Treść opublikowana przez bobikos
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Tzn że tył nadal za nisko siedzi? A jaką kategorię masz z przodu i jeśli mierzyłeś to podaj proszę wysokości do nadkola ?
-
Upgrade systemu PDC (Parktronic) - czujniki z przodu oraz zdalne załączanie w A4 B6/B7
Możesz kupić 2 km jeśli nie umiesz policzyć ile metrów przewodów jest Ci potrzebne. Nie ma również żadnego znaczenia czy zastosujesz przekrój 0,35 czy 0,5 dla zalecanego przekroju <= 0,5. Producent optymalizuje koszty i stosuje cieńsze przewody tam gdzie jest to możliwe. Ze swojego doświadczenia proponuję stosować tutaj co najmniej 0,5 ale 0,75 też nie będzie problem. Przewód będzie miał większą wytrzymałość, natomiast zwróć uwagę izolację przewodu, ma być dobra. Moje rady to: - izoluj je taśmą izolacyjną bawełnianą żeby zabezpieczyć wiązkę przed uszkodzeniami mechanicznymi - skręcaj ze sobą przewody can - lutuj połączenia i izoluj porządnie - układaj wiązki po trasach przeznaczonych do tego - nie zaśmiecaj wątku swoimi wynurzeniami na temat zakupu kabelków. Powodzenia
-
prośba o sprawdzenie numerów sprężyn
to sprawdź oznaczenia z wlepki - pod siedzeniem tylnym lub w książce serwisowej. Jeśli oznaczenia będą zgodne z kolorami tzn że nikt nic nie zmieniał wcześniej. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/98994-all-b6b7-obnizenie-zawieszenia-sprezynami-jak-dobierac-zakres-mas-osi/
-
prośba o sprawdzenie numerów sprężyn
skąd wziąłeś oznaczenia 0YG, 0JH? Ze sprężyn czy z wlepki w aucie?
-
Obniżanie zawieszenia w Audi A4 B6 i B7 sprężynami
Do osób posiadających oryginalnie w A4 b6/b7 1.9/2.0 tdi avant quattro zawieszenie 1BE/1BV. Powiedzcie proszę jakie macie kategorie wagowe na tyle.
-
VW Touran 1.9 TDI BXE
Czy w przypadku podwyższania mocy w AVB wymiana chłodnicy oleju też jest zalecana?
-
silniczki szyb - podpięcie "na stole"
To bierz. Nad czym się tu zastanawiać.
-
silniczki szyb - podpięcie "na stole"
Te silniczki raczej nie padają. Podłączenie na stole jest trudne, powinieneś mieć komunikację po CAN żeby sprawdzić działanie. Jak okazyjna cena to bierz, ja widziałem te silniczki od 20 zł.
-
Wymiana oleju, a 2gi bieg -> problem z wbiciem 2ki po zmianie oleju
W przypadku skrzyni quattro (FTM) jak wygląda sprawa oleju do centralnego mechanizmu różnicowego? Czy lać tam olej taki sam jak do skrzyni czy taki jak do tylnego dyfra? Do skrzyni idzie G052911 natomiast do dyfra tylnego dedykowany jest G052145. Drugie pytanie ile oleju potrzebne jest do dyfra tylnego i centralnego?
-
Wymiana skrzynia biegów z EVN na...
ENV i FTM to to samo. Obydwie mają zewnętrzny układ chłodzenia oleju w chłodnicy wody.
-
Polecane amortyzatory o obniżonym skoku do springów -30mm
Sachsa do 1BE nie polecam. Tyl zaczął skrzypieć po zimie, a przedni wylał sie po niecałych trzech latach. Poza tym szału nie robi w prowadzeniu auta.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Masz rację, lecz należy zadać pytanie z którego roku jest sterownik od pamięci. Spróbować KKLem nie zaszkodzi, w końcu to tańsze niż kupno nowego sterownika pamięci.
-
Instalacja modułu pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek
Ja mam B6 i VCDS oraz VAS nie chce się komunikować pamięcią foteli (oraz PDC, radiem i BT). Za to bez problemu działa kabelek KKL i VAGCOM 3.11. Możesz spróbować połączyć się takim sprzętem. Wiem że mój to B6 a Twój B7 ale spróbować warto. Sterownik jest diagnozowany po linii K więc może zadziała.
-
Montaż prawego intercoolera 1.8T BEX
do tego zestawu powinna być jeszcze plastikowa kierownica powietrza przed intercoolerem oraz dochodzi zmiana kratki przy halogenie jeśli ta którą mamy jest pełna. Do opisu przydałyby się też nr części z ETKI.
