Treść opublikowana przez wojtek79
-
Problem z klimatronic w A4 (b5)
Sprawdź czujnik temperatury zewnętrznej. W zimie zawsze występuje to zjawisko które opisałeś. Jeśli na zewnąrz jest poniżej chyba 5 st. C to nie załączysz klimy. Dlatego obstawiam czujnik, ponieważ może przekazywać do sterownika złe informacje. Gdy czujnik jest dobry to sprawdź panel klimatronika. U mnie się raz troszkę zepsuł, dmuchało zimnym i tylko na szybę, nie dało się nic zmienić. Za naprawę zapłaciłem 250 zł.
-
[B5] Chce wstawic alarm
Mogę polecić alarm "BASTION". Mam go w swojej niuni, zakładałem go w wielu samochodach znajomych a tydzień temu zakładałem go w Audi mojego brata. Jak dotąd wszyscy zadowoleni i zero kłopotów. Koszt "normalny". Alarm 100zł, czujniki ruchu 35zł, syrena 20 zł i jakieś 6 godzin roboty. Oprócz alarmu polecam również własne, nikomu nie znane zabezpieczenie, np. nie odpialisz autka dopóki nie włączysz radia. Potem pamiętaj o zabieraniu panela. Nie ma panela - nie włączysz radia - nie odpalisz silnika. Każde zabezpieczenie, nawet najprostsze, zabiera złodziejowi troche czasu więc spadają jego szanse. Powyższy przykład to tylko jedna z wielu, wielu możliwości.
-
[B5 AJM] Moment dokręcania łożysk w przedniej piaście
Masz rację Radek321, ale ten sposób jest dobry tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z łożyskami stożkowymi, np. w piascie koła tylnego.
-
Kiedy zmieniać biegi?
Oj nie kochasz swojej niuni, dlaczego ją tak katujesz?
-
Kiedy zmieniać biegi?
Dla najlepszego przyspieszenia to przy 3800 - 4000. Maksymalny moment obrotowy w silniku 1,8 125KM to 168 Nm. Moment ten jest przy 3500 obr/min, powyżej 3500 zaczyna spadać, a jeśli chodzi o moc to 125 KM osiąga przy 5800 obr/min. Dla dobrego startu ważny jest moment obrotowy.
-
[ALL B5] Wymiana wahaczy górnych
Czy aby na pewno w Audi jest McPherson? Nie chcę się wymądrzać ale niestety go niema ponieważ są kolumny zawieszenia. Różni się to tym że w McPherson w czasie skrętu kierownicą, razem z kołami kręci się również amortyzator, który w górnym punkcie mocowania ma łożysko (zerknijcie np. do VW Golfa - on ma McPhersony). A nasze niunie mają nieruchomy amortyzator, kręci się tylko zwrotnica. Dlatego jest to kolumna zawieszenia a nie McPherson.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Oczywiście że LOTOS nie jest najgorszy. Spełnia normę VW-Audi 505.00 i ma klasę API - SJ, ale np ORLEN PLATINUM 10W40 tak samo spełnia normę 505.00 ale ma wyższą klase: API-SL. Cena jest porównywalna - ok 80 zł za 4L. Jak ktoś chce płacić za firmę oleju to niech kupuje oleje zagraniczne.
-
[A4 B6 1.9TDI]Drzenie podczas przyspieszania
Wygląda to na to że chyba masz krzywą półoś napędową (nie wiem czy prawą czy lewą). Czy przypadkiem autko nie miało jakich "przygód" w przeszłości?
-
[B5 ADR] Falujące obroty
Nie wiem czy tak "musi być" ale ja już się z tym tyle nakombinowałem że dałem sobie spokój. Za pomocą VAG przywróciłem ustawienia fabryczne przepustnicy. Pomogło na pare dni i problem powrócił. Gdzieś też swego czasu znalazłem takie zdanie: Jak chcesz mieć spokój to albo uznaj falowanie za normalne zjawisko albo wymontuj instalację LPG
-
[B5 ADR] Falujące obroty
Nie wiem jaką masz instalację LPG. Myślę że sekwencyjną. Falowanie na gazie bierze się stąd że czas reakcji wtrysku gazu jest wolniejszy od wtrysku benzyny. Sonda lambda wysyła sygnał do komputera sterującego wtryskiem benzyny a tenże komputer przekazuje tą informację do sterownika wtrysku LPG. To niby następuje szybko ale jednak za wolno żeby było idealnie.
-
przy hamowaniu strasznie słychać przednie hamulce
Na klockach są strzałki, które pokazują jak klocki mają być zamontowane. (dokładnie są na klockach od strony tłoczka). Strzałki te pokazują jak się kręci tarcza podczas jazdy w przód. Jeśli klocki będą na odwrót założone (tzn. prawy będzie z lewej strony a lewy z prawej to też będzie dosyć głośno pracować. Może ktoś kiedyś nie popatrzył jak zmieniał i teraz dopiero sie zaczęły kłopoty.
-
Po wlaczeniu klimy.
U mnie też piszczy po załączeniu klimy. Nie wiem co to ale nie piszczy długo. Aha, piszczy tylko jak dłużej stoi i silnik jest zimny. Gdy jest ciepły to klima chodzi cichutko.
-
Autoalarm rozładowuje akumulator?
Mur beton coś masz "nie tak". Moje Audi czasami stoi z tydzień, alarm czuwa a autko odpala bez zająknięcia.
