Treść opublikowana przez Michał
-
[B5 AFN] Avancik... Sprzedany !! :)
pier**lisz pan ja mam taką na setupie zimowym wiem co mówię na fotce przednie kółko schowane jest tak że nie dałoby rady skręcać ...no chyba że po torach
-
[B5 AFN] Avancik... Sprzedany !! :)
tak jak Ci już mówiłem, nie umiem robić białego a tamta fotka z czerwonym paskiem to tylko pomysł, raczej nie do wykonania w realu bo powiększyłem tam felgi i zrobiłem większą glebę na której zapewne nie dałoby się jeździć
-
[B5 AFN] Avancik... Sprzedany !! :)
- [ALL] Poranne odpalanie diesla
Panowie to dział techniczny, proszę wrażajcie się precyzyjnie Proof w Twoim przypadku do sprawdzenia kąt synchronizacji- [B5 AFN] Avancik... Sprzedany !! :)
to co chciałeś: a tutaj moja wizja- Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
dlatego ja pomalowałem zwykłym szprejem- [B5 AGB] A4/S4 Prosie stajl :) zderzak RS4 , 19" RH, bi-xenon , gwint h&r itp
Daniel jaką serię tych zegarków masz? daj jakiś namiar- [B5 AFN] Zaślepiony EGR ,a duże mrozy
prawda, ale tylko do połowy, im wyższe żądanie przyspieszenia tym dawka paliwa większa, ok zgadzam się, ale EGR bardziej zamknięty i mniej (lub w ogóle) spalin trafia do komór spalania. z tym się nie zgadzam, pozwól że zobrazuję o co mi chodzi: podróż autostradą, stała prędkość, powiedzmy piąty bieg, 2000obr, jakieś 110km/h, EGR w tym czasie otwarty jest stale w np 25% (zgaduję), dzięki temu silnik zmniejsza emisję szkodliwych substancji, część spalin jest dopalana przez silnik, ekolodzy są zadowoleni ...i nagle diabelski pomysł: wyprzedźmy ciężarówkę no to gaz w podłogę, w tym momencie EGR się zamyka, rośnie ciśnienie doładowania i dawka paliwa, rosną obroty i auto przyspiesza, uśmiech na twarzy, ciężarówka wyprzedzona, pora puścić pedał przyspieszacza... i co się dzieje teraz? EGR otwiera się w większym stopniu niż te wcześniejsze 25% bo silnik nie jest obciążony, auto zwalnia. Wtedy normujemy prędkość do tych 110km/h i EGR znowu ustawia te 25%(zgadywane) odpowiedź znajdziesz tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html- Virtual Tuning - wasze prace
4. ale już trochę oklepane... trzeba było kółka porsche wstawić- [B5 AFN] Zaślepiony EGR ,a duże mrozy
a ja natomiast dalej twierdzę że przy pełnym bucie EGR się zamyka, powody napisałem wyżej. nie pamiętam dokładnie, sprawdzę to przy najbliższej okazji, mianowicie: vag-com grupa 003, procentowe otwarcie zaworu, but w podłogę ->wartość wzrośnie do 100% (co jest równe z całkowitym zamknięciem się zaworu) [br]Dopisany: 04 Luty 2010, 22:03_________________________________________________tak poza tematem, onsork bez obaw, moment kiedy uświadomiłem sobie negatywny wpływ EGR na istotę idealnego silnika był już dawno a to zdanie jest dla mnie całkowicie pozbawione sensu, wynikałoby z niego że usuwając EGR silnik otrzyma dawkę niesamowitej mocy spowodowaną tylko i wyłącznie tym że będzie zasilony czystą mieszanką powietrza i paliwa, a niestety jak wszyscy wiemy tak nie jest- [B5 AFN] Zaślepiony EGR ,a duże mrozy
jesteś pewien? bo wg mnie to bez sensu jeśli EGR otwiera się w 100% podczas pełnego buta to przecież wtedy zmienia się ciśnienie w dolocie (tak upragnione i ciężko wytworzone przez turbo), a dodatkowo do komory spalania oprócz powietrza i paliwa trafiają spaliny które nie wpływają dobrze na sam proces spalania, a co za tym idzie moc silnika- [B5 AFN] Zaślepiony EGR ,a duże mrozy
nonsens, EGR jest otworzony właśnie kiedy silnik jest pod obciążeniem, a nie kiedy pracuje na wolnych obrotach, pomijam fakt że silnik na wolnych obrotach spala ok.0,5litra na godzinę i toksyczność jest żadna, a właśnie toksyczność spalin i ich pozbycie to jest idea EGR, ponowne przepalenie spalin pozbywa spaliny toksyczności. dla przeciwników zaślepiania EGR proponuję nasypać troszeczkę sadzy i dolać parę kropel oleju do tego, takie właśnie g.wno powstaje w kolektorze dolotowym dzięki EGR. ja nie zauważyłem żadnych ujemnych skutków zaślepienia EGR. a dla zagorzałych ekologów mam informację, że 4% zanieczyszczeń do atmosfery to motoryzacja. no to w takim razie mało wiem mam tylko pytanie, załóżmy że: jadę ze stałą prędkością, obroty rzędu 2tys, i nagle gaz w podłogę, ciśnienie w dolocie 1bar i co? wtedy EGR się otwiera?- [B5 AFN] Zaślepiony EGR ,a duże mrozy
Panowie ale to nie jest temat o zaślepianiu EGR'a :gwizdanie: a o wpływie mrozów na taki silnik- [ALL B5] Radio CD firmowe jakie?
