Treść opublikowana przez lukaszek13ns
-
[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??
pojezdzij jak padnie to wtedy cos kombinuj, a moze olej sie wyrobi i wszystko wruci do normy, ja dzisiaj zmienialem, odpukac jak na razie rzadnych problemow.
-
[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??
??? Ludzie zdecydujcie się - dopiero co, tu na forum czytałem, że 2,75 L to wchodzi tego oleju do Quatro, a do FWD wchodzi 2,25 L. I jak ja mam się tego forum uczyć na pamięć? Olej ma o dobrych parametrach 75W90 to pelen syntetyk i taki powinien byc stosowany 2,75 rzeczywiscie tyle wchodzi do quattro moja wina przepraszam do zwyklego bez quattro wchodzi 2,25 tak jak piszesz.
-
[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??
A z kad wiadomo ze sie nie wymienia dzwonilem do ASO sie zapytac powiedzieli mi ze trzeba zobaczyc w jakim stanie jest olej, jesli zlym to wymieniac, wiec zdania sa podzielone. A ile wlal ci kolego tego oleju do skrzyni moze za malo, wchodzi 2,75L Wydaje mi sie ze wina lezy po stronie oleju gdy by ci cos padlo to, by ci ciezko chodzila caly czas, a nie tylko na zimnym, lub nie mial bys ktoregos biegu.
-
[B5 QUATTRO] Olej w tylnym moście(mechaniźmie różnicowym)
Czu ten olej bedzie dobry do skrzyni i dyferka, czy szukac czegos innego. http://www.bp.com/extendedsectiongenericarticle.do?categoryId=4004402&contentId=56146 lub ten ale jakos do orlenu nie jestem przekonany co o tym sadzicie http://www.platinumoil.pl/index.php?topic=produkty&subtopic=j
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
ok dzieki wszystkim za informacje najpewniej bedzie jak po prostu pomierze te co mam.
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
nie ma problemu jak masz tylko mozliwosc, kupie pewnie w sziku przynajmniej gdybym chcial wymienic jak by to nie byly te to nie, bede musial czekac z tydzien niz, jak bym kupowal przez internet.
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
wiem na pewno ze mam wentylowane i system hamulcowy Lucas. Natomias nie wiem co do wymiaru tarczy chyba nie bede mial, wyjscia najlepiej chyba bedzie odkrecic kolo i pomierze tarcze.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Witam panow normalnie musze wybrac sie na spota poznac uzytkownikow A4 z podkarpacia , tylko z czasem krucho. pozdrawiam
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
z tego co pamietam jak wymienialem klocki to mam na pewno wentylowane. Czyli pewnie 288mm, czyli w sklepie znowu sie pomylili nie ma juz sil do nich.
-
[B5 AQD] jak otworzyć pokrywę bezpieczników z boku w desce rozdzielczej
musisz delikatnie podwadzac, az wyjdzie sama nic na sile bo zatrzaski połamiesz. I puzniej bedzie ci odstawac.
-
[B5 APU] Jakie tarcze do tego modelu 280mm czy 288mm
Witam mam ogromna prozbe, jesli ktos z klubowiczow ma ETK-e czy lub inny program lub, posiada auto z tego samego rocznika i ten sam model i wymienial tarcze i mogl by mi sprawdzic jakie tarcze ida do wojego wozu, pytalem w sklepie mowili ze od 1997r zakladali 280x22mm. Sprzedawcy ktorych pytalem przez internet mowia ze 288x25mm. Rok temu kupowalem klocki i tez mialem problem dopiero po trzeciej wizycie w sklepie udalo mi sie dostac takie jakie powinny byc, teraz zamierzam kupic tarcze i niechce co po chwile jezdzic i ich wymieniac jak sie okaze ze dostalem nie te co trzeba, zwlaszcza ze auto bedzie rozebrane. Z tego co pamietam i co pisalo na zaciskach to system hamulcowy LUKASA. Auto to B5 1.8T QUATTRO APU rok.1999 numer win. WAUZZZ8DZXA266157 Zgory dziekuje za wszelka pomoc.
-
Płyn do wspomagania FEBI M6162 ??
tez kolo 1 litra ale zawsze warto przeplukac uklad, wiec jesli chcesz przeplukac to potrzebujesz 2 litry
-
Jak odpowietrzyc układ hamulcowy po zdjęciu zacisku???
w B6 tak samo jest jak i w B5. Ja wymieniam plyn po przez przelanie ukladu w ten sposob go nie zapowietrzymy. Odkrecam wszystkie odpowietrzniki i plyn zcieka i bez przerwy dolewam nowego plynu, tak aby w zbiorniczku nie zeszedl poziom ponizej minimum az pujdzie mi cala litra nowego plynu. Wtedy zakrecam odpowietrzniki i dla pewnosci odpowietrzam jeszcze raz.
