Treść opublikowana przez Carlos*
-
[B7 BRD] A4 Avant 2.0 TDI 170KM S-line Q - projekt zakonczony str. 1 i 15
Turdzi ja też Ci potwierdzę przykrą informację na temat tych 2.0 TFSi. Podczas ostatniej wizyty w ASO tuż przed końcem gwarancji rozmawiałem właśnie na temat tych silniczków z kolegaktóry rozlicza naprawy gwarancyjne i mi powiedział ,że nic gorszego w historii audi od kiedy on pracuje chyba nie wyszło.To jest najczęściej wymieniany/naprawiany silnik w Audi ze względu właśnie na zużycie oleju. Najpierw wymieniali całe silniki teraz już tylko jakieś części w silniku.Będę w tym tygodniu u niego to mogę się dowiedzieć dokładnie o co chodzi i jakich modeli to dotyczyło czy 211 też.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Lepiej weź specific 505 01 będzie lepszy dla Ciebie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Zalezy do czego ten olej ma być , ale np : LOTOS QUAZAR Hi-Tec 5W40 tylko ,że to HC fuchs TITAN GT1 5W-40
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Możesz
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
To olej TS więc nic rewelacyjnego. A do czego chcesz to zalać ?
-
[All B8] A4 3.0 Tdi By Orzeł, 381Ps/726Nm By Dynosoft, Gwint -Black B*tch-
Raczej seria, u mnie jakoś chyba szybciej
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Kolego można jak najbardziej stosować do PD olej 504/507 tylko po co ,jak masz dużo lepsze jakościowo oleje , które spełniają samą normę 505.01. Wyższa norma nie oznacza lepszego oleju !!!!!. Norma 504/507 jest stworzona do aut wyposażonych w filtr cząstek stałych oraz gdzie nacisk jest stawiany na tryb Long Life, te oleje mają obniżony SAPS co jest wymagane do uzyskania wyśrubowanych norm emisji spalin przez co zawierają dożo mniej środków smarnych , antykorozyjnych oraz posiadają dużo niższy TBN. Tak, więc nie ma najmniejszego sensu do PD stosować oleju z normą 504/507 skoro masz o wiele lepsze inne oleje z normą 505.01 Sprawdź sobie również specyfikacje tych olejów i sam się przekonasz
-
[ALL B8] Mironowóz cz.IV - S4d
Tak, ale jakie obr 5tys. ? i,czy to tak bez problemu to nie wiem
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Wymień tak jak kolega radzi nie dłużej niż 15 tys. Następny olej zalej bez trybu Longlife i najlepiej nie Castrol.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Castrola to nawet z pewnego źródła bałbym się zalać Jest sporo dużo lepszych producentów od Castrola wystarczy chwilę poszukać.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tylko 5 wiadomości a już takie najlepsze amerykańskie oleje zalewa :polew: A co w tym dziwnego zazdrościsz czy co ,że kolega dba o motorownie. Amerykańskie oleje to zupełnie inna półka w porównaniu z Europą, gdzie większość to już HC.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja nigdzie oficjalnego info o TBN Mobila 1 esp nie widziałem jedynie bazuję na Blackstone Labs. Mobil 1 5W-30 ESP VW 504/507. VOA from Blackstone Labs. Element Conc(ppm) ------------------------- Al 0 Cr 0 Fe 0 Cu 0 Pb 0 Sn 0 Mo 80 Ni 0 Mn 0 Ag 0 Ti 0 K 0 B 214 Si 3 Na 4 Ca 1062 Mg 7 P 764 Zn 908 Ba 0 ------------------------- SUS @ 210F 65.1 cSt @ 100C 11.63 Flashpt F 485 Insol % 0 TBN 5.1 Ostatnio pokazał się na alledrogo nawet. Ja osobiście sciągałem bezpośrednio z USA przez kolegę.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Musashi pod jakim względem Mobil 1 esp jest lepszy od Castrola edge bo jakoś nie widzę znaczącej różnicy.Mobil również nie informuje w swojej karcie produktu o bardzo ważnym wskaźniku TBN a w badanich za wiele mu nie wyszło bo 5.1 co moim zdaniem dyskwalifikuje ten olej, a bynajmniej trzeba go zmieniać nie dłużej niż 10 kkm. Z podrabianiem oleju już też tak nie dramatyzujmy ,że wszystko co Mobil to prawie podrabiane Ja bym raczej obstawiał ,że podróby to raczej bardzo znikomy margines całego przemysłu olejowego. A tak na marginesie ja dzisiaj do swojego Audi zalałem to . http://www.amsoil.com/storefront/afl.aspx Wiem,że nie spełnia normy 504/507 , ale mało to mnie już interesuję na serwis w okresie gwarancji i tak nie zdążę już pojechać . Wolę mieć olej który chroni silnik niż te pro ekologiczne które spełniają normę 504/507. Nic złego po zastosowaniu tego oleju się na pewno nie wydarzy. Będę obserwował , czy nie nastąpi częstsze wypalanie dpf-a , a jak nie to zaleję ten.Tylko 20 % popiołów więcej od poprzednika a ochrona silnika jeszcze lepsza. http://www.amsoil.com/storefront/deo.aspx
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Brysio zadzwoń lub napisz do oficjalnego przedstawiciela Motula i spytaj się jaka jest baza np 504/507 , bo to ,że jest na butelce napisane 100% full synthetic o niczym nie znaczy. Można tak nazywać oleje HC i jest to dozwolone , dlatego np. Mobil ESP w polsce jest FULL a w Niemczech ST , a olej ten sam.
