Treść opublikowana przez baskecior
-
ubytki oleju
V6 pije olej i jest to normą, ale R4 (do których zaliczmy wszystkie 1,9 TDI) nie powinno wciągać więcej niż ok 1,5 l/10000 km. 0,6 l./1000 km. to już sporo i należy się temu przyjrzeć.
-
[B5 1Z] auto przy 130-150 zaczyna nagle "się mulić"
N75
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Przepałuj gadzinę po autostradzie i kopcenie zniknie wkrótce.
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN]
Sugeruje zaczac od podstaw, ale zakładam że to już zrobiłeś. Dwumasa gdy siada to raczej na wyższych obrotach czuć drgania, u Ciebie powodem moze byc niska dawka, lub po prostu zuzyte elementy ukl wtryskowego. Podnies na VAG`u nieco wolne obroty i obserwuj motorek.
-
[B5 AFN] Kopcenie 1.9 tdi
Dziura w dolocie na 100%. Albo wysrana turbina.
-
[B5 2,5] Wymiana rozrządu, czy dobrze mysle,czy to wszystko?
to nie masz sie czym chwalic .... powinno sie wymienic :!: Eeeeee .... ja w moim B4 tez nie wymienialem ... :roll:
-
A4 Avant 1.9 Tdi(AFN) Powered By TTC
Ładniutka, a jakieś fotki wnętrza ? PS: jak po chipku lata samochodzik ?
-
problem po wymianie rozrządu
Źle złozony rozrząd (choć to karwa niemożliwe )
-
[B5 1Z] co przezyłem z nowo zakupiona A4 TDI---------95 R.
Na AKP juz pytales i zdaje sie ze problem rozwiazales ... poczytaj sobie 10 przykazań ... stosuj w praktyce a nic złego twojemu 1Z`towi sie nie stanie.
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
Czyli jednak mam coś chyba nie halo ... bo mi nie chce zejść tak czy inaczej poniżej 7-7,5 ... na poczatku jeździłem spokojnie i spalał podobnie. Chyba zajrze do przepływki, jak juz skombinuje VAG-Coma Chyba ze ja tez mam delikatnie zwiekszona dawke ... musze sprawdzić. Dzięki Wam wszystkim za nieocenioną pomoc.
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
Oki, dzieki. A zakłądając że będę jeździł spokojnie po mieście (bo 80% mojej jazdy to Łódź i P-ce) , nie przekraczając 2500 rpm przy zmianie biegów ile tak realnie z q i klimą powinno palić to autko ? Przebieg 270, opony 205/55/16 , ropsko w baku ...
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
Dzięki. Tak tylko pytam bo mi na trasie przy 140-160 w porywach do 200 z wlaczona klima , i pozniej jeszcze miasto , wciągnął 7,9 :mrgreen: Ja sie chyba nigdy nie naucze jeździć normalnie :twisted:
-
A4 - wreszcie fotki;)
Śliczna i do tego PD , gratuluję :twisted:
-
Co ile km wymiana rozrządu w A4 1.8 95r??
60 tys km.
-
[B5 AFN] Spalanie A4 AFN quattro
Moze i było ale szukaczka nie znalazła. Poproszę TYLKO wlaścicieli takiego egzemplarza o pochwalenie sie ile im REALNIE i w włączoną klimą spala A4 z w/w motorem i napędem. Nie chodzi mi o odczyty z kompa ( kłamią jak Marcinkiewicz), ale wyliczone matematycznie przy tankowaniu Dzięki.
-
pojemność zbiornika paliwa
Faktycznie do B4 uzywajac odpowietrznika mozna wlac prawie 75 l. Do A4 juz nie tak łatwo
-
gdzie sie dokładnie znajdują "kierownie turbiny?
baskecior, kto Ci to bedzie robil :?: Bo ja sie dogadalem ze Sprinterem, ale on jest z wrocka, a ostatnio rzadko tam bywam. Moze i ja bym sie podłonczył. Dzisiaj moze z kumplem bede sam to robil ale nie wiem dokladnie, ktore bloki i nie wiem czy nam cos z tego wyjdzie. JA mam w Łodzi zarzyjaźniony warsztat , w ktorym takie rzeczy moge sobie potestowac
-
Prosba w zdiagnozowaniu auta - czyzby przeplywka?
Skoro nie doładowuje to szukaj przyczyny w okolicah turbiny. Albo N75 , albo rozszczelnienie na dolotach ( u Ciebie tego nie widać tak jak w TDI gdzie od razu BAtory ujawnia smutnąniespodziankę), z fusów nic nie wywróżysz. Zacznij od sprawdzenia czy nie masz dziury w dolocie do turbiny na wężach i czy N75 sie nie skończył. Przepływkę zostaw w spokoju imo.
-
Mój kolejny traktorek ... gekon edition
ładne sie teraz prezentuje ........ :twisted: a gdzie klubowe (AKP) podkladki pod tablice :?: Podkladki jeszcze nie dojechały ... ale za to naklejki są :mrgreen:
-
co mi powiecie na temat audi a4 1.8 turbo
Zajrzeć w każdą dziurę, przelecieć parę km z podpiętym VAGiem , bo autko i silnik wart zakupu. Byle nie miał Amiki.
-
Mój kolejny traktorek ... gekon edition
Proszę bardzo, oto foteczki: :mrgreen: AFN na luskach + 1Z`cik + Kcynia PS: Kcynia to moja 10-letnia kocica
-
gdzie sie dokładnie znajdują "kierownie turbiny?
Ja chyba mam podobny problem z moim AFN`em , dlatego wczoraj po gierkówce "trochę" ją przegoniłem ... :mrgreen: Rzeczywiście raz ciągnie jak rakieta a raz tak sobie, moze jeszcze przepływka, ale to wyjdzie dopiero po testach VAG`iem. Opiszę co i jak.
-
Gdzie ten olej?
Shell,Valvoline,Mobil ... byle oryginały Siedzę cicho bo jeżdżę na castrolu, przejechałem prawie 30 tys. km. i jak dotąd jest ok. Kupuję go w Niemczech więc chyba oryginał :?: Daj Ci Boże jak najlepiej , jesli lejesz w NIemcowie to raczej będzie ok.
-
Które a4 byście wybrali??
Wszystko ślicznie, ale gdzie AWX ? :razz:
-
Mój kolejny traktorek ... gekon edition
ubiegles mnie z felami ... ja jeszcze nie znalazlem takich jak chce .... poza ym cly czas sie zastanawiam czy 16 czy 17 :?: :roll: Dałem sobie na razie spokój z 17" ... na nasze drogi czasem pełny profil to za mało