Treść opublikowana przez Michał
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
"Mechanik" film ma niezłą atmosferę, Christian Bale nieźle się przygotował do roli http://mechanik.filmweb.pl/
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
wrzucę tylko jeszcze uzupełnię kilka szczegółów przy podłączeniu o jakim pisałem (zarówno adapter jak i kabelek od podświetlenia) radio nie będzie wyświetlać informacji na fisie, ale skoro powstały już adaptery przesyłające info w obie strony to jest nadzieja
-
[B5 AFN] Dokładka zderzaka -spoiler przedni przedlift
8D0 807 110M cena: 207.02zł
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
Pomyślałem że zrobię mały opis odnośnie montażu concerta cd w B5, bo chyba sporo osób ma z tym problem Na rynku jest wiele modeli concerta które na pierwszy rzut oka będą pasowały do konsoli w b5, niestety tak naprawdę pasuje tylko jeden. Taki: jak widać jest to radio montowane w audi A6, ma prostokątny panel przedni szer 22cm te modele natomiast nie będą pasowały (bez ewentualnych przeróbek): na pierwszej fotce radio montowane w a4 b6 (charakterystyczna metalowa listwa ozdobna), na drugiej audi a3 (panel nie jest prostokątny, boczne krawędzie lekko ścięte ku dołowi) Gdy już zakupiliśmy odpowiedni model mamy do rozwiązania kilka problemów związanych z samym podłączeniem. Otóż informacje do concerta CD przesyłane są za pośrednictwem cyfrowej magistrali CAN, której niestety nie ma w starszych modelach audi takich jak b5. Dlatego jeśli podłączymy tylko kostki ISO, bez żadnych przeróbek, radio zagra ale: -nie będzie podświetlenia przycisków -będzie się wyłączało co godzinę -nie będzie tzw logiki zapłonu (włączanie i wyłączanie po przekręceniu stacyjki) -brak funkcji GALA (pogłaśnianie wraz ze wzrostem prędkości) Wszystkie te niedogodności (no może poza GALĄ) usuwa zmyślne urządzenie jakim jest CAN-BUS adapter (do dostania na alledrogo). Jest to układ (oparty na mikrokontrolerze chyba?) który zamienia analogowe sygnały ze starszych instalacji, na postać cyfrową występującą w magistrali CAN. Podłączenie jest banalne i polega na wpięciu kilku kostek, łatwo, szybko i przyjemnie. Jedyny minus to cena ~250zł Dlatego też sprytni ludzie wymyślili że największą bolączkę, czyli brak podświetlenia przycisków, można rozwiązać w nieco inny sposób. Oto on: Zdejmujemy dolną osłonę radia, lokalizujemy 18-stykowe złącze w pobliżu gałki i wyprowadzamy 8 pin na zewnątrz obudowy za pośrednictwem cienkiego przewodu. Powinno to wyglądać tak jak na fotkach: Następnie wyprowadzony przewód wpinamy w 6 pin czarnej kostki ISO w instalacji auta. Po podłączeniu w ten sposób mamy już podświetlenie przycisków i regulację natężenia wraz z całą deską Niestety nie ma możliwości pozbycia się reszty problemów, które de facto nie są aż tak uciążliwe. Przed ostatecznym zamontowaniem należy jeszcze odłączyć/odciąć przewód z pinu nr 1 (oznaczonego jako GALA). Jeśli tego nie zrobimy to czasem po włączeniu radia z przednich głośników będzie słychać tylko głuchą ciszę... Po tych wszystkich operacjach, czy to podłączając adapter, czy wpinając się "na krótko" możemy cieszyć się tak upragnionym odtwarzaczem CD w starym dobrym B5 ...i co najważniejsze: niczym nie zmąconym designem konsoli środkowej
-
[ALL B5] Które felgi wybrać do mojej A4. I na jaki kolor je pomalować
a możesz zrobić fotkę jakimś lepszym aparatem?
-
[ALL B5] Lampy tył do B5. Zdjęcie, proszę o VT.
jeśli znajdę jakiegoś sensownego dawcę to może coś namaluję BTW najlepsze moim zdaniem kolejno: 1. ori polifty 2. diodowe o których mówił Dawids (swoją drogą to właśnie z jego auta są lampki na VT) 3. http://moto.allegro.pl/item917954305_lampy_tylne_audi_a4_b5_95_01_red_white_clear.html 4. http://moto.allegro.pl/item897867369_audi_a4_b5_95_00_lampy_tylne_clear_red_black.html[br]Dopisany: 12 Luty 2010, 16:34_________________________________________________
-
Wymiana radia na nie fabryczne w Audi A4 B5
teoretycznie jest to do zrobienia z zastosowaniem np przekaźników pytam tylko po co? jeśli wysiadasz z auta to przecież słyszysz że radio gra, co za różnica czy coś będzie pikało z okolicy deski czy z głośników będzie wydobywał się dźwięk?
