Treść opublikowana przez steve69
-
[ALL B6/B7] Demontaz tylnej korbki szyby
To ja poproszę o dokładniejsze wytłumaczenie, bo niedługo też czeka mnie zdejmowanie tylnych boczków, a mam tam korbki. Co należy rozumieć przez "Zdejmij osłonę 1 pokrętła podnoszenia okna 3 w górę"? W górę, czyli w którą stronę - A czy B ? _________________________________________________ Już doszedłem co i jak :> Część oznaczoną jako 1 przesuwamy w kierunku A -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVJ] Nie działa centralny zamek+ elektryczna szyba
Zapoznaj się z tym: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=99021.msg1134543#msg1134543 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Radio z nawigacją nie znajduje stacji
Zacznij od napisania, co to za radio. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Concert II - Blokada, GALA, wyswietlanie predkosci
Sprawdziłem u siebie i mam o 1 więcej niż u ciebie dostępny kanał - 66 GALA U mnie wygląda to tak: 02 10280 Aktualna częstotliwość 03 0 ? 04 6 ? 05 0 Signal Position 0=Fader Center/Balance Center 1=Fader Front/Balance Left 2=Fader Front/Balance Right 3=Fader Rear/Balance Left 4=Fader Rear/Balance Right 66 0 Gala 0=GALA active 1=GALA inactive (or Bose Audio Pilot installed) 77 0 ? 88 0 Long Wave Band 0=Long Wave Band active 1=Long Wave Band inactive 99 0 Transport Mode 0=Transport Mode inactive 1=Transport Mode active ? oznacza, że nie wiem co w danym kanale jest wyświetlane (VAG nie podpowiada). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Concert II - Blokada, GALA, wyswietlanie predkosci
Normalne. Tak działa komfortowe kodowanie radia. Wystarczy raz wpisać poprawny kod i od tej pory radio będzie już rozpoznawać, że jest w "swoim" samochodzie. Poprosi o kod dopiero po przełożeniu do innego samochodu. Co to znaczy, że nie działa? GALA jest włączana/wyłączane z radia. Naciskasz i przytrzymujesz wciśnięty guzik "MENU". Po chwili na wyświetlaczu pojawi się napis "TIMER 1 START". Naciskasz guzik "MENU" parę razy, aż pokaże się napis "GALA". Teraz kręcąc prawym pokrętłem radia ustawiasz sobie poziom (od 1 do 5). Jeśli chcesz wyłączyć, to kręcisz w lewo, aż pokaże się "GALA OFF". Teraz wystarczy poczekać parę sekund i radio wróci do wyświetlania aktualnie wybranej stacji radiowej. Nie bardzo rozumiem o czym piszesz. Napisz gdzie dokładnie wszedłeś... Też nie wiem o co tu chodzi... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Problemy z zamkiem od Klapy bagażnika
Używanie forumowej wyszukiwarki naprawdę nie boli :gwizdanie: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=170048.0 -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] przycisk od świateł awaryjnych nie gaśnie
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01794 -- Pozdrawiam. Sławek
-
Problem z otwieraniem bagażnika - naprawa - fotostory
Pozdrawiam ziomala i dziękuje za foto-relację, która zaoszczędziła mi dzisiaj sporo roboty. Ja niestety nie miałem tyle szczęścia co kolega przemouk84. U mnie padł sam mikrowłącznik, poprawianie lutów nic nie dało. "Wydłubałem" ten nieszczęsny pstryczek i popytam o niego u elektronika, może coś dobiorę. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, to trzeba będzie dokupić całe ustrojstwo - cena u Gajosa 282zł Dla potomności - zwie się toto listwa uchwytowa i posiada nr 8P0827574 3FZ (zmieniony w 2004r. na 8P4827574 3FZ). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 1Z] Migają świece żarowe, auto nie pali
Miernik w rękę i sprawdzaj w samochodzie. Wtedy będziesz pewny na 100%. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B5 1Z] Migają świece żarowe, auto nie pali
Zacznij od sprawdzenia stanu naładowania akumulatora, oraz podpięcia VAG-a i odczytania błędów. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Lampka oświetlenia bagażnika
-- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] CONCERT II
Niekoniecznie. Istnieje coś takiego jak "Komfortowe kodowanie radia". Co prawda to komfortowe kodowanie radia nie we wszystkich modelach samochodów jest dostępne, ale w twoim może już być. Polega to na tym, że po pierwszym wprowadzeniu numeru kodu do radia urządzenie identyfikuje się ze swoim samochodem. Jeżeli nastąpi przerwa w zasilaniu, a później ponowne jego przywrócenie, radio sprawdza automatycznie po włączeniu zapłonu, czy nadal znajduje się w swoim samochodzie. Jeżeli tak, po kilku sekundach radio samo się odblokuje, nie trzeba wpisywać kodu. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] utrata dynamiki w czasie przyspieszania.
