Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

soolek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez soolek

  1. Temperatura silnika i otoczenia niestety nie ma tu znaczenia. Zawsze jest taki sam problem.
  2. Problem dotyczy BMW, silnik diesla na Common-Rail. Uprzedzająć niektóre rady, logów nie mogę zrobić, ale mogę sprawdzić różne rzeczy, tylko muszę wiedzieć co konkretnie Problem jest/był następujący: w zakresie obrotów 1500-1800 na każdym biegu czuć było lekkie wahania w przyśpieszaniu. Najbardziej odczuwalne na 2 biegu czyli przy mocniejszym dępnięciu w pedał. Z czasem te wahania były na tyle mocne, że na 5 biegu samochód nie bardzo chciał przyśpieszać w tym zakresie i chyba wzrosło kopcenie, ale nie puszczał chmury sadzy. Po odłączeniu przepływki problem zniknął, jak ręką odjął. Samochód przyśpieszał równomiernie w całym zakresie, a nawet zaczął żwawiej reagować na niskich obrotach. Po podłączeniu nowej przepływki ZONK - problem nadal występuje . Owszem, szarpanie jest mało odczuwalne i głównie na drugim biegu je czuć, ale jednak. Jakieś pomysły, co konretnie sprawdzić?
  3. Zmieniłem B5 na E46 i to była bardzo dobra decyzja po każdym kątem. Q na dłuższą mętę nie próbowałem, więc nie mogę się odnieść, natomiast jeśli ktoś zastanawia się FWD vs. RWD - zdecydowanie RWD, nawet zimą (wystarczą dobre opony). Do Audi nadal mam sentyment, natomiast nie jestem w nim zakochany, tak jak nie jestem zakochany w BMW. Jakieś Audi Q napewno się u mnie jeszcze pojawi, tak jak i BMW.
  4. Na innym forum przeczytałem, że podobno Kornacki też dostał mandacinę za parkowanie w zatoczce.
  5. Marec-ki, każdy taki program ma swójego maila, telefon. Dzwoń, pisz, ktoś się pewnie zajmie prędzej czy później.
  6. Kowi daj linka do dystansów... Jak już mówili, błotniki poszerzaj, bo jak nic zerżniesz oponę przy skręcie i to ostro - przy mniejszej glebie i większym ET miałem z tym problem, więc ...
  7. Módl się, żeby nie dali rady, bo inaczej jakość tego można być marna.
  8. Wakli, a Ty myślisz, że TU są głupie? Oni nie dają kasy na ładne oczy (czytaj faktury). Wartość musi być realna a wcześniej przecież to ogląda ich człowiek i napewno nie zapłacą za więcej niż faktycznie zostało uszkodzone. Być może doszły tutaj jeszcze jakieś koszty wynajmu auta zastępczego (bus pewnie używany w działaności gospodarczej, czyli koniecznie auto zastępcze). Może jakieś odszkodowanie za ubytek na zdrowiu itd. itp - mogło się nazbierać.
  9. Jeżeli bus był nowy/prawie nowy i zrobiony w ASO, to koszt jak najbardziej realny. A czy coś można w sprawie zrobić? Za mało napisałeś szczegółów. Czy było OC, czemu zwiał? Czy był jakiś sąd, skoro zwiał? Czy PZU to jego uebzpieczyciel, czy może ubezpieczyciel poszkodowane wystąpił z regresem z AC.
  10. Dwie różne ubezpieczalnie:) Różne ubezpieczalnie ale mają teraz wspólną bazę, więc mogą Cię sprawdzić i nakazać dopłatę. Najczęściej dochodzi do tego w razie jakiejś szkody. Możesz się przyznać bądź liczyć na fuksa
  11. Jeżeli w umowie nic nie ma o odsetkach, to raczej możesz sobie darować wizytę u prawnika. Pismami do przyśpieszenia ich nie zmusisz, a jak podpisałeś taką a nie inną umowę, to już Twoja strata. Ewenatulnie zawsze możesz poszukać jakiegoś prezesa i z nim porozmawiać o jakimś gratisie za niedogodności. Mnie developer w pewnym momencie tak wkur... jedną rzeczą tuż przed odbiorem, aż byłem nie miły (a spokojny ze mnie człowiek). Byłem tak nie miły, że aż dostałem miejsca parkingowe i komórkę za friko
