Treść opublikowana przez ciahciah
-
prosba o analizę logów audi a4 1998r afn
w opisie po lewo masz napisane 1.9 TDI PD, a jeżeli logi są twojego auta to powinno pisać 1.9 TDI AFN pomyśl o wypaleniu-czyszczeniu kolektora ssącego i wydłubaniu scyzorykiem osadu z wlotów w głowicy statyczny kat wtrysku bierze udział tylko w momencie zapalania czyli do puki silnik nie złapie z 300obr ma on znaczenie, jak auto zapali elektronika kąt wysteruje jak należy i to że statyczny masz źle ustawiony kompletnie nie ma znaczenia, statyczny kat wtrysku jest ważny tylko przy zapalaniu bo w tej fazie elektronika za sprawą ciśnienie w pompie które w początkowej fazie rozruchu jest zerowe nie jest w stanie wysterować zadanego 49-51, jest jedno ale jeżeli ten kąt ustawisz ponad 60 albo poniżej 5 to elektronika może nie dać rady wysterować zadanego kąta bo braknie tej regulacji zakresu i wtedy większe spalanie lub twarda praca silnika może nastąpić ale to są kosmetyczne różnice, twój odchyl 31 zauważysz w zimie na mrozie bo auto po prostu zacznie zapalać kulawo, poza tym nie ma statyczny kąt kompletnie żadnego wpływu na twoje wymienione zagadnienia, rozróżniaj statyczny kat i dynamiczny czyli wysterowany elektroniką, jak w zimie od razu nie będzie odpalać będziesz wiedział co jest powodem, i nie słuchaj bredni że to normalne że dizel w zimie zapala słabo, du puki ropa nie zamarznie czyli do -35C dizel ma zapalać od razu sterowanie turbo się przycina, przydało by się wygonić pająki z wydechu w trasie
-
Test poduszki silnika
no to warto taką kupić, ale kupowanie poduszek jest prawie zawsze nie warte zakupu, bo poduszki silnika tylko przyczyniają się do stabilnej pozycji silnika że nie będzie drżał sam sobie i przy gaszeniu nie ma telepania budą, jeżeli ktoś myśli że na co kol wiek innego wymiana poduszek pomoże zdziwi się bo nie pomoże no chyba że z obecnych nie tylko wyciekł olej i guma zmiękła ale i guma jest pozrywane
-
Prośba o analizę logów.
za dużo powietrza w kołach to nic dobrego, koło się nagrzewa w trakcie jazdy i ciśnienie w kole rośnie do ponad 3bar, opona może pęknąć, koła zdecydowanie gorzej są przyklejone do asfaltu, hamowanie zdecydowanie gorsze, no i auto zachowuje się jak taczka bo opona przestaje spełniać swoją role amortyzacyjną czyli pogorszenie komfortu znaczne i przyspieszone zużycie wahaczy i co najciekawsze spalanie na przepompowanych kołach wcale nie jest mniejsze, ma być optymalnie stosownie do rozmiaru opony i ilości osób +0,1bara możesz więcej bo te tanie ciśnieniomierze prawie zawsze oszukują wtryski nie padają z dnia na dzień, to jest proces trwający latami wiec jak nagle z dnia na dzień zaczęło auto dymić przyczyna jest inna, zrób logi statyczne bez box'a w pompie jest za niskie ciśnienie przy zapalaniu przez tą nieszczelność lub zaworek nie trzyma ciśnienie na prawidłowym poziomie, do puki pompa nie będzie szczelna nic nie reguluj
-
Brak mocy ręce opadają
sprawnego to nie powiedział bym ale drożnego owszem warto mieć, choć zdążając się katy co mają 300tys i w garażu na zapalonym silniku nie ma smrodu no ale to może zasługa silnika a nie kata, kat to nie tylko ciszej, tu chodzi też o żywotność turbo, kat ogranicza agresywne wkręcanie się turbiny co ogranicza naprężenia części wirujące czyli wydłuża życie turbiny, przy większych mocach kat wprowadza opory i wtedy już trzeba wywalać
-
Test poduszki silnika
pisze że zamienniki czy jest porostu jest zeszlifowany znaczek OOOO?
