Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mily

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mily

  1. Ostatnio jechałem skodą służbową 2005 1,9 TDi 130 KM 6 biegów (rewelacja) to jest oczywiście chwilowe spalanie pokazywane przez komuter (nie wiem jak się to ma do rzeczywistości): Na 5 biegu 90 KM/h (2000 obr/min) - 3,9 Na 6 biegu 90 KM/h (1500 obr/min) - 4,4 Na 6 biegu 110 KM/h (2000 obr/min) - 3,9 To jest to co pokazywał komputer, średnie spalanie do połowy trasy miałem 4,5, ale na całej trasie mi wyszło 4,9 ale to była służbówka więc delikatnie później nie jechałem (zwłaszcza już pod koniec, bo nie miałem już czasu jechać 110KM/h musiałem przyśpieszyć i ostro wyprzedzać) Ej sorrki tochę się rypnąłem i już poprawiłem (natomiast obr nie są dokładne, bo dokładnie nie czytałem ich, ale prędkość jak najbardziej)
  2. Biały kabel to jest sterowanie wzmacniaczem, a nie anteną. A jaki kabel jest do sterowania anteną??
  3. Najpierw mierniczkiem sprawdzić czy mam rację. Sprawdzić który bezpiecznik jest od tego ciulstwa (kolega napisał że 26 i 39, ale ja nie potwierdzam bo nie mam schematów przy sobie) i omomierzem sprawdzasz ciągłość obwodu. Jeden koniec do któregoś ze styków od bezpiecznika drugi do masy.
  4. Miał ABS i to wszystko. Przy 40-50 potrafiłem z nim zrobić wszystko, ale przy wyprzedzianiu ok 100 km/h to nie byłem nic w stanie zrobić. Nie była tak śliczna jak ta.
  5. W jakim sensie?? Był fajny dopuki nad nim panowałem ale przyszedł dzień kiedy to on przejął pałeczkę, a szkoda by było rozbić taką ślicznotkę.
  6. Auto śliczne, ale to BMW ja nie lubie tej marki i Merców. Problem w tylnym napędzie fajnie jest poszaleć, ale ja tego na codzień nie robie a podczas normalnej jazdy te auta są nieobliczalne. W Audi wciskam pedał do oporu przy wyprzedzaniu i wiem że pojadę prosto, a BMW mi poszło bokiem podczas wyprzedzania TIR-a i zdążyłem tylko odbić w lewo żeby nie wpaść pod koła TIR-a, a potem to już tylko dachowanie. Więcej nie kupię nic z tylnym napędem i nawet się nie przyznaję że jeździłem tym.[br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 14:51_________________________________________________Ale jeżeli chodzi o wygląd to jest śliczne. Zawsze mi się podobała stylistyka BMW.
  7. To nie są brednie, mój stary jest handlarzem samochodowym od około 20 lat i zna się na samochodach używanych, jego różne wersje się potwierdzają, zna kolegów, którzy też mieli taki napęd i odradzają zakup samochodu używanego z takim napędem, z Quattro gdy będziesz coś z nim mocno przesadzał możesz coś zwalić ;( Handlarz to nie mechanik to po raz (pewnie kupił jakiś zajechany model za grosze, a teraz odradza), a po dwa jest to najlepszy napęd jaki istnieje w osobówkach. Czy Twój tato też wymienia oleje rozrząd i wszystkie płyny przed sprzedażą?? Do A4 ja nic nie mam i uważam że zawieszenie też w sumie jest OK, wiem że szybko podobno leci ale jakoś na ori robi się 200 tys więc nie jest jakieś słabe, to co kupujemy w sklepie jest coś słabej jakości.[br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 14:30_________________________________________________A tu pokaz możliwości napędu quatro (jakoś się nie chce rozlecić) http://www.autokrata.pl/ogien/781/audi_80_w_wersji_potwor/
  8. Zależy od sterowania, sygnał w większości idzie od modułu komfortu a nie bezpośrednio od krańcówki, dlatego po zamknięciu drzwi światło się nadal pali, podobnie z zapalaniem, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.
  9. Będzie będzie. Ja bym na Twoim miejscu brał tą spiralną SIRIO. Chodzi o to że auto jest wysokie, ma te 1,5 wysokości jeszcze 2 metry anteny to koniec będzie się kończył na ok 4 metrach, o wiadukty będziesz zahaczał. A na SIRIO będzie metr mniej na jakiś 3 metrach będzie się kończyć, to już jest wysokość wystarczająca.
