Treść opublikowana przez sołtys85
-
[B5 ADP] Regeneracja wahaczy - pytania
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3683 Tu jest wątek o regeneracji wahaczy w Twoich okolicach. Pablo a możesz sie podzielić jakimś namiarem na ten zakłąd w Bytomiu i miło by było jakbyś pochwalił sie przelotami na tej regenerowanej zawieszcze.
-
Jakie tarcze i klocki hamulcowe do Audi A4 B5?
Chłopie ogarnij sie bo jak sie czyta Twoje wypowiedzi to :wallbash: :wallbash: Wklej se to w google i będziesz wiedział, że to są klocki TRW czy jak kto woli lucas do Twojego auta na przód. Najlepsza sprawdzona propozycja w stosunku cena=jakość.
-
[ALL B5] Immobiliser + Akumulator - pytania
A dlaczego kupiłes aku jak do diesla? Jak jeździs zma małych dystansach to w zimę mogę być niezłe kłopoty.
-
[B5 AEB] Problemy z zapłonem
Masz 2 wiatraki jeden napędzany i sterowan wiskoza on okęci sie cały czas w zależności od temperatury przyspiesza. MOżesz go łatwo sprawdzić. Odpalasz silnik na zimno i podnosisz maskę przykłądasz coś do wiatraka i próbujesz go zatrzymać np. kawałek kartonu. Jak uda sie zatrzymać to ok. Po dłuższej jeździe najlepiej po mieście podnieś maskę i ponownie najlepiej tym samym urządzonkiem spróbuj zatrzymać wiatrak jak sie zatrzyma przy użyciu podobniej siły co wcześniej to wisko do wymiany. Drugi wiatrak sterowany elektronicznie po naciśnieciu śnieżynki na klimatroniku. Wątpię, że wiatraki mają istotny wpływ na zapalanie samochodu.
-
[B5 AFN] Przy jeździe w ulewie pierwsze hamowanie słabe
A czy to możliwe żeby utworzył sie film olejowy? Na chłopski rozum to siły odśrodkowe są tak duże, że nie wydaje mi sie żeby cokolwiek mogło sie tam utrzymać.
-
[ALL] Klocki Master Sport
A mocno brudzą felgi? Strach Ci zostawić furaka na zakladzie bo zaraz go skatujesz :polew: Ale czego sie nie robi dla dobra nauki
-
[B5 AEB] Problemy z zapłonem
Jak sie któryś zatrze w pozycji otwartej lub nie trzyma szczelności to wtedy pracują. Może też być sytuacja, że sterownik LPG jednoczęsnie dawkuje dwa rodzaje paliwa. Listwy LPG nagminnie popuszczją lpg do kolektorów ssących, to jedna z oznak ich zużycia.
-
[B5 AEB] Problemy z zapłonem
Raczej pompa nie wchodzi w grę bo na gazie dzieje sie to samo. Idąc tą ściezka to bardziej obstawiał bym nieszczelne wtryskiwacze benzynowe a moze i gazowe z powodu złego ustawienia sterownika lub jego uszkodzenia. A jak odpalisz auto to spróbuj wygiągnać bezpiecznik 28 (wyłaczysz pompę paliwa) i jeździć na samym LPG. Jak wtryskiwacze benzynowe okazało by się, że nieszczelne to powinień smigać.
-
[B5 ADR] Identyfikacja części
W tej częsci po prawej masz wtyczkę i idzie przewód to czujnika halla i ot cała filozofia.
-
[B5 ADR] Identyfikacja części
W tej większej blaszce jest czujnik i to on odpowiada za informację dla ecu o położeniu pierwszego cylinda.
-
[INNE] Problem z dmuchawą powietrza w Peugeot 405
Przełacznik dmuchawy trzeba obejrzeć i wszystko bedzie jasne.
-
[ALL B5] Nowe zawieszenie czy regenerowane?
sworznie na górnych wahaczach Uuuuuuuu no to lipa bo tego sam nie zregeneruje a ściezkia raczej nie chce przecierać choć Ci z passata też ponoć to regenerowali. Z tulejami gumowymi nie ma problemu bo nie raz wprasowywałem do zawieszenia stalowego takie coś i śmiga nieporównywalnie lepiej w porównaniu ze standardową gumą.
-
[ALL B5] Nowe zawieszenie czy regenerowane?
Na forum passata natknałe sie na temat regenerowani zawieszenia i wypoawiadało sie kilku taksówkarzy i bardzo chwlili regenerowane zawieszenia w białymstoku. Testowali rózne od tanich po lemy i podobno na tych z regeneracji najwięcej tysiaków przejchali. Ja tak sie zastanawiam, ze jak moze padna i akurat do wymiany bedą gumy simerbloka to dotoczę sobie z poluretanu zółtego i zobacze jak wtedy będzie sie jeździć. Panowie a jak wymieniacie swoje wahacze to co najczęsciej jest padnięte? Simerbloki czy swoznie wybite?
-
[B5 AJL] Co to jest...?
A ja z innej beczki. Masz błąd w opisie czy masz napęd tylko na jedną oś? Jak tak to jesteś pierwszą osobą która ma AJL bez quattro?????
-
[ALL B5] Sprężyny - jakie firmy polecacie
A jakie masz zawieszenie? Możesz sie z kimś zamienić oddasz mu swoje za dopłatą a Ty weźmiesz serie i obie strony będą zadowolone. Zapodaj zdjecie samochodu to oblukamy jak sie prezentuje.