Prawdopodobnie masz zapieczone kierownice turbosprężarki w następstwie czego występuje przeładowanie/niedoładowanie powietrza do silnika. Zrób prawidłowo logi i zamieść je tutaj na forum - po zapoznaniu się z nimi forumowi szamani postawią diagnozę. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Kody wyposażenia - prośba o przetłumaczenie
Może i tak. Ale jak byś użył "Radio-controlled clock" albo "zegar radiowy" jako słów kluczowych, to wtedy wyszukiwarka wyświetliłaby "parę" wyników. :> -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Kody wyposażenia - prośba o przetłumaczenie
http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=10354.msg1258085#msg1258085 Następnym razemużyj -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWx] Kolor czujnika temperatury płynu
Według ETKA czujnik temperatury podwójny 078 919 501 C (czarny) został wycofany z użytku 1/05/2000r. W jego miejsce wszedł 059 919 501 A (zielony). Widocznie miałeś jeszcze czujnik ze starych zapasów. U mnie zresztą też taki siedział (wymieniłem na zielony parę dni temu). -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B6] Przyciski w drzwiach kierowcy w miejscu gdzie jest schowek
O te przyciski ci chodzi?: -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu jest jeszcze gorzej.
No to coś jest "nie tak", bo wtyczka powinna lekko wejść na czujnik i się zatrzasnąć... -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu jest jeszcze gorzej.
A co z tą wtyczką? Doszedłeś czemu nie chce siedzieć na czujniku? -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu jest jeszcze gorzej.
Najpierw to: Jak już wszystko zdejmiesz, to z tyłu powinieneś ujrzeć taki widok: (Zdjęcie zapożyczone od któregoś kolegi z naszego forum). Teraz trzeba: 1. Zdjąć wtyczkę z czujnika. 2. Przytrzymując czujnik wyciągnąć plastikową zawleczkę/sprężynę (ciągnąć do dołu). 3. Wyciągnąć stary czujnik i w jego miejsce włożyć nowy (oczywiście z założonym wcześniej o'ringiem). Tam jest trochę mało miejsca, ale jeśli masz szczupłe dłonie i jesteś sprytny, to powinieneś sobie poradzić :> Jeśli zrobisz to szybko, to nawet niewiele płynu ucieknie. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[ALL B5] Zestaw telefonu
Może też być 1234 Jeśli mamy VAGa, możemy to sobie sprawdzić: 77-Telephone -> Adaptation-10 -> Channel 135 -> Read -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu jest jeszcze gorzej.
Komplet: [table] N 903 168 02 oring 059 919 501 A czujnik temperatury podwójny 032 121 142 sprężyna mocująca [/table] Tak po prawdzie, to sprężynę możesz sobie odpuścić - stara spokojnie wystarczy. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu jest jeszcze gorzej.
2w1 - G62 mierzy temp. na potrzeby komputera, G2 na potrzeby wskaźnika na desce. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu jest jeszcze gorzej.
Sprawdź VAGiem, czy nie masz jakichś błędów Sprawdź działanie zegarów - 17-Instruments -> Output Tests Sprawdź czujnik G2/G62 - porównaj temperatury w 2 miejscach: 01-Engine -> Meas.Bloks-08 -> Group 007 -> Coolant Temp oraz 17-Instruments -> Meas.Bloks-08 -> Group 003 -> Coolant Temperature Jeśli nie zapowietrzyłeś układu, a czujnik G2/G62 nie jest uszkodzony, to wartości temperatur w obu miejscach powinny być zbliżone. Wczoraj robiłem to samo co ty - wymiana termostatu oraz dodatkowo wymiana czujnika G2/G62. Operacja przebiegła bez najmniejszych kłopotów. -- Pozdrawiam. Sławek
-
[B6 AWX] Kasowanie inspekcji, a wyświetlanie informacji
Wszystko jest OK Komunikat na FIS (po włączeniu zapłonu) pojawi się wtedy, gdy do terminu przeglądu pozostało 2000km. Jeśli pozostało więcej niż 2000km to info pokazuje się dopiero po naciśnięciu przycisku z kluczykiem. -- Pozdrawiam. Sławek