Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B5 AJM] Słychać lekkie syczenie, okolice EGR
Która rurka i co z nią, że chcesz kupować następną ?
-
[B5 AFN] Pisk z prawej strony silnika, czy winna jest turbina?
Jak zlogujesz dynamicznie 003 to będzie widać czy masz dziurę w dolocie czy nieszczelność w podciśnieniu.
-
[INNE] Prośba o analizę logów AJT '00 - 2,5 TDi 88 PS
Nadal nie poprawiłeś statycznych MB - są na niepracującym silniku.
-
[INNE] Prośba o analizę logów AJT '00 - 2,5 TDi 88 PS
I loguj na pracującym silniku a nie tylko na włączonym zapłonie
-
[B5 AFN] Pisk z prawej strony silnika, czy winna jest turbina?
W 011 BS wartości masz prawidłowe ale w dynamicznym turbo wolno wstaje z powodu słabszego podciśnienia albo też nie wdepnąłeś pedału gazu jak należy.
-
[B5 AJM] Słychać lekkie syczenie, okolice EGR
wkleiłeś tylko log 003 BS więc nie wiem czy nieszczelność będzie tylko na tym co wchodzi na srebrny siłownik zaworu EGR czy nieszczelność będzie gdzieś indziej ale z całą pewnością nie ma na to wpływu nieszczelność wężyka dochodzącego do siłowniczka plastikowego zamykającego klapę gaszącą bo tam nie ma podciśnienia jak silnik pracuje. Podciśnienie dopiero idzie do siłowniczka klapy podczas gaszenia silnika.
-
[B5 AJM] Słychać lekkie syczenie, okolice EGR
Masz gdzieś nieszczelność na wężyku podciśnienia bo w trybie ON pokazuje z początku zbyt dużą wartość masy powietrza.
-
[B5 AFN] Wężyki podciśnienia - pytanie
Jesteś Nowicjuszem więc nie bój się kompromitacji. Tak to jest jeden z wężyków podciśnienia wchodzący na króciec gruchy siłownika podciśnienia przy turbo ale o jaki drugi Ci chodzi ? Ten widoczny na fotce wystarczy tylko zdjąć z gruchy i skrócić go o 1.5-2.0 centymetry i ponownie założyć (nie wymaga on całkowitej jego wymiany).
-
[B6 BAU] Tryb awaryjny - spadek mocy
a ja bardziej obstawiam, że bezpiecznik podający zasilanie na ww. elektrozawory ma zaśniedziałe nóżki. Niestety nie podpowiem, który to z bezpieczników bo nie jeżdżę Audi ale z pewnością jeden z tych opisanych jako sterowanie silnikiem (po otwarciu klapki od bezpieczników powinieneś mieć na niej oznaczenia za co dany bezpiecznik odpowiada więc sprawdź wszystkie te do których przyporządkowana jest ikonka silnika). Zauważ, że przy błędach masz napisane "przerwa/zwarcie z masą" i to zazwyczaj o "przerwę" chodzi niż to zwarcie - zwłaszcza, że przy takich błędach nie pomaga zgaszenie i ponowne uruchomienie silnika by wyjść z trybu awaryjnego
-
[B5 AKN] Tryb awaryjny, brak błędów, log 011
Jedno przeczy drugiemu więc jak ?
-
[B5 AFN] Dziwna praca silnika
Rozgrzej silnik do temperatury roboczej czyli w okolicach 90*C (wartość sprawdź vagiem po wejściu w 01 Engine, 08 Meas. Blocks, grupa 007, ostatnie pole) a następnie wybierz grupę 000 i zrób log statyczny klikając na ikonkę "log" oraz "start" a po 20 sekundach zakończ log klikając na "stop" oraz na "Done/Close". Potem w tej samej grupie kliknij na ikonkę "Switch to Basic Settings" w dolnym lewym rogu okienka i znowu zloguj jak wyżej tylko przez 50 sekund (będzie w czasie przełączenia na Basic Settings mrugać kontrolka świec żarowych i tak ma być). Potem zrób log dynamiczny grupy 000 a następnie grupy 004 na 3 biegu w zakresie od 1500 do 4200 obrotów z pedałem gazu całkowicie przez cały czas na maksa w podłodze. Linki do logów wklej na forum. Oczywiście przed logowaniem najpierw odczytaj ewentualne kody błędów w 02 Fault Codes po wejściu w 01 Engine. Błędy zapisz sobie abyś mógł je nam podać a następnie zobacz czy dadzą się skasować.
-
[B5 AKN] Tryb awaryjny, brak błędów, log 011
Efekt jest ale jaki - turbo osiąga zadane ciśnienie dopiero przy 2800 obrotach Mechanik tego nie widział ? Dodam jeszcze tylko tyle, że nie spodziewałbym się takiej usterki w A4 gdzie grucha jest montowana nad turbosprężarką u góry silnika. W samochodach z silnikiem poprzecznie montowanym koncernu V.A.G z gruchą skierowaną w dół silnika pod turbosprężarką to owszem - bardzo częsta usterka.
-
[B7 BRD] Zgasł i niechce zapalić
Zacznij od pełnego skanu auta. Jeśli podejrzanym będzie przekaźnik zasilający zestyk zasilania napięciowego "30" to przynajmniej w sterowniku ABS powinien być zapisany błąd świadczący o braku komunikacji ze sterownikiem silnika a wtedy do sprawdzenia przekaźnik zasilający sterownik silnika. Jeśli takowego błędu nie będzie to układ paliwowy na pierwszy ogień do sprawdzenia bo nie pada ot tak sobie od razu sterowanie elektryczne wszystkich pompowtryskiwaczy by nie widział tego sterownik silnika.
