Treść opublikowana przez Flaha
-
Metaliczny dzwiek
może luźny zacisk? :?: Zdejmij koło i zobacz czy nie masz gdzieś luzów.
-
[B5 1,9] przytyka mi skubanca :/
zmień mechanika... w UK nie ma chłopina na wyposażeniu VAG-a :???:
-
[ALL B5] Wymiana płynu chłodniczego
Według "mądrej książki" do takiego silnika - 6,0 litra. Ps. Ja bym nie ryzykował mieszania z wodą. Może się okazać, że koszty naprawy są dużo wyższe niż kwota oszczędności. Ale to tylko moje prywatne zdanie... Pozdrawiam.
-
[ALL] Woda w aucie
tak myślę, że to chyba osłonka linki-ta guma wydaje się być nieco pęknięta w jednym miejscu.. A do kompa i generalnie elektryki w autku raczej boję się dotykać O ile z peceta jak trzeba zrobię pralkę :mrgreen: o tyle komp mojej niuniu jest dla mnie tajemnicą i "czarnym tabu" :mrgreen: A tak na poważnie, można bez obaw o spier.... czegoś zajrzeć pod obudowę kompa? I czy trzeba do tego odłaczyć akumulator?
-
[ALL] Woda w aucie
Mi też przecieka od strony kierowcy... No właśnie, trzeba zdejmować komp? A jeśli tak, to co: pewnie odłaczyć akumulator itd.. są tam jeszcze jakieś wtyczki lub kable, na które trzeba uważać? Już kawał czu się z tym męczę ale się bałem grzebać przy kompie...
-
mycie silnika
no to jak może nie niszczyć lakieru skoro jest żrący??? :shock: Uzywając tego starałbym się uważać żeby jednak gdzieś po lakierze nie prysnąć. I mówisz, że każdy brud złazi? Silnik mojego autka jest już nieźle usyfiony, może też bym umył....
-
plakietka quattro w grill Kamei?
Na allegro jest mnóstwo znaczków, szukaj pod "emblemat Audi". Ps. zobacz PW.
-
powoli zimówki
adasn, pre_pl, powiem Wam tak... Aż tak upartych "miśków" to ja jeszcze nie spotkałem, bez jaj... Na zimę śmiało indeks H - gdzie polecisz 210??? Poza tym, indeks prędkości oznacza maksymalną prędkość nie samochodu, tylko maksymalną prędkość, z jaką na danej oponie możesz się poruszać (przy której opona może być obciążona do nośności wskazanej przez indeks nośności). Moim zdaniem nie jest możliwa nawet hipotetyczna sytuacja, że jedzie sobie zimą adasn lub pre_pl lub nawet Flaha :mrgreen: autkiem z oponami o indeksie H ale z prędkością np 240km/h i jak zatrzyma nas gliniarz to się przyczepi do indeksów prędkości opon zamiast do rzeczywistej prędkości z jaką się poruszaliśmy (na dodatek zimą.. :mrgreen: )
-
Zmiana Spryskiwaczy na wersje po lifcie
Ja dostałem maskę po 2 lifcie razem ze spryskiwaczami, żaden problem, tylko musiałem nieco wyciąć po 2 kratki w tym plastyku z przodu, który znajduje się pod maską (ps. to się chyba nazywa inaczej niż podszybie, ale nie jestem pewien). Ładnie wyszło i nic nie widać, że coś było rezane. Już wcześniej podobny temat był na forum, poszukaj. Pozdro.
-
Czy pasuje grill po lifcie do a4 z 95r??
też mam maskę po 2 lifcie, oprócz miejsca umieszczenia spryskiwaczy i nieco innego wyglądu grilla niczym się nie rózni jeśli chodzi o wymiary. A grill będzie pasował na 100%.