-
[B7 BRD] DPF zapełniony, w stopniu uniemożliwiającym regenerację
Najprawdopodobniej będziesz musiał odwiedzić MR Motors jeszcze raz, na ASO raczej nie licz oni nie mają zielonego pojecia. Po korekcie w sofcie po usunięciu DPF-a nie powinno być takiego problemu,czujniki różnicy ciśnień powinny być wyłączone programowo, także nie powinno być takiego problemu. Najlepiej zadzwoń do Witka i dowiesz się wszystkiego.
-
[ALL B8] Czy to prawda,że w rocznikach 2010 > do chipa trzeba wyjąć ECU
Tak , ale dowiedziałem się o tym później , bo nie bylem przy modyfikacji. A i jeszcze ważny szczegół, licznik programowań po takim zabiegu wskazuje 0 , co dla ASO podczas trwania gwarancji jest bardzo ważne
-
[ALL B8] Bialo czarna 2.0TDI 170KM qAVA
Makki jak już będziesz miał ten bagażnik daj znać co to za model bo na ich stronie http://www.whispbar.pl/ nie ma nic takiego co by tak nisko leżało , a też jestem zaineresowany takim zakupem.
-
[ALL B8] Czy to prawda,że w rocznikach 2010 > do chipa trzeba wyjąć ECU
Prawdopodobnie od 03/2009 jesli dobrze pamiętam trzeba pruć kompa. Wprowadzono tak zwany antytuning protection i kiedyś był problem , teraz nie wiem, najlepiej spytać tych co modzą. Sama operacja prucia kompa jest praktycznie bezśladowa, jednak wymaga do ponownego złożenia kompa użycia oryginalnych śrub samozrywalnych i wtedy nie ma śladu ingerencji.
-
[B7 ASB] 3.0 tdi, TIP, DPF, Q = 276ps@547nm = moded by Rogalotti
Fly , pamiętaj o mnie jak byście mieli coś ustawiać @Piotrek98igo , a Ty pochwal się ile tam kucy masz pod maską ,to rozwieje wszystkie dywagacje na temat jak twoje auto jedzie. Jak rzeźbiłeś u Compotów to na pewno masz jakiś ładny wykresik do obejrzenia .
-
[B7 ASB] 3.0 tdi, TIP, DPF, Q = 276ps@547nm = moded by Rogalotti
Fly daj znać jakby co , chętnie bym porównał swoje B8 TDI do Ciebie, lub jakiegoś B7 .
-
F1, Rajdy i Motorsport
samochód gwizda tylko kierowca pi..a
-
[ALL B8] A4 B8 3.0 TDI Avant Quattro
Na razie nic mi sie nie udało nagrać z powodu braku czasu , a w ciągu dnia w Wawie jest ciężko Ostatnio miałem okazję coś tam uwiecznić ,ale zapomniałem sprzętu do nagrywania.
-
[ALL B8] "Kuty na cztery buty " Czyli Avant 2.0 TFSI Quattro by fryzjerek
Jak tylko wrócę do domu to coś pstryknę
-
[ALL B8] "Kuty na cztery buty " Czyli Avant 2.0 TFSI Quattro by fryzjerek
Fryzjerek furka , a odnośnie tylnych ledów to ja już u siebie założyłem , ale nie jest to takie proste.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Motul Specyfik 5w40 505.01 Możesz Swoją odpowiedź jakoś udokumentować? IMHO po wymianie u sąsiada w Golfie IV na PD z Motula na Millers'a silnik mniej basowo chodzi i wg właściciela lepiej wkręca się na obroty (głównie na zimnym) Chcesz powiedzieć że Motul jest w 100% syntetyczny? Jak wyżej poproszę o dowód bo patrząc na katalog Motula pisze jak wół że jest w pełni syntetyczny a to nie jest równoznaczne z tym że jest 100% syntetyczny o czym było już pisane w tym wątku jakiś czas temu http://www.motul.pl/download/1specificvw505015w40.pdf