Treść opublikowana przez nadybek
-
audi a4 b7 1.9 tdi dziwny biały dym spalin
A chlodnicy to juz sie nie da sprawdzic? Wiesz ile kosztuje? Jak test wyjdzie pozytywnie to zaslepiasz egra, robisz bypass chlodnicy. Mozesz tak jezdzic i po jakims czasie znowu zrobic test bez chlodnicy lub szybciej sprawdzic chlodnice kompresorem pod woda.
-
Błąd doładowania. Turbina. Odcięcie mocy.
Dzwiek szurania po puszczeniu gazu i przeladowania. Do regulacji sztanga turbo. Zrob loga 011BS i 011 dynamicznego.
-
Wskaznik temp/cisnienia oleju
Ja bym wolał wiedzieć jakie jest cisnienie na głowicy, a tam jest możliwość wkrecenia czujnika.
-
audi a4 b7 1.9 tdi dziwny biały dym spalin
Pokaże CO2 w płynie to trzeba szukać zaczynając od chlodniczki. Jak nie bedzie CO2 to szukać dalej. Zawsze warto robić w kolejności- test-> chłodniczka-> UPG. Niedawno ktos mial taki problem i mechanik wymienił mu uszczelkę pod glowica i "przy okazji" chłodnicę spalin...
-
[B7 BLB] Wymiana oleju, filtra oleju, paliwa, powietrza, kabiny
Ktos wrzucil filtr do metalowej puszki i przykrecil nakretke. Prawidłowo filtr nalezy wpiac na "klik" w nakretke plastikowa i razem wkrecic w obudowe.
-
B7 BPW, drgania, głośna praca silnika i szum.
A klucz dynamometryczny o odpowiednim zakresie masz? Jak masz to musi byc dobrze. Trafiłeś zakład ktory nie chciał regenerować PD??? Pierwszy raz o czymś takim słyszę
-
Regulator ciśnienia paliwa audi a4 b7
Brałeś nowa czy używkę?
-
Szarpanie przy ruszaniu i drgania
Jaki błąd?
-
2.0 TDI BRD Q problem z mapą i bez mapy
Tuner robi program od zera i nie wie ze przeplywka w tym sterowniku steruje tylko egrem i wypalaniem dpfa ktorych juz fizycznie nie ma Synchronizacja rozrzadu na ile ustawiona? Zrob loga 001+008+011 dynamicznego jak wystepuje to szarpanie. Najlepiej z markerem po szarpnieciu.
-
BDG - trzęsie silnikiem na biegu jalowym
Pompa byla regenerowana? Masz jakis papier? Jakie cisnienie wewnętrzne ustawili? Co znaczy ze dlugo jeździło z uszkodzonym sterownikiem?!? Z uszkodzonym sterownikiem by stalo w miejscu na nie jeździło. Zrob logi 003BS 004BS 001+004 statyczne.
-
Gotowy sterownik Chiptuning 1.9 AWX IMMO OFF ,podmiana
Znajdź tunera który dla takiego starego grata będzie robił soft od nowa... Do 1.9 na oryginalnych gratach to juz wszystko to gotowce sa. Po załadowaniu nie ma strojenia tylko sprawdzenie pi x drzwi czy turbo ładuje do zadanego ciśnienia. A jak nie ładuje to nie ma regulacji sztangi, zmiany mapy n75 tylko pada diagnoza ze turbo do regeneracji.
-
B7 BPW, drgania, głośna praca silnika i szum.
Z tym olejem to prawda. Ta glowica nie powinna tak wygladac. Pamietaj o zmianie oleju co 10kkm. Te ostre krawedzie tylko deliktanie przeczysc zeby nowych oringow przy wkladaniu nie uszkodzic. Ten oring na foto to masakra. Spaliny w paliwie i to caly problem. Wtryskow nie regeneruj bo moze byc gorzej. Caly problem to oringi. Przy montazu posmaruj wszystko olejem silnikowym- i gniazda i oringi na pd. Nie krec wtryskiem lewo prawo przy montazu tylko delikatnie cisnij i bujaj go na boki lewo prawo przod tyl. Wyczysc dobrze powierzchnie w glowycy gdzie przychodzi podkladka termiczna. Sprobuj tego mocno nie porysowac.
-
Regulator ciśnienia paliwa audi a4 b7
Planowalem pokrywki stalowe czesci paliwowej. Zawsze byly wygiete. Po planowaniu nawet pompy luka nie ciekły. Kiedys mialem dostep do dobrze wyposazonej narzedziowni- magnesowki, koordynatki, drazarki, frezarki, tokarki i takie tam inne. Dzisiaj tylko frezarka i tokarka w firmie. Po demontazu pompy sprawdz czy ostatnia pokrywa panewki walka jest zlicowana z glowica jak jest przesunieta to ciezko bedzie to uszczelnic.
-
B7 BPW, drgania, głośna praca silnika i szum.
