Treść opublikowana przez sołtys85
-
Urządzenie wielofunkcyjne
http://allegro.pl/uniwersalny-komputer-pokladowy-paliwa-spalania-i2296246468.html
-
Czy takie rysy dyskwalifikują tłoczek???
Ze zdjęcia trudno cos powiedzieć ale wygląda mi to na rdzawy nalot. Potraktuj go pasta tempo może te ślady zejdą. Jak ręką przeciągasz po tłoczku to czuć nierówności? ---------- Post dopisany at 12:48 ---------- Poprzedni post napisany at 12:48 ---------- Ze zdjęcia trudno cos powiedzieć ale wygląda mi to na rdzawy nalot. Potraktuj go pasta tempo może te ślady zejdą. Jak ręką przeciągasz po tłoczku to czuć nierówności?
-
Nagła zamuła, brak mocy
A skąd ten ryk? Coś może sie posypało mechanicznego tak jak napisane wcześniej rozrząd. Swiece do sprawdzenia. Nie spotkałem sie z sytuacją, żeby silnik nie wkręcał sie do maxa. Ma ten silnik przepływkę? Jeśli tak to zobacz jak bedzie pracował po odpięciu z sondą można zrobić ten sam myk. ---------- Post dopisany at 09:11 ---------- Poprzedni post napisany at 09:10 ---------- A skąd ten ryk? Coś może sie posypało mechanicznego tak jak napisane wcześniej rozrząd. Swiece do sprawdzenia. Nie spotkałem sie z sytuacją, żeby silnik nie wkręcał sie do maxa. Ma ten silnik przepływkę? Jeśli tak to zobacz jak bedzie pracował po odpięciu z sondą można zrobić ten sam myk.
-
Duże spalanie... Klika sugestii i pytań
A gaz regulowałeś? Świece zapłonowe jaki mają kolor na elektrodach po wykręceniu? ---------- Post dopisany at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ---------- A gaz regulowałeś? Świece zapłonowe jaki mają kolor na elektrodach po wykręceniu?
-
Wiskoza wentylatora chłodnicy
Czujnik temperatury do wymiany. ---------- Post dopisany at 22:24 ---------- Poprzedni post napisany at 22:24 ---------- Czujnik temperatury do wymiany.
-
VAG a kompresja na cylindrach...
Nie. Zwykły manometr załatwi sprawę, ale jak sie nie znasz na tym to wątpię, że sprzedający zgodzi sie na takowe zabiegi. 1,8t ma kompresję z tego co pamiętam od 12,5 do 8 barów ale wiadomo te 8 to już agonia, ale zadziwiające że taką rozpiętość silnik toleruje. ---------- Post dopisany at 20:49 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ---------- Nie. Zwykły manometr załatwi sprawę, ale jak sie nie znasz na tym to wątpię, że sprzedający zgodzi sie na takowe zabiegi. 1,8t ma kompresję z tego co pamiętam od 12,5 do 8 barów ale wiadomo te 8 to już agonia, ale zadziwiające że taką rozpiętość silnik toleruje.
-
Wymiana oleju w QUATTRO skrzynia i dyfer
Tak to samo zalewasz. Z tego co pamietam skrzynia 2,3l Dyfer 1,8l. ---------- Post dopisany at 20:45 ---------- Poprzedni post napisany at 20:45 ---------- Tak to samo zalewasz. Z tego co pamietam skrzynia 2,3l Dyfer 1,8l.
-
[ALL B5] Trzeszczenie przy nacisku
Olej to metoda bardzo pokrętna i pracochłonna. Jedna osoba wkłada rękę pod nadkole a druga naciska pojadz. Ten który skrzypi będzie drżał na tyle wyraźnie, że da sie to zlokalizować przez dotyk. Też miałem febi i wytrzymały 30kkm ale sworznie zaczęły walić.
-
Jaki olej po wymianie silnika ?
A po co go w ogóle płukać? Zalać olej na jakim ma jeździć i tyle. Jedyne co może stać sie silnikowi jak stoi to pierścienie moga stanąć ale na to to nawet mineralny nie pomoże a jedynie nafta bezpośrenio do komory spalania. Pół roku to krótki okres wiec nie ma co sie spinać i szukac problemów.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A skąd takowa rada? Po co płacić za filtr tyle kasy jak można za 20zł mieć tak samo doby np. mann. W czym niby ma tkwić przewaga tego filtra nad innymi? Rada z autopsji - po 2 wymianach na mniejszy filtr (zamiennik) wystąpił problem z ciśnieniem oleju (czerowona kontrolka) zakończone czyszczeniem popmy oleju. Teraz 3 wymiana oleju i wszytsko OK p.s. skoro producent i etka zalecają orginalny większy filtr do AWT to może nie warto oszczędzać 30pln A skoro do AWT jest róznica w wielkości filtra ori względem mann to zwracam honor. Jeśli ktoś ma AJL(180KM) lub AEB(150Km) to śmiało polecam filtry mann i knecht nie ma róznicy w wielkości i sprawują sie naprawdę dobrze w mojej furmance AJL.
-
[ALL] Wykrzyknik w kółko migający
Ja tak miałem jak padł sterownik ABS.
-
Problem z LPG po wymianie przepustnicy
Nie trzeba. Pewnie coś porozpinałes podczas montażu? Zobacz czy przewody szczelne,nie pozaginane, wtyczki od wtryskiwaczy dobrze podpięte.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A skąd takowa rada? Po co płacić za filtr tyle kasy jak można za 20zł mieć tak samo doby np. mann. W czym niby ma tkwić przewaga tego filtra nad innymi?
