Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wampir

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wampir

  1. Przede wszystkim doprowadzić do serii ... ... a potem dodać w sofcie parę błahostek, które potęgują wrażenia z jazdy tj: -Limiter obrotów przenieść wyżej -Limiter prędkości maksymalnej przenieść z 250km/h na 300km/h. -Wzmocnić dźwięk ‚odcinki’ paliwa w końcowym zakresie obrotów. -Poprawić reakcję na pedał gazu. -Optymalizacja ekonomi spalania przy normalnej jeździe. -Strojenie w celu podniesienia mocy na paliwie PB98 lub pb100
  2. Szacun za ilość włożonej pracy w auto. Widzę, że masz smykałkę. Co do poprawy dynamiki to z wolnossakiem też można zrobić pare ciekawych tricków aby poprawić moc.
  3. Pomijam szerokość, ale nośność 85 jest zdecydowanie za mała (oznaczenie extra load nic nie wnosi). Popatrz na wlepkę jaką masz w aucie bo do niej się powinno stosować. Możesz mieć wyższą nośność niż zaleca producent ale nie niższą.
  4. wampir odpowiedział(a) na Nygans temat w Audi A4 B6/B7
    Nie chodzi o jednostajną jazde z dana predkością obrotowa tylko o przyspieszanie i zmiane biegów. Przyspieszanie na 3 biegu trwa np 11s, ale przyspieszanie od 3 do 6 biegu trwa w sumie odpowiednio dłużej. Układowi trudniej jest chłodzić. Dodatkowo na wyższych doładowanie też zawsze odrobine wzrośnie co też ma wpływ.
  5. wampir odpowiedział(a) na Nygans temat w Audi A4 B6/B7
    Tak wyglądają przykładowe logi z k03 z mocą podniesioną do ok 250KM zrobione w lecie. Nie wiem jaka była temp dokładnie temp otoczenia. 8E0 910 115 J 2.0l R4/4V TFSI 0080 Grupa A: '115 Grupa B: '118 Engine Speed Engine Load Boost Pressure Boost Pressure Engine Speed Intake Air Boost Pressure Boost Pressure CZAS (G28) (specified) (actual) CZAS (G28) Temperature (G42) Control (N75) (actual) Znacznik ZAPISU /min % mbar mbar ZAPISU /min *C % mbar 0.22 2360 112.0 1810.0 1620.0 0.34 2400 47.0 59.2 1650.0 0.60 2480 123.3 1860.0 1720.0 0.73 2520 47.0 60.8 1760.0 1.00 2600 140.6 1880.0 1830.0 1.12 2680 46.0 60.0 1870.0 1.37 2760 148.9 1870.0 1890.0 1.51 2800 46.0 59.6 1890.0 1.76 2920 149.6 1900.0 1890.0 1.89 2920 45.0 60.4 1900.0 2.15 3040 151.1 1940.0 1910.0 2.28 3080 45.0 61.2 1930.0 2.54 3160 151.9 2000.0 1950.0 2.67 3240 45.0 62.7 1960.0 2.92 3320 155.6 2060.0 1990.0 3.06 3360 45.0 64.7 2020.0 3.31 3480 158.6 2110.0 2040.0 3.43 3480 45.0 67.1 2050.0 3.70 3600 161.7 2140.0 2080.0 3.82 3640 45.0 68.6 2100.0 4.09 3760 164.7 2140.0 2120.0 4.21 3800 45.0 69.0 2120.0 4.46 3920 166.2 2140.0 2140.0 4.60 3960 45.0 69.4 2130.0 4.85 4040 166.9 2130.0 2120.0 4.98 4080 45.0 69.8 2110.0 5.24 4200 166.9 2120.0 2100.0 5.37 4240 45.0 70.6 2100.0 5.63 4320 165.4 2100.0 2090.0 5.75 4400 45.0 71.4 2080.0 6.01 4480 162.4 2090.0 2080.0 6.15 4520 45.0 71.8 2070.0 6.39 4640 161.7 2030.0 2080.0 6.52 4680 45.0 69.4 2060.0 6.79 4760 158.6 1940.0 2020.0 6.91 4800 45.0 65.5 1990.0 7.17 4920 154.1 1870.0 1940.0 7.30 4960 45.0 62.4 1910.0 7.55 5040 149.6 1810.0 1850.0 7.69 5080 46.0 60.4 1830.0 7.94 5160 145.9 1800.0 1810.0 8.07 5200 46.0 60.4 1800.0 8.33 5280 144.4 1790.0 1790.0 8.46 5320 47.0 60.0 1790.0 8.72 5400 144.4 