Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Michał

Zbanowany
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Michał

  1. pier**lisz pan ja mam taką na setupie zimowym wiem co mówię na fotce przednie kółko schowane jest tak że nie dałoby rady skręcać ...no chyba że po torach
  2. tak jak Ci już mówiłem, nie umiem robić białego a tamta fotka z czerwonym paskiem to tylko pomysł, raczej nie do wykonania w realu bo powiększyłem tam felgi i zrobiłem większą glebę na której zapewne nie dałoby się jeździć
  3. Panowie to dział techniczny, proszę wrażajcie się precyzyjnie Proof w Twoim przypadku do sprawdzenia kąt synchronizacji
  4. to co chciałeś: a tutaj moja wizja
  5. dlatego ja pomalowałem zwykłym szprejem
  6. Daniel jaką serię tych zegarków masz? daj jakiś namiar
  7. prawda, ale tylko do połowy, im wyższe żądanie przyspieszenia tym dawka paliwa większa, ok zgadzam się, ale EGR bardziej zamknięty i mniej (lub w ogóle) spalin trafia do komór spalania. z tym się nie zgadzam, pozwól że zobrazuję o co mi chodzi: podróż autostradą, stała prędkość, powiedzmy piąty bieg, 2000obr, jakieś 110km/h, EGR w tym czasie otwarty jest stale w np 25% (zgaduję), dzięki temu silnik zmniejsza emisję szkodliwych substancji, część spalin jest dopalana przez silnik, ekolodzy są zadowoleni ...i nagle diabelski pomysł: wyprzedźmy ciężarówkę no to gaz w podłogę, w tym momencie EGR się zamyka, rośnie ciśnienie doładowania i dawka paliwa, rosną obroty i auto przyspiesza, uśmiech na twarzy, ciężarówka wyprzedzona, pora puścić pedał przyspieszacza... i co się dzieje teraz? EGR otwiera się w większym stopniu niż te wcześniejsze 25% bo silnik nie jest obciążony, auto zwalnia. Wtedy normujemy prędkość do tych 110km/h i EGR znowu ustawia te 25%(zgadywane) odpowiedź znajdziesz tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
  8. 4. ale już trochę oklepane... trzeba było kółka porsche wstawić
  9. a ja natomiast dalej twierdzę że przy pełnym bucie EGR się zamyka, powody napisałem wyżej. nie pamiętam dokładnie, sprawdzę to przy najbliższej okazji, mianowicie: vag-com grupa 003, procentowe otwarcie zaworu, but w podłogę ->wartość wzrośnie do 100% (co jest równe z całkowitym zamknięciem się zaworu) [br]Dopisany: 04 Luty 2010, 22:03_________________________________________________tak poza tematem, onsork bez obaw, moment kiedy uświadomiłem sobie negatywny wpływ EGR na istotę idealnego silnika był już dawno a to zdanie jest dla mnie całkowicie pozbawione sensu, wynikałoby z niego że usuwając EGR silnik otrzyma dawkę niesamowitej mocy spowodowaną tylko i wyłącznie tym że będzie zasilony czystą mieszanką powietrza i paliwa, a niestety jak wszyscy wiemy tak nie jest
  10. jesteś pewien? bo wg mnie to bez sensu jeśli EGR otwiera się w 100% podczas pełnego buta to przecież wtedy zmienia się ciśnienie w dolocie (tak upragnione i ciężko wytworzone przez turbo), a dodatkowo do komory spalania oprócz powietrza i paliwa trafiają spaliny które nie wpływają dobrze na sam proces spalania, a co za tym idzie moc silnika
  11. nonsens, EGR jest otworzony właśnie kiedy silnik jest pod obciążeniem, a nie kiedy pracuje na wolnych obrotach, pomijam fakt że silnik na wolnych obrotach spala ok.0,5litra na godzinę i toksyczność jest żadna, a właśnie toksyczność spalin i ich pozbycie to jest idea EGR, ponowne przepalenie spalin pozbywa spaliny toksyczności. dla przeciwników zaślepiania EGR proponuję nasypać troszeczkę sadzy i dolać parę kropel oleju do tego, takie właśnie g.wno powstaje w kolektorze dolotowym dzięki EGR. ja nie zauważyłem żadnych ujemnych skutków zaślepienia EGR. a dla zagorzałych ekologów mam informację, że 4% zanieczyszczeń do atmosfery to motoryzacja. no to w takim razie mało wiem mam tylko pytanie, załóżmy że: jadę ze stałą prędkością, obroty rzędu 2tys, i nagle gaz w podłogę, ciśnienie w dolocie 1bar i co? wtedy EGR się otwiera?
  12. Panowie ale to nie jest temat o zaślepianiu EGR'a :gwizdanie: a o wpływie mrozów na taki silnik
  13. w radiach z B5 bose włączane jest właśnie kodowaniem, w nowszych natomiast bose uaktywnia się podaniem sygnału na pierwszy pin złącza ISO (ale to tylko moje domysły). nie da rady magistrala CAN jest cyfrową szyną danych o napięciu właśnie 2,5V (z tego co pamiętam), podłączając tak jak mówisz napięcie ze stacyjki zmniejszone do 2,5V nic nie osiągniemy bo wciąż będzie to sygnał analogowy, a potrzebny nam jest cyfrowy o ściśle określonym kształcie i częstotliwości. Od tego właśnie są wszystkie CAN-adaptery, to one przerabiają sygnały analogowe (takie jak napięcie po stacyjce, światła, prędkość itd) na sygnały cyfrowe (o różnej częstotliwości?) które sterują funkcjami radia.
  14. tak ale w instalacji B5 na pierwszym pinie jest sygnał prędkości GALA, a w nowszych radiach (takich jak Concert CD) na tym pinie jest sygnał BOSE. Podłączając nowsze radio w B5 trzeba odłączyć ten przewód bo radio będzie czasem wariowało (czytaj: czasami będzie się włączało w konfiguracji bose, czasami normalnie). możesz zapomnieć o CANie i o wyświetlaniu stacji radiowych między zegarami <-ale cieszę się że sam do tego doszedłeś :decayed:
  15. powtórzę pytanie, robiłeś test zegarów vagiem?
  16. robiłeś vagiem test zegarów?
  17. objawy masz jakby gdzieś była nieszczelność spróbuj zaślepić w miejscu które pokazał Ci Kowi, albo wywal całkiem EGR jak mówi Tomeczek
  18. Wracając do tematu to według mnie zaślepienie lub brak EGR'a nie ma aż tak gigantycznego wpływu na grzanie się silnika w czasie mrozów. Sprawny EGR (z tego co wiem) otwiera się przecież tylko gdy silnik nie jest obciążony, w każdym innym momencie jest zamknięty i spaliny idą w wydech, czyli nie trafiają do cylindrów, czyli cylindry napełniane są zimnym powietrzem z dolotu, czyli sytuacja jakby zaworu recyrkulacji spalin w ogóle nie było lub był zaślepiony
  19. no właśnie, Łukasz napisz jak dokładnie zaślepiłeś EGR u siebie
  20. to zależy w której grupie: -temperatura z G62 Select->01Engine->grupa 007 -temperatura z G2 Select->17Instruments->grupa 003 jak widać powyżej G62 to czujnik temperatury dla ECU (sterownika silnika), a G2 podaje temp na deskę, ale to już mówił Sztomel w tym wątku :gwizdanie:
  21. Vagiem, wtedy masz pewność odczytu
  22. zapewne przetarg na te specjalne stacje został już rozpisany i wygrany... brak słów

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.