Treść opublikowana przez kazuyaet
-
Wszystko o Pakietach S LINE S4
Zobaczcie jak ktoś chce z ludzi w konia robić. http://www.allegro.pl/item728194717_audi_a4_s_line_2001_2004_kratki_do_zderzaka_nowe.html
-
Wszystko o Pakietach S LINE S4
Witam Czy oryginalne zderzaki B6 s-line i s4 pasują plug&play do zwykłej B6? Pozdrawiam
-
[B5 AFN] Gwizdanie turbiny przy dodawaniu gazu
Swist turbiny podczas jazdy jest normalny. Podczas postoju u mnie świstu nie ma może masz uszkodzony jakiś przewów od powietrza albo podciśnienia. Otwórz maske i sie wsłuchac a ktoś niech gazu dodaje.
-
[B7 BRE] Dziwne ocieranie hamulców
Witam Piszesz ze tarcze są proste a sprawdzałeś czy prosto kreca sie na piastach. Bo może w tym leży błąd.
-
[B6 BDH] Dziwny dźwięk z silnika (film)
Ja bym sprawdził napinacz paska alternatora , nie wiem jak w v6 ale w 1.9 tdi tak sie dziło wyrabiał sie amortyzator w napinaczu i ocierał o rolke.
-
Dragania silnika na wolnych, bogata historia
Problem mi znany mechanicy. Powiem tak nic nie grzeb w tym silniku tylko kup; nowy (używany) czesto na szrotach dają miesiąc gwarancji. Na allegro też ogłaszają sie sklepy z czesciami oni też dają gwarancje. Za długo juz sie posuwałeś z remontem tego silnika. Pewnie już tam w czesciach wpakowałeś 3 używane.
-
[B6 AWX] Ocencie wykres przed modyfikacja
Mogłbyś jeszcze wrzucić logi dynamiczne. I podaj jaki autko ma przebieg. Jak na pierwszy rzut oka to wykres jak najbardziej w normie.
-
[AWX] Mój zwyklak SPRZEDANY
Mógłbyś podać numery seryjne tych spinek do boczków.
-
[ALL B6] Dziwny dźwięk pod maską w okolicach EGR
Może ci EGR lub podcisnnienie przy nim popuszcza, spradzw weżyki i otwór w EGR znajduje sie on równolegle od strony pasażera, oczywiście musisz zdjąć pokrywe z silnika trzyma sie ona na 3 nakretki 6 na klucz 10. AVF 6 biegów AWX-5biegów.
-
[ALL B6] Zapalająca się kontrolka ESP
Ja jeszcze nie spotkałem używanego zuta co by mialo idealnie ustawiony kąt skretu a zwłaszcza bite. Ciesze sie , że pomogłem:)
-
[ALL B6] Hamownia w Łodzi
Widzisz ja też kombinowałem i tak wylądowałem w warszawie, ale jak na region łódzki hamownie polecam w zduńskiej, zastec sie bie nie poprawił a w zduńskiej zasteca poprawili.
-
[B6 AWX] Dziwne wycie
Miałem tak samo , zaczeło mi wyc najpierw przy 120 , a potem coraz przy mniejszych predkościach, przyczyna było łozysko a po trygodniu drugie po wymianie obu problem znikł. Jak jest mocno rozwalone to może juz dziac sie tak nawet przy 40 sprawdz czy oba koła maja podobna ciepłote tam gdzie lożysko pada powinna sie felga bardziej nagrzewać.
-
[ALL B6] Zapalająca się kontrolka ESP
Witam W każdym samochodzie jest tolerancja czujnika skretu jak wyjdzie poza norme wtedy wyłancza sie ESP. Miłem tak kiedyś w Seacie Tolego, problem znikl po odpowiednim ustawieniu kąta skretu. Każdy zakład ustawia to tylko na przykładzie kierownicy. może byc tak ze jak wyjedziesz z salonu i podczas uzytkowania samochodu moga ci zmienić ką skretu. MOzna to sprawdzić na postoju , sprawdz ile masz obrotu w prawą strone a ile w lewą.powinno być tak samo. można tez to vagiem sprawdzić.
-
[B6 AWX] Dym po odkręceniu korka wlewu oleju
Witam A masz może coś innego niz olej pod korkiem. Bo nieraz tak sie dzieje w autkach jak dostaje sie płyn chlodniczy do oleju.
-
[ALL B6] Czy to padający akumulator czy coś innego ?
Mam takie pytanie co ma wspólnego wspomaganie i akumulator. Wspomaganie (pompa) działa przeciesz na pasek.
-
[ALL B6] Czy to padający akumulator czy coś innego ?
Najprawdopodobniej masz problem z paskiem lub napinaczem jedno albo drugie. Ja bym stawiał na napinacz. te dolegliwości na 100% nie mają nic wspólnego z akumulatorem.
-
[ALL] Wiejski tjunink czy rasowa B6-ka ?
Widać spora przeróbka ale troszke nie smaczna. Ten grill zabija wszystko i on pachnie marketowym tuningiem.
-
[B6 AVF] Niepokojący odgłos przy ruszaniu
U mnie też jest taki dzwiek (tarcie) myślałem że to z okolic maglownicy. Jak piszecie ze to normalne to spox
-
[ALL B6] Hamownia w Łodzi
Witam Zastec prosze omijać szerokim łukiem. Robiłem u nich kiedyś chipa boxowego. Autko cos nie chodziło jak należy. Powiedzieli mi do wymiany może być przepływka egr turbina N75 . Po wymianie wszystkich tych elementów nadal kicha. Jeżdziłem do chłopaków pare razy żeby coś z tym zrobili i pupa nic nie zrobili no i oczywiście gasili auto odrazu. Dodam jeszcze że po zastecu dopiero chipa wyregulowała mi firma w zduńskiej woli . Chłopaki od pierwszych 5 sekund wiedzieli co jest nie taki i wyregulowali mi go. TYlko tak byłem już umówiony u rogala a chipa sprzedałem na allegro wiec tego samego dnia musiałem wysłać go. W skrócie chłopaki z zasteca naciogneli mnie ładnie : h*jowo zrobiony box plus 3 razy regulacja u nich na hamowni (oczywiście bez regulacji) a niezapomne oczywiście wymiana turbo n75 przepływka egr . Plusy mam tylko takie że mam w autku świeże flaki. Wiec kolego pabu zastanów sie kilka razy zanim napiszesz 'tylko tam'
-
Wszystko o Pakietach S LINE S4
Gadałem z kolesiem wysłał mi fotki nakładka jest ukrychnieta troche w spodniej tylnej czesci na zdjeciu nie widać. JAk ktoś chce niech napisze do kolesia o dokładne fotki.
-
Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI
Witam Da sie też ten wydecy od 2.5 montować do wersji 1.9 TDI AVB. czy ma to jakiś wpływ na prace silnika. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Przegląd po kupnie - co wymienić ?
Przy wymianie rozrządu zwróc uwage na napinacz paska alternatora. Możesz też wymienić termostat mało kosztuje a czesto ludzie o nim zapominają
-
[B6 AWX] Drgania auta w zakresie 100-140 km/h przy dodawaniu gazu
A co sądzicie u mnie, bo nikt jeszcze nie odpisał. Dodam jeszcze że 10000km temu miałem wymieniane tarcze klocki i łożyska w przednich kołach. MOże też tu leż przyczyna . MOżna to sprawdzić na jakiejś stacji diagnostycznej
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Tak 5W40 z normą 505.01 specific
-
[B6 AWX] Termostat czy pompa wody ?
U mnie też autko nie dogrzewał , wymieniłem termosta i wszystko ok.