Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. Hej!! Kradną to co jest najbardziej popularne. Problem jest bardziej w tym że jak ukradną jakiegoś golfa to części pasują nie tylko do golfa. Więc porównywanie że więcej kradną Audi niż BMW jest bez sensu. Trzeba porównać ile jeździ BMW z AUDI, VW, Seat, Skodą razem wziętych.I na tej podstawie oszacować jaki procent zginęło aut z grupy VAG i jaki procent zginął z grupy BMW. Natomiast jeżeli chodzi o kradzież auta, to im więcej widocznych zabezpieczeń (blokada pedałów, blokada skrzyni, itp) tym większe prawdopodobieństwo że sobie pójdzie i poszuka innego. Dobrze zabezpieczonego auta nie da się ukraść w ciągu 30 minut (już na tym forum napisałem na co zwrócić uwagę i jak przerobić alarm tak żeby był skuteczny), a po 10 minutach raczej już sobie odpuści taki delikwent. Najbardziej nieudanymi alarmami są fabryczne, a najlepszymi "samoróbki". Jak delikwent nie wie z czym ma do czynienia to i też nie będzie w stanie tego obejść, a jak jest alarm fabryczny umieszczony w każdym aucie tak samo i działający na takiej samej zasadzie jak w innych autach to żadne zabezpieczenie.
  2. No za trzy to może przesadziłeś ale za 4 myślę że się coś upatrzy.
  3. Nigdy nie dostałem błędnych sygnałów. Nie ma żadnych zakłóceń. Minusem jest czujnik mikrofalowy, który strasznie ciężko wyskalować i on potrafi się uruchomić bez powodu. Jednak on się uzbraja dopiero po drugim wciśnięciu przycisku zamknięcia, więc ja go włączam tylko na noc. A w dzień działa tylko udarowy czujnik. Czujnik mikrofalowy ma to do siebie że nie widzi much i innych dziadostw, ale widzi przemieszczające się powietrze (ciepłe/zimne) i w upalne dni to jest powodem błędnych załączeń alarmu, w nocy gdy temperatura jest raczej stała nie ma tego problemu. Czujnik ten w maksymalnej czułości zawyje Ci nawet jak ktoś będzie przechodził obok auta (dlatego ja na noc mam czułość na maksa, i jak się ktoś kręci to juz wiem).
  4. A nie lepiej wziąść o połowę tańszą mio 500?? No i oczywiście dograć AutoMapkę 5.5.
  5. Ja go u siebie zainstalowałem i osobiście mi się bardzo podoba. Jednak z tym zasięgiem nie jest tak jak piszą. Zasięg w terenie zabudowanym to ok kilometra. W hipermarketach nie będziesz miał zasięgu. Alarm posiada antenkę. Gdzieś ją trzeba przykleić, ja przykleiłem do szyby przedniej nad lusterkiem.
  6. Na antenie magnesowej i długim kablu stracisz jakość, bo podstawa magnetyczna nie ma masy, ale jak chcesz tak rób.[br]Dopisany: 05 Sierpień 2009, 15:52_________________________________________________Dlatego jak ktoś ma magnesówkę to również i krótki kabel. Im dalej od masy radia tym mniejsza skuteczność ekranu, dlatego też należy go z drugiej strony zmasować, przy podstawie (na magnesie tego nie zrobisz) a przez uchwyt tak.
  7. Każdą antenkę się stroi. Ta druga szoła to chyba po zaocznych, co nie chodzili na zajęcia. Jeżeli się kupuje nową antenke to producent robi testy na powierzchni 1m x 1m i sprawdza SWR, dobierając w ten sposób długość promiennika i długość kabla (kiedyś tego nie było i trzeba było samemu się męczyć i docinać). Reszta anten idzie taśmowo. W większości przypadków nowych anten jest tak że SWR jest prawie idealny i można tak zostawić,ale po co jak można dostroić tak jak być powinno (nie zestrojenie nie spowoduje uszkodzenie radia). W Twoim przypadku zmieniasz całkowicie mocowanie (bo rozumiem, że będzie ta antenka teraz przez uchwyt), zmieniasz też i miejsce montażu. W takim przypadku powinieneś zestroić i to najlepiej podjechać już do człowieka który się na tym zna, bo możliwe że będą problemy i trzeba będzie ją ciut przyciąć. Ale zanim tam podjedziesz to zrób masę na beczce (wg zasady przezorny zawsze ubezpieczony).
