Treść opublikowana przez k0za
-
[B5 AFN] Proszę o pomoc - tryb awaryjny i duże przeładowanie
Nie wiem jak w AFN ale w AJM N18 jest podczepiony do plastikowej rury powietrznej w okolicy zbiorniczka płynu chłodniczego. N75 raczej wykluczam bo widać, że jakaś tam regulacja jest. Ale podmień to będziesz miał święty spokój.
-
[INNE] S6 Manual
Pierwsze widzę to A8, ale daje RADĘ
-
[B5 AFN] Proszę o pomoc - tryb awaryjny i duże przeładowanie
w gruszce jest sprężyna także palcami będzie ona chodziła dosyć ciężko. ewidentnie masz przeładowanie, powodem może być ewentualnie rozregulowana sztanga ale wątpie. posprawdzaj jeszcze wężyki podciśnieniowe, czy gdzieś nie ma dziur.
-
[B5 AFN] Proszę o pomoc - tryb awaryjny i duże przeładowanie
notlauf turbo do czyszczenia/regeneracji
-
[B5 AJM] Zawór EGR proszę o info
chłopaki wszystko fajnie, ale przecież ten olej nie pochodzi z komory spalania, czyli zaślepienie egr nie pomoże olej jest z dolotu czyli odma albo puszczające turbo, ja montując oil catch tank wyeliminowałem olej w dolocie ( aczkolwiek nie w 100% ) można tak zatkać egr żeby nie ciekło ale to jest leczenie objawów a nie przyczyn
-
[ALL] System Start & Stop a chłodzenie Turbiny
Co do obiegu oleju podczas wyłączania silnika to wiem, że doładowane benzynowe BMW v8 mają elektryczną pompkę, która napędza obieg oleju chłodząc tym samym turbinę podczas nagłego wyłączenia silnika
-
[B5 AJM] Dziwne zachowanie - kanał 49 - różne wartości temp.
wymiana termostatu a AJM nie jest trudna. rok temu kupowałem w ASO audi poznań za około 120zł przy sprawnym układzie chłodzenia non stop powinno trzymać okolice 90*, nie ma mowy o przekroczeniu 100*
-
[ALL B5] Klocki do naszych a4-rek
jeżeli masz z przodu ATE 288mm to wystarczy wymienić jarzma i już możesz montować 312mm, klocki zostają takie same. 15' nie ma szans nałożyć na 312mm
-
[ALL B5] Zestaw hamulcowy - jeździ ktoś na tym?
lipa bo?? też szukam fajnego zestawu przód+tył. zastanawiam się nad 312mm na przód ale ciężko dostać jarzma za normalne $
- Konkurs
-
[ALL B5] Oryginalne felgi BBS w Audi B5 "s-line"
są mega, i to jest 17" w 18" był by szał
-
[ALL B5] Regeneracja odbłyśnika xenon VALEO po II lifcie
nie pamiętam, która to była lampa. a przesłona w obu przypadkach ma być ustawiona tak samo. ( chodzi oto żeby strumień świateł był asymetryczny )
-
[B5 AJM] Zapieczone kierowniczki turbiny
możesz jechać, nic się nie pogorszy. jedynie nie możesz wyprzedzać bo notlauf czyli wejście w stan awaryjny wystąpi w momencie gdy mocniej wciśniesz gaz. jadąc spokojnie i unikając nagłych przyspieszeń spokojnie się dokulasz. swoją drogą 150zł za diagnoze to złodziejstwo.
-
[ALL] Słabo świecący ksenon
odbłyśniki są identyczne, różnica jest w przesłonie ( którą można przestawić na anglię/europę )
-
[ALL] Słabo świecący ksenon
jeżeli masz ori xenon to na 99% odbłyśniki. ja już swoje regenerowałem, różnica była kosmiczna. poszukaj w warsztacie - opisałem wszystko po kolei
-
[INNE] Passat AVF. 12l ON w mieście. Z klimą 13.2l :-/ LOGI.
jak robisz logi to komplet, przydały by się np. korekcje i bipy na wtryskach.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
zaglądałem dziś pod auto i nadal nie wiem o której uszczelce mowa, chyba że na samym korku spustowym bo innej możliwości chyba nie ma. a tak wygląda moja skrzynka
-
[B7 BRD] Green Forfiter ;] zmartwychwstanie
co Wy B7 nie widzieliście? foty fajne
-
[B7 BRD] Problem z dużym LAG'iem w BRD
topor jakbyś vaga potrzebował to śmiało
-
[B7 BRD] Problem z dużym LAG'iem w BRD
to że turbo późno wstaje to już wiemy podczas robienia logów wyraźny "kop" w plecy czuć właśnie od tych powiedzmy 2200obr/min. teraz pytanie czy to tylko "wina" turbiny? czy dalej można drążyć temat?
-
[B7 BRD] Problem z dużym LAG'iem w BRD
tak patrze i widzę, że coś późno wstaje turbina. ale niech się ktoś wypowie co lepiej ogarnia temat.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Olej stojąc na półce traci swoje właściwości po jakimś czasie ( 5 lat ) A co dopiero podczas pracy ? Wiadomo nie jest to konieczność, ale to tak samo w silniku nie trzeba by wymieniać, spokojnie będzie kręcił dalej.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
o jakiej uszczelce mowa? sam myślę nad profilaktyczną wymianą oleju. i nie plećcie bzdur, że oleju się nie wymienia. to naiwność. ja mam skrzynie o numerze 012300057AX a co ciekawe w DE była wstawiana nowa skrzynia w ASO po przebiegu 105 000km, ale powodów nie znam.
-
[ALL B5] Do czego ta wtyczka?
A to przypadkiem nie jest w każdej a4? u mnie zimą jak było oszronione całe auto to otwierając auto pilotem po chwili szron na zamku się rozmroził :>
-
[B6 AVF] Zawor EGR
Ja bym proponował dowiedzieć się skąd ten olej w dolocie. Albo puszcza turbinka albo z odmy ( co jest bardziej prawdopodobne ) To, że EGR'y sączą olej to norma.. niestety