba o analizę logów.
Na papierze nie odbiegaja w ilosci paliwa? Najlepiej byloby zgrac mapy i porownac z oryginalem.
-
Dymi na niebiesko po rozgrzaniu. Prośba o analizę logów.
Ale czy stara turbina nie byla hybryda? Jesli dawka na pelnym obciazeniu jest oryginalna to hamownia pokaze ze jest seria. PD brales po regeneracji? Masz papier ze sprawdzenia?
-
Dymi na niebiesko po rozgrzaniu. Prośba o analizę logów.
Egr jest ciagle zamkniety. Masz moze mozliwosc zrzucic mapy ze sterownika? Mam podejrzenie ze ktos namieszal w mapach czasu wtrysku. Ogolnie auto po programie jest na 100% - widac po cisnieniu zadanym turbo. Turbo nie było hybrydą? Przy takim doladowaniu dlugo nie pożyje. W sumie nie wiem co to za program. Duration zmienione dla niskich obrotow i dla pelnego obciazenia dorzucone 150mbar. Dla pelnego obciazenia zostawiona dawka oryginalna 52mg
-
Dymi na niebiesko po rozgrzaniu. Prośba o analizę logów.
No nie wydaje mi sie. W logu statycznym jest za mala dawka. Dla utrzymania wolnych obrotow potrzeba 6-7mg a u Ciebie przy prawidlowym zadanym czasie wtrysku dawka jest 3,6-4,4. Dym jest pewnie szaro bialy a nie niebieski? Gorzej jest jak odslepisz egra? Nie stalo sie to w momencie wymiany PD?
-
Ciężko, nierówno odpala i trzęsie po uruchomieniu 1.9 TDI AVF Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
Moze zaciagac powietrze na polaczeniu glowicy i pompy tandemowej lub kolejny przypadek przedostawania sie spalin przez podkladke termoczna + oring pompowtrysku.
-
Ciężko, nierówno odpala i trzęsie po uruchomieniu 1.9 TDI AVF Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
Sprawdz czy paliwo nie saczy sie spod pompy tandemowej najpierw. Albo powietrze albo spaliny w paliwie.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Wyciagnij dekielek i wklej go tak jak powinien byc ?
-
Ciężko, nierówno odpala i trzęsie po uruchomieniu 1.9 TDI AVF Prośba o analizę logów statycznych i dynamicznych
Ustaw ta synchronizacje. 3st na + to stanowczo za duzo. Celuj w -1,5 do +0,5st. Najlepiej wrzuć tez filmik jak odpala.
-
Szpilki ARL do AFN
Co prawda do Golfa ale momenty przy silniku są: afn.pdf
-
[AWX] Wtryski z 2.0 tdi 8v do 1.9 tdi AWX
Mozna jeździć. Czas trwania wtrysku dla obydwu jest bardzo podobny. Zyskasz moze z 5% mocy
-
[AWX] wymiana glowicy ma sens? Ile wytrzymuje dol silnika?
Skoro przed wymiana mial moc to nagle sie nie wypaliły gniazda. Sprawdz synchronizacje, korekcje PD i bipy. Do wymiany walka musiał ściągnąć dźwigienki PD. Moze ich nie wyregulował po całej operacji. Sprawdz tez wężyki podciśnienia do turba i egra moze sie naderwaly. Na koncu sprawdzic kompresje na zimnym i po 10 minutach na biegu jałowym. Jest mozliwosc, ze zamontowane szklanki pochodzą z silnika 1.9 na pompie vp i efekt jest taki, że po napełnieniu szklanek zawory sie nie domykają. Masz jakis numer zamontowanych szklanek? Ja mam w 2.0 8v najechane 370kkm i na cylindrach jest honowanie jeszcze idealne + 0 progów.
-
a4 b6 130hp brak mocy
Na pierwszy rzut oka nie ma sie do czego przyczepić. Nic tylko jeździć.
-
2.0tdi BKD brak mocy
A reszta bledow zniknela?
-
Odłączone rurki chłodzenia spalin?
Zerknij na allegro: 038131513S Pewnie uszczelka byla wymieniana niepotrzebnie.
-
Poziom oleju w 2.0 TDI (BPW)
Olej nie ma prawa spłynąć w ciągu dnia z filtra do miski. Jak tak sie dzieje to podstawa filtra oleju do wymiany/naprawy. Lej tak, zeby po nocy bylo na max- na bagnecie jest strzalka i napis max. Dzieki temu bedziesz mógł sprawdzic czy Ci oleju ubywa/przybywa co przy pomiarze po 10min jest niemożliwe.