  12. Ja może nie kumaty w tych sprawach, ale skoro firma twierdzi, że były to musi mieć na to potwierdzenie.
  13. Zamiast pytać na forum Audi co zrobić ... od razu powinniście wszysyc razem iść do prawnika aby reprezentował Was jako członków spółdzielni - przeciwko spółdzielni. Każda umowa przedwstępna kupna/sprzedaży mieszkania posiada zabezpieczenie krzyżowe (jeżeli nie istnieje inny zapis w umowie) zabezpieczające obie strony transakcji Jeżeli spółdzielnia sie wycofuje (tu akurat trzeba jej udowodnić zaniedbanie i nie dotrzymanie terminu który na 100% powinien być zawarty na umowie przedwstępnej, jezeli go nie ma to umowa jest zawarta źle i wręcz idiotycznie) to dla kupującego nalezy się zwrot zaliczki w kwocie "razy dwa" od spółdzielni (to samo działą w drugą stronę jeżeli Ty sie wycofasz bulisz 2 razy zaliczkę). Jeżeli na umowie nie ma zapisu, że wymagany jest podwójny zwrot zaliczki w obie strony - przepisy kc regulują to z definicji (takiego zpaisu teoretycznie być nie musi, chyba że determinuje go zapis o tym, że nie obowiązuje podwójna zaliczka). Rok spóźnienia stary ... od razu powinniście iść do prawnika podpisałeś dokument na którym spółdzielnia deklaruje się że udostępni CI lokal jeżeli się spóźni to albo rekompensata (a jakbyś kur... nie miał gdzie mieszkać ? do wakacji) albo od razu na drogę sądową z nimi. Morsdicti - w teorii się wszystko zgadza. W praktyce gorzej, gdyż mieszkanie może być zakupione w dobrej cenie, a rezygnacja oznacza, że trzeba będzie dołożyć więcej, podpisać nowy kredyt, być może na gorszych warunkach itd itp. Przede wszystkim, trzeba sprawdzić umowę i jakie są możliwości. W moim przypadku czekałem prawie rok na mieszkanie. Mogłem się wycofać, tylko wtedy musiałbym za inne zapłacić już 7000/1m zamiast niecałych 4 tyś (czasu boomu mieszkaniowego) - różnica spora, więc trzeba sobie zrobić rachunek strat/zysków.
  14. Jeżeli masz tylko umowę przedwstępną/wstępną (bez potwierdzenia notarialnego), to masz prawo siedzieć cicho. Najwięcej co możesz zrobić to zrezygnować z mieszkania, co pewnie będzie mało korzystne dla Ciebie - na odszkodowania itd. nie masz co liczyć. Umowy są tak konstruowane, że chronią d... deweloperów z każdej strony. Oczywiście zawsze możesz poradzić się jakiegoś prawnika, który znajdzie jakiś zapis w umowie, który daji Ci prawo do ... zależy od umowy wszystko.
  15. TVN Turbo - Na Osi. Hiob jest albo był (nie pamiętam) w Polsce i miał występować w powyższym programie.
  16. Hiob jest teraz gwiazdą telewizji, więc pewnie czasu mało :gwizdanie:
  17. A za wywalenie gruzu albo czegoś takiego mandatu nie dostanie? Zakładam, że będzie na tyle sprytny, że nie da się złapać
  18. A może wywal jakiś gruz, cegły, większy kamień w miejscu jego parkowania, tak żeby się nie mógł całkowicie zmieścić. Wtedy istnieje oczywiście prawdopodobieństwo, że całkiem Cię zastawi, ale to już wtedy SM/Policja.
