Treść opublikowana przez wojtek79
-
Nie świeci się wnętrze po otwarciu drzwi oraz po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.
lasken No to na bank masz to połączenie na podłodze pod tapicerką. Naprawiałem to połączenie w dwóch A4 z 95roku i w obu przypadkach pomogło.
-
Kupujemy prostownik.
Czy ten prostownik może przeładować akumulator, PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 75A 6V/12V SOLIDNY -OD RĘKI (2959342707) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Funkcja rozruchu może się czasami przydać ale zabezpieczenie też jest ważne.
-
Nie świeci się wnętrze po otwarciu drzwi oraz po wyjeciu kluczyka ze stacyjki.
Prawdopodobnie problem jest na podłodze tylnego prawego pasażera. Trzeba dostać się pod tapicerkę podłogi i tam jest połączenie uszkodzone. Odszukaj 5 kabelków które się łączą razem i są zaizolowane. Usuń tą izolację, zastrugaj te 5 kabelków, połącz na nowo i ponownie zaizoluj. Nie wiem z którego roku jest Twoja B5, podobno w młodszych B5 to połączenie zostało przeniesione pod tylną kanapę ale nie jestem pewien. U mnie jest pod podłogą.
-
Problem z centralnym zamkiem
Sprawdź bezpieczniki nr 6 i 38. Pompa centralnego zamka jest pod tapicerką w rogu bagażnika po prawej stronie.
-
[B5 ADR] Ciężko ruszyć z miejsca
Też jestem ciekaw normalnej pracy na gazie z zasyfioną przepływką. Dlatego nie zaglądałem wcześniej do przepływki bo jak dobrze chodził na gazie i nie wywalał błędów na VAG-u to jej nie podejrzewałem.
-
Problem z odpaleniem za pierwszym razem
Przed odpaleniem uruchom pompę na powiedzmy 20 sekund (albo VAG-iem albo na krótko). Jak już pompa sobie zrobi ciśnienie w układzie to wtedy odpal i się przekonasz czy cofa się paliwo jak auto dłużej postoi.
-
[B5 ADR] Ciężko ruszyć z miejsca
Udało się rozwiązać problem o którym pisałem na samym początku. Powodem usterki był zasyfiony przepływomierz, wyczyściłem go i jest OK.
-
Wymiana cewki - auto nie odpala.
Poszukaj może po numerze części. Wg ETKA do silnika ADP cewka ma numer 8D0 905 105, czyli ta którą zamieściłeś na dolnym zdjęciu.
-
Akumulator , 10A ladowania, nie kreci rozrusznik
Myślę że trzeba zająć się rozrusznikiem, skoro nie odpalił z innego samochodu to co ci da nowy akumulator jak rozrusznik się nie odzywa?
-
[B5 ADR] brak regulacji ciepła zimna
A jest dobry styk na połączeniach? (kostka silniczka, kostki panelu) Może gdzieś coś jest zaśniedziałe albo któryś kabel gdzieś ukiwany i raz jest styk a 10 razy nie ma. A czy ten twój zapasowy silniczek zachowuje się tak samo? P.s. Jak podpinałeś VAG to sprawdziłeś tylko błędy czy robiłeś kodowanie klimatronika? Może są też jakieś "zimne luty" w samym panelu ale to trudne do zdiagnozowania. W sumie jak masz drugi panel to możesz spróbować go podpiąć i zobaczysz co będzie.
-
[B5 ADR] brak regulacji ciepła zimna
Silniczek zablokowany lub brak napięcia - to dwie różne przyczyny niedziałania silniczka które podaje VAG. Silniczek niekoniecznie do wymiany ale może do przeczyszczenia. W końcu ma on już "naście" lat. Jeśli masz taki na podmianę to wymontuj ten niedziałąjący i wstaw dobry, zobaczycz czy ruszy. Jeśli będzie OK to spróbój stary rozebrać i zobaczyć czy nie ma tam brudu który go zablokował.
-
fotel
Trzeba odkręcić plastiki z obydwu szyn po których przesuwa się fotel (wchodzisz na tylne siedzenie, patrzysz w dół i widzisz je na końcu szyn) Po ich odkręceniu idziesz do przodu, fotel dajesz max w tył i pod siedzeniem jest na środku taka jakby zawleczka którą trzeba ścisnąć i wyjąć. Jak to wyjmiesz to tylko zrób tak jakbyś jeszcze bardziej chciał dać fotel w tył i wtedy ci wyjdzie z szyn (uwaga: nogi fotela mogą się zaczepiać za tapicerkę). Fotel po wyjęciu z szyn wyciąga się na zewnątrz przednimi drzwiami.
