Treść opublikowana przez staniek
-
Test Wskaznika Boost w przystępnej cenie...
Jeśli chodzi o Auto Gauge to podobno tylko ta seria jest warta zainteresowania i ewentualnego zakupu http://www.streetracing.pl/forum/Wskazniki-Auto-Gauge-Stepper-Motor-t55405.html Pozdrawiam!
-
[ALL B5] gdzie kupić przewody hamulcowe w stalowym oplocie??
Tu można cuś takiego kupic: http://www.re5pect.pl/index.php?producent=&cat_id=325&&page=1 Pozdrawiam!
-
[B5 AFN] Elektryczne szyby, nie działają
A nie odłączałeś w międzyczasie aku? Wystarczy, że przytrzymasz przycisk w pozycji podnoszenia przez kilka sekund, i wszystko powinno wrócic do normy :th: Pozdrawiam!
-
Jak sprawdzić stan oleju w tylnym dyferencjale Audi A4 B5?
90PA jest sprzedawany w 2L opakowaniach, tak więc jedna bańka Ci wystarczy Nie posiada. B4(B3 chiba też?) miały jeszcze takie coś, aktywowane/deaktywowane pstryczkiem-elektryczkiem, i działające do całych 27km/h (o ile dobrze pamiętam). Bardzo dobrze Kolego rozumiesz :th: Do wymiany oleju w skrzyni potrzebował będziesz specjalny klucz (chodzi o coś takiego http://moto.allegro.pl/item358201968_klucz_do_korka_oleju_skrzyni_biegow_vw_audi.html). Poza tym o ile dobrze pamiętam potrzebne będą Ci imbusy 17mm(korek kontrolny skrzyni), oraz 10mm(korek kontrolny i spustowy dyfra). Pozdrawiam!
-
Jak sprawdzić stan oleju w tylnym dyferencjale Audi A4 B5?
Coś koło 2,75 litra. Do skrzyni się nadaje (i moim zdaniem to dobry wybór). Do dyfra stosuje się olej mineralny np.Motul 90PA SAE90. Pozdrawiam!
-
[B5 ABC] wymiana piasty (zwrotnicy) tylnej w quattro
Coby ją wyjąc (zwrotnicę) trzeba: 1.odkręcic półoś, 2.odkręcic wahacz górny od zwrotnicy, 3.odkręcic łącznik stabilizatora, 4.odkręcic wahacz dolny, który jest mocowany do zwrotnicy śrubą mimośrodową (tutaj masz link do podobnego tematu http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=55730&highlight= gdzie pisałem jak można sobie z tym poradzic, aby zachowac niezmieniony kąt pochylenia koła przy ponownym montażu), 5.odkręcic drążek zbieżności (zasadniczo tylko ten punkt może sprawic trochę problemów, drążek jest mocowany w zwrotnicy na stożku i potrafi czasami się skutecznie opierac), 6.zdemontowac (w sensie odkręcic) zacisk hamulcowy łącznie z jarzmem, 7.wyciągnąc czujnik ABS'u ze zwrotnicy (może się skutecznie opierac).Proponuję jednak nawet nie próbowac go wyciągac, a poprostu go odłączyc.Złącze wtykowe tego czujnika znajdziesz pod tylną kanapą.Jeśli ktoś z Polski będzie Ci wiózł/wysyłał tą zwrotnicę, to dobrze by było gdyby ten czujnik też w niej był. To by było wsio Zanim zdecydujesz się na opcję z wymianą kompletnej zwrotnicy (a podejrzewam, biorąc pod uwagę gdzie jesteś, że warunków do tego możesz nie miec za dobrych niestety), sprawdź czy jesteś w stanie "zwalczyc" punkt 5-ty, jak dasz sobie radę z tym drążkiem to reszta nie będzie problemem! Pozdrawiam i powodzonka! :th:
-
[B5 ADP] Na jaką skrzynię biegów mogę zmienić obecną DHE ?