  8. Czujnik mikrofalowy powoduje dużo błędnych alarmów. Zabezpieczenie auta za pomocą tylko tego czujnika będzie utrapieniem. Czujnik ten reaguje na wszystko, nawet na wydostające się ciepłe powietrze z auta i jest go bardzo ciężko ustawić. Jak mu dasz małą czułość to wogóle nie zaskoczy a jak w sam raz to i tak będzie wył bez powodu. Ja swój ustawiałem tydzień i teraz też często się włącza bez powodu. Jeżeli chcesz dobrze zabezpieczyć auto to szukaj alarmu: - który ma 2 strefy (tak żeby można było odłączyć czujnik kontroli strefy wewnątrz auta), - wyposaż auto koniecznie w czujnik udarowy, bo jest najbardziej uniwersalny w przypadku zbicia szyby, czy próby sholowania - syrena powinna posiadać własne zasilanie i odcięcie syreny powoduje jej wycie, aż do wyczerpania jej własnego zasilania. - alarm ma zezwalać na uruchomienie auta a nie tak jak jest w większości aut zabrania (ta opcja nie koniecznie jest priorytetem, bo można taką funkcję zrealizować za pomocą prostego układu na przekaźnikach) Pewnie teraz będzie pytanko czym się różni opcja zezwolenie od zabronienia: - zezwolenie - styk przekaźnika w normalnym stanie jest rozwarty i usunięcie (odcięcie alarmu) nie powoduje zdjęcia odcięcia (nadal się nie uruchomi auta), autem można odjechać tylko gdy alarm nie wyje i jest rozbrojony. - zadziałanie - normalnie styk jest zamknięty i wycięcie alarmu jest jednoznaczne ze zdjęciem blokady, mało tego dopuki alarm się nie uruchomi to autem można normalnie odjechać. Uruchomienie alarmu dopiero powoduje blokadę układu zpłonowego. Istnieją alarmy z powiadamianiem, są bardzo skuteczne. Kto reaguje na wyjący alarm (raczej nikt). W przypadku ingerencji zostaniesz powiadomiony sms, lub informacja zostanie wysłana na pilot alarmu. Może warto założyć coś takiego: http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=178&id=325
  9. Ja tylko Audi Chciałbym A6 tylko mnie nie stać narazie. Gdzieś muszę zamieszkać więc pewnie będę jeździł narazie a4 aż coś postawię, jakiś nie za duży domek i wtedy będę polował na A6. PS Teraz też polowałem na A6 do 97 roku (rok czasu szukałem i nie znalazłem), czyli A6/100 i trafiła się A4. Więc pewnie będę brał co się trafi. No chyba że ktos ma na sprzedanie mój ulubiony model A6: 1,9 TDI, Czarne w chromie, klimatyzacja i tempomat, koniecznie 3 dodatkowe zegary, rocznik od 94-97.
  10. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    Ja 15 jestem
  11. Tak ci sie tylko wydaje, że jest wolny rynek. Jesli Niewidzialna Ręka Rynku naprawdę w tym miejscu sprawowała by pieczę nad rynkiem paliw - nie było by żadnego bojkotu. Byłby zbędny. Zarówno Neste jak i BP jaki Bliska maja paliwo z Orlenu... Widzisz właśnie o to chodzi że zależy co orlen dostarczy, a bardziej co klient zamówił. Co mam na myśli, już tłumaczę. Obok mnie kolega ma firmę transportową i zamawia bezpośrednio z orlenu ON i jest niebieskie/zielone. Zależy jak się spojrzy. W każdym razie jest to ropka !! A kilka metrów dalej jest też przewożnik zamawiający również z orlenu juz po kosztach jak najtansze ON i ma właśnie pieniący się ON. I ja na stacji chce zatankować czysty ON skoro tak napiali na dystrybutorze, a nie jakis bio ON z jakimis śmiesznymi dodatkami za pół ceny. Dziwi mnie fakt że na bliskiej mam dwa dystrybutory ON i Bio ON. ON powinno być najwyższej jakości bez dodatków, a bio .. wiadomo. Okazuje się jednak że tankując ON nie widzę różnicy między ON a ON Bio. Następnym razem tankuje na BP w Łowiczu zobaczę co tam oni mają, może i z orlenu mają ale mam nadzieję że najwyższej jakości.