-
nie dziala abs
Jak długo masz auto? Czy wcześniej działał ABS czy kupiłeś z niedziałającym ABS-em?
-
[B5 ADR] brak regulacji ciepła zimna
Możesz spróbować wsadzić inny klimatronik i sprawdzić ale osobiście najpierw podpiąłbym VAG bo może się udać to uruchomić i nie będziesz musiał rozkręcać tego wszystkiego.
-
[B5 ADR] brak regulacji ciepła zimna
Podaj numer tego zadrutowanego bezpiecznika. Mam nadzieję że już go wymieniłeś na taki jak ma być, bo prędzej się auto spali jak zadrutowany bezpiecznik
-
[B5 ADR] brak regulacji ciepła zimna
Nie napisałeś który to bezpiecznik. A co znaczy "zmostkowany"? że spalony bezpiecznik został naprawiony drutem (jak tak to czym prędzej go wymień)czy też ten bezpiecznik został połączony drucikiem z czymś innym? Co do braku regulacji ciepło-zimno to załóż to cięgno z powrotem, podepnij VAG i zrób adaptacje silniczków, niech sobie przęjdą w krańcowe położenia i powinno pomóc.
-
Jak sprawdzić ciśnienie sprężania? filmik podczas pracy silnika
a dwa zdania dalej jest napisane żeby odłączyć czujnik Halla.
-
Silniki klimy
Może być problem z adaptacją w skrajne położenia. Warunek zrobienia adaptacji to brak błędów w sterowniku a skoro silniczki zablokowane to wywala błąd i kółko się zamyka.
-
Silniki klimy
Tak jak napisał darkodgcs silniczki są na 7V ale jak jesteś odważny to próbuj. Na zdjęciu widzisz że to kabel biały i brązowy, we wtyczce to nr 1 i 2. <br /><br /> <br /><br /> <br /><br />
-
Woda pod obudową komputera w A4 B5
W tych odpływach są fabrycznie takie gumowe lejki, ja je wywaliłem w cholere bo co chwilę się zatykały. Teraz jest spokój, nic się nie zatyka.
-
Nie mogę otworzyć prawych, przednich drzwi pasażera od zewnątrz
Otwórz je od wewnątrz, zdejm boczek z drzwi i popatrz na zamek, albo urwał się popychacz przy klamce albo pękło plastikowe zabezpieczenie cięgna i cięgno wypadło ze swojego miejsca. Bierz wkrętak krzyżykowy, 5 minut i boczek zdjęty. Uważaj na kabelki (elektr.szyby, głośnik itp.)
-
Demontaz pasa bezpieczeństwa
Jak dobrze pamiętam (rozbierałem to raz ale bardzo dawno) to najpierw trzeba zdjąć plastiki z progu więc odkręć dwa wkręty i zdejm plastikową osłonę (tą co jest najbliżej prawej stopy przedniego pasażera). Potem trzeba zdemontować całą osłonę z progu (trzeba podważyć w górę bo jest na zatrzaskach). Po zdjęciu osłony z progu na słupku środkowym są wkręty więc je odkręcasz i zdejmujesz osłonę ze słupka.
-
Ogrzewanie cały czas grzeje
Miałem taki problem tylko że leciało samo zimne, nie było ogrzewania. Tyle tylko że ja mam klimatronik ale rozwiązanie powinno być podobne. U mnie okazało się że wypięło się cięgno od klapki sterującej ogrzewaniem i silniczek sterujący się poruszał a klapka stała w miejscu ustawiona na zimne. Może tak jak piszesz problem masz na drugim końcu cięgna. Ja nie rozbierałem kokpitu, wystarczyło położyć się na podłodze i nad tunelem środkowym wypatrzyłem tę klapkę (z latarką łatwiej bo tam ciemno). Myślę że pomimo braku klimatronika rozkład klapek powinien być taki sam.
-
jak wykonać instalacje elektryczną Halogenów
Może tak być, oczywiście że jak przypnież się do masy to jest to samo co przypięcie do klemy (-) w akumulatorze. Przekaźnik też jest dobry. Poniżej zobacz na schemacie do czego jest styk 87a:
-
jak wykonać instalacje elektryczną Halogenów
Bez przekaźnika to niedługo będziesz musiał znowu kupić wyłącznik. Nie przesadzaj że kable się plączą skoro raptem jest ich kilka a przekaźnik kupisz za max 10 zł. Nie ryzykuj!