  10. Pierwsz albo druga, zależy z jak długim batem chcesz jeździć. One będą łapać z jednakowych odległości (oczywiście tak z grubsza) a ta druga jest krótsza więc jak chcesz.[br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 13:47_________________________________________________ Ze spokojnym sumieniem mogę polecić Ci to jak nie chcesz długiej http://www.allegro.pl/item581968650_antena_cb_sirio_turbo_800_sf_40_w_wa_gratis.html 50 cm to trochę za mało, ale ładnie się prezentuje na sedaniku i przez te zawijasy na antenie wygląda bardzo zgrabnie
  11. No i wystarczy, nie musisz się podłączac pod wszystkie drzwi bo obojętnie które otworzysz dostaniesz na tym kablu odpowiedni sygnał. A ja mam pytanie, a pod co podłączysz alarm z pozostałych krańcówek?? Masz w tym alarmie 8 kabli (po dwa na jedną krańcówkę)?? Czyli 4 krańcówki x 2 kable = 8 z alarmu?? Wątpię masz na pewno tylko jeden sygnał, i niezależnie pod którą krańcówkę się włączysz to i tak zadziała, bo one są łączone równolegle. Co to znaczy "przerobiłem kostkę nr 1"?? Ty masz się tam wpiąć w jeden przewód i już, nic nie przerabiasz, nadcinasz koszulkę, żeby dostać się do kabla i do niego się dolutować trzeba i już. Tylko uwaga: 1. Sprawdź napięcia, podczas drzwi otworzonych masz mieć między masą a tym przewodem 0V, 2. Jak zamkniesz drzwi to będziesz miał +12 (albo na odwrót) Jak masz inne napięcia to musisz jeszcze diodę prostowniczą kupić i jeszcze ją wlutować[br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 13:41_________________________________________________ A jak wyłączysz lampkę?? To jak Ci się obwód zamknie??[br]Dopisany: 26 Marzec 2009, 13:42_________________________________________________Wiesz co z tego co mi się kojarzy to w kostce 1 było sterowanie centralnym a nie krancówka, a krańcówka była w kostce niżej chyba 3 od góry, ale nie jestem pewien.
  12. Ale ona jest za długa moim zdaniem, jeździć z dwumetrowym batem Ma bardzo podobne parametry więc albo 1 albo 2, pozostałe sobie odpuść (ale też nie są złe)
  13. Awaryjność AUDI Kolego jak kupisz zajeżdżone auto to nic Ci to nie da że to audi. Powiem Ci że ja poprzednio jeździłem Audi 100 z 86 roku i jeszcze jej nie sprzedałem (co przyjeżdża koleś żeby kupić to ja cene podbijam bo mi się łezka kręci i tak wygląda handel ze mna). Jeździł tym mój tato a później ja w sumie 15 lat w rodzinie i popsuł się aż 2 razy: 1. Pękł pasek od alternatora, ale można było jechać dalej. 2. Nawalił centralny zamek (ułamał się przewód w drzwiach kierowcy) Teraz mam A4 i poprzedni właściciel nic kompletnie w niej nie zrobił, 2 lata pojeździł i sprzedał (wymieniał olej jedynie i to w dodatku na 15W-40, a mimo to wszystko chodzi ok). Ja ją kupiłem bo ładnie chodzi i cena była bardzo atrakcyjna, ale czeka mnie dużo wymian eksploatacyjnych (olej, płyn chłodniczy, itp)
  14. Ja bym brał Lemm AT 1000 ma bardzo dobre parametry i jej długość jest akurat. Aha, pamiętaj że antena montowana na stałę musi mieć masę przy podstawie!!
  15. Kiedy sprzedajesz??
  16. Ja podobnie zalogowałem się i stwierdzam że to forum jest takiej samej jakości jak AUDI (najlepsze rzecz jasna, w całej sieci)
  17. A ja polecam LG bo mi się bardzo podoba, oczywiście czerwone, są też w sprzedaży i ja się na nie szykuje LAC7800R http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0204&categoryId=0204&parentId=02&modelCodeDisplay=LAC7800R&model=NOTHING[br] http://www.allegro.pl/item580079989_lg_lac7800r_bluetooth_wejscie_usb_fajny_gratis.html Dopisany: 25 Marzec 2009, 15:27_________________________________________________ Kolega ma podobny styl jak ja ale ja nie chcę z tą dziurą na płyty wolę jak jest wszystko przykryte.[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 15:28_________________________________________________LAC7800R ma zmienne kolory można ustawić na czerwony lub niebieski. Pozwala go podczas kryzysu i wymiany A4 na Passata zmienić kolorystykę niebieską, jak w passacie.
  18. A bardzo nim szalałeś?? Może zawieszenie zerwałeś silnika albo skrzyni, ale to nowy wóz takie rzeczy raczej się nie zdażają w autach młodszych niż 5 lat, ale może się bardzo starałeś i jednak zerwałeś, może skrzynia przestawia. Jak dodasz ostro gazu i szybko puścisz to lewarek od biegów przesówa się?? Podjedź do ASO, wątpię żeby Audi puściło cos co działa gorzej niż w oplach. Moim zdaniem biegi powinny wchodzić lekko i precyzyjnie w AUDI.
