Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Daimos

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Daimos

  1. a ja mogę polecić osłonę firmy rezaw/plast, już drugą zimę ją posiadam i sprawuje się super (mam osłonę pod silnik i skrzynię) tylko mocowanie zrobiłem sobie wg własnego patentu bo to fabryczne jest do bani
  2. Daimos odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    skoro jak kręcisz kołem i nic nie słychać to może dźwięki dobiegają z zawieszenia?
  3. wyjmij rozrusznik, rozbierz i dobrze wysusz, sprawdź czy szczotki przesuwają się luźno w szczotkotrzymaczu, przesmaruj bendix przy okazji sprawdź połączenie elektryczne rozrusznik/akumulator
  4. wszystko zależy od tego czy montaż został wykonany fachowo (przy pomocy prasy), dodatkowo można sprawdzić piastę czy nie uległa uszkodzeniu
  5. ale nie pasuje poprzez jedno wycięcie którego nie ma w pokrywie, jedyna rada to "przerobić uszczelkę" lub zastosować nowszy typ pokrywy, wtedy będzie pasować w 100%, uszczelka typowo pasująca do AJM/ATJ już nie jest produkowana (ewentualnie jakieś zamienniki)
  6. poziom płynu prawidłowy? wygląda to na zapowietrzony układ
  7. wymieniaj od razu komplet, tzn dwumas + tarcza z dociskiem, co do firmy to więcej pozytywów słyszałem na temat LUK
  8. ja po odpaleniu odśnieżam auto (ok 4 minuty) i dopiero ruszam, nie wyobrażam sobie jazdy zaraz po uruchomieniu przy -10st wg mnie za zimny/gęsty olej
  9. za wiele nie powiedzą, bicie tarczy sprawdź w warsztacie przy pomocy czujnika zegarowego, jak przekracza dopuszczalną wartość to tarcze do wymiany
  10. i uważaj na zaczepy bo są bardzo delikatne
  11. Daimos odpowiedział(a) na pacbusz temat w 1.9TDI
    jak lejesz sprawdzone paliwo i raz w roku wymieniasz filtr to nie ma potrzeby stosować dodatkowych odwadniaczy
  12. w 2.5 tdi V6 nie ma dodatkowych świec dogrzewających
  13. objawy wskazują na uszkodzony procesor w liczniku, koszt naprawy ok 300-500zł
  14. wg etki jest jeden rodzaj belki bez względu na rocznik
  15. http://www.getem.pl/
  16. na pewno technologie skopiowali rosjanie (tak jak większość pomysłów) bo była przez nich stosowana w latach 60-ych (silnik JAZ, dwusuwowy diesel)
  17. najprawdopodobniej, jak jeszcze kiedyś kupowałem termostat w ASO do Audi 80 to właśnie był firmy BEHR
  18. cena może nie jest niska ale miałem ją w ręku i jest o wile bardziej "miękka" od plecionki za 35zł jak wymieniasz plecionkę to od razu wymień wieszaki na nowe
  19. no właśnie ten sterownik jest czasami nazywany modułem komfortu
  20. CR to tylko i wyłącznie wtrysk bezpośredni a swoją drogą większa kultura pracy i chyba większa wrażliwość na jakość paliwa
  21. najprawdopodobniej za ściemnianie odpowiada moduł komfortu
  22. na 100% termostat do wymiany, przy okazji czujnik temperatury warto też sprawdzić
  23. ściągasz na ciepłym silniku, najlepiej złap kombinerkami i śmiało do góry, przed wykręceniem świec zapodaj wd-40 i po odczekaniu kilku minut jeszcze raz psiknij i odkręcaj z wyczuciem
  24. potwierdzam, ale obecnie już tylko CR dominuje, japończyki nigdy nie miały pompowtryskiwaczy a tak w ogóle to jest to stara technologia, z ok lat 60-tych stosowana w dwusuwowych silnikach wysokoprężnych
  25. to najlepiej zrzucić skrzynie i zobaczyć w jakim stanie jest sprzęgło

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.