Treść opublikowana przez OLIVER
-
Sonda
- Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
Możliwe ze tak jak kolega "jospethe"Ci napisał są to śruby które były stosowane do roku 95 PAMIĘTAJ !!! że te sruby powinno sie stosować każdorazowo nowe i dokręcać z odpowiednią siłą N M 14----- 115 N i dokręcić dalej o 180 stopni M 16-----190 N i dokręcić dalej o 180 stopni Co do numeru Ruville to tu masz aukcje pogladową i jest takm numer podany Ja osobiście kupił bym coś lepszego (SKF, SPIDAN ) ale decyzja nal ezy do Ciebie ....- Zaślepka przy oknie
Chyba oto ci chodzi tylko patrz na numer bo są podane kolory....- Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?
powiem Tak ... powinieneś mieć małe przeguby teduze szły do dużych motorow i o wiekszej mocy Kiedyś pomierzyłem swoje przeguby jak wymieniałem osłony na przegubach A twoje przegub z silnika AHL jest taki sam jak w AFN wymiary srednica przeguby -87 mm wałek do piasty - 27 mm 33zęby Co do srób to przychodzą sruby M 14 na klucz imbus 14 Duze przeguby mają sruby M16 imbus 17 lub klucz nasadowy(sześciokątny) 27 Myślę ze teraz sobie poradzisz z oceną jaki masz przegub ...- Przewód/rurka odmy
Czego nie mozesz kupić ? wszystko jest dostepne tylko ceny są jakie są ... Czego nie mozesz kupić ? wszystko jest dostepne tylko ceny są jakie są ... u mnie w aso skoda vw powiedziano, że takiej odmy nie robią, nowa jest bez separatora.. To szukaj w innym aso. jak Ci zalezy na ori Tak orjętacyjnie cenowo to ... seperator-(bańka) jak to nazwałeś ...-156zł rura dola 205zł rura górna ta krotka..-68łzł- Przewód/rurka odmy
Czego nie mozesz kupić ? wszystko jest dostepne tylko ceny są jakie są ...- AJM, nowy termostat, płyn, nie chce się nagrzać do 90st.
No tak ...na blacie to moze pokazywać ci 90* a w rzeczywistości sprawdzałeś ile *C ma sinik (płyn chłodniczy)????czyli już powinna być ciepła cała chłodnica bo termostat otwiera sie prz 87*..Moim zdaniem to nie jest osiągalne nawet w benzynie na takiej odległosci i w obecnych temp.- Numery poduszek silnika AKE
Ok znalazłem już ...taki numer miały A 6 w 2001r silnik 2,5. Tylko nic etka nie pisze ze to poduszka elektryczna ... Jesli jest taka sama jak Twoja to zakładaj smiało powinna pasować- Poduszki pod silnik AVJ
tego to ja już nie wiem ..Ja Ci podałem takie numery jak znalazłem w etce...koszt takiej poduszki około 430zł sztuka- Czujnik poziomu oleju CAGA
Hmm No to masz potwierdzenie ... Sam jestem zdziwiony ale co zrobisz ....już wiesz czego szukać ..A to najważniejsze...Pozdr...- Czujnik poziomu oleju CAGA
hm ciekawe podali Ci numery ..a ja znalazłem takie .... dwie rubryki ta i po nizej ....- Poduszki pod silnik AVJ
Hmm ....czy masz z czujnikiem czy bez to powinieneś sobie zobaczyć to nie takie trudne ...prawda? poz 6 i 7 ...- problem z hamulcami
Nie wiem czy to nie są objawy siadającego lub słabego akumulatora....- Miga ostrzegawczy w nawiasie wykrzyknik
Stan płynu hamulcowego jest Ok ??- Numery poduszek silnika AKE
Sprawdzałem w etce ...W A6 rocznik 2002 były takie same poduszki montowane jak u Ciebie w silniku 2,5 Podaj coś wiecej o tych poduszkach z jakiego rocznika i silnika ta A6 była- Numery poduszek silnika AKE
Tyle znalazłem Wyglada na to ze przychodzą obie poduszki takie same do disla (6cylindrow)- Nagrzewnica
Ori nagrzewnica około 700 zł a zestaw uszczelek ok. 50zł Tak ze drogo ...moze zamiennik dobrej firmy taniej ci wyjdzie ...- Nagrzewnica
- numer węża turbiny AJM
8D0145828L- AJM, nowy termostat, płyn, nie chce się nagrzać do 90st.