w radiach z B5 bose włączane jest właśnie kodowaniem, w nowszych natomiast bose uaktywnia się podaniem sygnału na pierwszy pin złącza ISO (ale to tylko moje domysły). nie da rady magistrala CAN jest cyfrową szyną danych o napięciu właśnie 2,5V (z tego co pamiętam), podłączając tak jak mówisz napięcie ze stacyjki zmniejszone do 2,5V nic nie osiągniemy bo wciąż będzie to sygnał analogowy, a potrzebny nam jest cyfrowy o ściśle określonym kształcie i częstotliwości. Od tego właśnie są wszystkie CAN-adaptery, to one przerabiają sygnały analogowe (takie jak napięcie po stacyjce, światła, prędkość itd) na sygnały cyfrowe (o różnej częstotliwości?) które sterują funkcjami radia.- [ALL B5] Radio CD firmowe jakie?
tak ale w instalacji B5 na pierwszym pinie jest sygnał prędkości GALA, a w nowszych radiach (takich jak Concert CD) na tym pinie jest sygnał BOSE. Podłączając nowsze radio w B5 trzeba odłączyć ten przewód bo radio będzie czasem wariowało (czytaj: czasami będzie się włączało w konfiguracji bose, czasami normalnie). możesz zapomnieć o CANie i o wyświetlaniu stacji radiowych między zegarami <-ale cieszę się że sam do tego doszedłeś :decayed:- [B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
powtórzę pytanie, robiłeś test zegarów vagiem?- [B5 AJM] Czy warto zainwestować w taki zestaw głosników do przednich dzwi
dla mnie to porażka dlaczego?- [B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
robiłeś vagiem test zegarów?- Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
objawy masz jakby gdzieś była nieszczelność spróbuj zaślepić w miejscu które pokazał Ci Kowi, albo wywal całkiem EGR jak mówi Tomeczek- [B5 AFN] Zaślepiony EGR ,a duże mrozy
Wracając do tematu to według mnie zaślepienie lub brak EGR'a nie ma aż tak gigantycznego wpływu na grzanie się silnika w czasie mrozów. Sprawny EGR (z tego co wiem) otwiera się przecież tylko gdy silnik nie jest obciążony, w każdym innym momencie jest zamknięty i spaliny idą w wydech, czyli nie trafiają do cylindrów, czyli cylindry napełniane są zimnym powietrzem z dolotu, czyli sytuacja jakby zaworu recyrkulacji spalin w ogóle nie było lub był zaślepiony- Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego
no właśnie, Łukasz napisz jak dokładnie zaślepiłeś EGR u siebie- [B5 AJM] Wielka zagadka z porannym odpalaniem!!!!!!!!! chyba rozwiązałem problem
i jak było dzisiaj?- [B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
to zależy w której grupie: -temperatura z G62 Select->01Engine->grupa 007 -temperatura z G2 Select->17Instruments->grupa 003 jak widać powyżej G62 to czujnik temperatury dla ECU (sterownika silnika), a G2 podaje temp na deskę, ale to już mówił Sztomel w tym wątku :gwizdanie:- [B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Vagiem, wtedy masz pewność odczytu- Nowa "eko" ustawa co wy na to.
zapewne przetarg na te specjalne stacje został już rozpisany i wygrany... brak słów - [ALL] Poranne odpalanie diesla