Treść opublikowana przez OLIVER
-
Sprzęgło alternatora
No to chyba wszystko jasne ...Wymiana na nowe
-
Sprzęgło alternatora
Oczywiście że i nowe koło pasowe ślizga się z oporem Może byś sobie sprawdził u kogoś innego i porównał czy u Ciebie ten opór ślizgu jest większy...Po co iść w koszty gdyby się okazało że masz w dobrym stanie U mnie delikatnie drga napinacz na zimnym silniku do puki grzeją świece gdy przestają grzać i alternator pracuje bez wysiłku napinacz spokojnie pracuje .... Możesz jeszcze sobie sprawdzić odkręcając kabel ładowania od alternatora czy masz różnice (ten gruby klucz 13 )
-
Przepływomierz 1.8T BEX
- Przewód/rurka odmy
tu masz ...chyba słabo szukasz https://kayaba.istore.pl/pl/028103509-oe-028103509-czesci-oryginalne-odma-audi-a4-00-szt-vw-oe-vw-oe-vw-oe-935092.html- Schemat podciśnienia 1.9 TDI AJM
Panowie widze że co niektórzy mają tu jakieś pretensje co do ilości cm wężyka Że to jakieś tajemnice Przecież to Wy macie takie modele silnika AJM Więc w czym problem by podnieś maskę i sobie mniej wiecej pomierzyć Nie chce Wam się ?? Jak kupisz za mało lub za duzo to bedziesz miał do siebie pretensje ja Wam podałem średnice jaką macie mieć ...Czyli 3.5mm i 5 mm (oczywiście to średnica wewnątrz ) troche poszperałem i znalazłem ze do ...AJM 3,5 mm potrzeba około 170 cm 5 mm potrzeba około 61 cm A na ile to jest prawda to sobie sprawdzić sami- Wymiana łożyska koła przedniego (fotostory)
Kolego .Pytałeś mechaników ile by Ci skasowali za fachową wymianę?.Wymiana łozyska u mechanika nie jest znowu taka droga .. łożysko stare powinno być wyciśnięte a nie wybite a nowe powinno być wprasowane tak by nie uszkodzić łozyska i nie pokrzywić piasty śruba ta imbusowa co trzyma piastę z półosią powinna być każdorazowo nowa i dokręcona z odpowiednią siłą N-m Nie wspomnę już o nakrętkach samo blokujących w zawieszeniu gdzie również powinny być każdorazowo nowe Czasem człowiek chce coś zaoszczędzić a narobi sobie więcej strat niż to jest warte...Takie jest moje zdanie Wiem jak jest z tym, nie pytalem ile chca za wymiane ale siedze w NL obecnie a za sama wymiane wtryskow gosc mi powiedzial 40 od jednego wiec robiac to sam mozna rzec ze zaoszczedzilem 160 euro a nie bede owijal w bawelne ze hajs sie mnie lepi jak muchy latem. wiec musze po prostu wybalansowac miedzy tym co potrafie sam zrobic a tym czego nie dam rady i w ostatecznosci oddac to do mechanika. sam nie bardzo mam ochote grzebac przy zawieszeniu i hamulcach. co innego przy silniku jak ostatnio wtryski a potem dawka paliwa to co innego bo albo odpali albo nie i mozna probowac dopoki nie odpali. ale przy zawiasie i hamulcach zle poskrecam i przy czwartym nacisnieciu hamulca juz moge sie obudzic z reka w nocniku na autostradzie dlatego wolalem sie najpierw zorientowac. pracuje w budynku gdzie jest kilka firm jedna z nich produkuje frezarki tokarki i inne rzeczy wiec dostep do wiekszosci narzedzi mam tylko z ta prasa jest problem nie wiem czy znajde cos zeby ja jakos zastapic lub czy wogole da sie to czyms zastapic. naprawde wolalbym to oddac do mechanika zeby zaoszczedzic sobie stresu ale rzeczywistosc jest taka a nie inna nie naleze tu w holandii do grupy ludzi ktorzy zawoza auto do mechanika jak sie cos zepsuje. tak jak mowilem nie jestem mechanikiem w ani jednym procencie ale po ostatnich akcjach podchodze troche smialej do naprawy samochodu. Z drugiej strony przypomina mi sie jak kumpel mi wymienial jeden wachacz przed wyjazdem na podworku to nie wiem czy chce rozkrecac te wachacze ze wszystkich rzeczy wlasnie nigdy nie mialem ochoty robic cokolwiek przy zawieszeniu. mowie tu o momencie kiedy dysponuje jedynie lewarkiem. podziwiam gosci ktorzy potrafia robic takie rzeczy w takich warunkach jak na przyklad czytam jak goscie na forum sie pytaja czy dadza rade wymienic pasek rozrzadu pod blokiem przy czym ja zeby sie do niego dostac rozkrecalem calutki przod no ale jak ktos od malego siedzi w mechanice to juz ma opanowane co jest gdzie i jak to podejsc. p.s. tak jakby ktos byl ciekawy ile kosztuja uslugi mechaniczne w NL bez znajomosci to tylko dlatego ze nie mialem kanalu pojechalem do goscia na wymiane rozrusznika skasowal mnie za to 70 euro. wiec troche