Treść opublikowana przez Pawlo 2004
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jestem po pół długim nasłuchiwaniu mojego silnika i ja tam nie zadnego "puf puf puf" Bogu dzięki nie słyszę Pewnie gdybym słuchał kolejne pół godziny to już bym cos słyszał ale to chyba ze względu na przewrażliwienie i przeczytanie tego wątku W każdym bądz razie będę sledził ten temat no i rzecz jasna dzwięk mojego silnika.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Zaraz idę posłuchać u siebie czy coś dudni czy nie i podzielę się spostrzeżeniami.
-
[ALL B6] Demontaż lotki tylnej sedan
A czy auto ma pakiet s-line fabryczny czy masz tylko lotkę?? bo jeśli lotka była dokładana to dziur nie będzie. Jeśli nie ma jak dostac się żyłką to szpachelka lakiernicza, jest elastyczna i ciężko nią porysować lakier.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Ale zawsze warto rozkręcić i posłuchać Najlepiej jakby ktoś nagrał ten dzwięk wtedy miałbym jakies porównanie
-
[B6 AVF] Odpływy wody pod akumulatorem i Servo
No rdza raczej ci auta nie zje ale na ścianie grodziowej jest wygłuszenie i lepiej żeby było suche to raz a dwa mozliwe, że na ścianie grodziowej mogą być jakieś przewody które też lepiej żeby pozostały suche no i trzy skoro konstruktorzy włożyli tam tą gumę tzn. że jest tam potrzebna
-
[B6 AVF] Odpływy wody pod akumulatorem i Servo
bunny54 ma B5 i zapewne te dziury sa w innym miejscu niż w B6. Ten wężyk jest długości jakichś 5cm i lepiej jak jest na miejscu bo jak jej nie ma to wtedy woda może się sączyć po ścianie grodziowej a jak jest to woda spokojnie leci sobie pod silnik na osłonę silnika a dalej na ziemię
-
Nowicjusz - wątek powitalny
witamy
-
[B6 AVF] Odpływy wody pod akumulatorem i Servo
Tam nie ma żadnych kanałów, woda leci na osłonę silnika więc ta guma zapewne leży na osłonie
-
[ALL B6] Demontaż lotki tylnej sedan
Na początek zasadnicze pytanie czy lotka jest oryginalna i czy była montowana fabrycznie tzn. czy auto ma pakiet s-line?? Dlaczego pytam?? Ponieważ jeśli była montowana fabrycznie to pewnie są dziury w klapie a co za tym idzie po ściagnięciu lotki nie obejdzie się bez malowania klapy po wcześniejszym zastawaniu dziur po bolcach od lotki.
-
[ALL B6] Montaż dokładki S-line
A nie lepiej dokupić górną część zderzaka albo sprzedac dokładkę i kupić cały zderzak?? są dostępne na allegro ale 800zł trzeba dać
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Czyli co rozkręcić filtr i wyciągnąć go a później odpalić furmankę i nasłuchiwać?? Ale jak byłem u Patroxa w EcuProject na hamowni to mówił, że wszystko jest ok i silnik ładnie pracuje itp. Normalnie muszę temat obadać. Tylko wiecie jak to jest jak zacznę nasłuchiwać to zaraz będę myślał, że coś dudni
-
[ALL] Kolor Felg
Ja bym zapodał grafitowe. Ale jak sam widzisz ile ludzi, tyle opinii więc sam musisz zdecydować
-
[ALL B6] Montaż dokładki S-line
To kiepsko czytałeś Niestety przedni zderzak trzeba ostro rezać, wycinanie itp. a potem opaski i nity. Koledzy którzy to przerabiali np Flyer stwierdził, że wszystko dobrze sie trzyma ale gdyby miał to robić kolejny raz to stwierdził, że zdecydowanie wolałby kupić cały ori zderzak.
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Nie mam zniszczonej skóry ale megs mi sie nie podoba bo skóra sie po nim świeci jak psu jaja i do tego skóra jest strasznie śliska. Co do Gliptona jestem bardzo zadowolony, po zastosowaniu cleanera skóra zaczęła ładnie pachnieć tak jak powinna. Jedno co mi nie odpowiada to zapach conditionera bo pachnie jak w sklepie z butami. Troche mi to nie odpowiada ale skóra jest miękka i nie jest śliska tak jak po megsie. Tak więc polecam
-
[ALL B7] Defekty po malowaniu
Wygląda jakby lakier był przemarzniety. Gdzie to było malowane w jakiejś szopie przy +5 stopniach?? Ja juz bym był u tego pseudo lakiernika z tym zderzakiem.
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
A ja wogóle nie łapie o jaki dzwiek wam chodzi. Ja mam nalatane 270 tys i jedyne co mnie denerwuje to dziwny szum jak auto schodzi z obrotów.
-
[ALL] Różnice pomiędzy 2.0 TFSI z A4 i 33
zapomniałeś o stage 5 - 100 tys złoty na to wszystko
-
[ALL B5] Komputer spalania do auta, zegarek, termometr a4 b5
Śmiech na sali. Na moje to ten wynalazek nawet by nie pokazywał przyblizonego spalania. Moze w temp. by sie chociaz nie mylił
-
Wszystko o pielęgnacji auta - kosmetyki samochodowe
Właśnie jestem po czyszczeniu skóry w mojej furmance. Użyłem do tego Gliptone GT11 i Gt12 Efekt powalający Używałem wcześniej Rich leather aloe cleaner and conditioner od Meguiars-a i mogę powiedzieć, że to wielki chłam nie nadaje się do niczego innego jak tylko do
-
[ALL] Różnice pomiędzy 2.0 TFSI z A4 i 33
Nie to nie jest DTM. Ma pakiet s-line. Jesli z tego silnika idzie wykrzesać 250 kucy samym programem to następnym zakupem bedzie chyba ten silnik
-
[ALL] Różnice pomiędzy 2.0 TFSI z A4 i 33
A do ilu można podkręcić zwykłym programem 2.0 TFSI?? bo u mnie w pracy jeden ciapaty ma B7 z tym silnikiem w Quattro i próbuje mi wmówic, że ma 250 koni bo to secial edition i tyle koni ma w serii co dla mnie jest bezsensem. Tak więc nawet gdyby miał softa to ile może mieć kucyków?? myśle, że do 250 nie jest się w stanie wyciągnąć bez zmiany turbo czy tez innych rzeczy.
-
[ALL] Wymiana podłużnicy po stłuczce
No to jest oczywiste i dlatego tego nie napisałem
-
[B6 AWX] Dziwny dzwięk przy pracy silnika
Ja jestem przed wymianą rozrządu i zastanawiam sie co będzie po wymianie bo teraz słychac szumy czyli rozrząd ma juz powolutku dosyć.
-
[ALL] Wymiana podłużnicy po stłuczce
Juz się wypowiedziałem na temat tego auta w dziale zakup kontrolowany. ja bym je brał po wczesniejszym ogladnięciu rzecz jasna
-
[ALL B6] Wytrzymałość skrzyni 6-biegowej AVF
Przy -30 wszystko ciężko chodzi, olej przy takiej temp. jest strasznie gęsty. Najlepiej przy przejściu z biegu niższego na wyższy pozostawic lewarek zmiany na luzie przez 1-2 sekund a nie bezposrednio walic z np. z jedynki na dwójkę. Po rozgrzaniu się oleju wszystko wróci do normy. Ps. A tak BTW to ja mam przebiegu 280 i mi nic nie zgrzyta