-
Kornackiemu urwali drzwi w Maserati
Kierowca autobusu w cale nie jest winny. Zajmuje własny pas ruchu i cierpliwie czeka na możliwość zmiany pasa ruchu, podczas gdy kornacki narusza jego przestrzeń otwierająć drzwi. Niby stary warszawiak a nie stosuje sie do uwag rozklejonych na tyle autobusu "uwaga zachodzi na zakręcie".
-
Kornackiemu urwali drzwi w Maserati
Co tu debatować wina Kornackiego i Sochy ewidentna: 1. Zakaz zatrzymywania sie i postoju w zatoczce autobusu!!! Mandat dla Sochy 2. Drzwi ewidentnie wychodzą z obrębu zatoki i znacząco wtargnęły na sąsiedni pas ruchu. 3. Kornacki nie stosuje zasady ograniczonego zaufania i ogólnych zasad bezpieczeństwa. Opuszcza miejsce pasażera nie zamykając drzwi prawych, które silny wiatr może wyrwać i np. staranować matkę z wózkiem czekającą na przystanku. Zajmuje miejsce kierowcy nie upewniając się czy może otworzyć drzwi (nawet na sekundę nie zerknął za siebie), które zajmują sporą częsć sąsiedniego pasa ruchu. To jak wyprzedzanie bez spojrzenia w lewe lusterko!!! Panie Kornacki stracił Pan w moich oczach, trzeba się umieć przyznać do błędu.
-
Przeraźliwy pisk przy włączaniu klimy
Jeśli sprawdzać czy sie kompresor kręci ręką to koniecznie na właczonym silniku bo inaczej sprzęgło rozłączy przekazanie mocy i będziesz kręcił na pusto. Operacja trochę ryzykowna ma możliwosć uszkodzenia ciała, ale wykonalna tylko radzę gołą reką wkładać bez żadnych ubrań. niestety to może być objaw nieużywania klimy w sezonie zimowym.
-
[B7 BLB] Zapowietrza sie po wymianie silnika
A pompa dobrze zamontowana? nie jest zanurzona przypadkiem tylko cześćiowo w ropie i nie zasysa poł na pół ropy z powietrzem. Jak tworzy sie ciśnienie w filtrze to pewnie ską sie te powietrze bierze. Proponuję wziąć przezroczysty wezyk 2-3m bieżące i zamontowac go przy filtrze, podejrzewam że zobaczysz pęcherzyki powietrza w nim.
-
[B5 ADR] Problem pompa.!
Musisz jasniej opisać całą sytuację bo z tej relacji to nic nie wynika. Rozrusznik kręci? Jak włączysz zapłon to pompa paliwa wydaje dzwięk w zbiorniku? Próbowałeś odpalić w trybie awaryjnym tylko na LPG? Bezpiecznik od pompy ok?
-
Ile rocznie robicie km swoimi autkami??
55 tyś rocznie. Aż głowa boli ile to kasy idzie na tego grata rocznie!!!
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Zalej motula xces 8100 5w/40 i będzie gitara.
-
[B5 ADR] Klekotanie w czasie postoju
U mnie jak olej zbliża sie do wymiany to czasem klepią ale tylko jak rozgrzany, olej taki sam. Po wymianie na świeży jest ok. Może smok się przypchał syfem i dlatego słabsze ciśnienie jest.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A po co zmieniać na dużo gorszy olej? Tak dużó jeździsz, żeby oszczędzać te 50zł na bańce oleju? Jak dla mnie nie warto oszczedzać na takich rzeczach i czekac aż padnie turbo, zawory zaczną walić na zimno a potem na ciepło. Pozorna oszczędność. Uważam, że supermarket nie jest dobrym źródłem oleju tym bardzoej, że mobil jest najczęśćiej podrabianym olejem na świecie a wiadomo, że supermarket boerze od tego co ma taniej. Resztę wywnioskuj sam.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Tu masz namiar na oila land, ja ostatnio kupiłem od nich 20l motula 5w/40 i zrobili mi cenę 115zł za bankę 5l i dobrą cenę na filtry. http://a4-klub.pl/vb/showthread.php?138727-www-OIL-LAND-pl-TANIE-oleje-filtry-cz%EA%B6ci-Motul-Millers-Mann-Febi-itp&highlight=oil-land Polecam olej motul 5w/40 x-ces 8100 za te pieniądze do tak starych samochodów rewelka. Ja osobiście nie widzę nic nadzwyczajnego w tym oleju, sprawuje sie tak samo dobrze jak wczęsniej zalewany mobil 0w/40 a nie dość, że jest tańszy to jeszcze w 5l bańkach wiec co 4 wymianę masz gratis. Czysty zysk.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Jak zaufane źródło to raczej lali syntetyk lub ewentualnie pół wiec ja bym zalał motula i nie dudował z niczym. Po 10 klockach zlać i zalać nowy. To tani ale dobry olej i ma dobre właściwości myjące nie zostawia nagaru. Polecam jeszcze firmę oil land na forum kolega duras tym handluje więłem już od niego 35l oleju i wszystko gra.
-
[ALL] Problem z ładowaniem
U braciaka działy sie w oplu głupoty ze skrzynią i wystarczyło troche poeździć i wszytsko wyschło i jest ok Zobacz jakie masz ładowanie?