Treść opublikowana przez pawelwor
-
Swap pompy wtryskowej 11 - Nr OE 038 130 107 J
Napisane jest jak przerobić dwie w jedną. A na odwrót, tzn. przy pompie wtyka 10pin na dwie? Patrząc na stare wtyki kolory przewodów będą te same?[br]Dopisany: 12 Wrzesień 2010, 15:28_________________________________________________Czy pompy 11 występowały z dwoma wtyczkami zamiast jednej? Potwierdźcie, że 11-stki tak wyglądały, bo boje się, że to jakaś hybryda... Moja wygląda tak:
-
Swap pompy wtryskowej 11 - Nr OE 038 130 107 J
Mam pompę 11. Jak przerobić jej wtyczkę na 3pin i 8 pin? Chyba, że ktoś ma do sprzedania kostkę 10 pin od instalacji silnika
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Jestem pewien, że jakby temat był na stronie głównej zareklamowany, to by się znalazło o wiele więcej chętnych, bo do tego działu nie każdy zagląda
-
[B5 AFN] Niebieski dymek przy zimnym silniku
Czy ten czujnik jest w nastawniku pompy wtryskowej?
-
[B5 AFN] Kodowanie silnika nie reaguje...
Wiem, jednak co bym nie wpisał to i tak nie przyjmuje i to mnie wkurza
-
[ALL] Po regeneracji wyświetlacza FIS....
Krzychold zajmuje się naprawą wypalonych linii, naprawa polega na wymianie kleju, bierze stówkę + koszt odesłania (w moim przypadku 13 zł). Udziela rocznej gwarancji. Jego strona: http://aceef.pl/ Jeśli fis przygasa to tylko wymiana całego wyświetlacza na nowy.
-
[B5 AFN] Kodowanie silnika nie reaguje...
Znalazłem na niemieckiej stronie kodowanie silnika, próbuję zakodować to na 00201, jednak w ogóle nie reaguje i ciągle zostaje 00003. O co chodzi z tym? Jakoś da się to naprawić? Tłumaczenie nie jest najlepsze, bo zrobiło to automatycznie google chrome.
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Piszę się na sprężynkę
-
Montaż tempomatu A4 B5
Lutownica, żeby to wszystko złożyć w całość. Na koniec vag, żeby aktywować i sprawdzić czy działa. Nie jestem pewien, ale coś mi zaświtało, że manetki tempomatu się różnią, w zależności od roku, wtyczką 3-pinową na kierunkowskazy...
-
Montaż tempomatu A4 B5
Chcesz 5 stów dać za tempomat? Na allegro masz samą manetkę za 90zł... http://motoallegro.pl/wlacznik-swiatel-tempomat-audi-a4-95-99-i1217723692.html
-
Montaż tempomatu A4 B5
Jeśli to jest juz po I lifcie, to jedziesz wg. opisu amokk'a. Jeśli źle podłączysz to co najwyżej, tak jak u mnie, przy włączonym silniku wyjmiesz kluczyk i nie zgaśnie Poprawisz i będziesz zadowolony
-
Montaż tempomatu A4 B5
443 971 635 - kostka (oprawka) wchodząca do manetki tempomatu 000 979 117 - kpl. przewodów wiązki elektrycznej tempomatu (wystarczą 3, bo i tak w połowie je przecinasz i masz z tego 6) Ponadto wiadomo - sama manetka.
-
[B5 ABC] Tunel środkowy--->>>wymiana
Część forumowiczów przerabiała to już u siebie, większych problemów raczej nie mieli. Na pewno gdzieś już o tym jest, poszukaj
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, brudny silnik ale skąd ucieka? odma? Oleju nie ubywa..
W oring wątpię, bo olej spływałby w dół, a nie w górę... Wydaje mi się, że z gumowego łącznika sobie pociekło aż do czujnika
-
[B5 AFN] Wyciek oleju, brudny silnik ale skąd ucieka? odma? Oleju nie ubywa..
Po pierwsze do wymiany gumowy łącznik (ostatnie zdjęcie) - na pierwszy rzut oka widać, że od nowości nie był ruszany. Jego średnica powinna wynosić 51 cm, jednak 50cm też może być, chociaż ciężko założyć, za parę złotych już można kupić, więc nie duży koszt. Pierwsze zdjęcie to samo, gumowy łącznik przy tej, jak to nazywasz, puszcze - kupujesz w motoryzacyjnym lub ASO. Czasem potrafi też ubywać oleju przy śrubkach mocujących pokrywę zaworu, ale żeby to sprawdzić trzeba mieć czystą pokrywę. Wtedy wymienia się komplet uszczelek - po dwie na śrubkę.