1770.0 1770.0 8.85 5400 47.0 60.0 1770.0 9.10 5480 143.6 1760.0 1750.0 9.23 5520 48.0 60.4 1750.0 9.49 5600 142.1 1730.0 1750.0 9.61 5640 48.0 59.2 1730.0 9.87 5720 140.6 1680.0 1720.0 10.00 5760 48.0 57.6 1700.0 10.27 5800 137.6 1670.0 1690.0 10.39 5840 49.0 56.5 1680.0 10.64 5920 135.3 1620.0 1660.0 10.78 5960 49.0 55.3 1640.0 11.03 5920 82.7 440.0 1920.0 11.15 5920 50.0 0.0 1510.0 Jak widać zrobione w ciepły dzień na 3 biegu. Temp dobiła do 50C. Przy kolejnym przejeździe będzie wyższa. Jeżeli po 3 wrzucimy 4 bieg, a potem 5 bieg to temperatura jeszcze się podniesie. Analizujmy dalej... Hybryda ma koło kompresji zapewne taki jak k04. Większy wirnik w uproszczeniu pozwoli osiągnąć dane doładowanie przy niższej temperaturze. Do 300KM trzeba jednak podnieść doładowanie z 0,7bara do 1,0-1,1bara. Nie analizujemy na razie zakresu modyfikacji po stronie gorącej ani mocy, którą można osiągnąć... Czy po tak podniesionym doładowaniu temperatura spadnie szczególnie gdy będą upały? Nie wiem co myśleć o opiniach bo wrzuciłem bartpol w google i skierowało mnie do fb tej firmy gdzie są komentarze o mocy ale nie będę nic pisał. Każdy może sobie sam poszukać jak będzie zainteresowany.
  6. wampir odpowiedział(a) na Nygans temat w Audi A4 B6/B7
    jarek920, widze, ze zachwalasz hybrydy na k03 do tfsi? Masz u siebie taka? Widziales logi z takiej hybrydy?
  7. Gratuluje nowego nabytku! . . . . . . . . Ciekawe czy zmienisz go szybciej niż planujesz
  8. Też widziałem ten temat na streetracing. Tutaj w przeciwieństwie do tamtego forum można poprawiać błędy ortograficzne i nie chodzi mi o poprawne pisanie słowa gżegżółka ale o tą nieszczęsną "wiąskę" Uznanie za ilość pracy włożonej w auto. Szacun! Minus za turbo, ze względu na charakterystykę i późne wstawanie, co pewnie miało zostać ukryte na zdjęciu bez widocznej osi z obrotami silnika. Kibicuje dalej projektowi i będę obserwował.
  9. wampir odpowiedział(a) na Nygans temat w Audi A4 B6/B7
    Ogarniać tfsi na seryjnej turbinie a na hybrydzie czy k04 to inna historia. Jak ktoś nie ogarnia 1.8T (nie pokazał projektów, w których jest customowe strojenie z większymi wtryskami, turbo itp) a nagle wyskakuje z masą 2.0tfsi to albo "gotowiec" albo odkupuje sobie softy od kogoś innego. To popularny zabieg firm, które robią w większości diesle i z czasem chcą powiększyć asortyment nie mając doświadczenia w turbobenzynach. Na prostszym w strojeniu silniku 1.8T nie jeden się przejechał bo boost falował podczas przyśpieszania. Nie wspomnę o mega niekontrolowanym skoku doładowania przy zmianie biegu. To są jedne z mniejszych błędów strojenia, gdy stroi ktoś, kto kiedyś miał z nimi choć odrobine do czynienia. Druga sprawa to ciekawe jak ktoś robi z hybrydy k03 moc taką jak z k04 skoro wystarczy popatrzeć na te 2 turbiny aby zobaczyć jak one się różnią jeżeli chodzi o runnery kolektora, stronę gorącą itp Pewnie pomiar gdy jest mróz a resztę się naciągnie w paintcie.
  10. :D To taki cwany plan To w takim razie tylko sedan!!! Ja mam zablokowaną zmianę auta przez Żonę bo po co, przecież obecny sprawny, nic się z nim nie dzieje to po co kombinować ...
