Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Koalakm

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Koalakm

  1. Rozumiem ze masz dowod zakupu? Reklamuj w takim razie nie z tytulu gwarancji tylko KONIECZNIE tytułem RĘKOJMI. To że napisali że gwarancja przepada nie ma raczej nic do rzeczy, bo nie korzystasz z gwarancji tylko z rękojmi - czyli niezgodnośći usługi z umową. Podkreśl to przy zgłoszeniu - bo rozumiem ze masz dowód zakupu na siebie jako osobę prywatną. Ogólnie co do instalacji to sam wiesz czy zrobiłeś to poprawnie, bo jeżeli sam coś skopałeś no to z samej uczciwości nie ma co zgłaszać. Fajnie gdyby Pan wystawił Ci taka opinie ekspercką (pewnie za opłatą) że źle zregenerowano tą maglownicę.
  2. tak to bardzo rozsadne podejscie. Masz normalna umowe z nim kupna - sprzedazy. Nie chodzi o to zeby kogos oszukac, ale widac mozesz miec powazny problem z tym autem, ktorego naprawa bedzie sporo kosztowac. Jak zaczniesz sie zaglebiac w sprawe to znajdziesz bardzo wiele artykulow na temat rękojmi - bo z tego bedziesz jakby co korzystał. Sprawa oczywiście nie będzie prosta, ale często wystarczy pismo od radcy prawnego do sprzedawcy informujące o sytuacji i proponowanym rozwiązaniiu - inaczej sąd. Kupujący jest naprawdę mocno chrioniony prawem. Oczywiście nie chodzi o sytuacje że klocki czy opony są do wymiany. To chodzi wlasnie o sytuacje ze zostajesz wprowadzony na minę. Aha i zapisy w umowie typu "Kupujący zna stan techniczny samochodu i nie będzie wnosił zastrzeżeń" - nic nie znaczą.
  3. to prawda, kupujac na normalna umowe bez dziwnych zapisow masz pelne prawo nawet zwrocic auto jezeli zatajono przed toba jakas informacje, a nawet wiecej wlasciciel sprzedajacy teoretycznie mogl nie wiedziec o wadzie (co w tym przypadku malo prawdopodobne). Ogolnie jak kolega napisal, jezdz do mechanika, zdiagnozujcie co dokladnie zjada olej i potem do sprzedawcy z "ultimatum" ze albo finansuje w wiekszosci przynajmniej koszty (choc tak naprawde powinien moim zdaniem w calosci) albo chcesz zwrocic auto.
  4. Czesc W sumie nie wiedzialem w ktorym dziale napisac ten watek, ale mysle ze tu moze byc. Mam proste pytanie. Porównując A4 b9 Avant do A4 B9 Allroad jaka jest dokladnie roznica w wysokosci siedzenia? Czy jest to dokladnie tyle o ile wyzsze jest auto (bo tylko takie dane da sie znalezc) czyli o 59mm ? Moze ktos z praktyki mial do czynienia ze zwyklym avantem i z allroad? Czy komfort wsiadania / wysiadania jest odczuwalny? czy to jednak tak male roznice ze nie maja znaczenia? Jakies inne rzeczy na ktore warto zwrocic uwage w porownaniu ? w sensie plusy / minusy praktycznie wystepujace?
  5. ahh jak ladnie opisane Ogolnie to porazka troche ze caly czas nie ma choc lampki. Ja juz (jak pewnie wielu z Was) zwracam uwage na obroty i wtedy wiem ze sie dzieje Staram sie wtedy nie gasic, choc jak musze to gasze, skoro nie dali kontrolki tzn ze moge gasic kiedy chce i nie powinno to powodowac czegos zlego
  6. no dzieki za info, ale kolega pisal ze ma ten problem w FY.... dlatego napisalem
  7. Bardzo prosze o zdekodowanie WA19NAF41HA152457 Dzieki serdeczne
  8. hmm a w Q5 przeciez jest w srodku sterownik, a jednak tez problemy?
  9. Bardzo prosze o zdekodowanie WAUJMAF44KA008833 Dziekuje serdecznie
  10. ja uzylem tasme do membran dachowych jak chcesz moge Ci kawalek wyslac.
