Treść opublikowana przez wampir
-
Jaki Największy Intercooler do 2.0tfsi
Gregor10.pl
-
B8 TrOOOOp
Wpisałem viny 2 aut, którymi się kiedys interesowałem i wyskoczylo, ze nie podlegają albo vin nieprawidłowy i nie biora odpowiedzialnosc za wynik poszukiwania Czy ta wyszukiwarka jest dla aut na rynek EU czy na inne też?
-
B8 TrOOOOp
Dotyczy tylko diesli czy benzyn tez?
-
1.8T BFB quattro stage 1
Mimo wszytko dziwnie wygląda ten dołek na wykresie. Jakby turbo nie trzymało albo mocno cofneło zapłon przez chwile.
-
1.8T BFB quattro stage 1
Strojąc na gazie można było lepiej zadbać aby moc nie opadała tak szybko...
-
Polecane opony letnie
215/45/17 jest opona 2cm mniejsza na średnicy od wzorcowej
-
B6 DIVISION
Tylko dedykowane dla danego miejsca uszczelki. Z perspektywy czasu polecam te z ASO.
-
Audi A6 C6 ALLROAD 3.0TDI
Napisz prosze ile poki co kosztowały częsci ...
-
Audi S5 8T 3.0TFSI CAKA 333KM Stronic STAGE 3 534KM 636NM by GREGOR10 Najmocniejsze S5 3.0TFSI w Polsce
Przy okazji zmiany chłodzenia, cały układ i kompresor trzeba wyczyścić, to ma znaczenie aby lepiej oddawał ciepło, tak samo jak inne patenty. Z tego co czytałem gdzieś niedawno to auto robi regularnie trasy Jasło - Kraków i sprawdza się doskonale jako daily. Przy takich mocach i zakresie modyfikacji ma olbrzymie znaczenie jak zostało przygotowane i wystrojone. Czasami nie ma sensu większe dmuchanie i obciążanie kompresora. Dodatkowo jak Tuner nie potrafi ogarnąć cofania zapłonu i celowo usuwa limitery w sofcie to potem padają kompresory i całe silniki. Dla mnie mod ultrachargera w wykonaniu Gregora (3.0tfsi hipercharger) ma bardzo duży sens bo zostaje wyeliminowana "zwężka" w dolocie i jest bardziej swobodny przepływ. Kolejna sprawa to sami użytkownicy, którzy nie potrafią poprawnie użytkować aut z takimi silnikami. Seryjne auto też można zajechać. Gdyby te kompresory tak padały to nie chodziłyby po tysiaku na popularnym serwisie aukcyjnym tylko znacznie drożej. Żeby turbiny w 1,8T miały taką żywotność jak te kompresory...
-
Audi S5 8T 3.0TFSI CAKA 333KM Stronic STAGE 3 534KM 636NM by GREGOR10 Najmocniejsze S5 3.0TFSI w Polsce
Od tego są customowe wymienniki ciepła, a inna sprawa, że w aucie jest już od dawna zamontowana większa przepustnica. Takie coś sprzedaje w USA firma APR jako 3.0TFSI Ultracharger system, a Gregor10 ma swój patent z własnym oprogramowaniem. Taki 3.0TFSI Hipercharger. Obecnie obstawiałbym, że przy reszcie modów w aucie jest minimum 540KM, ale czekamy aż Gregor10 sie wypowie i wrzuci wykres
-
B8 TrOOOOp
Panowie, czy ktoś z grupy sprzedawał ostatnio swoje B8 z silnikiem tfsi? Były problemy ze sprzedażą?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Taaa, do 225KM na bank Grzesiek poleci k04-064 i pewnie jeszcze każe zakuć motor ?;) Tutaj bym się nie zgodził z tym oczekiwanym wynikiem, a jeżeli ktoś miał inne doświadczenia to tylko mogę współczuć, że trafił na naciągacza. Cały czas mówimy o zleceniu polegającym na tym, że przyjeżdżasz sprawnym autem lub też to w ramach zlecenia jest naprawienie auta a potem zrobienie tuningu. Aby być bardziej precyzyjnym chodzi mi o takie przypadki, gdy ktoś coś tam sobie poczyta forum, myśli, że to takie proste i da się naciągnąć na super hybryde, na której zrobi z łatwością np. XXX KM, a potem się okazuje, że NIE ZROBI bo to fizycznie niemożliwe albo w innym przypadku zrobi, ale do zestawu brakuje mu tego, tego i tamtego, a to kupił nieodpowiednie. Do 225KM można osiągnąć na kilka sposobów mając seryjne 1.8T BFB: n.in DP, wtryski BEX, drugi IC z BEX i k03s - do 230KM najtańszy zestaw w zależności od stanu silnika. Jak masz ekstra kilka stówek to zamieniasz k03s na hybryde. Wszystko wyżej to już dużo większe nakłady.
