Treść opublikowana przez Bogumił
-
LPG w FSI
Wolny rynek nie lubi próżni. Trochę cierpliwości i TFSI będzie mógł śmigać na gazie. Przypomnijcie sobie jak wyglądały telefony komórkowe na początku lat 90.
-
[ALL B6] Bierze olej
No z tym to kolega będzie miał problem bo jak pisał na początku w ciągu kilku dni oleju ubyło na bagnecie o połowę - więc stwierdzenie, że "przybyło" płynu chłodniczego w misce olejowej może być trudne.
-
[ALL B6] Bierze olej
Spalone sprzęgło ma bardzo "gryzący" zapach - jakby był palony plastik. Spalony olej jest mniej smrodliwy i nie "gryzie w gardło".
-
[ALL B6] Bierze olej
A ten Twój samochodzik z silnikiem 1,6 kopci z rury wydechowej na niebiesko? Czy widzisz wycieki oleju spod pokrywy zaworów?
-
[ALL B5] Buczenie :/
Ale czy to buczenie jest zawsze kiedy wchodzisz w zakręt bez względu na prędkość? To znaczy czy jak manewrujesz na placu postojowym też słychać hałas?
-
[B5 AFN] Skórzana tapicerka konserwacja??
Ja co prawda ze skórzanego "wyposażenia" mam jedynie obszytą kierownicę, ale stosuję do konserwacji jej balsamy do ubrań ze skóry. Nanoszę delikatną "mgiełkę" i wcieram do połysku. Ewentualnie zamiast balsamu można zastosować wazelinę kosmetyczną - ale po takim natłuszczeniu skóra zrobi się bardzo śliska.
-
[B5 AJL] Bierze olej i kopci na niebiesko. 1.8T
Może turbina się kończy? W wątku wcześniejszym kolega soltys85 zamieścił filmik ze swoją bryką. Też jemu kopci na wolnych obrotach - tylko, że dym jest biały. Zapoznałeś się z tamtym wątkiem?
-
[B5 ADR] Silnik klekocze jak diesel
A jak sprawdziłeś ciśnienie oleju? VAG'iem?
-
[B5 ADR] Silnik klekocze jak diesel
ADR ma zmienną fazę rozrządu - napinacz do niego jest elektryczny.
-
[ALL B5] Pojemnik z filtrem powietrza.Jak naprawić??
Z tym kombinowaniem to chyba nie tak do końca? Jeżeli dziura pochodzi z "przetarcia" (puszka cały czas się ocierała o coś) to pal to licho. Ale gorzej jeżeli dziura została wypalona - nie zapominajmy, że filtr jest papierowy czyli łatwo zapalny. A należy zwrócić uwagę, że ta dziura jest (jak mi się wydaje) od strony sinika. W tamtym miejscu na obudowie filtra (przynajmniej u mnie) znajduje się osłona termiczna - no chyba po coś ona musi być? Kup sobie puszkę ze szrotu dużo nie będzie kosztowała. Ale ja bym z samej ciekawości próbował ustalić pochodzenie tej dziury?
-
[ALL B5] Pojemnik z filtrem powietrza.Jak naprawić??
Jaki zawór? Zawory bezpieczeństwa były stosowane na "zwykłych" instalacjach. Zawór służył temu aby w razie niedopalenia mieszanki gazowej nie rozerwało obudowy filtra, żadna dziura by nie zdążyła się wypalić w wyniku "eksplozji, poza tym najsłabszym "ogniwem" w obudowie filtra jest dekiel zamykający, a nie dno. Nie wierz w bajki. Nie wiem jaką masz instalację ale z góry zakładam, że masz sekwencję i takiego czegoś jak zawór bezpieczeństwa mieć nie będziesz, bo gdzie indziej jest podawana mieszanka gazowa.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
Montuj zawór przy wlewie paliwa - wygląda to o wiele lepiej niż gdzieś w zderzaku. Już niedługo będę miał instalację dwa lata i nie zauważyłem aby coś się działo podejrzanego z lakierem.
-
[B5 AEB] Czy można jeździć z uszkodzoną turbiną
Żadna zębatka dostać się do silnika nie może, bo mieszanka paliwowa jest dostarczana za pomocą wtrysków przez zawory, a nie "wlewów" bezpośrednio do cylindrów.
-
[B6 BEX] Nastawnik wałka rozrządu
Czyli jeżeli jest słabe ciśnienie oleju to łańcuch może klekotać?
-
[ALL B5] Przerywa na gazie
A co ma się do tego uszczelka pod klawiaturą? U mnie się nie sączy a raczej powiedzmy zdecydowanie ucieka (może nie ciurkiem ale znacznie) i problemów nie mam. A może masz rozszczelniony zawór bezpieczeństwa na dolocie do silnika, nic Tobie nie wystrzeliło kiedyś? A jak samochód zachowuje się na benzynie? Tak samo?
-
[ALL B5] Przerywa na gazie
A jaką masz instalację? Może czas wymienić filtr gazu? Albo spuścić kondensat z parownika? Albo, czas nowe świece założyć? Mało wiadomości w tym twoim wątku.
-
[B6 ALT] Dziwny hałas przy uruchamianiu silnika po dłuższym postoju
To "trrrrrrrrrr" słychać po zapaleniu silnik kiedy on już pracuje? Czy podczas kręcenia rozrusznikiem?
-
[B6 BEX] Nastawnik wałka rozrządu
Tak silniki 1,8 maja po dwa wałki rozrządu. Ale nie wszystkie silniki mają zmienną fazę rozrządu (inny napinacz), na ten przykład model AEB nie posiada zmiennej fazy rozrządu. Gdy chodzi o "padanie" napinaczy łańcucha to w dziale "Warsztat" spotkałem się z uwagą, że tak bardzo nie zużywają się napinacze a jedynie łańcuchy.
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Ale też można znaleźć za 900 zł, więc się nie załamuj.
-
[B5 AVV] Problemy z silnikiem
A jak wyglądają świece? Nie są "przykopcone"? Może czas zmienić świece?
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Czyli masz napinacz elektryczny, dla zmiennej fazy rozrządu - płacisz 1600zł za element w ASO.
-
[B5 AVV] Problemy z silnikiem
Ale dobrze by było, abyś i tak podpiął VAG.
-
[B5 AVV] Problemy z silnikiem
A może masz wtryski nieszczelne - wtryskiwacze "pozawieszały się". Skoro masz zwykłą instalację, a gaz jest z natury rzeczy "suchy" to podczas pracy wtryskiwacze nie są smarowane - to albo się pospiekały albo się pozawieszały. A to, że na gazie po wyłączeniu jeszcze chodzi jest związane pewnie z tym, że w instalacji jest jeszcze trochę gazu. Ja stawiam na wtryski.
-
[ALL B5] Instalacja gazowa w A4 - przegląd i wielkie rozczarowanie...
Powinieneś mieć wbitą datę montażu instalacji w dowodzie rejestracyjnym - raczej tylko po tym dojdziesz co było tam kombinowane.
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Może faktycznie OT ale ciekawy jestem, czym skutkuje jazda z "klekoczącym" napinaczem? Co się może stać jak np. łańcuch przeskoczy i czy w ogóle jest to możliwe? A w ogóle ktoś miał problemy z rozrządem po "stronie zaworów wylotowych"?