-
JAK DOSTAć SIE DO GÓRNEGO WEWNęTRZNEGO SWIATEŁKA ?
zdejmujesz przezroczystą osłonkę światełka (szybkę) biorąc ją od strony szyby i ciągnąc do dołu i do siebie jednocześnie, łatwo wyłazi. Następnie masz w otworkach do odkręcenia dwa wkręty, które mocują obudowę "światełka" do dachu (uzyj wkrętaka krzyżowego z magnetyczną końcówką, będzie łatwiej, zwłaszcza podczas montażu). Gdy całość wylezie możesz obudowę odpiąć od kabli, wtyczka łatwo się rozpina,trzeba tylko podważyć zatrzaski. Następnie wykręcasz bodajże dwa wkręty, które mocują mechanizm suwaka i masz go zupełnie rozłożonego, jest tam jakaś sprężynka, patrz żeby nie strzeliła ci i nie poleciała gdzieś w piz..u. U mnie właśnie w ten sposób to się rozbierało. Ostatnio się babrałem bo ta środkowa większa podłużna żarówka mi się nie pali, świecą tylko te małe po bokach. A właśnie-kiedy powinna świecić ta duża? Jako wzmacniająca światło małych przy otwieraniu drzwi lub gdy się ręcznie je zapali, czy ma jakąś inną funkcję? Bo żarówka jest u mnie ok, a nadal nie świeci, palą się tylko te małe. Ps. A nie da się go po prostu wcisnąć na miejsce bez rozbierania?
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
No dobra, co do oszczędności na paliwie to już wszystko wiadomo. Ale z wrodzonej ciekawości - a czy toczenie się ze zdjętą z gazu nogą na biegu, co rozumiem jest równoznaczne z hamowaniem silnikiem, wpływa na trwałość i żywotność części silnika? Ps. pewnie pojawią się odpowiedzi, że jak tak, to najlepiej wcale nie jeździć... :mrgreen:
-
Moje quatterko
Powitać ziomala, powitać :mrgreen: ! A niunia piękna, nie ma co... Pozdrówka.
-
luzy w fotelu
Może trochę OT... U mnie poza luzami fotel także zaj...ście skrzypi na wybojach. Co to może być i jak usunąć?
-
zmiana biegów
Owszem, to może być siłownik. Ale najpierw zajrzyj pod autko czy gumy, na których podparta jest skrzynka są całe. Jeśli się zniszczyły lub wybiły mogła się inaczej nieco ustawić i wtedy pojawią się problemy z biegami. Poza tym, u mnie wcześniej było podobnie, tzn. 1 i 2 słabo wchodziły. Jak mi padło łożysko przy docisku sprzegła i zmieniłem za jednym zamachem cały komplet to kłopoty z wrzucaniem biegów znikły.
-
Czy moge zmienic olej z minerału na polsyntetyk
Myslę, że nawet jak najbardziej powinieneś zmienić. Ja jeżdżę na półsyntetyku Shel Helix Diesel Plus 10w40 i bardzo sobie go chwalę.
-
"wozi"autem
A od kiedy masz to autko? I czy to "wożenie" to od zawsze (czyt. od zakupu) czy tylko ostatnio? Bo nie to żebym chciał straszyć, ale jakby się okazało, że jest pokoślawione po jakimś dzwonie i było spawane gdzieś na podłużnicach a teraz coś puściło, to by było smutno. :?:
-
olej Midland
cóz, kolejna podrabiana w Polandii oliwa. Ja dobrą opinię o nim słyszałem z ust znajomego, który mieszka w Belgii i na tej właśnie oliwce śmiga tam swoim Passatem Tdi.
-
tylne koła-bicie poosiowe i łomotanie podczas hamowania???
Autko jeździło na tak dokręconych łożyskach od 5 lat, nagle się poluzowały i to oba? :???: Ale dla pewności jutro z samego ranka zdejmę koła i obadam. Dzięki za podpowiedź. Czy ktoś ma jakieś inne pomysły? Aha, właśnie przypomniałem. Też szczerze mówiąc stawiam raczej na łożyska. Orientuje się ktoś w cenach? [ Dodano: 2006-09-03, 01:07 ] Docisnąłem dziś i nic, nadal to samo. Jak zdjąłem koło to popatrzyłem, że tarczki nierówno są zbierane, tzn. po całym obwodzie są zabielone ale jest taki pasek jakby w klocku był jakiś rowek czy coś. Poza tym mają ok 1cm grubości-chyba ciut za mało. Ale to nie tłumaczy dlaczego koła łomoczą także podczas jazdy...
