Treść opublikowana przez wampir
-
A4 B7 2.0 BPW QUATTRO AVANT Po dzisiejszej wizycie w Fabryce Mocy - co sądzicie?
Ile silnik ma nalotu? W serii jak zwykle wyszło więcej. W tym wypadku o 13KM czyli 10% więcej niż seria.
-
Paliwa do naszych 1.8 T , PB 95, 98, czy może 100 ??
Lej chlopie Pb98 i nie pytaj. Dobrze byłoby porównać logi na Pb95 i Pb98 oraz ogolnie ocenic kondycje silnika. Lanie Pb98 wg mnie w serii ma sens ze względu na to, że jesteśmy w Polsce czyli kraju gdzie każdy oszukuje co oznacza, ze jak kupisz Pb95 to nie masz pewności ile ona ma oktanów. Pb98 w teorii będzie bezpieczniejsza nawet po "ochrzczeniu" jej przez sprzedawcę. Załóżmy, że zatankujesz syfiate Pb95, będzie do tego bardzo gorąco, będziesz miał zapakowaną furę i jeździł ostro w górzystym terenie i jeżeli do tego dojdzie jakaś drobna usterka lub sam fakt, że silnik będzie miał duzy przebieg i będziesz blisko granicy bezpieczeństwa czyli CF 12. PS: Pb95 Vpower racing nadal ma 95 oktanów, albo inaczej powiem jak kiedyś robiłem porównanie ze zwykłym Pb98 na Orlenie to wspomniany Shell wypadał słabo. Shell nie ma typowego Pb98 a jedynie Pb95 i Pb100(99). Pb100 to ciekawe paliwo tylko, że drogie. Jak ktoś ma np. niewystrojony silnik lub agresywnie ustawiony zapłon i na Pb98 ma CF powyżej ogólnie przyjętej bezpiecznej granicy większy niż 4.5 to może lać Pb100. Do seryjnego sprawnego silnika moim zdaniem to strata czasu.
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Sprawne k03s też tyle powinno napompować.
-
Paliwa do naszych 1.8 T , PB 95, 98, czy może 100 ??
Tak
- Regulacja biegu jalowego
-
Dziś K03s, niedługo mutant BV5S+/K03S :)
Dlatego właśnie K04-015 ma większy wirnik po stronie gorącej. Z tego samego powodu też Scrollproduct roztacza gorącą stronę i wkłada jeszcze większy wirnik a Frankenturbo F21 ma jeszcze większy wirnik po stronie gorącej i na dodatek HiFlow kolektor wydechowy bo z gówna bata nie ukręcisz. EGT bardzo rosnie. Nie "przepchniesz" przez gorącą strone takiej mocy.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Cofanie widać na 020, ale nie wiesz czy to cofa bo coś nie domaga czy też cofa bo jest mocno ustawiony zapłon.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
hehe, dobre Zrobienie tego nie szkodzi. U mnie na moim niezbyt 'optymalnym" sofcie co widac na wykresie mocy wyszło niewiele lepiej, prawie jak błąd pomiarowy. Zobaczymy co pokaze nowe strojenie. PS: nie porownuje sie kanalu 020 tylko kanal 003
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Przeczytałem ale nadal nie wiem czy jest możliwe działanie przełącznika 8E0941531 w instalacji, w której wcześniej był 8E0941531A w B6 z bixami i spryskami?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
A w jakim stanie masz komore spalania? Odkrecales swiece? Patrzyłeś do środka?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Nie mierzyłem kompresji ani przed ani po. Logi moze zrobie dzisiaj albo jutro i dam znać czy jest różnica.
-
Dobrzy chiptunerzy
Z tego co napisałeś wynika, że masz 19,5KM więcej niż fabryka przewiduje. Nie zastanawia Cię to ani trochę? Pierwsza moja myśla była taka, że tuner zawyżył pomiar serii, aby finalny wynik strojenia też był wyższy, ale pewnie się mylę. Szerokiej drogi i bezawaryjnej jazdy.
-
Jednomas z tarczą 240mm do Audi A4 B5 1.8T
Piotrek, nie trzeba mieć 280KM żeby mieć 370Nm w 1.8T Wystarczy 1.4bara z dołu i trochę zapłonu Żeby nie było, nowe sprzęgło LUK z BEX zrobiło 10tys km i nic się nie dzieje.
-
Czym zmyć wosk?
Ale przy lakierze bez korekty i zważywszy na cene UP i UC, która jet identyczna to chyba lepiej wziąc UC bo przy okazji trochę odświezy czy UP bo odrobine zamaskuje ?
-
Czym zmyć wosk?
Ktoregos megsa czyli co konrektnie? UC, UP czy jeszcze coś innego jako cleaner pod NXT 2.0 i Colli?
-
Regulacja biegu jalowego
Niekoniecznie. Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Często sprzedawcy, którzy zajmują się rozbiorka aut i sprzedażą mają masę części, duży przerób i wtedy nie trudno o pomyłkę. Trzymam kciuki aby się wyjaśniło.
