Treść opublikowana przez Carlos*
-
[ALL B8] A4 B8 3.0 TDI Avant Quattro
Oto obiecany wykres. @ Kuredu - Auto śmiga teraz znacznie lepiej, szczególnie jest to odczuwalne na wyższych biegach. Pewnie twoje auto jest nieznacznie szybsze ze względu na masę auta , ale i tak nie jest źle.Generalnie super no i spalanie spadło good Co do pomiarów to robiłem tylko od 100 do 200 wynik około 14-15 sec , jak będę gdzieś leciał po autostradzie to trochę zrobie pomiarów i nagram jakiś filmik jak się zbiera.
-
[ALL B8] A4 B8 3.0 TDI Avant Quattro
Jasne jak jutro znajdę chwilę czasu to wkleję, muszę poszukać gdzie go mam.
-
[B6 AKE] Drgania przy ruszaniu, "mrowienie" przy przyspieszaniu
Aż nie chce mi się wierzyć , żeby takie odczuwalne drgania były spowodowane lejącymi wtryskami. Najczęściej objawia się to dziurą w tłoku bez żadnych wcześniejszych objawów tym bardziej ,że korekcje masz bdb. A jak się silnik zachowuje na wyższych obrotach też są drgania odczuwalne ?
-
[B6 AKE] Drgania przy ruszaniu, "mrowienie" przy przyspieszaniu
No ok poduchy można dokładnie sprawdzić , ale to co się dzieje ze sprzęgłem to też nie jest normalny objaw....
-
[B6 AKE] Drgania przy ruszaniu, "mrowienie" przy przyspieszaniu
Jedno jest pewne tego tarcia nie powinno być, także tak czy siak sprawdź sprzęgło i podjedź gdzieś do innego warsztatu na weryfikację poduch.
-
[B6 AKE] Drgania przy ruszaniu, "mrowienie" przy przyspieszaniu
Flyer jeżeli jesteś pewien , że wszystkie poduchy są ok ,to raczej wygląda na problem ze sprzęgłem tym bardziej jak twierdzisz ,że coś jakby ocierało podczas gdy wciśniesz pedał sprzęgła także sprzęgło do weryfikacji i od tego zacząłbym szukania przyczyny.
-
[INNE] Co powiecie na temat silnika 3.0 TDI
Moje A4 3.0 TDI obecnie ma ponad 300 PS i coś około 610 Nm jeśli dobrze pamiętam , jak znajdę chwilkę to wkleję wykres.
-
Bixenon Xenon od A do Z
Ta jedna śruba jest od regulacji lewo-prawo.
-
[mazowieckie] Najlepsze ASO w Warszawie
Tobi_one jeśli jedziesz na przegląd to weź ze sobą swój olej na wymianę , po co u nich przepłacać.Nie robią z tym problemu ,że klient dostarczy własny olej, aby spełnial tylko zalecaną normę.
-
[mazowieckie] Najlepsze ASO w Warszawie
@ Tobi_one Nie wiem czego oczekujesz od ASO ,ale poziom usług podejrzewam taki sam jak u innych. Wiedza techniczna mizerna ,ale to też nie odbiega w porównaniu z innymi ASO. Ja u nich serwisuje auto i jak na razie jestem zadowolony z ich usług ,chodź raz przy naprawie gwarancyjnej puścili mnie z kwitkiem ,ale to nie ich wina. O odmowie wykonania usługi gwarancyjnej zadecydował KT Poznań , więc mnie o tym z przykrością poinformowali. Oczywiście dali mi na piśmie uzasadnienie które KT Poznań im przekazał w związku z odmową. Sprawa trafiła do prawnika i po kilku tygodniach odezwali się do mnie z przeprosinami , że taka sytuacja zaistniała. Usterka chodź nie szybko ,ale została usunieta,na bieżąco byłem informowany o postępie w sprawie (walka z Audi Niemcy). Także duży + za pomoc w tej sprawie. Wszystkie ASO to są tylko wymieniacze. Nikt nie zada sobie trudu z analizą i diagnozą dlaczego dana część lub element jest do wymiany ,co mogło być przyczyną.Po prostu wymieniają i tyle.Tam się nic nie naprawia tylko wymienia. U Szewczyka nie byłem także porównania żadnego nie mam ,ale podejrzewam że na pewno jest podobnie. Także jedź gdzie masz bliżej.
-
[B8 CAG] Czarna S4 :) [filmy i zdjęcia w pierwszym poście]
S5 naprawdę daje radę, wolałbym nie obstawiać tego pojedynku , różnice moim zdaniem będą minimalne ze wskazaniem na ........
