Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

OLIVER

Pasjonat

Treść opublikowana przez OLIVER

  1. z tego co znalazłem to pasuje do : posuje do: SKODA SKODA FABIA 2003 -> .... SKODA FABIA RS 96KW 130KM SKODA OCTAVIA 2003 -> .... SKODA OCTAVIA 1.9 TDI 96KW 130KM SKODA OCTAVIA 2.0 TDI 103KW 140KM SKODA OCTAVIA 2.0 TDI 100KW 136KM SKODA OCTAVIA 2.0 TDI 125KW 170KM SKODA OCTAVIA Kombi 2003 -> .... SKODA OCTAVIA Kombi 2.0 TDI 100KW 136KM SKODA OCTAVIA Kombi 2.0 TDI 103KW 140KM SKODA OCTAVIA Kombi 2.0 TDI 125KW 170KM SKODA SUPERB 02,2002 -> .... SKODA SUPERB 1.9 TDI 96KW 130KM SKODA SUPERB 1.9 TDI 85KW 115KM SKODA SUPERB 1.9 TDI 77KW 105KM SKODA SUPERB 2.0 TDI 103KW 140KM SKODA SUPERB Kombi 2.0 TDI 103KW 140KM A jednak mozna stosować w Audi ale nie do silnika 90KM.. http://auto-vag.pl/przeplywomierz-masowy-powietrza-bosch-0-281-002-461-p-238.html Ja jestem na NIE ...Ja szukał bym dokładnie takiej jak miałeś ..0 281 002 216
  2. Kolego... Po pierwsze ...Logi są żle zrobione ...Wejdź sobie tu http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/faq-forum-diagnostyka-vag-2950/ poszukaj jak zrobić logi dla Twojego silnika i wykonaj je zgodnie z zaleceniami Następnie w tym dziale Diagnostyka VAG jest coś takiego jak - Napisz nowy temat - u góry klikasz opisujesz problem wklejasz przetworzone logi , zakładasz nowy swój wątek i cierpliwie czekasz na opinie fachowców. Ps. No i napisz o jaki silnik chodzi bo nic nie wiadomo z Twojego profilu..
  3. Posłałem odpowiedź na PW.
  4. Stasiu, troche mnie znasz i chyba nie uwazasz mnie za kompletna idiotke... Przeciesz jest jasne ze logi zrobi tak jak to ma byc (1500-4200) A to ze napisałam, zeby uwazal na pedal gazu... to teraz jak pojedzie na jazde próbna-testowa. Zanim zacznie robic logi, to napewno troche pojezdzi i zobaczy jak auto reaguje i co sie dzieje. I w tym momencie, uwazam ze powinien byc ostrozny z pedalem gazu, bo to jeszcze nic nie wiadomo. Wiec zeby nie dał mu odrazu... 100%... O to mi chodziło... Pozdrawiam Dana Danusiu...Ja tak nie uważam ...Tylko z tym gazem to moim zdaniem nie potrzebnie napisałaś ..bo niby jak ma wykonać tą jaze próbną i uważać na gaz ...Przecież już go wkręcał na obroty na postoju...Jak pisał ze " działa puki co jak należy." Ale dobra ....nie bedę zaśmiecał wątku ...sorry ze to tak głupio wyszło Pozdrawiam ...
  5. Co Wy tak sie tej rezerwy wszyscy boicie....Ja też mam samochód nie młody i z ciekawosci zagladnołem do zbiornika jak miałem końcówkę paliwa i co ? czysciutko w zbiorniku..a i tak smok ciągnie z samego dołu cały czas paliwo więc......... Jak się leje paliwo z pewnego źródła i dobre to nie ma obawy poza zapowietrzeniem ....Gdy sie za późno zatankuje..Ale każdy robi jak uwaza ...... A co do gazu ..Danusiu ...Jak kolega ma zrobić dynamiczne logi jak nie wciśnie gazu do oporu?
  6. Witaj ..No sam jestem ciekaw co Ci odpisze ... Według mnie ...Patrząc na ten opis tych świec ,na ich numer to dokładnie takie same mam zamontowane u siebie w AFN-nie... a co do długosci zabudowy 30mm to gościu chyba zmierzył i podał odległość zabudowy ta...
  7. Dzieki Tomku za czujność i korektę....Myslę ze kolega Kris88 weźmie to po uwagę
  8. Może to Ci pomoże......
  9. Witaj Z tego co ja sie orientuje, to nie ma takich pompowtryskiwaczy o symbolu CB A napewno to nie sa PD do silnika AVF... Ja znam z takimi oznaczeniami... 073 - AA,AL,AJ,AR,BX,BA,FX,EX... Ale moze sie myle. A poza tym zrob wkoncu logi. PS. I skad wiesz ze to AVF...? Z tego co ja sie orientuję to w silniku AVF występują tylko dea rodzaje pompowtryskiwaczy ,takie same jak w AWX
  10. Mam dokładnie ten sam zestaw Coval..i jestem z niego zadowolony... Co do dożywotniej gwarancji...to podchodzę do tego z dystansem .... na temat Yato nie wypowiem się ...Może ktoś inny Ci Coś podpowie na ich temat.