-
Nie chce zapalić , miga kontrolka od oleju
ktoś kto zajmuję się zawodowo tym powinien nazywać fachowo te zaworki... presssure-control valve(zawór regulacyjny ciśnienia) overflow restriction(dławik przepływu przy przelewie)
-
Test poduszki silnika
ja pytam o tą nową lem za 250zł czy ma olej
-
AFN słabo idzie
za mała dawka to mniejsza moc a spalanie takie samo jak na większej dawce na której moc jest większa, dawka jak wszytko musi być odpowiednia czyli ~3,0mg +/- 0,4 indywidualnie pod auto
-
Prośba o analizę logów.
te śmierdzące spaliny to nic dobrego, poprawę da wyregulowanie wtrysków na prawidłowe ciśnienia u pompiarza, oczywiście wtedy wyszło by czy któryś wtrysk nie padł całkiem bo to większe spalanie albo jest przez wtryski, paliwo, blokujące hamulce, mało powietrza w kołach, podnieś po kolei każde koło do góry i zakręć ręką, powinno swobodnie się obrócić a nie od razu wyhamowywać pompę masz ok, poza tym poceniem się i jedną regulacją, box robi tylko zamieszanie, w pełni sprawny ten silnik bez boxa by się tak samo odpychał a może i lepiej prócz n75 ogarnij wężyki przy n75 bo może to ich wina że turbo wariuje, filtr powietrza wymień jak dawno nie wymieniany i przeczyść siateczki przepływki, z elementem pomiarowych przepływki na razie nic nie rób bo on delikatny można popsuć
-
Test poduszki silnika
ta lem ma olej w środku?
-
Nie chce zapalić , miga kontrolka od oleju
nie ważne co się ma ważne jak się dba, ktoś upala do bólu i ciągle się coś sypie, a drugi dba jak o jajko żeby czasem coś się nie sypnęło to co tu porównywać, a jeszcze lepiej, jeden upala i nic nie pada a drugi dba i ciągle coś wymienia, oj znam takie przypadki:) upalając nowe vp i pd na pewno w pd wałek szybciej padnie, tłoki i dół podejrzewam że w tym samym czasie, wtryski też, mowa o autach z taką samą mocą i momentem, a cała reszta to sprawy indywidualne, ale pd nigdy nie będzie palił mniej niż vp:P to zależy na kogo trafisz, jeden weźmie 50zł a inny za to samo 700zł, a w 90% przypadków koszt ogarnięcia problemu nie przekracza tak naprawdę 50zł i 30min roboty, kosz jest duży gdy auto przestanie zapalać całkiem, gdy pęknie tłok w pompie lub spring lub pompa porządnie się zasyfi, jak nic nie pękło i pompa nie najadła się szlamu to kwestia wyregulować podstawy, dla osoby która ma na ten temat wiedzę i ma czym zmierzyć to co trzeba wyregulować to tylko pytanie ile sobie policzy za max 30min roboty:) podpowiem możliwych elementów do regulacji jest cztery, vagiem można tyko dwa sprawdzić, mowa tylko o problemie zapalania i ogarnianiu pompy, no bo bak, smok, filtr i wężyki do filtra i do pompy tak samo mogą powodować problem, wystarczy że będzie nie szczelność na rurce w smoku i już auto będzie zapłać słabo, czy to wina układu wystarczy pompę zasilić bezpośrednio z bańki w celu sprawdzenia
-
Analiza Logów i błędów
wsadz starą będzie ok
-
Analiza Logów i błędów
bez problemu wyjmiesz samą turbiną tylko trzeba mieć dobre klucze do odkręcenia turbo od kolektora wydechowego, 12 oczkowy gięty
