Treść opublikowana przez pastaldo
-
[INNE] Jaki półprofesjonalny sprzęt do filmowania i fotografi?
wielkie dzięki za te informacje. Na pewno się przyda. Nie mniej jednak jakby ktos jeszcze miał coś do powiedzenia na ten temat to chetnie się zaznajomię.
-
[ALL B5] Smarowniczki w wahaczach ;-)
pierwszy raz słyszę o pękaniu wahaczy w a4....widziałeś taki przypadek ??????? mam w swoich wahaczach kalamitki i polecam taki zabieg, według mnie nie ma żadnego wpływu na osłabienie samego wahacza Mi pękł dolny główny w miejscu sworznia. Było kilka przypadków na forum co im się wahacz urwał (wyskoczyło na sworzniu), koło wyłożyło na bok i wrócił na lawecie..... no ale nie po zastosowaniu kalamitek chyba? Tzn jak to mówią to i w drewnianym kościele spadnie Ci cegła na głowe więc mysle że to było albo zmeczenie materiału albo wadliwy wahacz. Jak myslisz?
-
[ALL B5] Smarowniczki w wahaczach ;-)
pierwszy raz słyszę o pękaniu wahaczy w a4....widziałeś taki przypadek ??????? mam w swoich wahaczach kalamitki i polecam taki zabieg, według mnie nie ma żadnego wpływu na osłabienie samego wahacza i o to mi chodziło Masz możliwość zrobić foto i przynajmniej na jednym wahaczu pokazać w którym miejscu sie wwiercałes? I drugie pytanie masz jakies odczucia co do poprawy wytrzymałości wahaczy i jakie posiadasz?
-
[ALL B5] Smarowniczki w wahaczach ;-)
własnie dlatego mam mieszane uczucia i zastanawiam czy ryzykowac. Tzn smarowniczke by się wsadziło tam gdzie jest jakby wieczko (w starych blaszką zatkane) a nie z boku więc myśle że bardzo by nie osłabiło materiału a jakby było pomocne to czemu nie spróbowac. Tylko pytanie jakby się zachowywała ta kulka po nawierceniu i nasmarowaniu. Bo mam dziwne wrażenie że te nasze wahacze to działają do momentu az oryginalne smarowanie jest w głowce a potem zaczyna sie wycierać
-
Spotkania na drodze
łoj a Wam tylko jedno w głowach nam nie ale Tobie to kto wie
-
[ALL B5] Smarowniczki w wahaczach ;-)
Próbował ktoś założyć smarowniczki/kalamitki na gałkach przy sworzniach? Znajomy mi ostatnio podpowiedział że może by miało to możliwość istnienia. W starszych samochodach zawsze robił smarowniczki na gałkach i raz do roku robił smarowanie i ponoć bardzo wydłużało żywotność. Zastanawiam się czy dało by radę nawiercić gałki przy wahaczach i zamontować smarowniczki. Może był by to dobry patent na wydłużenie żywotności naszych wahaczy. Pytanie tylko jakby to się zachowywało w aluminiowym wahaczu. Korci mnie żeby spróbować na jakims lekko dającym oznaki zużycia wahaczu.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
coś Cię boli? przeproś i wyjdź czy to nie miło patrzeć jak ludzie sie kochają
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
na uj! po naszym wyjściu będzie takie jak przed remontem nie tak głośno bo nas nie zaprosi
-
Spotkania na drodze
to uprzedź ją że następnym razem jak ją spotkam to będę trąbił albo niech się uśmiecha do sreberka jadącego z przeciwka, bo ja tamtędy codziennie jeżdżę po 17 Pracuję niedaleko więc mogę z nią mini spoty robić Rafi nie rozpedzaj sie tak Bo kolega w czarodziejski sposób sprawi że zaczniesz jeździć inna trasą :polew:
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
no wiesz jak chce nas wszystkich zaprosic na parapetówe to musi sie starać
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
:polew: coś z serii http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=24.msg2438346#msg2438346 :polew: :polew:
-
[B5 ADR] Jak zmienić kolor podświetlenia zegarów?
jest tam chyba 12szt żarówek podświetlających tarcze. Jednakże jak zaznaczyłem podświetlenie nie jest równomierne i trzeba będzie jakoś wkomponować więcej diod w celu poprawienia tyle że czasu nie mam żeby to zrobić.
