Treść opublikowana przez mantix
-
Do ahu turbo od asz?
Co miałeś na myśli? Poprzecznie były montowane chyba tylko w A3
-
Swap 2.5tdi afb na 1.9afn manual 6 bieg
Ja oczywiście wierzę, tyle że tamto audi nie chciało jechać , dlatego odpuściłem
-
Swap 2.5tdi afb na 1.9afn manual 6 bieg
Byłem kiedyś na oględzinach takiego autka po przekładce na 1.9 z zamiarem kupna. Przekładka była robiona w jakimś warsztacie, pamiętam, że była jakaś straszna rzeźba z wężami od wspomagania.Gość zapłacił 4500+ jego motor w rozliczeniu.Oczywiście afna dostał w tej cenie z osprzętem. Niestety nie kupiłem, gość mi wmawiał, że silnik z programem na 130PS, machał starymi kościami z kompa, a auto jeździło jak zamulony 1z na boschu , a szkoda bo skrzynia szóstka, autko zadbane...
-
Biały dym podczas ruszania
Jak tak miałem, akurat nie w audi.Kopcił na biało i spaliny czuć było taką niedopaloną ropą.Tutaj przyczyną był totalnie zawalony filtr paliwa.Acha silnik minimalnie nierówno pracował.
-
1.9 dwa typy rozrządu?
Wiem, że można ją wyjąć z całą obudową z boku, ale czy ja wiem czy to wygodniejsze
-
drżenie auta po wymianie poduszek silnika
Nowymi poduszkami, kupujemy albo nowe ori albo używane ori. Będziesz tak miał i nic się nie poprawi niestety
-
1.9 dwa typy rozrządu?
A co to ma do rzeczy czy fruwa na rozrządzie czy nie jak i tak musisz cały przód desantować
-
brak mocy po wymianie turbo i inter.
Możesz
-
brak mocy po wymianie turbo i inter.
To są bliźniacze zaworki, choć jest minimalnie inne wysterowanie, ale tego byś nie odczuł
-
ahu 90km na afn 110km
no szkoda by było pompy i wtrysków też nie zmienić , trochę rzeźby jest z turbiną, ja bym włożył wtryski, pompę od afn i jakiś program do tego i zostałbym przy T15 bo to wytrzymała i bezawaryjna praktycznie dmuchawka, a z Vnt wiesz jak bywa Zobacz sobie http://www.audi80.pl/b4-19-1z-modyfikacje-montaz-turbo-vnt-afn-z-1z-foto-vt47380.htm
-
1.9 dwa typy rozrządu?
No niby tak, tyle, że jak padnie to znowu się trzeba gimnastykować żeby wymienić, a tak przy okazji wymiany rozrządu masz pięć minut dodatkowej roboty i jakaś stówka na pompę
-
ahu 90km na afn 110km
O jaki osprzęt dokładnie Ci chodzi?
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Kolego, wiadomo, że jak masz pojęcie to złożysz dobrze, ale chodzi o to,że Ty i ten drugi kolega pisaliście, że nie ma fizycznej możliwości tzn, że się nie zejdzie, złożenia turbiny z odwróconym pierścieniem, to ja wątpie, żebyście dokładnie znali budowę vnt15 , takie moje zdanie
-
Co to jest i dlaczego jest mokre ?
Raczej dawkę
-
brak mocy po wymianie turbo i inter.
Może masz nieszczelny dolot i będzie świstać, a n75 sprawdzić możesz podpinając wakumetr zamiast gruszki, jednocześnie logując grupę 11BS
-
Co to jest i dlaczego jest mokre ?
W 40 minut całą pompę uszczelniłeś?
-
Silnik gaśnie po szybkim zwolnieniu pedału gazu przy wysokich obrotach.
Możesz jeszcze sprawdzić zawór N 109 w pompie podpinając mu +12 na krotko, lub jak masz możliwość to podmień od kogoś.
-
AFN spadek mocy :(
No tak, na lewo od N18, tylko pytam o czujnik temperatury dolotu, bo w 97 on siedzi właśnie mniej więcej tam, gdzie mapsensor w 98. Czy już w 98 ten czujnik mierzy także temperaturę dolotu?Ja mam afn z 97 i mam już rurze mapsensor, nie wiem czym to uwarunkowane
-
AFN spadek mocy :(
Dziwne w 98 powinien już być na rurze, a propos jak jest na rurze dolotowej, to gdzie wtedy jest czujnik temperatury powietrza dolotu?
-
Co bierze olej, silnik czy turbo? AFN
No tak właśnie czytałem i nie wiem co miał goldi na myśli
-
Co bierze olej, silnik czy turbo? AFN
, chyba w część zimną
-
Co bierze olej, silnik czy turbo? AFN
Tyle, że czasami niutonki diesla zjedzą sprzęgło w momencie i nic nam to nie da
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Chodzi o przestawiony pierścień, kolego rozbierałeś kiedyś vnt15?
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Mój szwagier rok jeździł ze źle założonym pierścieniem, zmieniał n75, gruszkę i nic z tego ciągle przeładowywała i w końcu wyciągnął jeszcze raz turbo i okazało się co było przyczyną
-
Błąd 575 po czyszczeniu turbiny
Z tą akurat się można, wszystko się złoży, sztanga będzie pracować, tyle że nawet jak wężyk od gruszki odepniesz będzie będzie przeładowywała. Zobacz sobie kilka postów w górę, kolega Hezen pokazał co można namącić, jak się nie poznaczy.