-
Problem z dobraniem numeru do Pompy Vacum- pomoc
Kupuj jak najnowszą o oznaczeniu 038145209 - literki to kolejne poprawione/zmodyfikowane modele. Wszyscy polecają z końcówką Q bo ostatnia modyfikacja pomp tandemowych, ale jest strasznie droga. Równie dobrze możesz kupić z literką M lub N (wiele z nich miało już zmodyfikowany króciec podciśnienia - czarny). Patrz przede wszystkim na datę produkcji jeśli kupujesz używkę. Nowsze pompy będą miały inną podkładkę (metalowa nr 038145215 - 30 zł ASO) na połączeniu z blokiem więc będziesz musiał zamówić odpowiednią w ASO. Tę podkładkę tak czy inaczej musiałbyś wymienić dla świętego spokoju.
-
Silniczek podnoszenia szyb
8E1 959 802 B lub H dla wesji LOW (bez składanych lusterek) lub E, F, G, bez literki dla wesji HIGH. Numery zaczynające się od 8E2 to silniczki od anglików.
-
[a4 b6] Dziwne problemy z oświetleniem wnętrza
Rozwiń z izolacji przewody przed kostką lampy i zobacz co tam było robione. Albo lampkę masz trafioną, albo w wiązce są jakieś nieudolne modyfikacje.
-
Wymiana foteli skóra tapicerek A4 B6 B7 elektryka ledzwie AIR BAG od A do Z
najgrubsze w wiązce, na pewno brązowy jako masa i drugi grubas czerwony (lub czerowono jakiś tam )jako zasilanie. Jeśli masz podświetlenie nóg to będziesz miał dwa kolejne cienkie kabelki - +12V oraz masa sterowana przez MK. Do fotela pasażera oryginalnie idzie pod deską. Ze względu na brak dostępu do tej wiązki musisz poprowadzić po swojemu. Bezpiecznik do lędźwi w oryginale przyczepiony jest pod MCE - obok bezpieczników szyb. Zasilanie - stałe +12V.
-
[a4 b6] Dziwne problemy z oświetleniem wnętrza
W lampce podsufitki na pewno nie ma żadnego czujnika temperatury. Mała połamana wtyczka zdaje się być złączem od mikrofonu. Sprawdź czy go tam nie ma (zdejmij blendy od dołu i poszukaj kwadracika czarnego z kawałkiem kabla). To co pokazujesz na drugim zdjęciu to czujnik ruchu w aucie i do niego faktycznie idą 4 kable. Pytanie czy w aucie jest zamontowany alarm (dodatkowe przyciski w kieszeni drzwi kierowcy). 4 ucięte kable wyglądają na samoróbkę (a na pewno niebieski i brązowy) dlatego warto byś dokładniej przejrzał wiązkę i sprawdził gdzie one idą. Proponuję zapoznać się z programem ELSA i analizować co gdzie jest połączone. Na odległość ciężko ocenić co poprzedni właściciel zrobił w aucie.
-
skrzynia biegow a4 b6 2.5 tdi quattro a 1.9tdi quatto.roznica?
Pierścień do 2004 rok o nr 01E103551B, po 2004 01X103551. Dodatkowo tulejki prowadzące 01E301153G. Te elementy trzeba dodawać jak się stosuje skrzynię 6 biegową zamiast 5, czyli w AVF powinny już być. Dodatkowo w przypadku zmiany sprzęgła na 240 mm trzeba zmieniać rozrusznik. Tematy zmian skrzyń z 5 na 6 są lepiej rozpracowane na forum passata.
-
Materiały pomocnicze do wymiany rozrządu w A4 B6 1.9TDI
zerknij na forum w dziale sprzedam, koledzy sprzedają oryginalne zestawy do wymiany rozrządu.
-
Wybieraki skrzyni 6 biegów - brak elementów
Witam Poradźcie proszę czy dostanę plastikowy element łączący cięgna wybieraka ze sobą. Poniżej zaznaczony na zdjęciu na czerwowno. Nie wiedzę go jak osobny element do dostania w ASO.
-
B7 zwykła lampa Automatyczne światła
spróbuj xxx21 lub 41, nie wiem po co kodujesz światła na Kanadę. Dodatkowo sprawdź wartosci w adaptacjach, szczególnie kanały 5 i 6: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_(8E)_Central_Electronics_(8EC/8ED)
-
B7 zwykła lampa Automatyczne światła
Jakie masz kodowanie teraz?
-
Problem z wentylatorem klimatyzacji
Sprawdź odczyty temperatury cieczy chłodzącej w silniku i liczniku.