Treść opublikowana przez Daimos
-
[ALL B6] Osłona silnika i skrzyni
a ja mogę polecić osłonę firmy rezaw/plast, już drugą zimę ją posiadam i sprawuje się super (mam osłonę pod silnik i skrzynię) tylko mocowanie zrobiłem sobie wg własnego patentu bo to fabryczne jest do bani
-
[ALL B5] Szuranie w lewym tylnym kole
skoro jak kręcisz kołem i nic nie słychać to może dźwięki dobiegają z zawieszenia?
-
[ALL B5] Zawieszone szczotki w rozruszniku? FILM
wyjmij rozrusznik, rozbierz i dobrze wysusz, sprawdź czy szczotki przesuwają się luźno w szczotkotrzymaczu, przesmaruj bendix przy okazji sprawdź połączenie elektryczne rozrusznik/akumulator
-
[B5 ADP] Wywala mi łożysko w kole prawym z przodu
wszystko zależy od tego czy montaż został wykonany fachowo (przy pomocy prasy), dodatkowo można sprawdzić piastę czy nie uległa uszkodzeniu
-
[ALL B5] numer uszczelki pokrywy zaworow ATJ
ale nie pasuje poprzez jedno wycięcie którego nie ma w pokrywie, jedyna rada to "przerobić uszczelkę" lub zastosować nowszy typ pokrywy, wtedy będzie pasować w 100%, uszczelka typowo pasująca do AJM/ATJ już nie jest produkowana (ewentualnie jakieś zamienniki)
-
[ALL B5] Ogrzewanie, bulgotanie, niesprawny układ chłodzenia czy uszczelka ??
poziom płynu prawidłowy? wygląda to na zapowietrzony układ
-
[B6 AWX] Padło mi sprzegło
wymieniaj od razu komplet, tzn dwumas + tarcza z dociskiem, co do firmy to więcej pozytywów słyszałem na temat LUK
-
[ALL] Zimowe Poranne odpalanie TDI... jak to powinno wyglądać ?
ja po odpaleniu odśnieżam auto (ok 4 minuty) i dopiero ruszam, nie wyobrażam sobie jazdy zaraz po uruchomieniu przy -10st wg mnie za zimny/gęsty olej
-
[ALL B5] Stukanie przy hamowaniu
za wiele nie powiedzą, bicie tarczy sprawdź w warsztacie przy pomocy czujnika zegarowego, jak przekracza dopuszczalną wartość to tarcze do wymiany
-
[B5 ATJ] Zmiana żarówki kierunkowskazu przedniego
i uważaj na zaczepy bo są bardzo delikatne
-
[B5 AJM] separator wody
jak lejesz sprawdzone paliwo i raz w roku wymieniasz filtr to nie ma potrzeby stosować dodatkowych odwadniaczy
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
w 2.5 tdi V6 nie ma dodatkowych świec dogrzewających
-
[B5 AJM] Pytanie odnośnie licznika
objawy wskazują na uszkodzony procesor w liczniku, koszt naprawy ok 300-500zł
-
[B5 AJM] Belka tylnego zawieszenia - różnice
wg etki jest jeden rodzaj belki bez względu na rocznik
-
[B6 AWX] Czy ta poduszka jest "zdrowa"?
http://www.getem.pl/
-
[ALL] Pompowtryskiwacze tylko a autach grupy VAG
na pewno technologie skopiowali rosjanie (tak jak większość pomysłów) bo była przez nich stosowana w latach 60-ych (silnik JAZ, dwusuwowy diesel)
-
[B6 AWX] Spadająca temperatura silnika
najprawdopodobniej, jak jeszcze kiedyś kupowałem termostat w ASO do Audi 80 to właśnie był firmy BEHR
-
[B5 AJM] Wibruje buda, drgania wydechu.
cena może nie jest niska ale miałem ją w ręku i jest o wile bardziej "miękka" od plecionki za 35zł jak wymieniasz plecionkę to od razu wymień wieszaki na nowe
-
[ALL B5] Ściemniacz oświetlenia - gdzie?
no właśnie ten sterownik jest czasami nazywany modułem komfortu
-
[ALL] Pompowtryskiwacze tylko a autach grupy VAG
CR to tylko i wyłącznie wtrysk bezpośredni a swoją drogą większa kultura pracy i chyba większa wrażliwość na jakość paliwa
-
[ALL B5] Ściemniacz oświetlenia - gdzie?
najprawdopodobniej za ściemnianie odpowiada moduł komfortu
-
[B6 AWX] Spadająca temperatura silnika
na 100% termostat do wymiany, przy okazji czujnik temperatury warto też sprawdzić
-
[B6 AVF] Wymiana świec żarowych
ściągasz na ciepłym silniku, najlepiej złap kombinerkami i śmiało do góry, przed wykręceniem świec zapodaj wd-40 i po odczekaniu kilku minut jeszcze raz psiknij i odkręcaj z wyczuciem
-
[ALL] Pompowtryskiwacze tylko a autach grupy VAG
potwierdzam, ale obecnie już tylko CR dominuje, japończyki nigdy nie miały pompowtryskiwaczy a tak w ogóle to jest to stara technologia, z ok lat 60-tych stosowana w dwusuwowych silnikach wysokoprężnych
-
[B5 AJM] Szarpnięcie po zmienie biegów
to najlepiej zrzucić skrzynie i zobaczyć w jakim stanie jest sprzęgło