-
[B5 QUATTRO] Olej w tylnym moście(mechaniźmie różnicowym)
przyklad http://moto.allegro.pl/item311209185_carlube_ep_75w90_polsyntetyk_0_5_litra_f_vat.html z bp z tego co patrzylem w sklepie to 75W90 to tez polsyntetyk. dzieki za info
-
[B5 QUATTRO] Olej w tylnym moście(mechaniźmie różnicowym)
G 052 145 S2 ile kosztuje litr tego oleju w ASO i czy do skrzyni tez go moge uzyc szukalem wszedzie gdzie mozliwe oleju 75W90 i okazuje sie ze jest to polsyntetyk, a nie pelen syntetyk, a gdzies na forum wyczytalem nie pamietam w jakim watku ze leje sie pelensyntetyk do skrzyni i dyferencjalu. I juz zglupialem bo nie wiem co zalac ze by nie zaszkodzic.
-
[B5 AJM] Pali się kontrolka ABS, ESP i akumulatora
Tak chodzi o pasek klinowy napedza on alternator i wiskoze , a moze jak wpadles w dziure to zrobilo zwarcie i rozladowal sie akumulator. Sprawdz pasek i ladowanie ile wynosi. Rownie dobrze mogl pasc alternator.
-
A4 Ubezpieczenie AC OC
Witam mam pytanie moze ktos z was sprawdzal, ile kosztuje ubezpieczenie szyb w PTU lub, u innych ubezpieczycieli, lub moze ma wykupione takie ubezpieczenie.
-
[B5 AVG] Czujnik zużycia klocków - czy we wszystkich jest?
gdyby ktos zalozyl klocki bez czujnikow a samochod byl wyposazony w instalacje z czujnikami to na FIS-ie by ci wyswietlalo komunikat. Sadzac po roczniku twojej niuni nie masz czujnikow, i FIS-a.
-
[ALL B5] Kontrolki na desce rozdzielczej i FIS
Jesli chodzi o kontrolke od poduszek to jakies 5 sekund od wlaczenia zaplonu powinna zgasnac, jesli swieci sie caly czas to cos jest nie tak. Z ABS-em jest to samo, jesli chodzi zas o ladowanie to po odpaleniu powinna zgasnac, Kontrolka od oleju tez powinna zgasnac po odpaleniu autka. Jesli chcesz jeszcze zasiegnac porady to pisz konkretnie, co cie interesuje.
-
[B5 AFN] skorodowane tarcze hamulcowe
pomierz pierwsze jakie masz grube tarcze, bo moze lepiej jest wymienic na nowe niz toczyc, osobiscie jestem przeciwnikiem toczenia, gdyz cienka tarcza szybciej sie nagrzewa co moze pogorszyc skutecznosc hamowania w trudnych warunkach. Jest tez bardziej podatna na ewentualne skrzywienia, pekniecia itp.
-
[B6 AVK] Wymiana tarcz, klocków i płynu w warsztacie
Zwruc uwage na stan przewodow hamulcowych gumowych jak i miedzianych, w porzadnym zakladzie powinni tagze sprawdzic prowadnice zaciskow czy nie sa zatarte, no i oczywiscie przesmarowac prowadnice najlepiej smarem miedzianym.
-
Jak odpowietrzyc układ hamulcowy po zdjęciu zacisku???
Ja slyszalem ze miedziany jest najlepszy i taki stosuje chcialem sie tylko upewnic czy dorze robie. Bo zwykly pod wplywem temperatury odparowywuje i sie zacieraja prowadniczki. Jak ostro butujesz hamulce to potrafi byc i zacisk goracy. Nie wiem czy zwyklym nie mozna, ja tak jak pisalem uzywam miedzianego. a moze jest jeszcze lepszy specyfik niz smar miedziany Niech sie wypowiedza eksperci z forum na ten temat. Odparowywuje smar oczywiscie tak slyszalem ale czy to prawda to nie dam sobie reki uciac, a miedz podobno zostaje.
-
[B5 ADR] Koszt wymiany wahaczy...
No wiesz sa zakladziki w ktorych ciezko o fakture a sa tez zaklady w ktorych za wszystko dostajesz fakture. Ale mniejsza z tym. Pozdrawiam
-
Jak odpowietrzyc układ hamulcowy po zdjęciu zacisku???
Skoro jestesmy przy regeneracji zaciskow to mam pytanie prowadniczki zacisku najlepiej jakim smarem smarowac ze by sie nie zacinaly, slyszalem ze miedziany jest najlepszy, bo pod wplywem temperatury smar odparuje a miedz zostaje i smaruje, czy to prawda.
-
Kiedy zmieniacie opony na letnie ??
Mysle ze przed swietami wielkanocnymi bedzie odpowiedni moment. pozdrawiam