Treść opublikowana przez Daimos
-
[ALL] Czy połamane fajki świec mają wpływ na odpalanie?
nie mają, fajka jest tylko osłoną
-
[B6 AWX] Nie chce odpalić...
spróbuj sam filtr zalać świeżym paliwem i zobacz czy pomoże
-
[B5 AFN] Jaki spadek napięcia akumulatora.
czyli ładowanie jest ok, dla mnie aku sprawny
-
Jakie imię dla psa?
FAFIK :>
-
[B5 AEB] Problemy z licznikiem podczas niskiej temperatury (<-5C)
sprawdź akumulator i jego podłączenie, być może masz za duży spadek napięcia przy rozruchu i dlatego się wszystko zeruje
-
[B5 AFN] Na ułamek sekundy auto gaśnie, zeruje licznik.
problem z prądem, sprawdź czy klemy mają dobre połączenie, następnie sprawdź stan akumulatora i ładowanie
-
[B5 AFN] Jaki spadek napięcia akumulatora.
Ja tu nie widze nic złego, akumulator samochodowy jest zbudowany z 6 ogniw ołowiowo-kwasowych połączonych szeregowo. Każde ogniwo generuje siłę elektromotoryczną równą 2,1 V. Cały akumulator generuje zatem napięcie znamionowe równe 12,6 V w stanie spoczynku. Akumulator jest rozładowany wtedy kiedy napięcie na biegunach spadnie do 1,8V, czyli 10,8 V. a te 14,4 V to masz podczas pracy silnika, czyli ładowania akumulatora
-
[B5 1Z] Parafina ,zablokowany filtr paliwa
jedyna rada to wstawić samochód do ogrzewanego garażu z temp. dodatnią jak parafina się rozpuści to wtedy depresator zacznie działać
-
[B6 AWX] Nie chce odpalić...
świeżego paliwa nalejcie z jakimś dodatkiem zbiornik powinien być zatankowany do pełna, inaczej skrapla się w środku wilgoć i wtedy mamy wodę w paliwie
-
[B5 AJM] Czy prze niski poziom oleju auto nie odpali ?
AJM odpali nawet bez oleju, moim zdaniem to masz problem z instalacją paliwową, ciśnij sprzedawcę, niech się przyzna co z autem nie tak, jeżeli świadomie zataił przed tobą ukryte wady to masz prawo zwrotu samochodu
-
[ALL] Dodatek do paliwa
nie ma STP typowo do PD, masz w niebieskiej buteleczce do diesla które zapobiega wytrącaniu się parafiny oraz w czarnej buteleczce do diesla które czyści wtryskiwacze, wlewasz buteleczkę do zbiornika i tankujesz do pełna a które zastosujesz to już zależy co chcesz uzyskać
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Kolego, podjedź w Łodzi na ul. Zaolziańską 49, znany od kilkunastu lat punkt w którym kupisz aku, ja kupiłem tam Boscha S5, (są przedstawicielem) i wiem na 100% że to oryginał, kupowali tam znajomi, z rodziny i wszyscy zadowoleni Co do pojemności to 75Ah wystarczy.
-
[ALL] Jakie wycieraczki polecacie BOSCH/VALEO/MOT-GUM
te z niby spojlerem na allegro za super cenę to podróbki na 100%, rozmawiałem z gościem co dostarcza boscha do selgrosa, swoją drogą często robią tam promocje na aero i komplet można wyrwać znacznie taniej
-
[B6 ALZ] Wymiana akumulatora, dodatkowy przewód w aku ??
konieczność taka, że wężykiem odprowadzany jest wodór który wydziela się w akumulatorze podczas ładowania, a jak wiemy jest gazem łatwopalnym
-
[ALL] Czy połamane fajki świec mają wpływ na odpalanie?
jeżeli sama guma jest uszkodzona to nie mają wpływu
-
[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?
żadne kąty nie ulegną zmianie, niby w jaki sposób? popatrz na rysunek tylnego zawieszenia
-
[ALL B5] Mokra tapicerka pod nogami kierowcy ale tylko 20 cm od pedału gazu
w B5 nie ma czegoś takiego, stosowano od B6
-
[B5 ADR] Czy takie są objawy uszkodzonego amortyzatora?
nie ma potrzeby sprawdzania geometrii przy wymianie z tyłu amortyzatorów
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
BOSCH 75zł sztuka w IC
-
[ALL] Dodatek do paliwa
Verva, Dynamic, Diesel Gold... to taki zwykly ON + dodatek, oczywiście pod warunkiem że paliwo zimowe Np Lotos Dynamic ma następującą temperaturę zablokowania zimnego filtru w zależności od okresu: Okres letni od 16 kwietnia do 30 września. 0st Okres przejściowy od 1 marca do 15 kwietnia oraz od 1 października do 15 listopada. -10st Okres zimowy od 16 listopada do końca lutego. -20st
-
[ALL B5] Jaki jest potrzebny prąd do rozruchu silnika 1,9TDI??
ok 250A na starcie, do 150A podczas kręcenia
-
[B7 BLB] Wibracje podczas rozpędzania
ciekawe tylko jakiej firmy i jakiej jakości lobro/spidan/skf na 100% nie mają w sprzedaży samych przegubów wewnętrznych tylko całe półosie
-
[B5 AFN] Włączanie się świec żarowych.
u siebie zaobserwowałem to samo co u ciebie, tzn po 10s. słychać przekaźnik i wzrasta pobór prądu, ja jednak myślałem, że to przekaźnik który załącza obwód dodatkowych świec w króćcu przy głowicy
-
[B5 AFN] Słabo działa ogrzewanie
jak ci pływa wskazówka od temp. to na bank masz czujnik temperatury do wymiany
-
[ALL B5] Podgrzewane spryskiwacze
Spryskiwacze są podgrzewane non stop, bez względu na temperaturę otoczenia (nie ma żadnego czujnika, czy termostatu), a zasilane są + ze stacyjki