  11. ale sie tu dyskusja wywiazala.... Pawel no juz tez nie przesadzaj, uwazam ze kazdy jednak staral sie Tobie pomoc, ja tez pisalem o obrysowkach i powtarzam ze to tylko i wylacznie wybor co sie komu podoba, w EU auta nie maja i jest ok - wiec tak jak napisalem jezeli sie Tobie to nie podoba to przy adaptacji powiedz ze tego nie chcesz i sprawa zalatwiona. Co do bezpieczenstwa to mozna elaboraty w tej sprawie pisac na zasadzie - byc moze im wiecej swiatelek tym bezpieczniej, a moze pomaranczowe swiatelko z boku moze wprowadzic kogos w blad Ja sciagnalem dla siebie 1 auto, mam namiar do goscia co przerabia (takze wysylkowo) i jestem naprawde zadowlony, znajomy przerabia u niego caly czas - porzadny chlop - jezeli chcesz napisz do mnie na priv i przesle Ci namiary. Tutaj tez czest uzytkownicy nie pisza w postach - zeby nie bylo ze reklame odrazu robia (tak mi sie zdaje, choc jakby kazdy napisal to nie widze w tym nic zlego). Dev ma doswiadczenie (zawsze jak zna odpowiedz z tego co widze to sie podzieli rozwiazaniem) i tez przeciez staral sie pomoc, a potem grzecznie dal info ze jakby co odkupi - zebys nie musial przesylac do USA - byc moze na jedno by wyszlo. No tekst z akwizytorami chyba nie byl potrzebny Postaram sie odpisac co wiem : Tak jak napisales masz zdolnosci, narzedzia. Ja podobnie mysle, ale kurcze chyba bym sobie odpuscil - choc uwazam ze to mozliwe na pewno - no przeciez to normalni ludzie robia. Problem zawsze jest taki ze wiesz jak to jest pierwsza lampe trzeba czasem popdus aby sie nauczyc Inna sprawa jakbys sprowadzal auta i mial na to jeszcze czas - wtedy moze warto? Tak to nie jest zaden problem. Wylacza sie ja programowo - jak bedziesz mial goscia ktory Ci bedzie robil konwersje to wtedy sam Cie pewnie zapyta czy obrysowka ma swiecic czy nie. (jak potrzebujesz namiar tez mam spoko kolesia z okolic Poznania). o ile wiem to moze w czesci obrysowki - chyba w eu nie ma wcale tej diody? ale pewien nie jestem patrzac ze w takie auto z reguly i tak nalezy wlozyc tysiace zlotych, to nie jest zle, juz nie pamietam naprawde ale za przerobke przod i tyl zaplacilem 1400 ? W tylnych zmieniany tasmy led kierunkow plywajacych z czerwonych na pomarancz, w przednich asymetria + naprawa, zmiana ubudowy bo byly polamane hmm tego niestety nie wiem, ale Dev pewnie wie chyba przy Audi nie trzeba zabawiac sie z przeciwmgielnym bo ono jest juz w lampie i tak? Ale tu chyba niech ktos mnie poprawi No wiec niepotrzebnie sie "scinacie", forum jest po to aby sobie pomagac i sie wymieniac doswiadczeniami. Mysle ze to bylo troche nieporozumienie i proponuje puscic w niepamiec
  12. za pomoca vcds mozna samemu?
  13. Dzieki za info Jaki koszt wtryskow? Czy wystarczy zalozyc nowe czy trzeba cos adoptowac itp?
  14. to juz tylko kwestia jak Ci sie bardziej podoba tak zrob. Ja akurat w q5 zostawilem i jest ok, ale wiem ze sa osoby ktorym to sie nie podoba - wiec kazdego wybor.
  15. 1. Jaka jest procedura w VCDS? Znaczy gdzie jest ta opcja? 2. Podobny w sumie rezultat da po wymianie wciskanie kilka razy "Start" (bez wcisniecia hamulca - tak aby nie odpalal) - wtedy pomka sie uruchamia tez.
  16. Rozumiem ze to wylaczy ostrzezenie dla wszystkich miejsc? Czy mozna jakos na przyklad wylaczyc tylko ostrzezenie o pasach dla pasazera?
  17. Proszę o zdekodowanie WAUGMAF42LN003862 Dziękuję serdecznie ?
  18. Po ilu km nalezy wymieniac kolejny rozrząd (w sensie 2 raz)? Mialem wymieniony na 160k jakies 4 lata temu. Teraz mam przejechane 215k.
  19. tzn juz przyjales 2k? Ogolnie jasna sprawa ze mozesz dochodzic swoich praw. Naturalnie to bedzie dosc dluga droga, ale jak zglosisz do Rzecznika Praw Konsumenta, to chyba Rzecznik tez do niego wysle zapytanie w tej sprawie z prosba o odpowiedz - to jedno. Drugie, sam wysylaj mu pisma za potwierdzeniem odbioru - bedziesz mial material dowodowy - opisz w pismie sytuacje, ze u niego byles, ze proponowal 2k, ze sie nie zgadzasz. Kto kupowal czesci? Jezeli on to tym bardziej, jezeli nawet stwierdzi ze czesc miala defekt to on odpowiada za reklamacje tej czesci itp. Ogolnie zaplaciles bardzo duzo pieniedzy wiec nie zostawiaj tego tak. Mysle ze gosc sie moze troche przestraszyc i pojsc na ugode, ze odda Ci cala kase, a przynajmniej 4,5k. Zakladam ze faktycznie wymienil Ci czesci na nowe - to sie da zweryfikowac, bo musi miec dowody zakupu z data przed wymiana, kupowal na pewno na fakture na siebie...
  20. No ja nam składane lusterka bez pamięci foteli. Uważam że wystarczyć powinny tylko elektrycznie regulowane lusterka, przecież to powinno wystarczyć, no ale jakie są wymagania to nie wiem...
  21. Mam tak samo, mam składane lusterka
  22. Możecie podesłać link? Rozumiem że do tego modułu są piloty?
  23. Tzn. czy gdzieś podlaczyles jakąś wiązkę z lusterka i jakaś dodatkowa Ci została, czy wcale nigdzie nic nie podlaczyles?
  24. jak latwo rozpoznac czy mam lusterko foto?
  25. opisane swietnie przez Muskela na forum - nie bedziesz mial problemow. Zamow wiazke z ali - ja tak zrobilem i jest super zrobiona. takze opisane na forum, ja tez z ali mialem - super jakosc moim zdaniem. Dodatkowo film na youtube goscia "Munteanu Bogdan" o nazwie "Retrofit Camera Audi A4 B9 - OBDeleven". Gosc tez ma blog po angielsku - warto poczytac.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.