  11. taaa... wlozyc a wygodnie włożyć to dwie różne sprawy ... Wiadomo, że kiedyś ludzie wozili w maluchu 2 dzieci i wózek na dachu, ale po co sobie życie komplikować
  12. Szukaj od razu avanta bo potem Ci kobieta życ nie da bo wozek zle sie wklada itp itd i znowu bedziesz zmieniał.
  13. Jak dla mnie bomba, bylo juz porownanie vs B7 ?
  14. Było już o tym nie raz na forum. Pojedzie na inna hamownie i tyle wyjdzie. Każdy wie, że Grześka hamownie są bezlitosne i nie koloryzują.
  15. wampir odpowiedział(a) na Nygans temat w Audi A4 B6/B7
    Najlepiej robić u jednej osoby bo potem jest zwalanie, że orurowanie nie takie, Dp nie taki. To mogłoby lepsze albo tamto. Kazdy ma swoje patenty. Wyszłoby więcej ale dużo nagaru itp itd. Tak to tuner bierze i jego odpowiedzialność. Ma być wynik a na dodatek jest gwarancja i opieka po strojeniu. Było już nie raz na forum, że sie ponapalil ludzie npna turbiny od turbospec bo u jednego tunera wychodziły moce, a potem wielkie rozczarowanie, ze u nich tyle nie wyszło jak stroił kto inny
  16. Mi tez!! A moze jeszcze nawet nym podniosl z 0.5cm
  17. Jestem bardzo ciekawy co powiedzą w ASO. Popatrze też na audizine.
  18. Ja nie miałem do czynienia z tym nowym mam jednak pewne przemyślenia na ten temat. Moja wyobraźnia podpowiada mi 2 tematy do analizy: 1. Czy ten nowy napinacz przypadkiem nie był projektowany przez księgowych? Tłumaczy to prosta żeby nie powiedzieć prymitywna konstrukcja, ale bardziej razi mnie jego taniość jak to w nowszych autach jest projektowane. Nikt zapewne nie planuje, że ta część ma przetrwać dodatkowe obciążenie albo tuning. 2. Jak pracuje taki napinacz na "sprężynce"? Tak jak sama sprężyna w zawieszeniu? Czy napinacz hydrauliczny nie pracuje sprawniej bo na zasadzie amortyzatora? Sprzedawcy (pośrednicy) mają na wszystkim taką samą marzę więc ciężko to tłumaczyć w ten sposób. Niech każdy sam sobie to przeanalizuje...
  19. Nikt nie mowi, ale nośność musi być powiązana z prędkością maksymalną... Przecież takie Ferrari nie waży tyle co autobus, a opony nośność 105...
  20. Dlaczego przepływ? Raczej zapłon może podskoczyc jeżeli był na granicy lub opóźniany. W B6 to raczej tylne beda ograniczeniem i sama srednica rur.. Po wycieciu srodkowego moze pojawic sie nieprzyjemny dzwiek.
  21. Tyle co uprosiłem moderatora aby posprzątał ten temat i usunął pytania bo to nie jest temat do tego. Do zadawania pytań jest : [b5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1306-b5b6b7-modyfikacje-18t-pytania-i-odpowiedzi/
  22. Tymi autami akurat nie mialem okazji jezdzić... Odnośnie takiej możliwości to był reklamowany na torze aż do przesady "turbo prezent" Każdy z uczestników dostawał naklejkę na tablice rejestracyjne. http://turboprezent.pl/sklep-emocje/ Można sobie wykupić lub otrzymać od kogoś możliwość przejechania się bardzo ciekawymi autami po torze jako kierowca lub pasażer. Co do RS3 to http://www.blogomotive.pl/index.php/2015/07/27/m536-opony-w-audi-rs3/
  23. :D Stawiam automat, wrzucasz 5zł i dostajesz szpitalne woreczki na buty Jeszcze może się da cos grosza odłożyć z tego 5 listopada miałem przyjemność wziąć udział w Silesia Ring Open Track. http://silesiaring.pl/?page_id=617 Silesia Ring Open Track Silesia Ring Open Track to cykl imprez zamkniętych, z ograniczoną liczbą uczestników, którzy własnymi samochodami realizują jazdy po torze Silesia Ring. W imprezie mogą wziąć udział wyłącznie zarejestrowani uczestnicy, spośród których każdy ma możliwość awizowania maksymalnie dziesięciu osób towarzyszących. ILOŚĆ MIEJSC: 64 – 72 CHARAKTERYSTYKA EVENTU – obowiązkowa odprawa (zasady bezpieczeństwa, zasady zachowania się na torze) – test sprawdzający wiedzę na temat zasad poruszania