  11. Może to Ci pomoże,Nic nie jest wspomniane o Q
  12. to ze Ty przejedziesz 3-4km i tarcze są nagrzane to jeszcze nic nie mówi ..Jak bardzo są nagrzane ? Wiadomo ze klocek delikatnie ociera o tarcze i zawsze coś sie nagrzeje mimo ze się nie hamuje Samochód na lewarek zakręć ręką kołem i zobaczysz czy trzymają hamulce czy nie ...jak trzymają to zapewne tłoczki za mało się wracają są do czyszczenia bądź do wymiany wraz z uszczelnieniami ... Powinno pomóc
  13. Piszesz ze szukałeś i nic nie znalazłeś na ten temat a niedawno było pare tematów podobnych ... Posprawdzałeś cały dolot ...a posprawdzałeś cały układ pod cisnienia ? patrzyłeś jak chodzi sztanga Czy pracuje góra dółjak przy gazujesz.... Z fusów to chyba Ci sie przycina sztanga i przeładowuje i wpada w tryb awaryjny .Szykuje sie czyszczenie turba prawdopodobnie ..... Komplet logów w odpowiednim dziale zamieść i na pewno Koledzy sie wypowiedzą i postawią diagnozę ......
  14. Patryk Tu sie nie zgodzę z Tobą żeby był ten wężyk zaślepiony... Osobiście sprawdzałem ,zdjołem pokrywe filtra i patrzyłem co jest na końcu tego króćca idącego do tej pokrywy ..Nic tam nie ma poza otworkiem około 3mm Zaś po ściągnięciu tego wężyka ja nie zauważyłem żadnej różnicy w pracy układu pod ciśnienia a do tego wężyka na wolnych obrotach cały czas jest zasysane powietrze (nie sprawdzałem jak jest gdy są obroty większe bo nie mama mi kto przy gazować ) Chyba że ja mam coś nie tak?? Moje zdanie na ten temat to po to jest podłączony ten wężyk pod filtr by zasysać czyste powietrze do układu Pozdrawiam .
  15. Trudno jest ot tak na odległość powiedzieć Ci co masz nie tak .Owiele prościej by było jak byś stał autem na podwórku.HaHa A podmieniałeś ten zawór N18z N75? jesli nie to spróbuj i zobacz czy będzie to samo ..bo nikt Ci tego nie zrobi za Ciebie ...Jesli chcesz sobie sam naprawić Niunię to rób coś i pisz co zrobiłeś i jaki tego jest efekt ...a jest tu na forum sporo fachowców i na pewno Ci pomogą Wiem coś o tym.Zakładam ze całe pod cisnienie masz dobrze podłączone
  16. Marek poczytaj dobrze powyżej kolegi Tomka wyjaśnienie ..... Bo mówisz ze jest ciepło i świece teraz nie grzeją ...i nie powinny grzać ... Owszem cytuję "Faza rozgrzewania komór spalania przed rozruchem " to prawda ..teraz nie grzeje .... Ale cytuję " w zależności od oprogramowania sterownika silnika, ECU dogrzewa komory spalania w celu wyrównania pracy silnika zanim ten osiągnie temperaturę 30*C lub po około 2 minutach" ...To jest prawda i mimo ze jest lato to silnik zimny nie osiąga 30*C po nocy I przynajmniej u mnie tak jest świece dogrzewają przez około 2 minuty.. Przerywa to jedynie zwiększenie obrotów w okolice 2500o/m Sam miałem wątpliwości czy tak ma być ,lato, ciepło a z rana swiece dogrzewają po odpaleni..czy nie mam uwalonego czujnika G62 kupiłem nowy wymieniłem i to samo Więc? Kolega Tomek rozwiał moje wątpliwości. Zgadza się. Pomimo lata u mnie również świece dogrzewają (wymieniony czujnik G62 na ori). Po 2 minutach słychać dźwięk (pykniecie) przekaznika. Dodam jeszcze ze można to zauważyć jak ładnie pod świetlanie licznika jaśnieje jak przekroczy sie te 2500o/m a troszkę przy ciemnieje jak spadną obroty i świeczki znów dogrzewają Oczywiście tylko w tym czasie ok 2minut po odpaleniu zimnego silnika
  17. Marek poczytaj dobrze powyżej kolegi Tomka wyjaśnienie ..... Bo mówisz ze jest ciepło i świece teraz nie grzeją ...i nie powinny grzać ... Owszem cytuję "Faza rozgrzewania komór spalania przed rozruchem " to prawda ..teraz nie grzeje .... Ale cytuję " w zależności od oprogramowania sterownika silnika, ECU dogrzewa komory spalania w celu wyrównania pracy silnika zanim ten osiągnie temperaturę 30*C lub po około 2 minutach" ...To jest prawda i mimo ze jest lato to silnik zimny nie osiąga 30*C po nocy I przynajmniej u mnie tak jest świece dogrzewają przez około 2 minuty.. Przerywa to jedynie zwiększenie obrotów w okolice 2500o/m Sam miałem wątpliwości czy tak ma być ,lato, ciepło a z rana swiece dogrzewają po odpaleni..czy nie mam uwalonego czujnika G62 kupiłem nowy wymieniłem i to samo Więc? Kolega Tomek rozwiał moje wątpliwości.
