Treść opublikowana przez samekgsx550
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Nie wiem. Ale będę orał temat z mechanikami do bólu. W kur.... mnie taka jazda. Ruszam z pod świateł i zanim zapnę 2 to już mi na d*pie siedzą.
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Ciekawe to co napisałeś. Nigdy nie przelewałem sprzęgła. Co prawda wysprzęglik działami dobrze. Ale być może, że jest gdzieś lekko zapowietrzony i nie rozłącza prawidłowo. Zwłaszcza przy szybkim wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu, jak to się ma w czasie zmiany biegów. Będe musiał przerobić ten temat.
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Z tym że na forum paska chłopak wymienił synchronizatory, ogólnie generalkę skrzyni. Wynik ... 2 haczy jak przedtem. Zmiana wybieraka również nie pomogła. W peugocie 406 jak mi siadł synchronizator to bieg wchodził idealnie, tyle że był zgrzyt. Najgorzej przy redukcji.
-
Wymiana silnika AFN?
Remontuj tego. Przynajmniej będziesz wiedział na czym stoisz. Tylko u jakiegoś połapanego mechanika. Bo u paprocha to tylko kasę utopisz. Nie wiem co rozumiesz przez "prawie już dwa tłoki latają na boki, walą, ogólnie masakra", ale myślę że jest to do zrobienia.
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Docisk odpada. U mnie nowy zestaw sprzęgła. U mnie zaczęło się do dziać po przeprowadzce do dużego miasta. Częsta jazda 1,2. Również zauważyłem że 1-N-2 wchodzi dużo lepiej niż 1-2. Ale tak jak pisałem. Kiedyś 2 i przy -25 wchodziła jak w masło. Także jakiś h.. wodę mąci. U mnie siedzi VALVOLINE durablend syntetic 75w90. A z tego co widzę to nie spełnia norm vw DuraBlend ( Gear Oil) GL-4 75W-90 Oleje Smary MaxLife DuraBlend SynPower Tectyl Chyba będę musiał zmienić.
-
Dziwny dźwięk podczas odpalania.
Wcześniej na mrozie jak odpalałem to rozrusznik pobierał tyle prądu, że aż żarówki na desce przygasały. Teraz mało nie wyskoczy. Chodzi to zupełnie inaczej. Ten pisk, który słychać parę sekund po odpaleniu pojawiał się u mnie, raz na jakiś czas. P.S dzisiaj była próba. -16C, świece dwa razy nagrzane i pali od kopa.
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Bardzo dużo ludzi tak ma. Tylko niech się ktoś podzieli opinią. Ktoś komu udało się to naprawić.
-
Czy ktoś już rozwiązał problem z chaczeniem drugiego biegu ?
Z związku z tym że jest coraz zimniej ( gęsty olej), drugi bieg zaczyna mnie pomału irytować. Kiedyś dwójka wchodziła jak w masło. A teraz jak w krazie. Koledzy z forum pasata wymieniali już oleje, wybieraki, a nawet synchronizatory. A efektów poprawy nie widać. Czy jest ktoś, kto usunął ten problem ? ---------- Post dopisany 25-01-2014 at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany 24-01-2014 at 20:28 ---------- up
-
Dziwny dźwięk podczas odpalania.
Problem rozwiązany. W rozruszniku rdza + woda. Zero smaru. Nowe tuleje, szczotki i chodzi jak ta lala. Dźwięk, który kolega zamieścił na filmiku, pochodzi z braku smarowania.
-
Tym razem czyją ? Obsmarowali na Wiocha :)
Audi z Allegro - wiocha.pl absurd 1040007 Piękne Audi - wiocha.pl absurd 1003485 Audi Omega - wiocha.pl absurd 898540 Nowe Audi S80 - wiocha.pl absurd 865502
-
Tym razem czyją ? Obsmarowali na Wiocha :)
Wiocha.pl - Absurdy polskiego internetu: Nasza-Klasa, Facebook, Fotka, Nk, Polityka - Strona 5
-
Lemforder problem z zawieszeniem
Wiem o tym Mechanik znany z napraw audi. Zachwalany przez wszystkich. Co prawda ma tylko podnośnik, kanału brak. Ale na pewno ma sposoby, żeby na podnośniku koło unieść. Ale jak było to nie wiem... zawieszenie seryjne na felgach 15.