-
[ALL B8] audi a4 b8 3.0 tdi
Przebieg zapisuje się w kluczyku na 100 % tak więc jechać na serwis i sprawdzić , nie wiem tylko jak jest w przypadku jak ktoś cofnie samą szafe co się dzieje wtedy z kluczykiem , czy zaadoptuje się do nowego przypisanego przebiegu , czy pozostanie nie zmieniony. Najlepiej podjedź na serwis i sprawdź a później podziel się informacją co i jak.
-
[ALL B8] audi a4 b8 3.0 tdi
Jedz do serwisu i sczytaj przebieg auta z kluczyka wtedy będziesz miał pewność co do przebiegu.
-
[ALL B8] audi a4 b8 3.0 tdi
Autko piękne, czarna podsufitka robi wrażenie i jedyny słuszny silnik diesla w tym modelu. no i rób program
-
[B8 CAG] Czarna S4 :) [filmy i zdjęcia w pierwszym poście]
Ależ dokładnie tak Panowie. Ja sam jestem ciekaw co to S4 jest warte, czekam na wszelkiego rodzaju przeciwników. Takze namawiać szwagrów brata kuzyna wujka stryjka chrzestnego, brac ich auta i jedziemy O i to jest prawdziwe podejście do sprawy. Panowie nie bać się tylko umawiać w celu porównania. Nic przecież strasznego dostać łomot od S4, sam bym porównał swoje 3.0 TDI które jest obecnie po programie (301 PS) ale do Poznania mam za daleko ,żeby się dowiedzieć tylko jaki straszny łomot dostane bo przegrana jest pewna.Może jak będe miał jakiś zaplanowany wypad do Poznania to się odezwę @ KmK auto swoje od 100 do 200 mierzyłem od prędkości około 95 km/h i wciskałem stoper przy 100. Pomiar był robiony od 4 biegu.Można śmiało próbować z 3 jest jeszcze mały zapas prędkości , 3 kończy się przy około 135 km/h tak więc można jeszcze coś urwać
-
[B8 CAG] Czarna S4 :) [filmy i zdjęcia w pierwszym poście]
Turdzi ,czy po programie to nie wiem bo seria na pewno nie da rady. Z filmiku wychodzi ,że nowe S4 ma ~ 14 s od 100 -200, więc myśle że po programie spokojnie 2 sekundy się urwie jak nie wiecej. Sam wiem ,że po programie największe różnice są na wyższych biegach przy większych prędkościach tak wić jest to możliwe że nowe S4 objedzie tego GT-ka. U mnie w 3.0 TDI po programie od 100 -200 jest ~ 14.5 -15 s.
-
[B6 AWX] Co ile km czyści się turbine
A ja swoją czyszczę codziennie, jak tylko silnik złapie temp roboczą
-
[A6 BLB] Umierający BLB i swap ale na co?
Kolego było już nie raz o tym , nawet masz podwieszony temat
-
[B8 CAG] Czarna S4 :) [filmy i zdjęcia w pierwszym poście]
o widzisz , dzieki serdeczne ! Potwierdzam , właśnie tak jest. Sam testowałem. Trochę mało te 70 km/h , ale jakaś zabawa tam jest. Powyżej tej prędkości zabawy już nie ma niestety.
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Teraz czekam na wypowiedzenie się osób , które się tak zarzekały ,że niemożliwe jest zablokowanie tylnej osi w napędzie Quattro hamulcem ręcznym. Kowi87 ,czy dalej twierdzisz , że hamulec ręczny w Quattro jest tylko do parkowania? Góral.tz ,czy dalej twierdzisz ,że zaciągając hamulec ręczny zablokujesz wszystkie 4 koła? Proszę wypowiedzcie się teraz :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
to looknij na to w takim razie czy nadal twierdzisz ,że to bzura i tamten filmik nakręcił jakiś dealer BMW i uzył wybrakowane AUDI Tak wygląda niestety twój stały napęd Quattro.
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
Tu macie linka jak działa nasz stały napęd Quattro w porównaniu z X drive, może to coś pomoże rozwiać wątpliwości.
-
[ALL] ATE POWER DISC - opinie
ATE PD z klockami ATE na pewno więcej u mnie nie zagoszczą.Skuteczność hamowania kiepska, głośne,skończyły się po około 40 kkm. Tym bardziej do spokojnej jazy nie ma sensu ich zakładać, lepiej założyć gładkie + dobre klocki. Ja wróciłem do oryginałów i powiem tak dużo lepiej się spisują.
-
[ALL] Malowanie felg - jak dobrać odpowiedni kolor lakieru (zgodny z ori)?
Malujesz proszkowo ,czy zwykłym lakierem ?
-
[B6 AVF] Prędkość max?
Kolego 3.0 TDI nie ma tak wysokich obrotów przy tej prędkości. Mój 1.9 AWX po programie 240 km/h , 3.0 TDI seria 270km/h