  18. Co do tego króćca to trzeba coś pokombinować by ten wężyk tam nałożyć .Można przewiercić śrubkę M6 wiertłem 3mm i ją tam zamiast tego króćca zamontować i na nią nałożyć wężyk .To jeden z przykładów tylko A co do zaworu N18 to jest z tyłu zawieszony na tej grubej plastikowej róże ,dolocie ....złap ręką za ten wężyk zaznaczony strzałką czerwoną to Cie zaprowadzi do niego ... To ze sztanga jest zassana do samej góry na wolnych obrotach to objaw jak najbardziej w porządku tylko jak przy gazujesz to powinna opadać ,a jak silnik znowu wejdzie na małe-wolne obroty to powinna znów być zaciągnieta do gory ....sprawdź sobie czy tak jest ..
  19. ten wężyk wy piety z obudowy filtra nie ma bez pośredniego wpływu na utratę pod ciśnienia .W obecnej sytuacji jest narażony na zabrudzenie układu pod ciśnienia co ma negatywny wpływ na jego działanie i powinien być w pietydo obudowy filtra
  20. zrób jeszcze tak weź dłuzszy kawałek wężyka 3mm i podepmij go do trujnika na scianie grodziowej w miejsce gdzie jest wpiety wężyk 3mm na tej rurce co idzie do serwa...i bezpośrednio na gruche i zobacz czy potrafi zaciągnąć sztangę czy nie jeśli potrafi to raczej N 75 sie skończył co zdarza się rzadko i wtedy podmień N75z n18i zobacz jaki efekt.
  21. To prawda ze ciężko chodzi bo utrudnia to gruszka ..dlatego wyzej pisałem byś odkręcił gruche od podstawy (2x nakredka m6 pod gruchą )i wtedy bedzie Ci łatwo rozruszać czy sprawdzić jak chodzi sztanga .ale to jakoś opornie rozumiesz .sorry:decayed: Szukaj jest na forum gdzieś opis i fotki http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/all-b5-czyszczenie-turbiny-opis-foto-179099/ albo to Czyszczenie zablokowanych łopatek w turbinie. - YouTube
  22. a wd40 próbowałeś tam siknąć?
  23. Ok czyli sztanga chodzi ..a nie próbowałeś w ten sposób ..odpalić auto wolne obroty sciągnąć wężyk i spróbować ręką pociś sztangę w dół Czy coś pójdzie i odwrotnie ...Nałożyć wężyk i jak zaciągnie sztangę spróbować ją podciągnąć do góry czy da rade ... Sorry za takie doświadczenia ale coś trzeba robić bo u Ciebie w logu BS 011 turbo tak jakby wogile nie dmuchało a dynamicznym 011 bardzo wolno wstaje i też słabo dmucha ..... Ja na Twoim miejscu zdemontowałbym turbine porządnie bym oglądnoł w jaki stanie jest wirnik (strona zimna )i wyczyścił porządnie kierowniczki muszlę części gorącej ( są na forum wątki jak to zrobić ) by być pewny jednej rzeczy . przy okazji po srawdzać cały dolot czy jest szczelny, kol. ssący de montaż posprawdzać czy nie ma nagaru .jak jest to wypalić (palnik propan butan) wloty ssące w głowicy po czyścić jak trzeba i poskręcać i powtórka logów i zobaczymy Ja wiem ze to troche czasochłonne ..ale ja też to przerabiałem i walczyłem z Kolagami Forum pare dni Turbinę w jeden dzień miałem na stole cztery razy i nie poddałem sie ...obecnie cieszę sie z pomocy kolegów i pracy którą włożyłem Jakieś doświadczenie zdobyłem Niunia smiga ze ąż miło ---------- Post dopisany at 14:33 ---------- Poprzedni post napisany at 14:31 ---------- To zrób podmiankę z N18 i zobaczysz czy jest lepiej N75 tak szybko nie pada .ale ....
  24. Marcin jesli masz pod ciśnienie na wężyku od gruszki to albo masz gruche do wymiany( nieszczelna )co sie bardzo rzadko zdarza albo masz tak zapieczone turbo ze to pod cisnienie nie poradzi zaciągnąć sztangi do góry...musisz podjąć decyzje i coś robić w tym kierunku bo samo sie nie zrobi....... Jeszcze mozesz użyć dużej strzykawki 100-150ml kawałek wężyka 3mm nałozyć na gruche i zaciągnąć tłokiek strzykawki sztanga powinna iść do góry około 2cm jeśli grucha jest Ok a kierowniczki nie zapieczone ale to moja taka sugestia.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.