Treść opublikowana przez bobikos
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Miałem dokładnie to samo - zimne luty w zamkach. Wyjmij, przelutuj piny na płytce i będzie ok.
-
Działanie sprzęgła wiskotycznego
Też obserwuję działanie wentylatora na sprzęgle wiskotycznym i spostrzeżenia mam podobne do Twoich. Co prawda nie sprawdzałem temperatury na VAGu ale widzę że wentylator słabo się kręci. Na forum BMW (też mają to cudowne rozwiązanie) jest wątek o uzupełnianiu sprzęgła olejem sylikonowym o lepkości 3000. http://e38e39.pl/zrob-sam-silnik/regeneracja-sprz-g-a-wiskotycznego-visco-wiscoza-t1127.html Jeśli bardzo chciałbyś się pozbyć Visco to możesz zmienić wentylatory na elektryczne (razem z ramką montażową oraz sterownikiem). Ktoś na forum przerabiał to już. B6 benzynowe (większe pojemności) oraz B7 wychodziły w wersjach z dwoma wentylatorami. Co ciekawe B7 2.0 tdi wychodziły również w wersji tylko z jednym wentylatorem.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
mnie nikt nie robił problemów że jest Q a w dowodzie ośka. Normalnie przeszedł przegląd, hamulce też.
-
Nie swiecaca sie kontrolka swiatel mijania
Jeśli mówisz o kontrolce w liczniku to jest to kontrolka świateł postojowych i świeci się gdy włączysz światła postojowe.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Ja po swapie na Q podnosiłem tył. Dałem sprężyny kategorii 12 (1BE).
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Może to być kwestia samego sterownika. Pytałem o to w innym wątku ale nikt nie odpowiedział. W wolnej chwili porównam pozostałe oznaczenia na bloku. Wymiana sterownika jest prosta i nic nie trzeba by kombinować... Z drugiej strony jeśli byłaby to kwestia samego sterownika to dlaczego nie da się tego zmienić poprzez kodowanie?
-
Wymiana linki w mechanizmie podnoszenia przedniej szyby w A4 B6
Spokojnie możesz kupić drugi mechanizm. Najlepiej używka z seata exeo
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Jest różniża w oznaczeniach pomp, FWD ma 8E0614517 lub z końcówką L, natomiast Q ma 8E0614517A lub M, wydaje mi się że ta od Q ma EDS (EDL). Ograniczenie mocy na kołach to ASR i on przycina dawkę paliwa, natomiast EDL działa na zasadzie przyhamowania koła które za szybko się napędza. Skoro jest rozróżnienie pomiędzy FWD a Q to znaczy że w dokładanym Q nie będzie to dobrze działało, a to znaczy że nasze dokładane Q nie będzie w pełni działało przy wykopywaniu się z zasp. Jak póki co nie bawiłem się moim Q w zimie ale przed tym czasem mam zamiar zmienić pompę. Mogę się oczywiście mylić w tym co mówię ale rozróżnienie pomp skąd się bierze.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wg mnie nie właśnie tym różnią się pompy ABS do Q i dlatego należałoby pompę wymienić przy przekładce. Sam jeszcze tego nie zrobiłem
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Wskazuje Ci na odwrót bo powinieneś mieć pływaki conajmniej z 2003 roku i nie ma tu znaczenia czy jest to 1.9 czy 2.5
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ten rysunek nie jest dla 2.5 quattro bo w tdi zasilanie i powrot jest po stronie pasazera. Pisalem juz o tym.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Slawek9106 co Ty wlasciwie masz zalozone? Bak od 1.9 i 2.5 tdi powinien miec i zasilanie i powrot po stronie pasazera. Jesli masz inaczej to szukaj kompletny bak od 1.9 tdi quattro, zmuana samej pompy nic nie pomoze. Wnioskje po Twoim opisie ze teraz najwidoczniej masz cos wyrzezbione i jue bedzie to dobrze dzialalo Slo filtr paliwa poszukaj w Etce, ja nie moge teraz sprawdzic.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
w moim zasilanie i powrót jest w to samo miejsce - do pompy paliwa po stronie pasażera. Odpowietrzenie Ci działa? Syczy jak odkręcasz korek? Ja robiłem w Warszawie u znajomego ale bak został zamontowany i poza podłączeniem przewodów nic nie trzeba było robić. Dobrze podłączyłeś zasilanie/powrót? Nie ciągnie Ci gdzieś powietrza? Pompa od 2.5 sprawna? Widzę też w ETCE że do 1.8T quattro jest inny filtr paliwa z regulatorem ciśnienia. Może tu masz problem.