-
[B7 BRD] Zgasł i niechce zapalić
Brak błędów tylko w sterowniku silnika czy po skanowaniu wszystkich sterowników ?
-
[B5 AKN] Tryb awaryjny, brak błędów, log 011
Zmienna geometria ani drgnie a kierownice spalin ustawione są w pozycji minimalnego doładowania więc albo nie ma jednak podciśnienia albo turbo jest uszkodzone.
-
[B5 AKN] Tryb awaryjny, brak błędów, log 011
To wrzuć od razu logi grup 003 z 011 i 008 z 010 bo jeśli podciśnienie dochodzi (w co wątpię) to chyba rura dolotu powietrza doładowanego spadła albo czujnik ciśnienia się uwalił.
-
SPOTY w RYBNIKU - wiecej info w 1 poście
albo Tomasz się napił , albo robi programa :gwizdanie: o kurde ale siara jak dziś czytam swoje teksty. Faktycznie i się napiłem i będę modził dziada
-
SPOTY w RYBNIKU - wiecej info w 1 poście
Zaraz potem będę walił grilla z 90 na 180 parę, koników. Kto mi fiknie ze 140 koników filmu ?
-
[B5 AKN] Tryb awaryjny, brak błędów, log 011
ysiek, jeśli podciśnienie dochodzi do turbo to turbo masz do wywalenia, wiesz czamu - bo turbo nie dmucho w piz*....
-
SPOTY w RYBNIKU - wiecej info w 1 poście
a ja już widzę, że Adamek klęknął w 2 rundach : w 2 i chyba 4, zaraz będzie po nim. Biedak, kto mu zakontraktował walkę a Vasilijem ? Adamek trzyma gardę a Vitalij ma to w d....Zupełnie jakbym oglądał kiedyś walkę Chrisa Eubanka z Nigelem Benem - Ci co maja po 30 lat i oglądali wtedy walki bokserskie na Sportkanal to mają podgląd. Chris zupełnie nie trzymał gardy a mimo to posyłał gości na deski - super bokser jak dla mnie. Adamek powiedział, że "łątwo skóry nie sprzeda" a taka wypowiedź wiąże się z tym, że sam utracił wiarę w wygraną tylko liczy że dotrzyma końca chodź wątpię. No i stało się, runda 10 i Adamek jest już nieprzytomny i sędzia przerwał tę nierówną walkę. Ja taki byłem po 0,7 litra i 2 piwa sam, baba mnie nie chciała znać a ja ją owszem ale już nie podziałałem Baba powiedziała, że jestem KO
-
[B5 AKN] Tryb awaryjny, brak błędów, log 011
Turbo wcale nie pompuje. Sprawdź czy dochodzi podciśnienie do gruchy przy turbo albo podepnij kawałek wężyka bezpośrednio z trójnika co idzie pomiędzy pompą podciśnienia a serwem hamulców do gruchy przy turbo i wtedy zloguj dynamicznie grupę 011 do 2.500 obrotów.
-
[B5 AJM] Dziwne odgłosy z okolicy EGR-u ??
Na pracującym silniku zdejmij wąż powietrza doładowanego z obudowy zaworu EGR i zajrzyj do jej wnętrza. najpierw będzie widoczna klapa gasząca w pozycji poziomej czyli otwartej a za nią trzonek wraz z zaworem EGR. Przy każdym dodaniu gazu zawór musi się zamknąć czyli trzonek ma opaść w dół. Jeśli będzie inaczej to masz prawdopodobnie uszkodzony N18 i wtedy wężyk wychodzący od niego do siłownika zaworu EGR (czyli tego srebrnego grzybka) trzeba będzie odłączyć i zaślepić. Sterownik silnika w Twoim przypadku nie pokaże wtedy żadnego błędu.
-
SPOTY w RYBNIKU - wiecej info w 1 poście
No i jak koledzy obstawiacie walkę bokserską bo ja czuję, że Adamek dostanie wciry tylko jeszcze nie wiem w której rundzie ale z pewnością przegra ?
-
[ALL] Proszę o pomoc VAG 311
Kliknij sobie na skrót vaga na pulpicie prawym przyciskiem myszki i zaznacz "Uruchom jako administrator" - wtedy nie powinien się wieszać na Viście a jeśli dodatkowo będzie komunikat się pokazywał po wejściu np. w 01 Engine że port COM nie odpowiada to wypnij i ponownie wpnij wtyczkę USB od interfejsu do laptopa. Jeszcze jedna uwaga dla tych, którzy mają Avasta jako program zabezpieczający kompa aby nie klikać odruchowo w OK po pojawieniu się jego okienka dialogowego tylko wybrać "Otwieraj normalnie" a nie "Otwieraj w środowisku izolowanym [sandbox]" bo logi się nie zapiszą w folderze LOGS programu VAG-COM. Podobne problemy są jeśli instaluje się Vag-Coma na lapkach marki ASUS (czy podobnych) lub przy Windowsie 7 64 BIT ale to już odrębny temat i nie chce mi się szukać linków do rozwiązań.
-
[B7 BRD] Jakie oznaczenie turbiny
do tego jest jeszcze na końcu ww. numeru oznaczenie V 320, 350 czy 360 czyli 03G 145 702 H V360 ale najlepiej jest brać tą z najwyższym V czyli V360 bo jest najświeższa.