  19. eee tam, rozklad nie jest idealny to wiadomo, ale kazde auto mozna zmusic do tego zeby fajnie jechalo. Jak ktos ogarnia, to i Q z ciezkim ryjem bedzie wymiatac na sniegu, czy torze. No dokładnie, w sumie to FWD tez można ładnie bokiem śmigać - ręczny, kontra i gazem kontrolujemy poślizg ręczny jest dobry do nawracania nie do latania bokami, nie ma opcji żebyś kontrolował poslizg używając ręcznego hamulca, przy większej prędkości. Do tego celu służy dociążanie przodu i odciązanie zarazem tyłu lewą nogą, najłatywiej z odbicia. Jazdę wokól trzepaka na ręcznym nie należy mylić z poślizgami kontrolowanymi. Mylisz się KmK. Z ręcznym można naprawdę cuda wyczyniać i to przy dużej prędkości - sprawdzone na własnej skórze. A tutaj filmik przykładowy. Jest więcej filmików tego gościa, ale jakoś nie mogę znaleźć teraz. [br]Dopisany: 08 Luty 2012, 15:25_________________________________________________Jeszcze jeden filmik:
  20. Olać Oni Cię proszą, a że jesteś człowiekiem mało uprzejmym (załóżmy), możesz nie być na tyle miły, aby spełnić ich prośbę A tak poważnie. Odpisz im bardzo uprzejmie, że bardzo chciałbyś, ale zdjęcie jest od tyłu, więc nie jesteś w stanie poznać kto prowadził. Ale naprawdę chciałbyś, tylko że nie masz takiej możliwości. Wrzuć może instrukcję z drugiej strony. To pisemko to jakiś mocno uczony chyba tworzył - zero powagi sytuacji w tym liście.
  21. Dokładnie, bo ITD nawet nie wysyła zdjęcia i nie wyśle. Taką przyjęli taktykę. Albo się przyznajesz albo wskazujesz osobę, która faktycznie prowadziła. Na kombinacje miejsca nie ma. Można udawać głupiego, a w sądzie już to nie przejdzie. Na Policji też za bardzo nie udasz głupiego, bo oni mają obowiązek ustalić sprawcę. Z definicji. Straż wiejska ma za zadanie ściągnąć kasę, dlatego też w pismach masz od razu opcję - nie wiem kto, płacę więcej. Takie jest życie. Bo sądowi po prostu się nie chce przerabiać tych spraw od chciwych straży wiejskich, ponadto trzymają się bo musi prawa i wzywa SG do uzupełnienia braków formalnych w terminie 7 dni. Straż tych braków nie uzupełnia i sprawie sąd ukręca, inaczej tego nie widzę. Gdyby straż wiejska wysłała wezwanie do uzupełnienia potrzebnych danych Ty masz obowiązek te dane uzupełnić, dlatego nie trzymałbym tego jako ostatniej deski ratunku. Chyba, że popełniam błąd w wykładni prawa, w tej konkretnie materii różnych służb i ich uprawnień nie jestem specjalnie biegły.[br] Masz rację. A że Straż Wiejska nie da rady uzupełnić danychw 7 dni, to sprawa spada do kosza. Generalnie ostatnio przyjąłem sobie zasadę, że mandat biorę (i punkty) ale strażakom do ich budżetu samorządowego płacił nie będę - niech sobie znajdą inne dochody. Zapłacę skarbówce jak się upomni. A upomina się ostatnio szybko.
  22. No właśnie podobno przechodzi. Słyszałem chyba w radiu parę dni temu, że jakiś sąd odrzuca hurtem takie wnioski. Ale wszystko pewnie zależy od danego sądu.
  23. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kierowcy-unikna-mandatow-jest-luka-w-prawie,1,5013528,wiadomosc.html
  24. Ale skoro mandat jest od straży miejskiej, to powinna być opcja "niewskazania sprawcy" - 0 pkt i wysokość mandatu x2 chyba.
  25. http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/koniec;atrap;prezydent;podpisal;ustawe;o;fotoradarach,121,0,714105.html

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.