-
[ALL B5] Swiatła dzienne
Nie doszukałem się w przepisach co do powierzchni świateł do jazdy dziennej. Jest tylko określony sposób montażu oraz sposób podłączenia elektrycznego.
-
[ALL B5] Podnośnik szyby - jego ostatnie chwile???
U mnie też były kłopoty z szybą od strony kierowcy. Tylko że u mnie otwierała się normalnie ale musiałem jej pomagać przy zamknięciu. Wkrotce potem się zacieło. Rozebrałem to i stwierdziłem że linka się sie postrzępiła i nie wchodzi do pancerza. Kupiłem nowy podnośnik szyby ale na szrocie. Samej linki nie wymienisz bo to wszystko jest zalane plastikiem. Za podnośnik z silnikiem dałem na szrocie 300 zł. Nie chcieli mi sprzedać bez silnika. W ASO chcieli za to coś koło 500zł i bez silnika, a za wymiane chcieli 350zł. Możesz kupić podnośnik bez silnika bo silnik można odkręcić bez problemu i zalożyć ten co był. podnośnik nie jest przykręcany tylko nitowany. Ja to rozwiercałem i zpowrotem nitowałem. Udało mi sie. Działa do dziś już od 1,5 roku. Zajęło mi to około 2 godzin.
-
[B5 ADR 1.8] Kontrolki
Jest w porządku, u mnie jest tak samo (1,8 125 KM ADR)
-
Przelew wody zza deski rozdzielczej???
Zsuń go na tyle aby nie zdjąć węża całkowicie z plastikowej rurki. Zsuń go tylko na tyle aby tylko ten malutki otworek znalazł się poza rurką od nagrzewnicy i przygazuj. Powietrze zejdzie samo, jak zacznie lecieć płyn to wepchnij zpowrotem przewod na nagrzewnice i zaciśnij opaską.
-
[ALL B5] Swiatła dzienne
No możesz oczywiście z niebieskimi dyskutować ale światło dzienne na pierwszy rzut oka różni się od przeciwmgielnego.
-
Światła przeciwmgielne przednie
Koledzy, zeszliście na temat świateł do jazdy dziennej a ja prosiłem o informację na temat świateł przeciwmgielnych, żarówka H3 55W. Światła do jazdy dziennej i światła przeciwmgielne to dwie różne rzeczy (inne użebrowanie kloszy w lampie i inne żarówki)
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
rozbawiłeś mnie i weź od takiego kup samochód :twisted: Nie myśle go sprzedawać a do reszty wcześniej miałem Audi 80 1.8. Zawsze jeździłem na oleju Lotos. Sprzedałem 80-tke z przebiegiem 278.000 km. Auto jeździ do dziś, dalej na Lotosie i ma już 328.000km. Nie wiem czy wiesz ale silnik benzynowy Audi 80 1.8 i 1.8 Od A4 to to samo. Różnicą jest głowica, kolektory i inny osprzęt ale blok i tłoki to to samo. Nie sądzę aby Lotos zaszkodził.
-
[B5 1.8 ADR] Strzał z tlumika
Może być tak, że czujnik źle przekazuje temperaturę silnika do komputera, np. zaniża ją lub nie podaje jej albo ma jakieś przerwy. Układ wtryskowy podaje wtedy za dużo paliwa, tak jakby pracował na ssaniu. Wtedy np. może nastąpić niepełne spalenie mieszanki. Niedokładnie spalona mieszanka dostaje się do kolektora wydechowego lub katalizatora i tam pod wpływem wysokiej temperatuty samoczynnie sie zapali i stąd wystrzał. Jednak nie jestem pewny w 100%. Koledze jak padł czujnik temperatury to miał ogromny problem z uruchomieniem nagrzanego silnika bo właśnie układ wtryskowy podawał paliwo tak jak do zimnego i po prostu tak jakby go zalewało.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Lotos 10W40 (półsyntetyk) [ Dodano: 09-04-2007, 10:59 ] Jak przywiozłem autko z zachodu to miał wlany Mobil1 5W40. Przy zmianie wlałem Lotos 10W40 i nie widze różnicy. P.S. Różnica jest taka że Lotos jest połowe tańszy od Mobil1. Nie widze sensu płacenia za "nazwe firmy".
-
[B5 1.8 ADR] Strzał z tlumika
Sprawdz może czujnik temperatury i sonde lambda.
-
Podłączenie pompki paliwa
Są po bokach 2 uszka które trzeba delikatnie odgiąć. Podłącz miernik do żółto-zielonego i do jednego z brazowych. Obserwuj miernik i przekręć kluczyk w stacyjce aby oświeciły się kontrolki. Miernik powinien wskazać 12 V. Jeśli nie wskaże to wepnij miernik do drugiego z brązowych i znów przekręć kluczyk. Ale obejżyj dokładnie kostkę, może są opisane styki. Zasilanie pompki to styki 1 i 4
-
Podłączenie pompki paliwa
Tak, wtyczka ma cztery kabelki. 2 z nich zasilają pompę a kolejne 2 należą do wskaźnika poziomu paliwa. Zasilanie pompy to kabelki 1 i 4 w kostce ( u mnie to zielony i brązowy przewód). Prawdopodobnie u Ciebie będzie to żółto-zielony i brązowy. Brązowy to będzie plus a zielonożółty to minus.