  19. Ale takie coś kupisz w dobrym sklepie z ciuchami (nicie, zamki) pasmanteria to się chyba nazywa (nie jestem biegły w tematach kobiecych). Ja to kupowałem po 10 zl za metr.[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 15:11_________________________________________________ A to pozostaje półeczka pod kierownicą, z lewej strony będziesz musiał wiercić, ale jak ściągniesz plik CB.pdf z http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html to tam jest montaż CB w na tej drugiej pułeczce pod kierownicą, ona jest podziurowiana cała standardowo, więc tez nic nie musisz dziurawić.[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 15:13_________________________________________________Ewentualnie wcisnąć między siedzenie pasażera a środkowy tunel
  20. Nic nie tniesz przeczytaj mój temat, nawet jednej dziurki pod montaż CB nie robisz w tapicerce.
  21. mily odpowiedział(a) na Mariusz temat w 1.9TDI
    Wiesz regeneracja raczej nic nie da, przynjmniej nie na jakiś długi dystans. Ja bym wybrał którąś z opcji (w zależności od stanu majątkowego): 1. Regeneracja po najniższych kosztach i auto do sprzedania (po czym bym kupił następną A4 z tego forum), 2. Kupiłbym nową sztukę (gdyby mnie było stać), 3. Kupiłbym używaną z rozbitego (znak ludzi którzy rozbierają auto na części a na każdą część dają gwarancję 3 miesięczną w Gostyninie i Gąbinie) Ale niech wypowiedzą się inni.
  22. Chodzi o czysty odbiór, chyba nikt się nie chwali szumami z 20 KM, na tej antenie nie usyskasz czystego dźwięku na 20 KM (chodzi o promień okręgu, czyli w dwie mańki 40 KM??), na magnesie maks to jest 10 KM. Co to znaczy dobrze zamontowana?? Masz na myśli postwienie na środku dachu?? No chyba że magnes wyrzucisz i wstawisz na stałę to wtedy się zgodzę że sięgniesz 20 KM (ba nawet mogę Ci powiedzieć że na tej antenie można zrobić 30 KM, ale nie ma magnesie)[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 14:45_________________________________________________ Ale co Ty chcesz zrobić z tym?? Jeżeli chcesz zamontować CB na desce tak żeby się nie ślizgało to się sprawdzi, ale jak chcesz żeby ta taśma utrzymała cały ciężar radia, to Unidena utrzymają 2 paski na całej długości(dopuki w dołek nie wpadniesz) cosik niebardzo mu ta aukcja poszła juz się prawie kończy a zero sztuk sprzedane :gwizdanie:[br]Dopisany: 25 Marzec 2009, 14:47_________________________________________________ Czy masz podłokietnik jeżeli tak to przeczytaj mój temat "Montaż CB i oświetlenia podłogi" Tam jest pokazany sposób bez cięcia tapicerki itp. Są dwa pomysły pod kierownicą na półce, albo w podłokietniku. http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_montaz_cb_i_oswietlenie_podlogi-t66418.0.html
  23. Kolego napisałeś że chcesz mieć zasięg ok 10 KM, więc albo magnes za ok 200 zl lub najtańsza antenka na stałę (reling). Na magnesie musisz mieć długość ok 1,5 m, natomiast na stałę antenka ok 80 cm spokojnie wystarczy (najlepiej jakiś Lemm, Sirio, President) Antenkę na stałę dostaniesz w granicach 100 zł. Odnośni licencji na Unidena to moim zdaniem była to nagonka na tą firmę, w innych krajach jakoś nie mieli zasstrzeżeń, a w Polsce to były jedyne radia kupowane, więc konkurencja coś musiała wykombinować, teraz juz jest wszystko OK. Policja nie ma prawa wymagać od Was homologacji. Jak chcą to niech sobie sami sprawdzają legalność radia i nic im to nie da (no chyba że ktoś ma kradzione). Kierowac ma mieć przy sobie prawo jadzy, oc, dowód rejestracyjny i koniec. Skoro byś musiał mieć papierki od radia CB to i od Radia zwykłego też powinieneś mieć, od komórki, zegarka i innych gażetów które ze sobą nosimy, to by było chore.
  24. Znaczy słuchaj ja wiem że mio sie nie popsuje, ale te wszystkie larki, akira, medion, manta to raczej nie jest sprzęt na lata. I u jednego będzie to chodzić 5 lat i będzie wszystko ok, a u drugiego będzie sypać co miesiąc, zależy na jaki model sie trafi. Ja osobiście jestem w tematach navi, Audio Car, CB i zawsze proponuje delikwentowi cos markowego i nie mam nigdy klopotów. Jak ktoś mi przyjeżdża z antena magnesowka to od razu osylam go i sie nie podejmuje nie chce mieć opinii zjechanej, podobnie z radiami jak mi ktoś podjeżdża z jakimis radiami typu medion ja od razu mówię że taki serwis to nie u mnie. Dlatego lepiej dołożyć 100 zl i mieć sprzęt na lata niż później żałować ze sie nie dołożyło. Wybór należy do delikwenta co sobie kupi, ale pamiętaj że ten sprzęt Ci zostanie nawet jak zmienisz auto i możesz je wykorzystywać w następnym aucie (o ile jeszcze będzie działać). Oczywiście najlepiej co w stylu Nokii, Garmin itp ale to już kosztuje wiele więcej, moim zdaniem MIO ma rozsądne ceny i sprzęt na poziomie konkurencji.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.