Pewnie glowica bedzie juz miala wzery od pd. Pamietaj zeby je troche drobnym papierem zaokrąglić bo przy montazu uszkodzisz nowe uszczelnienia. Sruby pd nowe. Pamietaj o wyssaniu oleju z otworow srub, na gwint sruby i pod jej leb delikatnie smaru trzeba dac. Odpowiednio dokrecic- nie na oko. Ma byc jak fabryka mowi. Jak nowe oryginalne sruby to nic sie nie urwie. Jak chinskie to urwą sie lub rozciągną.
-
A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi
No temperatury juz za wysokie na turbo sa... Jak turbo ma nieoryginalny wirnik to jadac z pelnym butem pod konkretna gorke tego nie wytrzyma. Powietrza jest za malo dla 70mg bez dymu. Powinien miec rzeczywiste cisnienie 2550+mBar. Tu nawet zadane takie nie jest. Ja bym przyspieszyl wtrysk o 2* dla dawki paliwa >55mg. Obnizy to temperature spalin i pozwoli na lepsze dopalenie paliwa. Program nie jest raczej pod turbo brd. W 2.0tdi mam to samo turbo co w awx i w oryginale to turbo ma pompowac 2380mBar.
-
Regulator ciśnienia paliwa audi a4 b7
Mowisz o uszczelce pod deklem czesci paliwowej? Ja zawsze wycinalem z klingerytu jak byla w wersji plaskiej lub planowalem dekiel zeby uszczelka dobrze przylegala jak byla w wersji w rowku. Czarne paliwo to raczej nie olej. To spaliny w paliwie- uszczelniacz i podkladka PD
-
A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi
Zrob tego loga.
-
Regulator ciśnienia paliwa audi a4 b7
Co masz na mysli mówiąc:
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Za kazdym razem dolny oring poszarpany? Pewnie tam jest juz mozno odbita podkladka w głowicy. Trzeba to frezowac+ nowe oringi+ nowe ORYGINALNE sruby dokrecone z odpowienim momentem i kątem i musi byc dobrze.
-
Regulator ciśnienia paliwa audi a4 b7
Takie cisnienia nie powinny powodować takich bipow. Moze byc ze troche spalin przedostaje sie do paliwa i stad takie cyrki. Oczywiscie nie ma to rowniez wplywu na odpalanie na cieplym silniku- tutaj mapa do poprawy.
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
Pierwszy lub ostatni. Ostatni przewaznie sie niszczy przez dużą nieszczelność na podkładce termicznej a ta jest spowodowana zbyt słabym dokreceniem PD, odgniecioną glowica pod podkladka lub znieksztalceniem calego gniazda PD- za mocno kiwa sie na boki. Spod pompy i jej dekla nie saczy sie paliwo?
-
Regulator ciśnienia paliwa audi a4 b7
W pompie przy kroccach masz 2 sruby. Jedna jest schowana w pompie a druga ma łeb. Ta z łbem to zaślepka punktu pomiarowego. Ten drugi schowany w aluminium brok to regulator cisnienia wewnetrznego pompy. Utrzymuje on cisnienie w pompie głównie po to zeby nie występowało zjawisko pienienia i kawitacji. Gwint punktu pomiarowego to jakis drobnozwojowy. Chyba M10x1
-
A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi
Program pod turbo BRD a obecnie jest turbo AWX? Szary dym to nie do konca spalona mala ilosc paliwa. Moze byc za malo powietrza bo turbo nie wyrabia, moze byc za malo powietrza bo tuner za duzo podlal paliwa, moze nie dopalac bo zle ustawiona synchronizacja wałka, moze byc ze jest nie zmieniona mapa poczatku wtrysku przez co koniec wtrysku jest za pozny. Zrob loga 001+011 to cos bedzie widac
-
A4 b7 2.0 TDI bpw po usunięciu dpf EGR dymi
Wrzuc te logi na jakis serwis typu tunezilla. Jak chip na 170km to jest czym sie martwic bo to o 10 za dużo dla oryginalnych gratów. BPW ma tą samą turbinke co awx. W BPW juz jest ona wyzylowana i nie daje rady przy wyzszych obrotach silnika i dawce paliwa 70mg. Zrob na porzadnie rozgrzanym silniku i pelnym bucie loga kanalu 001+011+ loga kanalu na ktorym jest temperatura spalin. - kanal 60-70 costam. Jak juz nie dopala paliwa a nie dopala bo dymi to temperatura moze byc powyzej 800*C
-
Regulator ciśnienia paliwa audi a4 b7
Pieterb Ci podpowiedział ze na pompie tandemowej jest mozliwosc wkrecenia manometru i zmierzenie cisnienia paliwa. Od siebie dodam, ze regulator cisnienia paliwa jest. Jest on zabudowany w pompie tandemowej i utrzymuje cisnienie 1bar w pompie i na szynie powrotnej PD i raczej sie nie psuje. Co do odpalania na ciepłym to ratuje Cie tylko i wyłącznie zmiana mapy rozruchowej- obniżenie obrotow od jakich jest podawane paliwo na ciepłym silniku. Temat znany i lubiany przez tunerów bo ta mape bardzo łatwo znaleźć i wystarczy zmienić jedna wartość. No i kasę zainkasować oczywiscie.