Hmmm Ciekawa teoria Twoja..: Audi wyprodukowały Helmuty i to oni pisali Etki i pisali bzdury??? To Ciekawe ale wszyscy po sklepach-ASO używają ich i na podstawie Etki + vin (co w niektórych przypadkach jest również przydatny )dobierają części i odziwo pasuje wszystko . A Jaką miałeś gwarancje że w A3 miałeś ori czujnik? Miałeś A3 od nowości ? Jak szybko na liczniku pokaze 90* to zależy od rezystencji czujnika ...Kupiłeś czujnik za pewne w sklepie motoryzacyjnym czyli zamiennik i wiadomo jak to działa ..Jak już nie raz pisane było tu na forum : Czujniki temperatury powinno się kupować w ASO (oryginalne ) a nie zamienniki by dobrze działały ...A znając życie i tam zdarzają sie co trzeba je reklamować ...To tyle wyjaśnienia z mojej strony- AJM, nowy termostat, płyn, nie chce się nagrzać do 90st.
czarny jest orginalny i taki powinien być. Nie wypisuj bzdur..... zobacz sobie- Świece żarowe 1.9 Tdi
Wiadomo iskrzenie iskrzeniu nie równe dlatego podałem sprawdzić pobór Natężenia (A) A Tobie jeśli iskrzyło to nie wierzę by nawet się nie zagrzała ..Moze skończyła żywot w momencie demontażu iskrzenie to nic innego jak oznaka poboru prądu wiec gdzieś on był zużywany a jesli to była świeca żarowa to wiecej już sie nie rozpisuję ....- Zapalająca się kontrolka oleju na wyższych obrotach 1,9TDI 1Z
Może smok od pompy przytkany..i brakuje mu oleju na wyższych obrotach- Włączajacy się ABS-błąd-Wheel Speed Impulses; Deviation
z tyłu masz na tarczy koronki ABS a z przodu na przegubie- Świece żarowe 1.9 Tdi
Witaj ... Moze i ja coś dołożę Ci do tematu... Na poczatek to popraw sobie kod silnika w profilu bo takiego nie ma ... To nie dokońca jest prawda ..W tym przypadku świece nie grzeją "wstępnie " Ale po odpaleniu dogrzewają komorę gdy silnik ma mniej (o ile dobrze pamietam ) 50 stopni C Ja tak szybko nie brał bym sie za wykręcanie świec bo możesz sobie narobić wiecej szkód niż sobie wyobrażasz Pierw bym sprawdził oporność świeć i pobór mocy jaką pobierają jeśli tu by nie było widać lub słaby byłby wynik to dopiero można mysleć o wymianie na nowe.... U siebie sprawdzałem a mają już kilka lat po wymianie to Oporność maią 1,2 a Oha (powinna być od 09-1,2 ) a pobór około 18 A i z czasm maleje (to normalny objaw) Przy obecnych niewiele na - temperatury odpalenie zimnego zdrowego disla nie powinno sprawić kłopotów nawet z niesprawnymi świecami żarowymi Przy wykręceniu swiec mozesz napotkać kłopoty z odkręceniem świecy - wykręcenie gwintu razem ze swiecą lub jej ukręcenie a w tedy wiadomo ... Ale decyzję o wykręceniu i sprawdzeniu metodą na krótko na aku. pozostawiam Tobie .... - Jaki przegub zewnętrzny mały czy duży ?