-
Lemforder problem z zawieszeniem
Witam Niespełna rok/6 tyś km temu wymieniłem wahacze lema. Zakupione u jednego ze sprzedawców na naszym forum. Dzisiaj zauważyłem że przy skręcie max w prawo, tuleja gumowa się wysuwa. Dodam że pozostałe(górne) mają już mirko pęknięcia na gumach. Czemu tak szybko się wysr... ? Czy z takim wahaczem można jeździć jeszcze ? luzów nie ma.
-
Skradzione audi!!!
Gorzej jak na przekładkę poszła. Oby się znalazła... P.S na FB kolejna audiczka, która przepadła w siną dal.
-
Muzyka w naszych autkach
---------- Post dopisany at 23:39 ---------- Poprzedni post napisany at 23:38 ---------- ---------- Post dopisany at 23:40 ---------- Poprzedni post napisany at 23:39 ---------- ---------- Post dopisany at 23:44 ---------- Poprzedni post napisany at 23:40 ---------- ---------- Post dopisany at 23:47 ---------- Poprzedni post napisany at 23:44 ---------- ---------- Post dopisany at 23:54 ---------- Poprzedni post napisany at 23:47 ---------- Prawidłowo
-
Muzyka w naszych autkach
- Czyją to obsmarowali na wiocha.pl ?
Aj tam lampy.... Zobacz na te Archiwalne: Sprzedam do audi a4 b5 gri,kołpaki 15,lampy tył wszystko lifting Kolno ? Tablica.pl- Blacharz-lakiernik poszukiwany
Kolego jak sam nie pomalujesz to za rok dwa znowu będziesz szukał dobrego lakiernika. Wiem po swoim przykładzie. Większość robi na odpier. aby wyglądało.- Czyją to obsmarowali na wiocha.pl ?
Hehe Qźwa ale wiocha. Całe szczęście że to nie mój- Dziwne odgłosy spod maski. Napinacz, pasek czy sprzęgiełko (video)
Koledzy jest prosty sprawdzony sposób, na to aby sprawdzić czy to sprzęgiełko alternatora( jeżeli nie skacze napinacz jeszcze). Szklanka wody, odpalasz slnik i lejesz obficie na sprzęgiełko. Jeśli ucichnie na chwile to 100% sprzęgiełko.- Cykanie AFNa
Koledzy jak cyka i jeszcze do tego kopci to znaczy że dobry diesel.- Ciekawe filmy warte obejrzenia
Obecność (2013) - Filmweb Zdecydowanie polecam.- centralny
Mi się lampka nie świeciła. Potem auto się nie otwierało z piloto. Przyczyną były zimne luty na płytce. Przelutowałem i problem znikł.- Czy vag widzi uszkodzony czujnik ?
Tak zrobiłem z tyłem. A z przodu wbiłem czujniki aż będą dolegać do gumek. Jutro dobije tak aż będą ocierały, potem pomały powysuwam je. Dzięki kolego za pomoc. ---------- Post dopisany 27-10-2013 at 11:36 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2013 at 21:15 ---------- Tak jak twierdził devastation. Regulacja czujników pomogła. Dobić do końca i minimalnie cofnąć.- Czy vag widzi uszkodzony czujnik ?
Qźwa czym to zmierzyć ? ---------- Post dopisany at 21:03 ---------- Poprzedni post napisany at 21:02 ---------- czyli ten czujnik co mam maz wytarty działa skoro na vagu czyta prędkość ? - Czyją to obsmarowali na wiocha.pl ?