się po torze, zasad bezpieczeństwa – jazdy instruktażowe przed rozpoczęciem właściwych jazd w sesjach – jazdy po torze w pięciu sesjach: / trzy pierwsze sesje – 20 minut / dwie ostatnie sesje – 15 minut – w przypadku braku opóźnień w realizacji eventu przewidziane są sesje dodatkowe DODATKOWE INFORMACJE I WYMAGANIA – obowiązkowa jazda w kaskach (możliwość wypożyczenia na miejscu) – zakaz wyprzedzania w zakrętach – możliwość jazdy na oponach bez homologacji drogowej (w tym przypadku wymagana jest klatka bezpieczeństwa) – grupy w sesji liczące od 16 do 19 samochodów – pomiar czasu za pomocą transponderów oraz systemu MyLaps – obiad oraz serwis kawowy dla kierowcy oraz osób towarzyszących – zabezpieczenie medyczne oraz ppoż – do udziału w imprezie zostaną dopuszczone jedynie samochody, które generują w warunkach pomiarowych (2/3 maksymalnych obrotów nie mniej niż 3800 obrotów silnika, 0,5m od wylotu wydechu lub pomiar dynamiczny samochodu poruszającego się) hałas nie większy niż 105 db. Pomiar sonometrem może być dokonywany przed rozpoczęciem jazd oraz w ich trakcie (pomiar dynamiczny). Samochody niespełniające powyższego wymogu nie zostaną dopuszczone do jazd. KOSZTY: – udział w Silesia Ring Open Track – 500 zł – udział osoby towarzyszącej – 40 zł – opłata za dodatkowego kierowcę – 90 zł – wypożyczenie kasku – 50 zł – możliwość jazdy bez naklejek sponsora – 500 zł – pozostałe opłaty – informacje w Regulaminie Silesia Ring Open Track Dzięki uprzejmości kumpla mogłem uczestniczyć jako osoba towarzysząca Gorąco polecam taką imprezę każdemu fanowi motoryzacji, któremu w żyłach płynie chociaż odrobina benzyny lub ostatecznie oleju napędowego. Powiecie, że bez sensu jechać na taką imprezę ciężkim dupowozem. Jeżeli jednak nie tam to gdzie? Lepiej szaleć w nocy po ulicach? Nie chodzi też o robienie reklamy właścicielowi toru. Patrząc po frekwencji nie jest mu to raczej potrzebne. W swoim życiu miałem kilka okazji być na torze Rakietowa we Wrocławiu. Jeździłem tam różnymi autami i zawsze to była niesamowita dawka adrenaliny ale też i okazja aby sprawdzić swoje umiejętności i poznać zachowanie auta w ekstremalnych sytuacjach. Po godzinie jazdy po torze miałem serdecznie dość jakichkolwiek szaleństw na ulicy. Jechałem przepisowy do bólu unikając przeciążeń. Kto był chociaż raz na torze ten wie o co chodzi. Jeżeli miałbym porównać te dwa obiekty to ograniczę się tylko do stwierdzenia, że Silesia Ring to tor, a Rakietowa to powiększony autodrom. Długość, szerokość czy też sama trudność Silesia Ring na takim „rajdowcu” jak ja robi niesamowite wrażenie. Oprócz toru warto też zwrócić uwagę na sam parking. Ja zwróciłem i to bardzo. Starałem się dyskretnie obserwować udając obojętnego ale jak się widzi Lambo, Ferrari, Porsche, RS 6, RS 3, M4 GTS czy VW GOLFA o mocy +700KM zrobionego do ścigania się na ¼ mili to ciężko się nie ślinić. Czasami żałuje, że nie mam charakteru typowego glona emocjonalnego… Kilka zdjęć: Ciekawostka w Ferrari. Opony o nośności 105 … tak dużo jak w autobusie … czy on nie wie, ze 91 też wystarczy?!!! :D Jedyne co, to trzeba przemóc wstyd związany z pokazaniem się w nastoletnim aucie, a potem już tylko same przyjemności. Jeżdżąc po torze (jako pasażer) stwierdziłem, że w mojej B6 konieczne jest wprowadzenie kilku drobnych zmian … Nie ma wyjścia! Trzeba przygotować pakiet „Handling” ale o tym później..
  24. Muzin, dlaczego robiles cały wydech? Ktoś Ci tak polecił czy sam chciałeś?
  25. wampir odpowiedział(a) na SzybkiStasiu temat w Audi A4 B6/B7
    Sprawdź drożność linii olejowych i ciśnienie oleju oraz pozbądź się katalizatora żeby turbinie było łatwiej ... Zrób też test szczelności.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.