-
[ALL B5] Lampy tył do B5. Zdjęcie, proszę o VT.
na razie tylko jedna propozycja, może jutro pokombinuję nad resztą
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
podałem go tylko i wyłącznie jako przykład cocoo24 can bus to cała magistrala, raczej nie do zamontowania. Pewnie pytasz o can-adapter, to urządzenie które jest powiedzmy emulatorem sygnałów na potrzeby radia. Wyświetlanie informacji na fisie w b5 po zmianie radia na concert cd jest niemożliwe. (no chyba że powstał już adapter który to obejdzie, a nic o nim nie wiem)
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
Karole dawaj fotki, filmy, nagrania jestem ciekawy jak to teraz chodzi
-
[ALL B5] Zmiana radia na Alpine - pomożecie?
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_wymiana_radia_na_niefabryczne-t112310.0.html
-
[INNE] TT ( 19" 8.5j /10j / Gwint KW V3 INOX / Audio ) fotki str 46
10 Grudzień 2009 odstawiona, 10 Luty 2010 prawie do odbioru opcje są dwie, albo jesteś najbardziej cierpliwym człowiekiem w ZG, albo przedawkowałeś Valerin nie no a tak serio to lud się domaga fotek
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
:rant: sorry za OT
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
pasuje, ale jest kilka problemów, sporo jest o tym na forum w aukcji masz fotkę właśnie z b5 przedliftowego, a ta fotka wyżej to z mojego auta (również b5) http://allegro.pl/item918162179_radio_cd_audi_concert_22cm_polecam.html
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
za 300zł nie ma co wymagać poza tym nie narzekam, nie gubi stacji, gra lepiej niż stary concert, ma CD, no i kapitalnie wygląda nocą w połączeniu z resztą
-
[ALL B5] Najlepsza opcja na CD w B5
brałeś pod uwagę Concerta CD? może troszkę się różni kolorem, ale odpowiednia dawka megłajersa to niweluje a to radio chyba najlepiej pasuje do b5 (mowa oczywiście o 1-din z CD)
-
YouTube - filmy warte obejrzenia
nie film, ale ciekawostka odnośnie tego Hummera http://fishki.net/comment.php?id=64320
-
[B5 AFF] Świst powietrza z rury wydechowej ?
To że puszka katalizatora jest pod maską nie znaczy że sam katalizator tam jest Świst o którym mówisz to nic dziwnego w silnikach turbodoładowanych, po prostu słyszysz wirnik turbiny i powietrze przepływające przez układ wydechowy. btw O jaki silnik pytasz bo w profilu masz AFN a w temacie AFF?
-
[ALL B5] Parówa
maluj nie pier**l Panie moskal
-
[B5 AFN] Avancik... Sprzedany !! :)
chciałbyś :tongue4: musiałbyś być zielonym, a jak na razie z zielonych rzeczy to jedynie kropka możesz dostać
-
[B5 AFN] Jaka długość i średnica wężyków podciśnienia
w ETCE chyba nie ma podanych długości ale tutaj Robert napisał co i jak, podał też orientacyjne długości http://www.a4-klub.pl/smf/b5_avg_przewod_rurka_podcisnienia_sterowania_vtg_kierownicami_turbiny-t82825.0.html;msg959490#msg959490
-
[B5 AFN] Jaka długość i średnica wężyków podciśnienia
http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=358 ten jest przy gruszce turbo, przy N75, zbiorniku podciśnienia, przy ścianie grodziowej i przy zaworku N18 http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=359 ten na trójniku przy filtrze powietrza, między EGR'em a N18, przy samym N18 i kawałki przy N75
-
[B5 AFN] Jaka długość i średnica wężyków podciśnienia
no nie do końca moje jeździ bez problemów a zabrałem się kiedyś za wymianę tych wężyków i okazało się że jeden był już zdrowo przetarty, jeszcze szczelny ale nie wiadomo jak długo
-
[B5 AFN] Avancik... Sprzedany !! :)
:decayed:
-
[ALL] Poranne odpalanie diesla
zastanów się człowieku co piszesz