  12. To gdzie tankować?? Zawsze tankuje do pełna. Pewnego czasu przesiadłem się na Neste bo mieli taniej i dobrej jakości ropkę. Aż pewnego pięknego dnia do baku weszło mi aby 20l na 40 możliwych. Ropa się pieniła, już więcej mnie nie zauważyli na tej stacji. Teraz tankuje na Bliskiej i było dobre, a teraz też się pieni. Co oni nam sprzedają?? Następne tankowanie na BP mam nadzieje że tam chociaż będą mieli normalną ropkę. 01.08 Nie tankuje bo mam jeszcze 3/4 zbiornika
  13. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    A kto by jutro był?? Ja jutro bym mógł podjechać. W sierpniu mi tylko 7,8,9 nie pasuje.
  14. Alarm sobie załóż, jak się boisz. Skutecznie odstraszy zwykłych złodziejaszków.[br]Dopisany: 30 Lipiec 2009, 13:56_________________________________________________Nawet samą syrenę załóż. W 99% ktoś kto chce Ci okraść garaż sobie odpuści i pójdzie do innego.
  15. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    15 i 29 mi pasuje
  16. Ja się przerzucam na BP Ultimate, bo ta ropa na Bliskiej cos podejrzana jest, jakoś się tak dziwnie pieni. Następne tankowanie będzie na BP i pewnie po cenie już wyższej. To tak na pocieszenie
  17. mily odpowiedział(a) na admin20 temat w Łódzkie
    Ja chcę spota
  18. hehe też fakt
  19. ok to juz wszystko wiem, ale jeszcze jedno. Poprzedni właściciel miał w HDI asekuracja, czy muszę iść do tej samej siedziby, czy w tym prypadku do Wyszogrodu, czy mogę iść do HDI w łodzi?? Jest jakaś rejonizacja??
  20. Witam!! Kupiłem moją niunię w styczniu 2009 i do tej pory jeździłem na OC poprzedniego właściciela. 25.07.09 skończyło mi się OC. I co teraz?? 1. Czy mogę zmienić ubezpieczyciela?? 2. Czy jest jakiś okres na wykupienie OC, np tydzień zwłoki?? POZDRAWIAM MIŁY
  21. A po co rzucać?? Przecież można nie palić, nie pić, nie uprawiać seksu, ale po co wtedy żyć??[br]Dopisany: 28 Lipiec 2009, 10:20_________________________________________________Ja palę, piję, jem wszystko co zdrowe i nie zdrowe itd. Co do paleia to palę R1 lub Pal Malle pomarańczowe, bo lubie i po to żyję żeby używać wszystkiego co się da
  22. Jak to nic nie da się zrobić? Tu nie chodzi o zwykła mase (przecież taka prowadzona jest ekranem od radia, a przynajmniej powinna być). Tu chodzi o masę galwaiczną (wyśrodkowaną). Nie wiem jak to wytłumaczyć bez rysunków i poprzez treść. Klapa zawsze ma jakąś masę (nie raz rzędu 50 ohm, ale ma). Teraz trzaba zobaczyć czy radio (obudowa ma masę). Jak są podobne to fajnie, gorzej jak nie trzeba wtedy gdzieś ją poprawić. PS Nadawanie na SWR powyżej 3 grozi spaleniem radia CB (końcówek)
  23. Ja polecam chińszczyznę STIG (www.stig.pl), bo są tanie. Sam kupiłem ok roku temu i narazie jest ok. Różni się i to znacznie, układy są te same, ale jakość elementów (oporników itp) jest dużo lepsza (dlatego są też droższe). Np, jeżeli opornik ma 1kOhm to w chińskim urządzeniu jest dopuszczalna rozbieżność +-10% czyli 100 Ohmów (sporo), a oporniki stosowane przez renomowane firmy mają odchyłkę rzędu 1%. I te 10% powoduje kiedyś spalenie się któregoś elementu (albo i nie, to jest małe losowanko). Tylko zamek centralny nie jest skomplikowanym układem i moim zdaniem nie ma sensu kupować czegoś z wyższej półki.
  24. Moim zdaniem to się osuszyło i trzeba nawilżyć. Chyba najlepszym sposobem będzie plak, ale są też sposoby kremem nivea (tak jak się skóry natłuszcza). NIe pozazdrościc problemu. Może plamę pokonac jej własną bronia. jesli wszystko zawiedzie nasącz porządnie gąbkę czy szmatę (flanelę lub podobną) w plaku i przyłóż dokąłdnie do plamy i zostaw na noc ... Moze to kwestia wyszuszenia deski a nie stałego odbarwienia...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.