-
Motor-Life
Wiecie co, spasowałem z zakupem. Zapytałem o ten wynalazek znajomego mechanika, on znacząco popukał się w czoło, a ja zaoszczędziłem kaskę :mrgreen: Jak moja niunia do tej pory się taczała bez tego to i dalej będzie się taczać bez. Z moim szczęściem po wlaniu Motor-Life'u to bym pewnie dołączył nie do grona tych co chwalą ten specyfik a tych co żałują, że czegoś dolali.
-
olej Midland
No to na pewno jest robiony dokładnie.... :mrgreen: A na poważnie, słyszałem o nim, że dobry.
-
[B5 1,9] Ile wchodzi oleju i plynu chlodzacego???
podpowiem Ci kolego, żebyś sobie ściągnął książkę "Sam naprawiam samochód Audi4". Jest tu gdzieś na forum. Tam jest odpwiedź na dużo pytań, hehhh... Co do cieczy chłodzącej - ilość podawana przez producenta to 6,0 l, do Twego rocznika to jak pamiętam czerwony płyn G12. Co do oleju - od 3,5 l do 3,8 l, lej taki sam jaki zalewany był poprzednio. Co do olejów zresztą, to jest mnóstwo opinii. Większość z forumowiczów zaleca full syntetyk. Ja osobiście jeżdżę na półsyntetycznym Shellu Diesel Plus 10W40, a wcześniej przez 80kkm taczałem się na srebrnym Lotosie 10W40 i też nic się nie działo... Wszyscy chwalą Mobile albo Castrole, ale w Polsce są one często podrabiane. Ps. szukałka to naprawdę dobra rzecz, co się jej boisz? :mrgreen: Pozdrówka.
-
tylne koła-bicie poosiowe i łomotanie podczas hamowania???
Problem pojawił się dość niedawno i niestety narasta, jak mi się wydaje. Podczas hamowania czuc drżenie samochodu i słychać takie "łup łup łup". Myślałem, że to z przodu (zwichrowane tarcze, już kiedyś tak miałem) ale jak zaciągnąłem delikatnie ręczny to okazało się, że to z tyłu. To są tylne tarcze, a więc nagrzewają się dużo mniej i nie powinny były się zwichrować, tym bardziej, że nie miałem ostatnio ani ostrych hamowań ani wjazdów w kałużę z rozgrzanymi tarczami. Dziś wieczorem okazało się gdy wracałem z pracy, że takie delikatne drżenie i rytmiczne łupanie zaczyna być słyszalne także podczas jazdy gdy nie hamuję-jakby niewyważone koła. Pomyślałem, że może mam luźne śruby kół, ale okazało się że są dokręcone jak trzeba. Gdy w garażu zacząłem ruszać tylnymi kołami to się nieźle zdziwiłem-oba mają poosiowy luz. Gdy się nimi szarpie rękami słychać stukanie i czuć 2-3milimetrowy luz. Panowie, co to qzwa może być??? Nagle padły mi oba łożyska? A może coś z piastą? Jestem nieźle zmartwiony, bo potrzebuję auta, w sobotę wesele kolegi, a wizyta w warsztacie dopiero w środę. Jak myślicie, można z tym na razie jeździć? Miał tak może już ktoś z Was?
-
podobno toczenie się na "luzie" szkodzi autku?
Swoja drogą, tak sobie przypomniałem kilka minut temu, był swego czasu na TVN Turbo w Top Gear test Audi A6 TDI dot. max liczby km możliwych do przejechania bez tankowania i sugerowano tam, że lepiej i oszczędniej jest toczyć się z górki ze zdjętą z gazu nogą. koniec końców od dziś nie jeżdże na luzie i już! hehh..
-
Motor-Life
Jakoś do tej pory ten preparat nie wpadł mi w oczy (co prawda wierząc w moją niunię nawet się za takim czymś nie rozglądałem :mrgreen: ), jednak czytając Wasze opinie o nim i informacje z netu postanowiłem spróbować. Jutro zakup.