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Napisane OK. Ceny softu pasuje sprostować bo za 1.8T w B6 u Grześka jest sporo taniej niż napisałeś. Ze swojej strony to zostawiłbym tunerowi dobór części i przygotowanie setupu, a potem oczekiwał efektu aby nie było, że nie wyszła moc
-
Audi A6 C6 ALLROAD 3.0TDI
Jasne, kto bogatemu zabroni zalozyc felgi z cadillaca do auta, ktore zostało zaprojektowane do zjezdzania z utwardzonych dróg. O fakcie, ze te felgi utrudniaja wentylację hamulców też nie wspomnę ... Mimo wszystko bezawaryjności życzę i pozdrawiam
-
Zwykłe A6 C6 ALLROAD 3.0 TDI
Gratuluje zakupu i życzę bezawaryjności. Ciekawe auto.
-
Audi A6 C6 ALLROAD 3.0TDI
Wymiatają? Felgi jak do Cadillaca a nie do auta z "Allroad" w nazwie
-
B8 TrOOOOp
A jaki jest sens dawania mocnych kedow do rejestracji? Żeby polis widziała lepiej numer? Ledy do wnętrza to też taki specyficzny pomysł. Po długiej jeździ w ciemności nagle zapala się takie zimne i ostre światło aż wypala oczy
-
A4 Cabrio 1.8t BFB Stage III
S4 2.0tfsi powiadasz ? Moze chodzi o 3.0tfsi? Swoja drogą, to zwykłe, sprawne cewki wystarczą do możliwości tej turbiny.
-
Etapy budowy i podnoszenia mocy w silniku 1.8T w Audi A4 B6/B7
Czy wy potraficie czytać ze zrozumieniem?? ?? To jest temat kompendium w którym sie pisze gotowe porady i to na poziomie a nie zadaje trywialne pytania. DO PYTAN JEST TEMAT OBOK !!!
-
[B6 AVJ] sedan 1.8T Quattro :) aktualnie-230hp/350Nm KW V1/JR21 19" 9.5J:.. Bix B8, heble 345mm
Jedz do Gregora. Ogarnie Ci temat.
-
[B6 AVJ] sedan 1.8T Quattro :) aktualnie-230hp/350Nm KW V1/JR21 19" 9.5J:.. Bix B8, heble 345mm
Szkoda, ze obcięte osie i nie widać kiedy osiąga te pierwsze 100KM. Obecnie wygląda jakby późno wstawało i potem duży strzał z Nm. To w sumie takie typowe dla GTO, że ustawia duże doładowanie z dołu. Tez mi tak kiedyś zrobił.
-
B8 TrOOOOp
Czego można sie spodziewac po takim 3.0tdi, który ma już 7-8 lat? Jeżeli jest sprowadzony to pewnie srednio pewnie powinien mieć przebiegi 350-500tys km przebiegu. Ile wytrzymują te silniku. Ma tutaj ktoś takie 3.0tdi z takim przebiegiem +400tys km?
-
B8 TrOOOOp
Czy ktos z Was ma 3.0tdi i uzywa go na krotkich odcinkach po miescie np 6km ?
-
B8 TrOOOOp
Polifty też tak rdzewieją?
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Icek na k04-064 da rade bo ona tak nie grzeje jak hybryda. Kupuj hybryde, zrobisz 290KM na kilka miesięcy, a potem bedziesz regenerował turbo i szukał kolektora wydechowego, który nie pęka.