drogo. Hmmmmmm Ceny u mechanika poza granicami PL nie brałem pod uwagę ..Mniej wiecej wiem ile kasują sobie mechanicy Tam To prawda ceny szokują ...Ale To jest takie nasze PL. patrzenie na to ...Przecież tam chyba pracujesz i zarabiasz .Przecież obywatele tych Państw tam zyją i naprawiają samochody ..prawda?Ale to nie temat na taką dyskusję ....Sorry Moim zdaniem rozkręcenie i wyjęcie zwrotnicy nie jest skomplikowane a jesli nie masz prasy to zawieś do goscia samą zwrotnice z piastą i niech Ci przełoży łożysko fachowo i powinno Ci wyjść cenowo o wiele taniej ...No bo inaczej i taniej ja tego nie widzę ... Chyba ze ktoś inny Ci podsunie inny pomysł...- Schemat podciśnienia 1.9 TDI AJM
Tam są wężyki 3,5 i 5 mm a ile? Czy tak trudno Ci mniej wiecej pomierzyć u siebie? kupisz wiecej to nic sie nie stanie ,przecież nie kosztuje majątek...ale nie zakładaj dłuższych niż są bo to nie wskazane ...- Cieknie z węża przy pompie wspomagania
Kup ori w ASO koszt około 2,5 zł sztuka , numer N 013 848 7 No chyba ze nie masz takiej możliwości to kup w motoryzacyjnym na próbę takie podkładki i powinna być dokręcona sruba z siłą 50 N-m- Wymiana łożyska koła przedniego (fotostory)
Kolego .Pytałeś mechaników ile by Ci skasowali za fachową wymianę?.Wymiana łozyska u mechanika nie jest znowu taka droga .. łożysko stare powinno być wyciśnięte a nie wybite a nowe powinno być wprasowane tak by nie uszkodzić łozyska i nie pokrzywić piasty śruba ta imbusowa co trzyma piastę z półosią powinna być każdorazowo nowa i dokręcona z odpowiednią siłą N-m Nie wspomnę już o nakrętkach samo blokujących w zawieszeniu gdzie również powinny być każdorazowo nowe Czasem człowiek chce coś zaoszczędzić a narobi sobie więcej strat niż to jest warte...Takie jest moje zdanie- Prośba o momenty dokręcenia śrub (rozrząd)
Pokrywy łożysk wałka rozrz. powinny być dokręcone siła 20 N-m- zawór n75 brak podcisnienia
Popatrz na profil jakie tam są bzdury po pisane i weź na to poprawkę Sorry za OT- Cieknie z węża przy pompie wspomagania
Powinny tam być pierścienie uszczelniające 16x22 dwa przy pompie i dwa przy maglu ... Moze by tak spróbować dociagnąć? A kiedy był wymieniany płyn wspomagania i czyszczony układ?- Prośba o momenty dokręcenia śrub (rozrząd)
śruba koła zebatego wału -90 N-m +90* śruba ma być każdorazowo nowa śruby koła pasowego -25 N-m śruba koła wałka rozrzadu -45 N-m- Wąż odma pekl pomocy
Kolego po 1 zmień kod silnika w profilu Po 2 jak napiszesz post to go przeczytaj nim go wyślesz. Czy to co napisałeś trzyma sie kupy.... A wracając do Twojego pytania Tak trzeba to wymienić . Raczej to jest przyczyną wycieku oleju do komory silnika Szukaj : Rura odpowietrzająca 028 103 509 Koszt w ASO to około 69 zł- Świece żarowe
- Pływak
- Kod Części - chłodnica w 3.0tdi z 2005r (BKN)
Tyle znalazłem ... Od 2008 literki na końcu to AM- Wymiana uszczelek (dolnych) pompy wtryskowej
Rafał ...Poczytaj tu i pooglądaj fotki powinno Ci to pomóc Jest troche roboty ale .... http://www.audi80.pl/rozbieranie-pompy-wtryskowej-bosch-vp-37-vt65472.htm http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=258443&start=84- Czujnik cisnienia doladowania G31 2.0 TDI BLB
Czy o ten Ci chodzi??- AFN prośba o analizę logów
To nie ten dział Kolego!!! To powinno być w dziale http://a4-klub.pl/index.php?/forum/31-diagnostyka-vag/ Zrób komplet logów jak to powinno być zrobione a nie jednego To może ktoś oceni Ci motorownie ....- Wymiana zaworu odmy (odpowietrzającego)
ori w aso .około 228 zł- POMPOWTRYSK SO BRD NUMER KATALOGOWY
Od Października 2010r zmieniono oznaczenie w 1 przypadku literka M zamieniona na T w 2 przypadku literki MZ zamieniono na TX tyle mowi etka ....- Sruby do przykrecania jarzma
Kolego...lepiej uzupełnij sobie profil bedzie łatwiej szukać nie prosciej napisać było że chodzi Ci o śruby do jarzma tył ? Myślę że o te Ci chodzi .... Tam przychodzą śruby imbusowe kołnierzowe góra AM10X1,25X52,5 N 910 587 02 dół. M10x1,25x62,5 N 910 588 02- Ciężko odpala po nocy. AFN!
A jaki powinien być ten kąt od 49-53? taki dokładnie ....- Korek w bloku od plynu chlodniczego !
odkręć sobie króciec od bloku i wyciąg termostat i masz cały płyn spuszczony w bloku nie ma korka spustowego... - Przewód/rurka odmy