Treść opublikowana przez grzemo
-
[B5 AEB] Czujnik temperatury gazu ??
czujnik temp gazu powinien być przed wtryskami, zapewne u ciebie będzie to ten trójnik, temp/ciśnienie reduktor ma osobny czujnik temp a może niech nie wymienia czujnika tylko zmniejszy min temperaturę gazu
-
[A4 B5 ADR] Instalacja LPG Bardzo późno przechodzi na Gaz
albo źle wpięty w obieg albo reduktor nie wyrabia termicznie
-
[B6 BFB] AC r01
Najlepsze wpięcie z możliwych.
-
[B6 ALT] Z czego mógł wynikać błąd 17545
za bogata mieszanka na biegu jałowym filtr powietrza wymieniony ale możliwe że początek końca przepływki
-
[B5 ADR] Błędy silnika
na początek uporaj się z za niskim napięciem, podładuj a może już czas na wymianę akumulatora gdy będzie dobre napięcie to po skasowaniu błędów może się okazać że już nie wrócą
-
[B6 BFB] AC r01
przy pełnym nie będzie efektu gdy będzie połowa zbiornika i gdy depniesz gaz przepływa na drugą stronę i jest przełączenie na benzynę
-
[B6 BFB] AC r01
A może wystarczy przekręcić butle bo jest do "jazdy na wstecznym". Z której strony jest wielozawór?
-
[B5 AHL] Problem z sekwencją, odpala na benzynie, a na włączonej instalacji juz ciężej.
Ten reduktor to na pewno warto wymienić ale na innego producenta, po co się zastanawiać kiedy puści bąka w układ chłodzenia. Jak gazownik dobrze ustawi ci lpg, najlepiej na korekty benzynowe to nie będziesz miał żadnych problemów związanych z mieszanką i porannym odpalaniem.
-
Parownik Zavoli S - czy ma zwór w obiegu cieczy chłodzącej?
Jedź do gazownika i niech prawidłowo go podłączy. Nie ma w reduktorze żadnego zaworu.
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Napisałem ci wyżej co trzeba zrobić aby zresetować i zaadoptować ecu pb. Jeśli pojeździsz na pb to ecu się zaadoptuje, oczywiście jeśli wszystko jest sprawne. Co do map to nie ma to znaczenia gdyż one się ciągle zmieniają w zależności od panujących obecnie warunków obciążenia.
-
[B5 ABC] Czasy wtrysków, błędy w Vag, cięzkie odpalanie na zimnym.
Masz za ubogo na gazie i ecu wprowadza korekty na plus ale że nie może ingerować w sterownik lpg to gdy odpalasz na pb, wydłuża czasy i zalewa gdyż jeszcze nie wie że pracuje na benzynie. Czas wtrysku lpg na jałowych powinien być w granicach 3,5 ms. Waltek nie jest tak szybkim elektrozaworkiem i pewnie już jest rozkalibrowany. Co do resetu ecu, skasuj błędy, wtedy wyzerujesz korekty i zrób ze 100km na pb (lpg nie używać w tym czasie) a ecu zaadoptuje się do nowych warunków i czasy wtrysku wrócą do normy.
-
[B5 ADR] Przebieg montażu instalacji LPG
to w opowiadaniu bajek również są mocni to ciekawe gdzie te opiłki wyleciały, nie ma takiej możliwości żeby nie wylądowały w kolektorze myślę że cię zbyli a kompresora to używają do innych celów najlepiej zapoznaj się z tym tematem http://lpg-forum.pl/kolektor-ssacy-wiercenie-t16414.html?hilit=kolektor
-
Czy te błędy VAG są związane z instalacją LPG?
nie ma takiego zaworu
-
[B5 ADR] Przebieg montażu instalacji LPG
A później rozpacz że gaz jest be bo zawory wypaliło.
-
[A4 B5 ADR] Instalacja LPG Bardzo późno przechodzi na Gaz
newerafan Jak masz podłączony reduktor w obieg, w którym miejscu. Myślę że tu może być problem słabego grzania i przez to późnego przełączania.
-
[B5 ADR] Falowanie obrotów na benynie i brak mocy tylko na zimnym silniku
Albo źle wyregulowane lpg i korekty ustawiły się pod lpg. Możliwe że masz ubogo i jak przełączysz na pb to zalewa. Sprawdź błędy vagiem.
-
[INNE] A6 C5- jaki motor kupić?
A dlaczego nie bierzesz pod uwagę 3,0. Warto się zastanowić.
-
[B5 AHL] Problem z sekwencją, odpala na benzynie, a na włączonej instalacji juz ciężej.
Może plus po stacyjce jest nie najszczęśliwiej podpięty? Jak gasisz auto to diody na centralce gasną od razu czy z opóźnieniem?
-
[B5 ADP] Problem z odpaleniem 1.6 + LPG na mrozie
Do sprawdzenia czujni temp cieczy Na problem z odpaleniem może też mieć wpływ źle ustawiona lpg, szczególnie gdy jest za ubogo.
-
[B5 AEB] Problemy z silnikiem
Prędzej będzie problem ale z czujnikiem cieczy.
-
[B5 AHL] Problem z sekwencją, odpala na benzynie, a na włączonej instalacji juz ciężej.
Prawdopodobnie reduktor puszcza gaz podciśnieniem lub poprzez nieszczelne wtryski i ci zalewa.
-
[B6 AVJ] Problem z mieszanką błąd 17544
Bo może nie walnęła sonda tylko wystarczy aby gazownik wyregulował mieszankę dla wolnych obrotów aby nie było ubogo.
-
[B5 ADR] Przebieg montażu instalacji LPG
Warto zainwestować w kabelek, program z netu. Szybko się zwraca. Bo gazownik raczej nie ustawiał na wskazania korekt na vagu.
-
[B5 ADR] Przebieg montażu instalacji LPG
cacek89 Podłącz vaga po jeździe na lpg, zerknij czy są jakieś błędy, sprawdź na jakich jeździsz korektach paliwowych (aby nie było ubogo). I jeśli będzie ok to nie ma co drążyć tematu.
-
[B5 ADR] Przebieg montażu instalacji LPG
Po prostu mistrzostwo, 3godz na montaż i regulację w trasie:), pochwal się kto jest taki szybki. Ciekawe jak szybko do nich wrócisz i ile jeszcze razy na regulację.