-
[B5 AFN] Odwrotnie działające przyciski nawiewów
U mnie błędów nie pokazywało... Czekam niecierpliwie na inforomacje
-
[ALL B5] Zegary benzyny do diesla
Z licznikami z benzyny może być jeden szkopuł... Może nie być diody podświetlenia kontrolki świec żarowych (w benzynie w tym miejscu jest "KAT" lub "CAT" ). Nie miałem tej diody w liczniku z anglika z literką J, w europejskim '98 z literką N już ta dioda jest. Nie wiem jak w innych
-
[B5 AFN] Jaki rozrusznik - zamiennik czy oryginalny?
Byłem w zakładzie zajmującym się rozrusznikami dłubali przy samochodzie i okazało się, że to nie wina rozrusznika Pojechałem co speca od diesli, pobawił siętrochę i powiedział, że.... pompa się kończy.... Mogłem się domyśleć, trzeba szukać pompy ;(
-
[B5 AFN] Jaki rozrusznik - zamiennik czy oryginalny?
Rozumiem, że automat to inne określenie bendixa, bo przyznam, że nie wiem co to jest. Jaki jest orientacyjny koszt naprawy tego?
-
[B5 AFN] Jaki rozrusznik - zamiennik czy oryginalny?
Trudno mi to opisać, kręci rozrusznik, ale jakoś tak dziwnie i zawsze pod koniec kręcenia jest takie tratata (jakby chciał, ale nie mógł). Zapala po 2-3 sekundach najszybciej, albo i dłużej.
-
[B5 AFN] Jaki rozrusznik - zamiennik czy oryginalny?
Raz już go dałem do naprawy, miejscowość Niemce k. Lublina, niby tacy dobrzy, coś tam powiedział, że wymienił zapłaciłem 150zł i dalej to samo, aż w zimie pewnego razu kręcił sam rozrusznik... Dlatego wolałbym trochę więcej dać i mieć nowy Nie wiem jednak czy opłaca mi się kupować nowy zamiennik, czy nie okaże się zamiennikiem na rok... A używka ori nie mam pewności czy nie będzie to samo...
-
[B5 AFN] Jaki rozrusznik - zamiennik czy oryginalny?
Muszę kupić rozrusznik, bo mój już ciężko pali... Czy śmiało mogę brak rozrusznik z allegro kosztujący (to chyba zamiennik) ~300zł ?? Czy może lepiej z dala od nich i szukać używanego ori? np. taki: http://allegro.pl/item1191229796_nowy_rozrusznik_audi_a4_a6_80_vw_passat_1_9_tdi.html
-
[ALL] Po regeneracji wyświetlacza FIS....
Napewno jest to ten sam licznik jestem pewien na 100% Zastanawiam się natomiast czy to ja nie popełniłem błędu i czy to ma jakiś związek bo nie odłączyłem akumulatora przy wyjmowaniu i wkładaniu całości. Czy to ma jakieś znaczenie o czym napisałem. CZY KTOŚ MOŻE POMÓC !!!!!!!!!! A może ten co naprawiał coś sknocił i wgrał nowy wsad z nowym pinem immo?
-
[B5 AFY] Co to za kabelek
Obok popielniczki powinieneś mieć wtyczkę do podłączenia komputera, a w niej chyba 4 przewody (może więcej). Żeby zobaczyć przewód od styka ręcznego musisz wykręcić tunel środkowy.
-
[ALL B5] Naprawa elektrycznie składanych lusterek - zapieczone tryby fotorelacja
Nie, nic nie zgubiłem, robiłem to na stole, także jak coś wypadło, czyli ta mała podkładka, to ją zobaczyłem odrazu Nie napisałem tego wcześniej, ale w mój przypadek dotyczył właśnie prawego lusterka, ale jakiejś plastikowej śrubki to ja w ogóle nie pamiętam Tam wszystko było metalowe, poza obudowami. Masz może na myśli to coś czerwone z dwóch ostatnich zdjęć w pierwszym poście? Jeśli tak, to nie przez to mi nie działało U mnie mniej więcej tak wyglądał ten mechanizm, błękitnym sprayem zaznaczyłem co miałem zapieczone.