Treść opublikowana przez steve69
-
Montaż oświetlenia przestrzeni nóg
Element nr 1 przesuwasz w kierunku, który pokazuje strzałka (jest mocowany na zatrzask). Odkręcasz śrubę nr 2. Ściągasz korbkę. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Nie działa tempomat
Przecież Trzcina 80 napisał, że sprawdzał już czujniki sprzęgła i hamulca i u niego działają prawidłowo... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Jak zdemontować boczki w bagażniku w avancie?
W tym wątku dziadekblack pokazuje jak m.in. zdjąć boczki bagażnika: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=146468.0 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Nie działa tempomat
Dziwne by to było. U siebie parę razy już odpinałem akumulator i po ponownym podłączeniu nigdy nie było problemów z tempomatem... Rozumiem, że sprawdzałeś w 2 miejscach: [*]16-Steering Wheel -> Coding-07 -> Software Coding (na przedostatniej pozycji musi być 2 albo 4) [*]01-Engine -> Login-11 -> wpisać 11463 -> [Do It!] -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Nie działa tempomat
Działał i nagle przestał działać, czy może dokładałeś go i nie możesz "odpalić"? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6/B7] Podłokietnik - róznica miedzy B6 a B7
Tutaj dobrze to widać. Ten z lewej to z B6, te dwa z prawej z B7 : Foto z aukcji http://allegro.pl/audi-a4-b6-b7-podlokietnik-2001-2007-i1549068434.html -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Jak to jest z tym niedogrzaniem silnika?
Jeśli jest to tylko i wyłącznie wina niesprawnego termostatu, to zasłonięcie chłodnicy np. dyktą powinno od razu spowodować wzrost temperatury. Ja bym sprawdził. Taka próba nic nie kosztuje, a na pewno rozwieje wątpliwości... :> -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Jak to jest z tym niedogrzaniem silnika?
Wydaje mi się, że gdyby nawet termostat był uszkodzony, to przy obecnych temperaturach na dworze, silnik powinien jednak w końcu się nagrzać. Oczywiście będzie to trwało odpowiednio dłużej, ale w końcu te 90°C powinien osiągnąć. Skoro po przejechaniu nawet 150-200 km wskaźnik na desce pokazuje max 75°C, to musi być coś nie tak z G2/G62 lub z samym wskaźnikiem w zegarach. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Pokrowce
Wybacz, ale trąci mi to fanatyzmem (do tego jeszcze to słownictwo...). Osobiście pokrowców bym w swoim aucie nie założył. Skoro jednak ktoś chce to u siebie zrobić, to wychodzę z założenia, że jego auto - jego sprawa. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Nie działa lampka schowka
Nie trzeba szukać. W ASO kupisz to za ok. 85 zł. Jakieś 1,5 roku temu też kombinowałem z nawiercaniem, smarowanie, itp. Po takich "usprawnieniach" przez jakiś czas było dobrze, jednak po paru miesiącach znowu zaczynało ciężko chodzić. W końcu kupiłem nowy tłoczek w ASO i póki co mam z tym święty spokój. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Siłowniki tylnej klapy.
Klapa się tylko lekko uchyla. Dalej podnosisz ręką - siłownik ci tylko pomaga. Cena takiego siłownika w ASO to ok. 130zł. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 BDG] Poziom oleju na bagnecie
Wystarczyło użyć http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=96050.msg1095596#msg1095596 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w Audi A4 B6 i B7
Skoro na VAG-u nie widać reakcji, to skąd wiesz, że pilot wysyła sygnał? -- Pozdrawiam. Sławek
-
Procedura kodowania pilotów centralnego zamka w Audi A4 B6 i B7
Skoro pilot kiedyś działał, a teraz nie chce, to: przede wszystkim wymieniłbym baterię na taką 100% pewną (sprawdzoną miernikiem). w samym pilocie przeczyściłbym styki w gnieździe baterii. Po tych czynnościach zacząć kodowanie od nowa. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B7] Nie działający tempomat
Tak, można: sprawdzić działanie manetki tempomatu - VAG sprawdzić działanie czujników sprzęgła i świateł STOP - VAG -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Czujnik temperatury paliwa i termostat
Przekonany byłem, że się po prostu pomyliłeś, bo co ma czujnik temp. paliwa do niedogrzewania silnika... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6/B7] Schowek-spalona żarówka
Jeśli schowek bez lodówki, to W5W 12V5W. Jeśli z lodówką, to W3W 12V3W. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Światła cofania cały czas się palą
Hmmm... Według ETKA czujnik 02T945415P z aukcji, do której link podałeś, jest od A2, A3, TT. Wydaje mi się, że do twojej skrzyni będzie czujnik o numerze 01E941521A -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Stukanie poduszki kierownicy na nierównościach
Torx T30 http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=23501.0 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Światła cofania cały czas się palą
Coś mi tu "nie gra" W temacie piszesz o palących się stale światłach cofania, a trochę niżej już o światłach STOP: To w końcu które się palą? Czujnik świateł cofania tu: Czujnik świateł STOP znajdziesz tu: 1 - włącznik świateł "STOP" 2 - przełącznik/czujnik pedału sprzęgła A tu jak go sprawdzić: 01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 006 W drugim okienku powinny być widoczne trzy zera (000). Po wciśnięciu sprzęgła pierwsze zero zmienia się na jedynkę (100). Po wciśnięciu hamulca drugie i trzecie zera zmieniają się na jedynki (011). Przy jednoczesnym wciśnięciu sprzęgła i hamulca masz same jedynki (111) -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Czujnik temperatury paliwa i termostat
Nie zrozumieliśmy się. Po objawach które opisałeś nigdy bym nie wpadł na to, że chodzi ci o czujnik temperatury paliwa G81 :> Przekonany byłem, że piszesz o błędzie czujnika temperatury płynu chłodzącego, czyli o czujniku G2/G62. Link, który podałem wcześniej, pokazywał właśnie gdzie jest ten czujnik i jak się do niego dobrać. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Przestały działać piloty centralnego zamka
Możesz z tych dwóch złożyć jeden działający: - z tego oryginalnego weź część z grotem i pastylką immo, - z tego drugiego weź cześć z działającym pilotem. :> Ale zanim to zrobisz sprawdź MIERNIKIEM baterię w tym niedziałającym pilocie. To, że ona nowa nie znaczy wcale, że "trzyma" napięcie tak jak powinna. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Czujnik temperatury paliwa i termostat
Skoro VAG pokazuje błąd czujnika, którego nie da się skasować, to zostaw na razie termostat w spokoju i zajmij się czujnikiem (lub jego wtyczka/wiązką). http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=180758.msg2120060#msg2120060 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 AFB] Brak świateł oraz czujników cofania
Pewnie padł czujnik świateł cofania (ewentualnie jego wiązka). Jak to naprawisz to i czujniki parkowania pewnie ożyją. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Przepalają się postojówki
1J0941953 - oprawa żarówki światła postoj. z wiązką przewodów - 19.93 zł u Gajosa -- Pozdrawiam. Sławek