-
[B6 AVJ] 1.8 Big Ass Turbo 513HP 557Nm, 600HP+ wkrótce
Nie jest Ci szkoda tego auta na takie zabawy? Za tą kasę to mogłbyś lepić coś co jest w serii lżejsze z pół tony i tansze, a A4 komfortowo jeździć
-
[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi
Moze turbo puszcza olej? ---------- Post dopisany at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany at 21:52 ---------- Albo jest gdzieś wyciek
-
[B6 AVJ] 1.8 Big Ass Turbo 513HP 557Nm, 600HP+ wkrótce
Bedziesz tym autem tez jeździł na co dzień?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Wyciągasz cewki i wykręcasz świece. Spray ma specjalny wężyk, który wkładasz przez otwór po świecy. Psikasz z 8 sekund w każdym z cylindrów. Potem wkręcasz swiece kilka obrotów i zostawiasz na 15-20min. Potem wykręcasz świece, kładziesz na pokrywie szamatke aby podczas kręcenia silnikiem kilkanaście obrotów nie chlapało na lewo i prawo. Ponoc preparat niszczy lakier. Następnie wkręcasz świece, wkładasz cewki, zapalasz i zostawiasz na 20min. Można trzymać na podwyższonych obrotach np. 2000 obr. XADO ANTYKOKS uwalnia zapieczone pierścienie tłoka (4334277671) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
[B6 AVJ] 1.8 Big Ass Turbo 513HP 557Nm, 600HP+ wkrótce
Kto będzie Ci stroił?
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Preparat w sprayu XADO Anticarbon. Spotkałem się z wieloma pozytywnymi opiniami na innych forach i spróbowałem. Ciekawe efekty daje szczególnie, że cena śmieszna. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że jest lepszy i prostszy w obsłudze niż wychwalany w USA Seafoam.
-
Audi A4 B6 1.8T Quattro AVANT
Mały update w temacie. Znalazłem na audizine bardzo dobre info o przedniej poduszce (odbojniku). Apikol APIKOL SNUB MOUNT Czekam az paczka przyjdzie z usa. Dzieki temu zmiana biegów powinna być bardziej kulturalna bez niepotrzebnych głuchych stuków. ---------- Post dopisany 08-02-2014 at 15:11 ---------- Poprzedni post napisany 02-02-2014 at 16:26 ---------- Paczka dotarła!!! Jeszcze nie zamontowany, ale porównując twardość samego materiału to zdecydowanie bardziej sztywny niż oryginał z ASO. Rozmiar też większy. Stara poprzedni poduszka przed zmiana na ori wygladala tak... ---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 15:11 ---------- Poduszka silnika przy turbinie (oryginał) zamontowana rok temu (kupiona używana) nie była rozerwana, ale widać było na niej wyciek płynu co oznacza, że skończyła swój żywot. Mimo wycieku płynu tego nie odczuwałem żadnych wibracji. Odbojnik (oryginał) ma około roku i nie widać na nim uszkodzeń. Problem miałem przy zmianie biegów, słychać było jak silnik lata góra/dół i odbojnik prawdopodobnie nie tłumił uderzeń. Dzisiaj założyłem poduszki silnika z S4 B5 i odbojnik czołowy firmy APIKOL (ten niebieski ) Kilka fotek Tutaj widać ile luzu ma seryjny odbojnik APIKOL wchodzi na styk i jest tam zero luzów. Popełniłem błąd ze nie zrobiłem upgradu etapami tylko od razu włożyłem poduszki silnika i odbojnik. A teraz najważniejsze. Jakie są efekty podmiany? Na plus: - Zmiana biegów jest niesamowicie komfortowa. Nawet przy bardzo dynamicznych startach i zmianie biegów w piku Nm nie słychać żadnych stuków, uderzeń itp. Zmiana biegów jest cicha i komfortowa jak w nowym aucie o niewielkiej mocy - Czuć że silnik sztywno siedzi Na minus: - wolne obroty (800 obr/min) wyglądają poprawnie - Nie ma wibracji. Przy 1000-1200obr/min pojawia się basowy dźwięk (rezonans). Ok 1400-1800obr/min jest OK. Powyżej znowu basowy dźwięk aż do momentu gdy silnik go nie zagłuszy. Jak się chce jechać spokojnie to nie ma różnic w komforcie, ale przy dynamicznej jeździ auto już bardziej sztywne i traci urok limuzyny. Dzisiaj poprawiłem sposób mocowania i jest jak w serii. Polecam wszystkim taki zestaw! ---------- Post dopisany 20-06-2014 at 09:31 ---------- Poprzedni post napisany 08-03-2014 at 22:17 ---------- Chyba powoli dojrzewam do korekty softu, ale wcześniej trzeba zrobić serwis fury. -Nowy olej Motul 5W40 + płukanka silnika Millers -komplet filtrów Mann -czyszczenie komory spalania z nagaru. Wiadomo nagar twój wróg bo powoduje spalanie stukowe i obniża ciśnienie sprężania. Ciekawy efekt, nie wiem czy tutaj dobrze widać, ale po odkręceniu świecy było widać czarny tłok, po czyszczeniu świeci się jak nowy. niedługo kolejny update
-
Czym zmyć wosk?
Jaki cleaner polecacie jednocześnie pod NXT 2.0 (lato) i Coli 476 (zima) ?
-
Ktory FMIC?
Audi A4 B6 1.8TQ LOL. teraz czytam, ze cos tam jednak jeszcze podcinal wiecej :D ok, my bad