-
[B5 ADR] Jak zmienić kolor podświetlenia zegarów?
szukaj gdzieś opisywałem co i jak. Po krótce wymieniasz żaróweczki na diody (choc lepiej zastosowac więcej diod bo bedzie nie równo podświetlone) i wyjmujesz tarcze i papierem ściernym ścierasz tę czerwoną farbę. Po złożeniu poprwnie wszystkiego masz białe zegary.
-
[INNE] Jaki półprofesjonalny sprzęt do filmowania i fotografi?
Poprosiłbym osoby które zajmuja się takim fachem profesjonalnie i znaja się podpowiedzieli jaki sprzęt kupić. Znajomy ma do tej pory małe doświadczenie ale chce założyć działalność i zająć się kręceniem filmów na imprezach jak wesela itp. Ma możliwość wydac sporo (tak mi się wydaje) pieniędzy. Na dana chwilę nie ma większego znaczenia cena. Powiedzmy 20, 30, 40tys złotych. Chodzi o kamerę cyfrową z oświetleniem i do tego aparat fotograficzny tez raczej lepszy z obiektywami. Chodzi mi o propozycje, dokładne modele i na co zwrócić uwagę. Jakie nośniki w tej chwili najlepiej uzywac przy takim sprzecie, jakie obiektywy na takie imprezy najlepiej, itp. Dobrze by było żeby ustawienia i menu w sprzęcie były po polsku gdyż osoba ta z angielskim niewiele ma wspólnego i nie jest zainteresowana jego nauka ze wzgedu na wiek.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
jeszcze trochę i zaczniesz gadać jak Kowi zbyt blisko tego osobnika się przeprowadziłeś i zaczyna Ci się udzielać :polew:
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
siema ciele byciu W kazdej chwili, nawet tu i teraz :gwizdanie:
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
- [ALL B5] Stukanie w zawieszeniu - łączniki stabilizatora? TAK!
powiem Ci tak. Bujałem samochodem i faktycznie wyraźnie było słychać stukanie. Wjechałem w weekend do znajomego na kanał i faktycznie prawy łącznik stabilizatora bardzo wyraźnie stuka i ma spory luz. Mimo to jest wyczuwalny wardzo delikatny luz na górnych wahaczach ale myśle że to nie powinno stukac. Tak więc w najbliższym czasie kupuje łaczniki bo chyba wymienie oba na raz i powiem czy stukanie znikneło czy nie.- [A4/Passat] 1.9 TDI ATJ odgłos jakby gwizdania
a z której strony samochodu to najgłośniej słyszysz?- [A4/Passat] 1.9 TDI ATJ odgłos jakby gwizdania
jak niema katalizatora to turbinka pogwizduje:)- [B5 AFN] Dodatkowe zasilanie na gniazdo zapalniczki skąd?
Jak lodówkę będziesz podłączał to też proponuję podpiąć się pod aku (też tak mam dorobione zasilanie), zaraz za klemą dawaj bezpiecznik na plusowym kablu. Kolega Pastaldo miał na myśli listwę z kablami pod kolumną kierowniczą, jak zdejmiesz osłonę te dużą pod kolumną to zajrzyj tam głębiej. dokładnie o to mi chodziło. z resztą odpisałem Ci na PW.- Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
heheh w sumie to racja- Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
ej pisaliśmy o grillu w LC a moze Gutek zorganizuje cos przeprowadzkowego Tzn załatwi miejsce i czas a LU, LC,LPU,LRY,LOP itp WLI sie zjedzie i obada jak to Gutek sobie radzi- [ALL B5] Skąd pociągnąc 5V ?
i ja bym się podpisał pod tym rozwiązaniem- Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
mówił że niedługo wraca A swoją drogą Gutek mógłbyś zrobić jakieś ognicho parapetowo/nowoosiedlinowe pod nowym adresem parking ma spory czyli baza jest aby chęci były i spot można kminic - [ALL B5] Stukanie w zawieszeniu - łączniki stabilizatora? TAK!