To przewód od wysprzęglika (przewód jest ucięty i wygląda jakby "wyrastał" ze skrzyni w miejscu wskazanym strzałką) , i po mojemu na 100% taki sam jest u Ciebie Pozdrawiam!
-
[B5 ABC] wymiana piasty (zwrotnicy) tylnej w quattro
Będzie pasowała :th: Pozdrawiam!
-
[B5 ABC] Wyciek z mostu napędowego
Jest jeden rozmiar i nr części który podałeś jest właściwy. Pozdrawiam!
-
[B5 ABC] wymiana piasty (zwrotnicy) tylnej w quattro
O ile raczej dałoby radę ściągnąc piastę z łożyskiem, nie uszkadzając go, to zamontowanie kompletu piasta + łożysko = łożysko zniszczone Wyjściem z sytuacji może byc przekładka całej zwrotnicy z piastą (będzie pasowała). Pozdrawiam!
-
[B5 APR] Temperatura 120 C, pęcznieją przewody - ocencie proszę usterkę
W AAH/ABC głowice są jednakowe, w sensie nie ma podziału na lewa/prawa. Na 99,9% w APR/ACK/ALG jest tak samo, znaczy się wszystko jest jak najbardziej Oki. No to się nie popisałem Rzeczywiście są inne, co doskonale widac na zdjęciu z aukcji Allegro. Wychodzi na to, że ta sztuka nijak nie mogła by się udac. Pozdrawiam! Ps.człowiek całe życie się uczy, a i tak głupi umiera
-
[B5 ABC] Wyciek z mostu napędowego
Uszczelniacze flanszy półosi mają już dośc. http://www.a4-klub.pl/smf/b5_abc_wyjacy_most_quattro_czy_mozna_tak_jakis_czas_jezdzic-t30550.0.html Pozdrawiam!
-
[B5 AHH] Drugi impuls masy do otwierania centralnego
Tej funkcji w Twoim roczniku nie uświadczysz. Z Twojego opisu wnioskuję, że masz sterowanie centralem na dwóch przewodach, dwoma "-" (pasowało by w końcu to wiedziec, i właśnie to chciałbym wiedziec ? Napisz mi gdzie się wpinasz ze sterownikiem, przy pompce, czy przy słupku, i jaki kabel przeciąłeś (kolor)? Gdzie, na jaki kabel podajesz impuls domykania? Pozdrawiam! Ps.chiba, że sprawa już nieaktualna, i wszystko bangala :th:
-
[B5 APR] Temperatura 120 C, pęcznieją przewody - ocencie proszę usterkę
W AAH/ABC głowice są jednakowe, w sensie nie ma podziału na lewa/prawa. Na 99,9% w APR/ACK/ALG jest tak samo, znaczy się wszystko jest jak najbardziej Oki. Pozdrawiam!
-
[B5 AHH] Drugi impuls masy do otwierania centralnego
1.szukasz przewodów o kolorach które Ci podałem (dół lewego przedniego słupka, trzeba zdjąc plastik, powinny znajdowac się w 10 stykowym złączu koloru brązowego, albo fioletowego, przewody są cieniutkie 0,35mm2), 2.podajesz sygnał masy (na chwilę oczywiście) i lukasz co się dzieje, po podaniu masy na brązowo-szary centralny powinien się zamknąc, po podaniu masy na szaro-biały powinien się otworzyc, dłudi syg. masy na brązowo-szary to domykanie szyb, 3.gdyby nie udało się znaleźc tych przewodów to prawdopodobnie masz sterowanie naprzemiennie plusem i minusem na jednym przewodzie, koloru nie obczajam.