-
Część zimna turbo afn/awx
adapter lubi puszczać bo jest za luźny a z rura ori awx jest szczelne miejsce szybko złączki
-
Nie chce zapalić , miga kontrolka od oleju
o jakiej pompie w baku ty mówisz? napisz mi gdzie ty masz ten zaworek w baku bo na razie traktuje twoją wypowiedz jako żart:)
-
Analiza Logów i błędów
skasuj błędy, i za parę dni sprawdź co wróci na tą chwile ogarnij turbo, włącz loga 011 basic setting i przyjrzyj się czy sztanga co 10s wykonuje ruch w górę lub w dół, jak ruch jest mniej niż 12mm kluczem/śrubokrętem/kombinerkami rozruszaj sztangę i potem przejedz się ostro tylko tak by silnik nie wpadał w tryb aw czyli jedna osoba patrzy w logu 011 ciśnienie i daje znać kierowcy gdy ciśnienie wzrośnie ponad 2300mbar by zdjął nogę z gazu i tak w koło by podeptać pedał i nie łapać trybu awaryjnego, może to wystarczy na problem ze źle działającymi żaluzjami turbiny, najlepiej za miastem na 5 biegu przegonić silnik do odcięcia, im więcej osób na pokładzie tym lepiej, tym wyższa temp spalin i lepiej się wypali oczyści turbo i katalizator
-
Brak mocy ręce opadają
zrób logi bo czip co siedzi w ecu według mnie jest mizerny
-
Dławienie i brak mocy
zatkany katalizator zasyfiony filtr paliwa, powietrza takich poważnych objawów by nie powodował ale też go wymień jak dawno nie wymieniany to na początek, logi zrób i z czytaj błędy
-
Nie chce zapalić , miga kontrolka od oleju
czy fabrycznie był montowany zaworek jednokierunkowy? nie był, a czemu nie był? bo nie ma takiej potrzeby, więc montowanie go to druciarska metoda na poprawę problemu którego w ogóle nie rozwiązałeś, co za spec wpadł na ten druciarski sposób, no i jak on nie potrafi sprawdzić szczelności układu paliwowego tylko woli wsadzić zaworek który tylko załagodzi problem to pewnie auto dalej zapala kulawo, z pól obrotu ciepły czy zimny zapala teraz? a zapalałby jak by zrobił to spec jak należy
-
Część zimna turbo afn/awx
nie zadawaj trudnych pytań testowałem rurę AFN i AWX która ma o połowę mniejsze zagięcia i nie ma żadnej poprawy, widziałeś jak leży rura AFN z adapterem? jest mocno zagięta i to nie pogarsza przelotu powietrza
-
Część zimna turbo afn/awx
zagięty czy nie żadnej poprawy to nie da
-
Golf 3 1.9TDi AFN, po butowaniu notlauf i blad 00575. Prosba o ocene logow.
wygoń pająki z wydechu może się turbo odmuli
-
wtryski 216
jeżeli planujesz pojeździć na nich więcej niż 100tys km to kupuj bosch'a, wystarczą na co najmniej 250tys km:) a jak planujesz pojeździć rok góra dwa i nie planujesz pakować większego turbo to do AHU nie ma nic lepszego niż sprawne ori używki z AFN
-
Część zimna turbo afn/awx
350zł nowy a używkę za 100zł wyrwiesz i to będzie najlepsze rozwiązanie
-
Świece żarowe - Jakiej firmy kupić
3 zimy na beru zaliczone i ciągle sprawne, do grzania wody mam denso, ten sam przebieg i też ok, ale ja nigdy nie bawię się w przekręcanie kilka razy kluczyka, zgaśnie kontrolka i zapalam, jak się kupi ori a nie podróby to posłużą długo, w afn beru mają po 16A sztuka a te ngk w AVF po 5A