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
Co prawda nigdy nie miałem takiego silnika ale z tego co czytałem to użytkownicy srasznie narzekają na te jednostki ze wzgledu na zużycie oleju. Z licznych tematów na forum wynika, że nie jest to akurat przypadek odosobniony.Sprawdz chłodniczkę oleju jak coś takiego masz bo w 1,8t często leci.
-
[B5 ADR] Strzela z rury
A może CI wtryskiwacze benzynowe popuszczają i zbiera sie duża dawka Pb+LPG i następuje bum.[br]Dopisany: 10 Maj 2010, 17:47_________________________________________________Można zobaczyć tak. Jak samochód przełaczy sie na LPG to wyjąć bezpiecznik 28 od pompy paliwa i zobaczyć czy jest poprawa.
-
[B5 ANA] Wymiana sprzęgła z kołem dwumasowym czy bez ?
Sprzęgło na siłowniku hydraulicznym można odpowietrzyć tobi sie to tak jak przy hamulcach.
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
Kolego a jakiej konsystencji jest ten osad w zbioriczku? Jak masz maź pod korkiem oleju to płyn chłodniczy dostaje sie do oleju. Jak masz jakieś szlamy w zbiorniczku wyrównawczym to może wypłukało syf po dłuższej trasie. Może czas wymienić płyn i przepłukać układ. Są ślady oleju w zbiorniczku? Te silniki bardzo lubią łyknąc olej i może na trasie cisnąłeś i tak wyszło? Jak wczęsnaiej użytkowałes auto? może sama miasto i małe prędkości z niewielkim obciązeniem silnika do 3 tyś obr/min a trasa jedank wymagała większego wytężenia od silnika.
-
[B5 AJL] Silnik drży, kopci na biało, turbina w oleju 1,8T FILM, FOTKI
Panowie chyba usterka zlokalizowana. Prawdopodobnie padł wtryskiwacz benzynowy i całkowicie zalewa cylinder. Jak kręciłem bez świecy to aż tryskało na 50cm w górę paliwo. Ciśnienie zmierzone i 12,5 jest więc ok największa zmora odgoniona. Ma ktoś może na stanie taki wtryskiwacz najlepiej z wawy?
-
[B5 ADR] Silnik klekocze jak diesel
Jak ma spiepszyć to szkoda żeby sie zabierał za cokolwiek. Brawo dla niego, że ma tyle samokrytyki i realnie ocenia swoje umiejętności.
-
[B5 AJL] Silnik drży, kopci na biało, turbina w oleju 1,8T FILM, FOTKI
Objawy od razu sie ujawniły i po diagnozie, że coś jest nie tak przejechałem 1,1km. Trudno powiedziec ile oleju ubyło bo miałem ułamaną tą rureczkę plastikową od miarki oleju. Szacuję że ubyło 0,5l oleju po przejechaniu 9kkm 0W/40. Moduł i cewki podmienione na samym początku i nadal bez zmian. Może jutro uda mi sie zmierzyć komprechę i mam nadzieję ze okaże sie że silnik mechanicznie jest zdrowy. Bo był w wyśmienitym stanie. Czytałem kiedyś, że też wymieniałeś motorownię można wiedziec ile za nią dałeś? Na lpg i na Pb chodzi bardzo dobrze tylko, że trzęsie bo gar jeden nie pracuje. Postaram sie jutro zmierzyć ciśnienie i sie okaże.
-
[B5 AJL] Silnik drży, kopci na biało, turbina w oleju 1,8T FILM, FOTKI
Na Lpg przełącza sie bez najmniejszego problemu i łądnie pracuej na nim. Coś mi mówi, że głowica może być uszkodzona skoro nie pracuje na jedym cylindrze. W najlepszym przypadku zawór niedomaga i da sie to zrobić bez sciągania głowicy lub wypalił sie i nie trzyma szczelnosci. Jutro postaram sie załatwić nanometr i zmierzyć kompresję. Jak się przejechałem (1,1km) to cała mokra plama z turbiny wyschła i już sie nie pojawia. A jak turbina bierze olej to dym jest biały czy niebiesawy bo u mnie na biało dymi a jak przyłoże rękę do wydechu to zero oleju na dłoni.
-
[B5 AJL] Silnik drży, kopci na biało, turbina w oleju 1,8T FILM, FOTKI
Świeca podmieniona i nadal to samo bez zmian d*pa. Świecę, która wyjąłem była mokra od benzolu i śmierdziało paliwem. Przejechałem sie i nawet ma siłę tylko przeraźliwie dymi, że ten co za mną jedzie to ma z pół metra widocznosci. Co teraz najlepiej zrobić żeby drgnać z miejsca? Może jutro uda mi sie umówić w VW na diagnostykę.
-
[B5 AJL] Silnik drży, kopci na biało, turbina w oleju 1,8T FILM, FOTKI
Niespalone paliwo wydostaje sie przez zawory wydechowe do kol wydechowego i do turbiny. Częsc wydostaje sie w postaci dymu białego po zetknięciu z gorącymi elementami turbo a część paruje przez uszczelki turbo i stąd mokra plama. Po odpaleniu na zimno strasznie śmierdzi benzyną, a na turbo jak sie powacha to też czuć benzol olej to raczej nie jest. Z drugiej strony zastanawiam się, że benzyna powinna mega szybko parować i nie pozostawiać śladu, a może na żeliwie będzie ślad.