-
[B5 AHH] Drugi impuls masy do otwierania centralnego
Jeżeli masz sterowanie dwoma minusami na dwóch przewodach, to wszystko powinno byc Oki Pierwsze co musisz zrobic to właśnie obczaic jakie sterowanie centralem masz u siebie. Pozdrawiam! Ps.no i oczywiście najpierw sprawdzasz czy wszystko jest Oki, czy kolory przewodów się zgadzają, a dopiero później lutujesz. Edit:ja też mam pneumatyczny, i mam podłączony tak jak napisałem.
-
[B5 AHH] Drugi impuls masy do otwierania centralnego
Sterowanie centralem może byc na jednym kablu, naprzemiennie +/-, albo dwoma minusami na dwóch kablach (i stawiam na to, że tak właśnie jest u Ciebie). Ja bym to podłączył tak: 1.schemat "zamek sterowany (-)" 2.przewód brązowo-szary (zamykanie) łączysz z przewodem koloru brązowego ze sterownika który kupiłeś, 3.przewód szaro-biały (otwieranie) do przewodu żółtego ze sterownika, 4.domykanie szyb do tego samego przewodu co zamykanie, czyli do brązowo-szarego. Podałem kolory przewodów przy lewym przednim słupku, kolorów przy pompce centrala nie obczajam Impuls 0,5 sek. powinien również wystarczac. Pozdrawiam!
-
[B5 AEB] Hałasujące sprzęgło
W AAH łożysko to znajduje się właśnie w dwumasie, niestety nie wiem jak to wygląda w innych silnikach Pozdrawiam! :th:
-
[B5 AEB] Hałasujące sprzęgło
Nie ma się co dziwic, bo kolega angelo77 prawdę pisze, a wspomniane łożysko pracuje właśnie w momencie gdy sprzęgło jest rozłączone, i może powodowac opisywane objawy. przeciez to jest wlasnie łożysko wyciskowe czy jak tam kto woli nazywac oporowe Łoo to mi chodziło-chodzi, nr 19 na screen'ie Pozdrawiam!
-
[B5 AEB] Hałasujące sprzęgło
Nie ma się co dziwic, bo kolega angelo77 prawdę pisze, a wspomniane łożysko pracuje właśnie w momencie gdy sprzęgło jest rozłączone, i może powodowac opisywane objawy. Pozdrawiam!
-
[B5 AJM] Instalacja nawigacji do auta
Ano jest: Pozdrawiam!
-
[B5 ABC] Ocencie wykres...
Kosiarki to może i tak (tylko nie wiem jakiej), bo raczej nie ABC Pozdrawiam!
-
[B5 ABC] Wymiana termostatu w 2.6 V6
Da się wymienic bez "dewastowania" rozrządu. Instrukcja, krok po kroku: http://www.bramstal.pl/audi/termostat/ Z tym, że w A4-ce, między wzmocnieniem przednim a silnikiem, jest mniej miejsca niż w C4 niestety Coby sobie ułatwic nieco zadanie można wymontowac wentylator elektryczny, ale nadal nie będzie lekko. Jeśli dodatkowo zdejmiemy zderzak i odchylimy chłodnicę to dostęp jest super http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=6638
-
[B5] Silnik 2.8 v6 30v quattro
He,he dla jednych liczy się kultura pracy, dla innych osiągi i możliwośc ich podnoszenia Dużo i długo można by o tym pisac. A wracając do tematu, to podtrzymuję to co napisałem wcześniej, że jak już pchac się w v6 to tylko i wyłącznie w 30V. Pozdrawiam!
-
[B5] Silnik 2.8 v6 30v quattro
Na 12V od strony mechanicznej/usterkowości złego słowa powiedziec nie mogę. Na moich obu AAH przejechałem w sumie około 80kkm, i jedyne co musiałem wymienic poza planowo to termostat i czujnik ciśnienia oleju. Mnie najbardziej w tym silniku bolą kiepskie osiągi, dlatego polecam raczej 30V Aktualnie, nauczony błędami przeszłości, wybrałbym coś bardziej rozwojowego= turbodoładowanego => 1.8T + quattro oczywiście Pozdrawiam!