-
Problem z pompą paliwa po swapie na Quattro.
Sprawdź jaki bak zamontowałeś, czy na pewno był od 1.8 T, najlepiej odczytaj oznaczenie na pompie. Z tego co przeglądałem benzynki w q miały bardziej skomplikowany system zasilania/ powrotu / wyłapywania oparów. Czy system rurek był kompletny w Twoim baku? Ja akurat mam diesla więc problemu nie było. Moim zdaniem kodowanie nie ma znaczenia, bo w liczniku dotyczy jedynie poziomu paliwa. Możesz sterownik silnika przekodować z 00002 na 00003 ale nie powinno wpływać na sterowanie pompą.
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Jak wsadzisz WR12 zamiast 9 to przód będzie bardzo wysoko stał. Musisz szukać oznaczenia jak Twoje.
-
235x45x17 czy 225x45x17 ?
Jak kupisz rozmiar inny niż zalecany przez producenta to zapomnij o gwarancji. Dodatkowa rada - nie kupuj vredesteina.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Ja przelozylem kompletny bak z pompa od 2.5 tdi i wszystko chodzi jak trzeba. Tam sa dwie rurki tylko: zasilanie i powrot.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Czy za przypadkiem w quattro nie jest inna pompa wraz z systemem wyrownywania paliwa w obydu komorach?
-
Wystrzał Vredestein Ultrac sensata
Ja swoje 4 lata temu tez kupowalem drozej niz dzisiaj moglbym. Na szczescie kupilem bridgestona i jezdza do dzisiaj. Moge je smialo polecic. Powinienes wysmarowac pismo na ten bubel.
-
Wystrzał Vredestein Ultrac sensata
Może i marka premium ale oponę w takim rozmiarze w cenie 300 zł za sztukę nie można uznać za coś wyjątkowego. To są okolice opon typu Barum i Fulda a to nie są ani marki ani opony klasy premium.
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
jak na razie nie podałeś jakie masz zawieszenie i jakie kategorie wagowe więc nawet nie można Ci pomóc. Podałem Ci linki i wstępne informacje jakich sprężyn szukać, jak chcesz dalszej pomocy to napisz co masz w aucie.
-
Wystrzał Vredestein Ultrac sensata
Jeśli zamierzasz reklamować to mozesz się spodziewać że właśnie z powodu innej niż standardowa szerokość (235) mogą Ci odrzucić reklamację. Z drugiej strony powinieneś zrobić awanturę, np zgłosić do jakiegoś pisma motoryzacyjnego lub programu,oni lubią takie tematy. Nigdy nie kupowałem żadnych produktów Vredesteina i po tym co tutaj zobaczyłem na pewno nie kupię. Zmień jak najszybciej na coś pożadnego a ten szmelc reklamuj i rób odpowiedni PR.
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Jeśli kupiłeś przełącznik dlatego że stary był zniszczony to jedyne co Ci pozostaje to przełożyć nowy front na stary przełącznik, innej opcji nie ma. Jest na forum opisane jak rozbierać włącznik.
-
Olej-przybyło
Jeśli rzeczywiście przybywa oleju to zainteresuj się uszczelnieniami wtryskiwaczy. Bardzo rzadko zdarza się że w dieslu badają emisję spalin
-
Samochód zamknięty, szyby się opuściły
Jak naciśniesz i przytrzymasz przycisk otwierania drzwi to szyby się opuszczają. Centralny rygluje ponownie jeśli w ciągu (chyba) minuty nie otworzysz żadnych drzwi. Ot cała tajemnica.